Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 50

5x02 - Medrigal » Zakończone Seriale » Breaking Bad • seriale forumtv.pl

Opiekun: Czesiek_PL

<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 24 lip 2012, o 23:25

5x02 - Medrigal

Spoiler:


-------------------------

Świetna końcówka i pokazanie pokręconej moralności Walta - można robić wszystko jeśli jest to dla rodziny. I jak tu się go nie bać? Ogromnie jestem ciekaw co zrobi Skylar i ile jeszcze tak wytrzyma.
Jednak gwiazdą tego odcinka był Mike jak zwykle wspaniały teraz zamiast kraść sceny wysunął się na pierwszy plan. Zmęczony życiem, chcę dać sobie spokój z gotowaniem i poświęcić się rodzinie, ale nie może bo nagle okazuje się, że nie ma pieniędzy. Nie jest też w stanie zabić Lydii. Świetne sceny z nim podczas rozmowy z Walter i Jessem oraz podczas przesłuchania. I oczywiście nie dał się zabić. Ciekawe jednak czy ktoś z pozostałej 10 nie zacznie kablować. To by trochę pokomplikowało sytuację.
Genialny montaż podczas szukania papierosa :P No i Walt się wymigał, ciekawe tylko kiedy znowu z Jessem się znowu skłócą.
Świetna początkowa scena w Medrigal! Próbowanie różnych sosów, a potem to samobójstwa. Genialnie zrobiono.
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 26 lip 2012, o 11:42

Odp: 5x02 - Medrigal


Kolejny mocny odcinek. Coś czuję że ten sezon będzie najlepszy.
Może nie mamy jak na razie jako takiej "akcji", ale wszystko jak na razie skupia się wokół psychiki bohaterów, ich planów, ich motywów.
Bardzo mi się podoba wysunięcie Mike'a na pierwszy plan w kilku scenach. Świetna postać, staruszek, zmęczony, robiący co może by zapewnić dobrobyt swojej wnuczce. No i jednak nie był w sanie zabić Lydii co też o nim świadczy. I zdecydował się jednak dołączyć do nowej ekipy produkującej.
Jesse się załamuje. Wydaje mi się, że ta postać nie dotrwa do końca serii, mam tylko nadzieję, że nie zostanie on na stałe 'wyeliminowany', raczej po prostu odejdzie, pęknie, nie wytrzyma i zostawi Walta. Coś jest w sposobie w jakim Jesse patrzy na White'a co sprawia, że wątpię by długo jeszcze pociągnęli razem.
Co do Waltera natomiast - coraz bardziej mnie ten facet przeraża. Nie dziwię się ani trochę, że Skylar się załamała, mieszkać, żyć i wychowywać dzieci z kimś takim jak on - dość straszna myśl. Że już nie wspomnę o dzieleniu z nim łóżka. Walter coraz bardziej się traci w tym wszystkim, nie ma w nim już tyle dobra co na początku, mam wrażenie że chytrość go zżera. Na początku gotowanie to może i była konieczność, ale teraz to już raczej głód pieniędzy.
Świetna scena początkowa, próbowanie sosów (taki trochę ostatni posiłek...), no i samobójstwo. Scena końcowa za to jeszcze bardziej i jeszcze mocniej pokazuje nam nowego Woltera. Który nie cofnie się przed niczym jeśli tylko działa dla dobra rodziny, wszystko jest usprawiedliwione.
Bardzo dobry odcinek, oby tak dalej.
<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 1 sie 2012, o 18:22

Odp: 5x02 - Medrigal


Oj tak, świetny odcinek!

Podzielam opinie o świetnej ostatniej scenie, gdzie pokazana jest prawdziwa twarz Walta, to jak się zmienił i to jak teraz będzie sie zachowywał, na nawrócenie nie ma co liczyć.
I to właśnie mnie trochę dziwi, że Mr. White tak szybko przemienia się w bezwzględnego przestępce, liczyłem jednak na większy opór Sky, że jednak znajdzie w sobie siłe by przeciwtawić sie mężowi, nakrzycieć na niego, zrobić mu awanturę, by poczuł skruchę, zobaczył kim się stał i chociaż na chwilę był jeszcze starym panem Whitem.
Być może do tego dojdzie kto wie, sam jestem ciekaw ile Sky tak wytrzyma i czy nikomu się nie wygada, bo będzie tak przestraszona.

Jessie też wydaje sie być posłusznym szczeniakiem, który boi sie, że go pan ukarze. Świetna scena - poszukiwanie papierosa, Walt miał wszystko zaplanowane, trzyma chłopaka w garści. Widać jednak, że na dłuższą metę, znajomość naszego duetu, może nabrać rumienców, Jessie prędzej czy później zrezygnuje z gotowania , ale czy będzie miał drogę wolną? Z drugiej strony nie zdziwiłoby mnie też wyrzucenie Jesse'go przez Walta, który musi tolerować tego 'dzieciaka' , tylko dlatego, bo nie ma póki co z kim gotować. A tak musi walczyć z nastrojami/fochami Jess'ego, żeby ten chciał robić to co on mu karze. Zły Walt może tak długo nie wytrzymać :).


Ogólnie gwiazdą odcinka był Mike, uwielbiam tego aktora! Świetnie zachowany spokój, przy przesłuchaniu , choć Hank robił co mógł , żeby wyprowadzić go z równowagi i trzeba przyznać, że prawie mu się to udało.
Później akcja z Lydią, która nieźle sobie nagrabiła, Mike jednak nie był w stanie jej zabić i tu plus, chociaż ta dziewczyna może narobić jeszcze sporo kłopotów skoro jest taka niezrównoważona. No i teraz będzie mega , jak Mike dołączy do ekipy :)).

No i ta pierwsza scena... z tego słynie ten serial, próbowanie sosów , a poźniej samobójstwo , super.
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 24 wrz 2012, o 22:32

Odp: 5x02 - Medrigal


Genialny odcinek! :)

Skupienie uwagi na Mike'u wyszło cudownie! :P Poradzenie sobie z Chow i wynajętym zabójcą, następnie rewelacyjna scena przesłuchania przez Hanka, któremu nie udało się wydobyć nic nowego. I kluczowe sceny z Lydią. :) A może jednak znajdzie się ta metyloamina. :)

Skyler już nie wytrzymuje z Waltem, praktycznie cały dzień spędza w łóżku, przestraszona. Dziwne, że syn nie zwraca na to uwagi. Chyba, że przy nim zachowuje się w miarę normalnie.

Walt zdołał wkręcić Jessiego. Szkoda, że teraz młody ma wyrzuty sumienia. :/

Rusza nowe gotowanie w trójkę z Mikem, jestem ogromnie ciekawy jak będzie wyglądała ta współpraca.

I tak jak poprzednicy jestem zachwycony pierwszą sceną z udziałem pana Schulera. Przedstawić samobójstwo w tak "piękny" sposób, mogą tylko twórcy BB. :)
<<

Chris

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 3429

Lokalizacja: london

gadu:
11098624

Postdodano 14 cze 2013, o 10:28

Odp: 5x02 - Medrigal


Nuggetsy przed śmiercią. xD

Nie wiem czy lubie jeszcze kogokolwiek w tym serialu, w związku z czym trudno mi się go ogląda, ale scena na początku z Jessiem pokazuje jakim chujem jest Walt. :)

Sprawy Mika mało mnie obchodzą, więc dziwne było to, że mi sie nawet ten odcinek podobał.
Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love

 


  • Podobne tematy do 5x02 - Medrigal
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 5



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.