Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 50

5x08 - Gliding Over All » Zakończone Seriale » Breaking Bad • seriale forumtv.pl

Opiekun: Czesiek_PL

<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 20 sie 2012, o 15:19

5x08 - Gliding Over All

Spoiler:


Data emisji: 02.09.12
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 3 wrz 2012, o 17:23

Odp: 5x08 - Gliding Over All


Epickość! Epickość w każdym calu!

Ten serial jest fenomenalny! Nic go nie przebije, dostarcza mi tyle emocji, co żaden inny. 47 min mija w chwilę, a później po każdym odcinku dochodzę do siebie i rozmyślam o nim. :D W życiu nie oglądałem nic co by dorównywało Breaking Bad. Nigdy nie mówię nigdy, może coś kiedyś powstanie takiego, co poruszy mnie równie mocno co Breaking Bad. W każdym razie na tą chwilę to najgenialniejsze dzieło telewizyjne!

Początek odcinka to sprzątanie brudów, jakie zostawił Walter w poprzednim epizodzie. Brudów, czyli hmm morderstwo Mike'a. Samochód poszedł na złom, a ciało standardowo rozpuszczone w beczce. W "centrum dowodzenia" pojawił się nawet Jessie, który martwił się o "dziewiątkę", która została w więzieniu, ale szybko został odprawiony z kwitkiem przez Walta.

Cudowna scena z Lyndią! Polubiłem strasznie tę postać. Walt oczywiście spotkał się z nią, żeby zdobyć już teraz dziesięć nazwisk osób, które powiązane były z Fringiem i stanowią zagrożenie. Lyndia bojąc się o swoje życie zaproponowała współpracę i jednocześnie ofertę nie do odrzucenia. Wkroczenie na rynek Czech. Walterowi w oczach dolarki się zakręciły i naturalnie poszedł na układ. :D

Następnie spotkanie z wujkiem Todda i omówienie planu zabicia więźniów. Walter kolejny raz pokazał kto tu rządzi mówiąc, że musi to być załatwione w 2 minuty, inaczej znajdzie do tej roboty kogoś innego. No i epicka scena egzekucji na współpracownikach Fringa! Ta sielankowa muzyczka w tle, Walter odliczający na zegarku 2 minuty i te wszystkie kosy czy podpalenia - jedna z najlepszych scen w tym serialu!

Wszystko genialnie, czy może być lepiej? Oczywiście! To przecież Breaking Bad! I nadchodzi moment wręcz nudnej rozmowy Walta z Hankiem, nagle przeskok w czasie i pokazanie w szybkim tempie, jak rozrasta się imperium Waltera White'a! Cudowny moment, znów jeden z najlepszych w tym serialu. Muzyka idealnie dopasowana. Gotowanie mety z Toddem, produkcja na Czechy, współpraca z kartelem, pranie pieniędzy w myjni, spotkania z Lyndią, czy z Saulem - ufff to wszystko takie genialne!

Następnie Skyler zabiera Waltera do tajemniczego magazynu, w którym jak się okazuje odkładała wszystkie zarobione pieniądze przez Walta. Masa zielonych i pytanie od Sky: kiedy Walter będzie miał dosyć?

Kolejna scena to jak przypuszczam kontrolne badanie Waltera. Już myślałem, że wszystko zmierza do zakończenia takiego, jaki mieliśmy początek sezonu. Może kolejny przeskok w czasie i ukazanie nawrotu choroby, a zakończenie tej części sezonu dokładnie w tym miejscu, co się rozpoczął? Jednak nie, jednak musimy jeszcze trochę poczekać do 52. urodzin Waltera i sceny w barze oraz dalszych wydarzeń. Możemy przypuszczać, że nawrót nastąpił. Zwrot kamery na suszarkę, która Walt strzaskał, gdy dowiedział się o chorobie, czy zakończenie interesu i spędzenie czasu z rodziną może o tym wskazywać.

