Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 29

5x13 - J'ai Obtenu Cette » Zakończone Seriale » Sons of Anarchy • seriale forumtv.pl

Opiekun: Czesiek_PL

<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 2 gru 2012, o 20:19

5x13 - J'ai Obtenu Cette

Spoiler:


Data emisji: 04.12.12
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 6 gru 2012, o 22:49

Odp: 5x13 - J'ai Obtenu Cette


obcięcie swojego języka przez Otto z zakutymi kajdankami było chyba pierwszą próbą tego typu ...
Brak słów.
Obrazek
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 7 gru 2012, o 21:49

Odp: 5x13 - J'ai Obtenu Cette


Wspaniały odcinek! Od dłuższego czasu brakowało mi właśnie takich Sonsów! Brutalnych, nieprzewidywalnych, zabawnych i prze definiujących się. Odcinek zmienił wiele, tak jak przystało na finał i nie można się doczekać następnego czyli spełnił swoje zadanie. Do tego przez cały czas trzymał w niepewności. I jak Jax przez cały sezon mówił - miał plan. Plan którego można się było spodziewać, ale i tak cały czas było pytanie co on kombinuje. I za jednym razem pozbył się dwóch kłopotów.

Moje przepowiadanie co do przyszłości Claya okazały się błędne. I ciesze się bardzo. Chociaż może nie do końca. Zawsze jest taka możliwość, że uda mu się wywinąć i zostanie tym niezależnym wykonawcą. W końcu gdyby było inaczej odcinek skończyłby się zupełnie inaczej.

Scena z Otto - masakra. Nawet The Walking Dead w najbrutalniejszych momentach mną tak nie wstrząsa.

Końcówka z Tarą mnie nie zdziwiła. Tylko kto za to odpowiada? Pewnie Gemma. W końcu zrobi wszystko by chronić swoją rodzinę. I ta symbliczna końćówka jak obejmuje swojego syna tak jak Tara w finale S04. Nie mogę się odczekać żeby zobaczyć jak ten toksyczny związek się rozwinie.

Również muzyka była wspaniała. Otwierające To Sir With Love bardzo klimatyczne, ale cover Sympathy for the Devil pozamiatał tak jak zeszłoroczne House of Raising Sun. Aż szkoda że tyle czekania na kontynuację.
<<

Coffee

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 19

Lokalizacja: Kraków

Ulubiony serial:
Sons of Anarchy

gadu:
8407527

Postdodano 9 gru 2012, o 05:34

Re: Odp: 5x13 - J'ai Obtenu Cette


Ogólnie odcinek wymiata :]
Podobała mi się reakcja Tig-a na widok tych psów w śmietniku (chyba bym zrobił to samo), ładnie zbudowane napięcie, nie za szybka akcja. Szkoda, że tylko tak zakończona... Miałem nadzieję, że rozwali mu łeb.

Śmierć Popa... Trochę to naciągane. Sceny zacne, ale jakoś tak nie mogłem uwierzyć, jak łatwo to Jax załatwił.
Bardzo mi się podobała za to "współpraca" z Juicem, co prawda na koniec o mało co tego nie spierdzielił, ale udało się: Pope martwy a Clay doczeka swego końca w pierdlu.

Otto stał się moim nr 1. Jest tylko jedna osoba, która się wycierpiała w imię MC, co Otto. I coś mi się zdaje, że jej wzorem Otto też się stanie tylko wspomnieniem i kolejną trumną kończącą etap Sonsów.

Co do Tary: Myślę, że to nie Gemma, a ten federalny. Nie bardzo mają jak pociągnąć wątek, a muszą. Wszak nie będą całą MC walczyć z Gemmą.

