Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne

5x01 - Live Free or Die » Zakończone Seriale » Breaking Bad • seriale forumtv.pl

Opiekun: Czesiek_PL

<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 21 lip 2012, o 22:26

5x01 - Live Free or Die

15.07.2012

Spoiler:




Pierwszy odcinek za nami. Na początku mamy już przedsmak tego co będzie się działo - kilka minut z 'przyszłości' serii, a będzie się działo bardzo intensywnie.
Spoiler:

Później mamy powrót do wydarzeń bezpośrednio po wybuchu bomby. I oczywiście więcej problemów.
Co mnie najbardziej w nowej serii uderzyło to jak wielką zmianę w bohaterach widać. Wolter stał się zimny, bezwzględny, skłonny zrobić wszystko i cokolwiek by wydostać siebie i wspólników (ale głównie siebie) z tarapatów. Jesse wydaje się mieć o wiele więcej wiary w profesora - ufa że ten wydostanie ich z kłopotów.
Pierwszy odcinek całkiem dobry, ostaliśmy zapowiedź czegoś mocnego i mam nadzieję, że finał sezonu poziomem dorówna poprzednim.
<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 22 lip 2012, o 12:49

Odp: 5x01 - Live Free or Die


Ach jak ja się cieszę na powrót tego serialu! Świetny odcinek.

Walter przeszedł na ciemną stronę mocy, już od samego początku , nawet po spotkaniu ze Skyler, widać, że jest bardzo pewny siebie i zdecydowany do końca w sprawach z laptopem.
Świetny pomysł z tym magnesem , oczywiście nie mogło sie obyć bez kłopotów , z których nasza dwójka wyszła cało.
Jestem ciekaw właśnie co dalej będzie z Jessiem, czy Walter namówi go na współprace, bo kontynuowanie tego biznesu wydaje sie oczywiste, zwłaszcza po tym co widzimy na samym początku - czyli samotne urodziny Walta.


Spoiler:


Spoiler:
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE
<<

Maniac_

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1429

Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra

Ulubiony serial:
Sons of Anarchy

Postdodano 23 lip 2012, o 13:30

Re: Odp: 5x01 - Live Free or Die


nadal77 napisał(a):
Spoiler:


Spoiler:


Biorąc pod uwagę niekonwencjonalne rozwiązania twórców, jakie możemy oglądać w tym serialu od samego jego początku, spodziewałby się raczej czegoś innego. Mamy o to człowieka chorego na raka, który jest bliski opuszczenia tego świata, który następnie zostaje w cudowny sposób uzdrowiony, a wszystko to w celu rozpoczęcia kryminalnej ścieżki życia. Doskonały umysł pozwala mu zorganizować grupę przestępczą na najwyższym szczeblu, w pełni zorganizowaną - powiedzmy, cechującą się profesjonalizmem - również powiedzmy. Zmierzam do tego, że zakończeniu serialu poprzez uśmiercenie głównego bohatera byłoby dla mnie zbyt oczywiste, oklepane, nudne itp.

Może zobaczymy właśnie coś innego? Kolejne niekonwencjonalne rozwiązanie? Może Walter i Jessy zostaną baronami narkotykowymi na większa skalę? Tego nie wiem ale byłbym zaskoczony.

Chociaż muszę przyznać, że pewnie masz rację nadal. Wygląda na to, że wszystko idzie w kierunku śmierci Waltera.
So this is the way it ends...
Regardless of how we got here...
One of the two killers in this cabin has to go away...

Oglądane: Sons of Anarchy, Dexter, Castle, Supernatural, Fringe, Breaking Bad, Burn Notice, Justified, The Mentalist, American Horror Story, True Blood, Homeland, The Walking Dead, Boardwalk Empire.
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 23 lip 2012, o 16:00

Odp: 5x01 - Live Free or Die


Zmierzam do tego, że zakończeniu serialu poprzez uśmiercenie głównego bohatera byłoby dla mnie zbyt oczywiste, oklepane, nudne itp.