Kolejna epicka scena w domu Jessiego. Walter w odwiedzinach i to wspominanie dawnych czasów. Czasów starego kampera, pichcenia na pustyniach i tych wszystkich przygód! Aż się łezka w oku zakręciła. Seriously. ;) Jessie dowiedział się od Saula, jak Walter poradził sobie z problemem więźniów. Widać było strach w jego oczach, gdy Walt zadzwonił do drzwi. Jessie się go boi, co może potwierdzić pistolet, który Pinkman włożył sobie do spodni, jako ochronę. Walter uniósł sie honorem i oddał Jessiemu jego pięć milionów. Chociaż nie widzimy, jak Walter kończy współpracę z Toddem, Saulem, kartelem, Lyndią itd. to wydaje się, że wszystkie sprawy domknął do końca i w końcu może powiedzieć Skyler "I'm done". Ulga na twarzy Skyler, później scena w domu White'ów - mała, rodzinna imprezka. Dzieci w domu, Skyler wydaje się być szczęśliwa, Walter też. Prawie mogłoby być to zakończenie całego serialu, prawda? :) Mogłoby być, gdyby nie jeden mały szczegół. To Breaking Bad, tu raczej nie mamy co oczekiwać happy endu. ;)

Hank w toalecie bierze gazetki do poczytania, po czym trafia na książkę, którą podarował mu Gale. Dedykacja, inicjały, Hank już wie! Uwielbiam czarny humor w tym serialu!

Ach, nie wiem jak wytrzymam ten rok bez mojego ulubionego serialu. Pierwsza połowa ostatniego sezonu skończyła się idealnie. Jestem w pełni usatysfakcjonowany. Co prawda spodziewałem się innego zakończenia, ale jest naprawdę genialnie. Walt wpadł w sposób groteskowy, kuriozalny. Oczywiście Hank nie może byc w 100% pewny, ale da mu to wiele do myślenia. Jakaś obserwacja na własną rękę? Opcji jest naprawdę wiele, scenarzyści mają niemałe pole do popis teraz. Wierzę bardzo w geniusz Vince'a Gilligan'a. :) Cóż mi pozostaje? Czekać, a w między czasie odpalać sobie ulubione sceny. :)

Do zobaczenia za rok Walt! :)
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 7 wrz 2012, o 13:43

Odp: 5x08 - Gliding Over All


I akurat w momencie gdy wszystko wyszło na prostą, wszystko legło w gruzach.
Początek jak zwykle mocny. Walter zapatrzony w muchę odwleka początek sprzątania po tym co narobił. A my możemy się tylko zastanawiać co mu się w głowie kołacze. Todd znów pokazał co potrafi, załatwił problem z samochodem i pomógł przy pozbywaniu się ciała. A tak niepozornie wygląda...
Jessie lekko spanikowany wpada do zakładu i zostaje odsunięty od wszystkiego przez zimnego Walta.
Powraca do akcji również Lydia i jej paranoja. Rozmowa z kawiarni świetna, ale ich współpraca jeszcze lepsza. Lydia zapewniła sobie bezpieczeństwo stając się częścią operacji. Włączenie w to wszystko Czech to duży ruch. Zastanawiam się czy teraz kiedy, Walter się wycofał, będą jakieś problemy może z ich strony.
Todd ma niezłą rodzinkę, jeśli wszyscy są tacy jak jego wujek. Walter znów przez całą rozmowę błądził gdzieś myślami. Czasem zastanawiam się co mu tak w głowie siedzi...
Za to akcja sprzątania w więzieniach mistrzowska. Dwie minuty. Trzy więzienia. Dziewięciu facetów do pozbycia się. Ale dali radę - za odpowiednią kwotę wszystko da się zrobić. Jak to powiedział Walter: 'Figure it out'. Walter stojący przy oknie i odliczający czas na zegarku też zrobił nie małe wrażenie.
I wszystko działa jak idealnie naoliwiona maszyna. Produkcja, rozprowadzanie, wylot, sprzedaż, licznie, pranie, i tak dalej. Muzyka idealnie dobrana, aż miałam uśmiech na ustach jak się wsłuchałam ;)
Zaczynałam się już martwić, że tak mało Skylar w tym odcinku, a wtedy... Pojawia się ona i zabiera swojego męża na przejażdżkę do magazynu. I pokazuje mu wielką górę pieniędzy, niepoliczonych, bo tak dużo ich jest. Mina Waltera w tym monecie była bezcenna. 'How much is it?' Kto to wie?
No i nadszedł czas badania. Nie poznaliśmy co prawda wyników, ale chyba każdy z nas ma swoje podejrzenia i nadzieje. Jak dla mnie to jedyne wyjście - rak musi wrócić. Nie wydaje mi się, żeby sama ilość zarobionych pieniędzy przekonała Waltera do zrezygnowania ze swojego marzenia o imperium.
Chyba i w sprawie Jessiego poruszyło go sumienie. Świetna scena ze wspominaniem starych (dobrych?) prymitywnych czasów. Za to jak tylko Jessie zniknął z ekranu przed otworzeniem drzwi wiedziałam, że poszedł po broń. I dobrze. W tym momencie nie należy otwierać drzwi Walterowi nie będąc uzbrojonym. Walt przyniósł prezent. Patrzyłam na Jessiego zbliżającego rękę do jednej z toreb i tak sobie myślałam: założę się, że Jessie mogli się do wszystkiego co zna, żeby w środku nie było ciała. No i nie było. Była kasa, mnóstwo kasy i wielka ulga Jessiego.
I zaczyna być widać światełko w tunelu. Rodzinne spotkanie, wszyscy rozmawiają, Skylar wreszcie patrzy na Waltera z uśmiechem na ustach. Ale w tym serialu dobre momenty nigdy nie trwają zbyt długo. Hank idzie do łazienki i znajduje gwóźdź do trumny Pana White'a. Książkę, prezent od Gale'a. Wyraz jego twarzy to coś czego długo nie zapomnę.

