Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 42

5x10 - Buried » Zakończone Seriale » Breaking Bad • seriale forumtv.pl

Opiekun: Czesiek_PL

<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 12 sie 2013, o 15:31

5x10 - Buried

Spoiler:


Data emisji: 18.08.2013
<<

Chris

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 3429

Lokalizacja: london

gadu:
11098624

Postdodano 21 sie 2013, o 09:38

Odp: 5x10 - Buried


Świetny odcinek. Genialna Anna Gunn. Kapitalne sceny z siostrą i Hankiem.

Walt głupi jak zawsze. Ale dzieje się. :D
Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 25 sie 2013, o 21:23

Odp: 5x10 - Buried


- odcinek spokojniejszy od poprzedniego. Nie ma się jednak co dziwić bo w zeszłym akcja pędziła na złamanie karku więc potrzebna była chwila wytchnienia. Nie znaczy to, że jest słabiej. Co to to nie. Breaking Bad nie ma słabych i nudnych epizodów jeśli kupi się konwencja. Ten był w większości oparty na grze aktorskiej i fascynującym dialogom z Skylar w roli głównej. Kobieta, która tyle przeszła nie wie co teraz ma zrobić. Za wszelką cenę chcę chronić rodzinę, ale przez to oddala się od siostry. Kapitalne rozmowy z Marie i Hankiem. Bez muzyki, kompletnie wyciszone. Cudo.
- u Walta trochę mniej się działo. Zatroszczył się o pieniądze. Nie ma się co dziwić, że to był jego pierwszy odruch. Jednak coś mi się wydaje, że Sky nie dostanie tych pieniędzy. Nie pasowałoby to do serialu. Kompletny upadek bohatera nastąpi wtedy gdy nic nie osiągnie, a zapewnienie przyszłości dzieciom byłoby jego wygraną. Chyba nie muszę pisać, że kapitalna scena z grzebaniem beczek i zapamiętywaniem współrzędnych? Podobało mi się też jego załamanie, jak stwierdził, że się przyzna i co dziwne to Sky odwodziła go od tego.
- kapitalne ujęcie z Hullem leżącym na górze pieniędzy. Może i jest to poważny serial, ale bawi jak niejedna komedia.
- Lydia mnie zadziwia. Kobieta, która wymigała się śmierci kilka odcinków temu teraz sama jest jej posłańcem. Brzydzi się nią, ale zdaje sobie sprawę, że jest konieczna do osiągnięcia sukcesu. Nie chcę mięć z nią nic wspólnego, nawet spojrzeć na swoje dzieło, ale bierze udział w mordzie. Myślę, że przysporzy jeszcze sporo kłopotów Waltowi próbując chronić swój tyłek
- kapitalna scena otwierająca z dziadkiem zbierającym pieniądze i znajdującym otępiałego Jessego. potem końcówka jak siedzi w pokoju przesłuchań maglowany przez FBI i znajduje go Hank. Co się teraz z nim stanie? Czy będzie chciał odkupić swoje winy donosząc na Walta? Teoretycznie jest to droga, która powinna ulżyć jego cierpiącej duszy tylko czy będzie chciał ją podjąć? Czy będzie miał wyrzuty sumienia wsypując swojego byłego partnera w zbrodni?
-mi co się stanie z Hankiem? Widać, że mimo tego że głównym winowajcą serialu jest Walt ucierpią wszyscy z którymi miał kontakt. Ukaranie Walta może zostać okupione tylko poniżenie Hanka
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 22 wrz 2013, o 17:55

Odp: 5x10 - Buried


Łoł, pierwsza scena. Z Jessiem na prawdę słabo... A teraz jeszcze dorwał się do niego Hank. Zacznie sypać? Tyle mu ciąży na sumieniu, może gdyby pomógł zniszczyć Heisenberga to by mu pomogło... A z drugiej strony był cicho już tak długo. Ciekawa jestem jakiego wyboru dokona.
Muzyka w tym serialu zawsze była genialnie dobrana. Ale sceny bez niej są niesamowite - rozmowy oparta tylko i wyłącznie na grze emocji, żadnych zakłóceń w odbiorze, cisza. Po prostu perełka.
Lydia dała czadu. Zleca zabójstwo ludzi wyrabiających towar a później nie chce słyszeń ani widzieć tego co po strzelaninie zostało. Ciekawa postać. Nie lubię jej, ale jest ciekawa.
Skylar namawia Walta żeby się nie poddawał. Ciekawe. Ona chyba już na dobre wybrała chronienie rodziny za wszelką cenę. Piękna scena jej rozmowy z Marie i późniejsza kłótnia o dziecko. Na całe szczęście Hank zachował rozum i nie pozwolił Marie odebrać dziecka.
A dla Hanka to będzie koniec. No tak - największy wytwórca najczystszego narkotyku, ścigany przez niego od miesięcy okazuje się być jego rodziną. Porażka życiowa.
Chowanie pieniędzy - dobry pomysł. Tylko żeby się nie skończyło tak, że one przepadną bo na przykład nie będzie w stanie przekazać Skylar współrzędnych, albo nie wiadomo co to się jeszcze w tym serialu może zdarzyć...

 


  • Podobne tematy do 5x10 - Buried
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 5



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.