Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 18

5x01 - Arthur's Bane (Part 1 of 2) » Zakończone Seriale » Merlin • seriale forumtv.pl

<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 7 paź 2012, o 18:23

5x01 - Arthur's Bane (Part 1 of 2)

Spoiler:


Premiera: 6 października 2012.


Merlin wreszcie wraca. Nie powiem, że w wielkim stylu, ale w całkiem przyzwoitym.
Gwaine i Percival zniknęli w trakcie trwania misji - bardzo fajna scena Gwaine'a gonionego przez wilka (wilki *.*).
Gwen - która wygląda przepięknie jako królowa - proponuje przejście przez ziemie Królowej Annis by zaskoczyć Morganę, która porwała naszych wspaniałych rycerzy. A Artur jak to Artur zabiera rycerzy, Merlina i wyrusza na pomoc.
Morgana poszukuje jakiegoś tajemniczego Key to All Knowledge. Czy jest nim to dziwce 'coś' co znalazło pobitego Gwaine'a? Cokolwiek to było wyglądało komicznie...
Merlin żonglujący był genialny ale jeszcze lepsza była mina Artura xD
Jak to w Camelot zawsze tam gdzie trzeba czai się szpieg. Nowa służka Królowej - do przewidzenia. Czego się nie spodziewała, to wyroku - Gwen skazuje dziewczynę na śmierć. Ostro, nie sądziła, że byłaby do tego zdolna, ale ją rozumiem - jej mąż jest nie wiadomo gdzie i czy jeszcze żyje, a to przez zdrajczynię.
Oddział Artura złapany, on i Merlin przeżyli, ale złapali się w sidła - i tutaj spodziewany (przynajmniej przeze mnie) gość - Mordred. Nie podoba mi się jego powrót, zwłaszcza, że wieść niesie, że ma on być jednym z rycerzy Okrągłego Stołu. Pewnie pomoże chłopakom i wkupi się w łaski Króla. Niepokoi mnie to, że według legend to właśnie Mordred zabił Króla Artura. Zastanawiam się czy twórcy pójdą w ślad legend, czy może jednak nie.
Tyle pytań i wątpliwości a to dopiero pierwszy odcinek. A jak na pierwszy odcinek nie było źle. Oby czym dalej tym lepiej.
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 7 paź 2012, o 18:48

Odp: 5x01 - Arthur's Bane (Part 1 of 2)


Solidny powrót. Bardzo lubię ten serial i raduje się, że w końcu mogę popatrzeć na starych bohaterów. Jak poprzednio sezon zaczyna się od wysokiej stawki - Morgana uprowadza ludzi Artura, szuka jego zguby, mamy też wielką przepowiednie i powrót Morderda. Dzieje się całkiem sporo. Ciekawe tylko czy dostaniemy tą wielką bitwę czy Merlinowi uda się zaradzić przepowiedni. Oby nie.

Zamek Morgany świetnie wygląda. W ogóle jakby poprawili krajobrazy i scenografię w tym sezonie. Do tego jeszcze świetnie prezentuje się ta kopalnia. Ciekawe tylko co takiego znalazł tam Gwaine. Kim jest ten stwór o wyglądzie kosmity?

Ze śmiesznych elementów to kłótnie Merlina z Arturem, ale mogłoby być ich więcej. Świetne było jak Merlin żonglował jajkami i ta mina Artura. Cudowne ;) Fajna też scena w siatce jak Merlin dał się podejść jak dziecko.

Gwen jako królowa jest mi obojętna. Może i sobie radzi, ale nie daruje jej skazania Sefy na śmierć. Bardzo mi się podobała jej scena z Merlinem i chciałbym żeby została w serialu jak najdłużej. Niech już zabiją jej ojca mimo że bardzo lubię tego aktora.

 


  • Podobne tematy do 5x01 - Arthur's Bane (Part 1 of 2)
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 5



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.