Czy ja wiem czy takie oczywiste? Śmierc głównego bohatera zawsze jest niespodziewane. Może i w Breaking Bad zaskoczenie byłoby gdyby Walt został tym baronem ale zupełnie by to nie pasowało do konwencji tego serialu. Happy end w BB? Zupełnie tego nie kupuje. Szczerze mówiąc to już od początku serialu zapowiadało się, że koniec będzie tragiczny. Może i treść jest do przewidzenia ale forma na pewno nie.
<<

wesker178

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 129

Lokalizacja: Szczecin

Ulubiony serial:
24/The Wire/Doctor Who

Postdodano 23 lip 2012, o 20:06

Odp: 5x01 - Live Free or Die


Czesiek_PL napisał(a):Happy end w BB? Zupełnie tego nie kupuje.


Zależy jaki happy end. Czy dla Waltera happy endem będzie zostanie baronem narkotykowym czy śmierć?
<<

Maniac_

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1429

Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra

Ulubiony serial:
Sons of Anarchy

Postdodano 24 lip 2012, o 12:56

Odp: 5x01 - Live Free or Die


Czesiek ale ja nic nie sprzedaję.
Masz swoją wizję fajnie tylko, że ja mam inną.
So this is the way it ends...
Regardless of how we got here...
One of the two killers in this cabin has to go away...

Oglądane: Sons of Anarchy, Dexter, Castle, Supernatural, Fringe, Breaking Bad, Burn Notice, Justified, The Mentalist, American Horror Story, True Blood, Homeland, The Walking Dead, Boardwalk Empire.
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 24 lip 2012, o 14:15

Odp: 5x01 - Live Free or Die


I ja ją szanuję. Tylko, że to jest forum dyskusyjne więc dyskutuje i przedstawią swoją opinię o zakończeniu serialu.
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 20 sie 2012, o 19:57

Odp: 5x01 - Live Free or Die


Widzę, że w temacie zagorzała dyskusja na temat zakończenia serialu. :) Jak to Bryan Cranston powiedział na panelu: "czy w ogóle Breaking Bad może zakończyć się happy endem? A może to właśnie śmierć Waltera będzie happy endem?" ;)
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 24 wrz 2012, o 19:49

Odp: 5x01 - Live Free or Die


No i wziąłem się w końcu za nadrabianie BB. :)
Pierwsze minuty premiery to totalne zaskoczenie. Walt z włosami, spotkanie z Bobbym z "Supernatural" i bagażnik z bronią. :P Już myślałem, że akcja serialu przeskoczyła kilka miesięcy do przodu, a to jedynie przebłysk. :)
Rewelacyjny moment pozbycia się narzędzi zbrodni przez Walta z mroczną, pełną napięcia muzyką w tle. :) Dla takich chwil oglądam tą produkcję. :P
Świetna scena spotkania Mike'a. :) Oraz główkowanie nad pomysłem wyczyszczenia laptopa Fringa...magnez! :D :D Jessie jak zwykle rozbraja, ale pomysł miał dobry. :) "Yes, bitches!" :P
Sama akcja wyczyszczenia laptopa również przebiegła nieźle. :) Chociaż trochę przegięli z mocą. Laptop został wyczyszczony, ale znaleziono jakąś ciekawą notkę pod zdjęciem. Już nie mogę się doczekać co Hank z tego wyciągnie.
Skyler boi się męża i słusznie. :P Walt jest coraz bardziej mroczny, pewny siebie, a cudownym przykładem jest tutaj konfrontacja z Saulem.
Ted jednak przeżył niefortunny wypadek w jego domu, ale jest w strasznym stanie.

Jestem bardzo ciekawy, co teraz Walt wykombinuje. Zabieram się za kolejne odcinki. :)
<<

Chris

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 3429

Lokalizacja: london

gadu:
11098624

Postdodano 12 cze 2013, o 17:01

Odp: 5x01 - Live Free or Die


Nudny odcinek.

Świetne sceny z magnesem i Jessiem. Mike te nie jest zły.

Sceny z Tedem... Skylar zachowuje sie dziwnie. :P

Nie podobała mi się ostatnia scena, Walt jest zbyt pewny siebie. Fucker.
Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love

 


  • Podobne tematy do 5x01 - Live Free or Die
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 5



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.