BTW: Kogo obstawiacie jako nowego VP? Przyznam szczerze, że widział bym Tiga albo Chibsa.
Riding through this world all alone
God takes your soul, you're on your own
The crow flies straight, a perfect line
On the Devil's Bed until you die
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 21 gru 2012, o 19:00

Odp: 5x13 - J'ai Obtenu Cette


No i kolejny sezon za nami.
Fajny początek z piosenką 'To Sir with love'.
Otto rozwiązał sprawę zeznań raz na zawsze - odgryzł własny język. Ten facet poświęcił dla Klubu chyba najwięcej. Swoje życie w więzieniu, swoją Old Ladie, a teraz jeszcze zapewnił, że nikt już nic od niego na temat Klubu nie usłyszy.
Marshal ciągle na tropie, wątpię zęby odpuścił, nawet jeśli Otto nie może zeznawać. Jakoś nie wygląda na faceta, który mógłby się poddać. Czuję, że jeszcze się pojawi w następnej serii.
Pope poszedł do piachu. Świetnie rozegrane, Jax oddaje Tiga w jego ręce a później zabija wszystkich z broni Claya. Wiedziałam, że coś z tą broną będzie się działo xD I tak oto Jax upiekł dwie pieczeni przy jednym ogniu.
Walki psów były straszne. Jak tylko zobaczyłam psy na ringu wiedziałam, ze Tigowi odwali - ten facet kocha psy do bólu. Ale teraz za to ma nową koleżankę :D
Juice miał chwilowe zawahanie, na szczęście zanim Clay się zmył został zaaresztowany. Nie spodziewałam się, że Gemma zezna przeciwko niemu, że skłamie by się go pozbyć. Ale w sumie ma to sens. Jax zarobił sobie na szacunek Jaxa i dowiedział się, że jego Prezydent jest z niego dumny.
Bobby się zestresował, nie spodobało mu się co się z Clayem stało. Domyślam się że długo w więzieniu nie wytrzyma zwłaszcza, że jest nagroda za jego śmierć od następcy Popa... I Boby chyba też o tym wie i rezygnuje ze stanowiska VP.
A jeśli już o następcy Popa mowa, ciekawa jestem jak będzie wyglądała jego współpraca z Klubem. Bo spodziewam się go w przyszłej serii.
Tak jak myślałam, Tara idzie za kratki. Tylko jak to się stało?! Kiedy już Otto się poświęcił i nie było żadnych zeznań... Czyżby to Marshal? A może Gemma faktycznie się posunęła do spełnienia swojej groźby? Może razem z Wendy? Ale teraz Wendy nic nie będzie z tego miała, bo wątpię żeby Gemma ją do dzieci dopuściła jak już Tary nie ma na obrazku. Coraz bardziej tej suki (Gemmy ma się rozumieć) nie cierpię...
Świetnie wyszło aresztowanie Tary. Jej absolutny szok, płacz dziecka i ten spokojny ton kiedy mówi 'Call Lowen'. Nie wydaje mi się, żeby Lowen mogła coś w tej sprawie zrobić.
Piękna ostatnia scena, zaraz mi się przypomniał obrazek z zakończenia poprzedniej serii, kiedy Tara obejmowała Jaxa a Gemma Johna. Teraz Gemma ma wszystko czego chciała.
No i jak zwykle muzyka. Ten serial bez muzyki byłby niczym. Genialnie dobrana, aż ciary człowiek ma...
Teraz nie pozostaje nam nic innego jak czekać na nową serię.
<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 23 gru 2012, o 19:29

Odp: 5x13 - J'ai Obtenu Cette


Myślę, że Gemma może zamienić się miejscami z Clayem, teraz to ona będzie głównym czarnym charakterem. Claya za to mogli ubić, podobał mi się pomysł, że mógł stworzyć własną grupę i działać dalej, ale teraz jak go złapali to już jest dla mnie niepotrzebna postać.
Rozwiązanie sprawy z Popem świetne! Do końca obawiałem się o Tiga , ale Jax to ma jednak głowe na karku.
Otto i ucięcie sobie języka - to było coś.

Muzyka jak zwykle świetnie pasuje do serialu i pozostawia po sobie niesamowity klimat, dzięku temu będzie ten serial długo wspominać.
Next season now!
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE

 


  • Podobne tematy do 5x13 - J'ai Obtenu Cette
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 5



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.