Ciężko będzie wytrwać do drugiej część ostatniej serii. Jestem pełna nadziei i bardzo optymistycznie nastawiona, choć raczej wiem, że Happy Endu nie ma się co spodziewać.
Ale to w tym serialu kochamy. Kiedy wydaje nam się, że gorzej być nie może zawsze zmienia on nasze zdanie.
Czeka nas długa przerwa, ale za to jaki apetyt na nowe odcinki ;)
<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 14 wrz 2012, o 18:44

Odp: 5x08 - Gliding Over All


Ten półfinał był świetny! :)

Widok miny Hanka - bezcenne! :D
Ochoch czyżby pan White miał dość, powiedział stop? Rzeczywiście tak się stało, zarobił mnóstwo pieniędzy, tyle, że nie było już gdzie jej ukrywać (świetna scena Sky pokazującej górę kasy). Wspólpraca z Lydią wyszła na dobre (a chciał ja zabic!), ten przyspieszony biznes bardzo mi się podobał.

Akcja z pozbyciem się świadków mega! Wszyscy się wyrobili w dwie minuty , a to muzyczka mnie rozbroiła :D.

No i Walt sie uczłowieczył, wróciło jego stare dobre ja , stare gadki z Jessem o pikapie, choć Jesse był czujny:), Sky znowu uśmiechnięta, dzieciaki w domu, wspólna kolacja z Marie i Hankiem, mieliśmy przez chwile idealny koniec, dla tych co chcieli happy endu w tym serialu :P. Teraz nie ma co na to liczyć, jest bardzo ciekawy jak to rozegra Hank. No cóż można się nad tym zastanawiać cały rok ROK!?!? Czytałem, że twórcy BB sami jeszcze nie wiedzą jak skończy się serial, ale myśle,że już pewien zamysł mają :)
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 22 wrz 2012, o 23:37

