Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 50

5x01 - Transilience Thought Unifier Model-11 » Zakończone Seriale » Fringe • seriale forumtv.pl

<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 29 wrz 2012, o 19:20

5x01 - Transilience Thought Unifier Model-11

Spoiler:

----------------

Uwielbiam ten serial! Powrót w wielkim stylu z kilkoma "ale" jednak nie zmienia to faktu że odcinek był świetny. Przede wszystkim dzięki klimatowi! Zniszczony NY, wszędzie bród i syf, zaniedbane ulice, plakaty propagandowe, graffiti z Obserwatorami, jajeczne pałeczki czy w końcu maszyna produkująca CO2 w Central Parku. Do tego jeszcze zagubieni bohaterowie w zupełnie nowym świecie, porzucone nadzieje i poczucie przegranej. Dostałem tutaj to czego oczekiwałem po Revolution, a nawet więcej :) W końcu to Fringe, ten serial nie zawodzi.

Ponowne spotkanie z Olivią, wyjawienie tajemnic z przeszłości, relacje bohaterów z Ettą - coś pięknego z ogromną dawką emocji. Szczególnie fajnie wyszły sceny Etty i Waltera. No i skoro mówię o fajnych scen to koniecznie trzeba napisać o torturowani Waltera - genialnie to John Noble zagrał. Szkoda tylko że żaden krytyk nie jest w stanie tego docenić. Gdyby Fringe leciało na HBO już nie jedną statuetkę by dostał...

Planu Septembra jednak nie będzie i dobrze. Nie wiem jak będzie wyglądał ten sezon, ale zapowiada się, że będzie opowiadał jedną długą historią z ograniczonymi wątkami proceduralnymi do minimum. I dobrze! Nie mogę się doczekać by lepiej poznań ten nowy świat i tego co stało się z Broylsem, Niną i jaka jest rola Bella. Chciałbym też zajrzeć na drugą stronę tylko czy starczy czasu?

Chcę w przyszłości zobaczyć inwazję Obserwatorów i dużo flashbacków. W końcu do wypełnienia jest kilka lat.
Fajny moment jak Walter mówi że prawie nie ożenił się z japonką. Ciekawe czy to aluzja do tego, że kochanka Walternate to japonka ;)
Świetna ostatnia scena z załamanym Walterem i tym kwiatuszkiem, który może oznaczać promyk nadziei. (plus za konika morskiego w samochodzie)
Ciekawi mnie też czy ta kula którą bawi się Etta to ta którą Walter wyciągnął z Olivii czy może to np. Etta została postrzelona wtedy gdy zaginęła.

Z scen które mi się nie podobały - Markham beznadziejnie zakochany w Olivii, za łatwa ucieczka z Walterem i to natknięcie się na urządzenie umożliwiające udawać martwych. A potem Olivii zostaje wpuszczona bo cierpliwie czekała pod drzwiami. Przecież równie dobrze mogłaby stać tam z Peterem...
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 3 paź 2012, o 20:44

Odp: 5x01 - Transilience Thought Unifier Model-11


Bardzo dobry początek sezonu. :)
Klimat NY w rękach Obserwatorów jest genialny! Takiego czegoś właśnie mi brakuje w "Revolution", więcej brudu, mroku, tyranii itp.
Po raz kolejny możemy obserwować świetne kreacje aktorów. John Noble moim zdaniem spokojnie bije na głowę tegorocznego zwycięzcę Emmy, Damiena Lewisa.
Aktorka, która gra Henriettę również pięknie się prezentuje. Sceny z jej udziałem ogląda się wyśmienicie. Dlaczego tego typu/talentu aktorki nie zatrudniono w "Revolution"? :(
Sama historia również ciekawie się rozwija. Walter miał plan pozbycia się Obserwatorów, niestety pamięć została mu wyczyszczona i nasi bohaterowie muszą jakoś od nowa wykombinować, jak to zrobić inaczej.
Zapowiada się 13 odcinkowy wątek wypełniony tylko i wyłącznie główną linią fabularną. :P
Szkoda, że nie pojawił się ani Broyles, ani Nina. Ale myślę, że i na nich przyjdzie czas.
Serial nadal ogląda się rewelacyjnie, a to jest najważniejsze. Czekam na kolejne z niecierpliwością. :D
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 14 paź 2012, o 10:31

Odp: 5x01 - Transilience Thought Unifier Model-11


A dla mnie bez rewelacji. Fajny klimat, ale to wszystko. Jakoś nie wciągnąłem się od początku w tę wojnę z Obserwatorami.

Nie podobało mi się odbicie Waltera. Za łatwo to wszystko poszło. Przynajmniej plan, który umieścił September w jego głowie został utracony. Więc nie będzie tak łatwo... Co do gry Johna Noble'a to nie sposób się z Wami nie zgodzić. Jest niesamowity i tyle w tym temacie!

Fajnie, że pokazali MArkhama. :) Szkoda natomiast, że nie było nawet wzmianki o Broylsie i Ninie.

Ostatnia scena kapitalna. Ta muzyka i kwiatek oznaczający jeszcze cień nadziei - świetne!
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

junger

Avatar użytkownika

Nowy użytkownik

Posty: 1

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
Gotowe na wszystko, Dexte

Postdodano 25 paź 2012, o 21:27

Odp: 5x01 - Transilience Thought Unifier Model-11


Serial rzeczywiśćie dobry ale w 4 sezonie nieźle wkurzający, Peter i Olivia są razem to za chwile on zapomina to ona została podmieniona, reżyser tak ciągnie ten wątek nie chce ich połączyć ciągle coś im przeszkadza, obecnie kończę 4 sezon. Polecam też Dextera.
Przyjemne realizacje marzeń - mój projekt domu parterowego

 


  • Podobne tematy do 5x01 - Transilience Thought Unifier Model-11
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 5



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.