Odp: 5x08 - Gliding Over All


Trochę mi się zeszło z zabraniem się za ten odcinek i teraz żałuję. Po prostu niesamowity. Mistrzowskie sceny, mistrzowskie zwroty akcji i ta końcówka. Breaking Bad w najlepszym wydaniu.
Poradzenie sobie z problemem więziennym perfekcyjne. Najłatwiej było zabić i się udało. Plan dość prostacki, ale zgranie w czasie to perfekcja. I do tego jeszcze to napięcie jak Walt patrzył na zegarek, przeplatane scenami morderstw okraszone to muzyczkę. Zdecydowanie jedna z najlepszych scen serialu. Tylko czekałem aż coś pójdzie nie tak, ale na szczęście wszystkich zabito.
Co mnie zdziwiło to dobicie targu z Lydią i handel metą w Czechach. Jakaś wycieczka na granicę po zakupy? :> i jak widać biznes kwitnie bo Walt natrzaskał sporo kasy. Jak mu Skylar pokazał ten schowek to oniemiałem. I to że sami nie wiedzą ile tego tam jest. Epicki widok. Epickie też było jak w dobrze nam znanym stylu pokazali gotowanie i zarabianie kasy. Uwielbiam te sceny.
Odwiedziny u Jessego pełne napięcia. Tak jak się spodziewałem młody skoczył po broń bo się bał Walta, a tamten przyniósł mu kasę. Na jego miejscu bym teraz jak najdalej wyjechał. Rozmowa o camperze sentymentalna aż szkoda że go nie pokazali :)
Końcówka musiała zaszokować i zaszokowała. Walt może i nie ma raka (albo przynajmniej nic o tym nie mówi bo kto wie), ale Hank wpadł na jego trop. Zupełnie przypadkiem jak już Walt zrezygnował z gangsterki pojawiła się nowa i najpoważniejsza przeszkoda. To będzie śmiertelny pojedynek.
O dziwo teraz będę czekał na nowe odcinki jak nigdy. Dlaczego ta przerwa akurat teraz?!
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 30 wrz 2012, o 00:14

Odp: 5x08 - Gliding Over All


Niesamowity odcinek. :)
Aż szkoda, że trzeba teraz czekam rok na kontynuację. :/

Po raz kolejny twórcy produkcji AMC popisali się genialnymi montażami scen. Kompilacja zabójstw w więzieniach połączona z kawałkiem Nata "Kinga" Cole'a wyszła przecudownie. A wręcz mistrzostwo osiągnęli oni w sekwencji gotowania i zarabiania ton pieniędzy przez Walta, zmontowana ze świetnym utworem o dość ciekawym tytule "Crystal Blue Persuasion" grupy Tommy James & The Shondells. :)

Walt sprząta po zabiciu Mike'a; pozbywa się listy osób w więzieniach, którzy mogą go wydać; zaczyna nową współpracę z Lydią (a już był przygotowany, żeby ją otruć) i zarabia taką kupę forsy, że Skyler pogubiła się w jej liczeniu. :P Nieźle!
...i nadchodzi moment nasycenia, może trochę znudzenia, osiągnięciu celu przez Walta lub zaniechania przez nawrót choroby, którego możemy się tylko domyślać, bo nie znamy wyniku jego badań kontrolnych.

Genialna scena spotkania z Jessiem, który już się obawiał najgorszego z pistoletem w ręku. Cudowne wspominki ze starych czasów o kamperze. :P No i Jessie dostał swoje pieniądze. Ciekawy jestem, co teraz z nimi zrobi.

Pozostaje sprawa końcówki, która bez ostatniej sceny w toalecie mogłaby spokojnie funkcjonować jako zakończenie serialu. Ale to jest "Breaking Bad", tutaj koniec nie może być happy endu. :) Piękne jest to, że kiedy Walt skończył ze swoim biznesem i mógł poczuć się bezpieczny, akurat w tym momencie Hank podłapał jego trop. :P Już nie mogę się doczekać dalszego rozwoju sytuacji i konfrontacji tych dwóch.

PS Dla fanów niebieskich kryształów... :P

<<

Chris

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 3429

Lokalizacja: london

gadu:
11098624

Postdodano 19 cze 2013, o 12:16

Odp: 5x08 - Gliding Over All


Świetny odcinek. Dwie fenomenalne sekwencje - w więzieniach i potem z zarabianiem hajsu - mega!

Walter skończył? Hm no nie wiem. Wszystko wygląda idealnie, ale Hank nie odpuści. No cóż, zapowiada sie ciekawie!
Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love

 


  • Podobne tematy do 5x08 - Gliding Over All
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 5



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.