Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 50

4x20 - Daybreak (2) » Battlestar Galactica » Odcinki • seriale forumtv.pl

2007-2008

<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 28 mar 2009, o 16:24

4x20 - Daybreak (2)

Spoiler:



-----------------------------------------------------------------

A więc tak to się wszystko skończyło, pozostalo kilka niedomówień ale jestem zadowolany. Jak dla mnie BSG jest już kultowe i ciężko będzie o sci-fi na podobnym poziomie, z równie interesującą i oryginalną fabułą oraz mnogościa watków. jestem pewny że serial obejrzę kiedyś jeszcze raz. A co do odcinka - mimo że podwójny nie nudził, ogladało się go z zapartym tchem, a bitwa o Here była świetna. brakowało mi ostatnio walk. Nie zdziwło mnie to że Boomer oddała Here Athenie, zdziwiło mnie że ta ją zabiła, ale jakoś trzeba było zakończyć ten wątek. Szkoda tylko że nie wyjaśniono o co chodzi z Karą, ale przyjmuje że była aniołem, tak jak obiawiająca się Caprica i Gaius. Lepszego rozwiązania nie mam. Tak myślałem że serial zakończy się że dolecą do naszej Ziemi i tam się osiedlą i będą prekursorami nas. I dlatego mi się podobało :) Ciesze się też że Halo nie zginął, szkoda tylko że nie pokazali co teraz stało się z innymi bohaterami, ale nie można mieć wszystkiego. Załóżmy że wszyscy żyli długo i szczęśliwie. teraz tylko czekać na Caprice i liczyć że dostaniemy dobry serial, chociaż w polowie tak jak ten.
<<

Arrow

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 921

Lokalizacja: Gdańsk

Ulubiony serial:
Battlestar Galactica

Postdodano 29 mar 2009, o 04:14

Re: 4x20 - Daybreak (2)


Mnie zakończenie trochę zawiodło, jak dla mnie to serial przerósł twórców, nie wiedzieli jak zakończyć wątki i poszli w sumie najprościej jak mogli.
Opera house - tu się zawiodłem, jak dla mnie to w ogóle nie mieli pojęcia co z tym zrobić i wymyśli bardzo prosty sposób, nie wiem na co liczyłem ale nie na to, na pewno na coś o większym znaczeniu.
Walka o Herę fajnie zrobiona, super nawet, ale też bez sensu trochę, że to wszystko tylko po to, żeby w odpowiednim czasie Starbuck pojawiła się przy konsoli FTL i wbiła numerki z melodii z dzieciństwa :P
Najważniejsze chyba, liczyłem, że zbyt szczęśliwego zakończenia nie będzie. Gdy Tyrol zabił Tory i zaczęła się strzelanina to się strasznie ucieszyłem(to moja ulubiona scena z tego odcinka), takie mogłoby być zakończenie, giną podczas ataku wszyscy albo prawie wszyscy i sporo z głównych bohaterów :P Cavil fajnie sobie strzelił :P Jak już Helo tak postrzelili to mogli go zabić
Wysłali flotę w słońce? no bez sensu
Po tym jak Kara zagrała tą melodię z dzieciństwa parę odcinków temu byłem prawie pewien, że pójdą dalej i jej ojciec okaże się Danielem jakoś ocalałym, liczyłem, że jakoś wyjaśnią vipera Kary na Ziemi, no i że Kara doprowadzi jakoś do destrukcji ludzi, może nie wszystkich ale jednak :P
W sumie nie wiem jak bym chciał żeby to wszystko rozwiązać ale jednak trochę inaczej.
Ok, trochę pojechałem po odcinku ale to jest BSG, zupełnie nowy standard. Przed tym odcinkiem byłem pewien, że nikt nigdy nie zrobi serialu, który mógłby chociaż próbować konkurować z Battlestarem, po odcinku jednak sądzę, że kiedyś może się komuś udać. Jestem zadowolony z tego zakończenia, mimo, że jak już pisałem wygląda jakby było wymyślone niedawno bo nie wiedzieli co zrobić, jednak przez ten serial raczej większość ludzi(w tym ja) miało strasznie niezdrowo wysokie oczekiwania.
Szkoda, że nie mogę zapomnieć całego tego serialu i oglądnąć teraz od początku :P
My entire goal in life is to outlive my brother, inherit the family fortune, put all my sisters out on the street and live as frivolously as possible, have numerous wives, thousands of illegitimate children and die completely alone and leave every cent to a parrot named Polly
<<

KaruzeL

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 524

Postdodano 3 kwi 2009, o 23:55

Re: 4x20 - Daybreak (2)


Ja tez sie troche zawiozdlem tym ze Kara poprostu znikneła jakiś aniołek czy coś, wysłannik Boga. Takie to bezsensowne liczyłem na wiecej science nie fiction.

To jak na mostku nagle cała władze przejmuje Baltar tez było śmieszne już widze jak w połowie strzelaniny by mu ktoś na to pozwolił, szczególnie że Adama go uważał za czubka :)

Porzucenie całej technologi zeby zyc w szałasach tez jest dla mnie dziwne i to jak sie wszyscy nagle na to zgodzili. O mniejsze pierdólki były kłótnie. Ogolnie to całe chodzenie sielankowe po ziemi mnie nie przekonuje w ogole.

Lipa z tym także że nie wiemy kto był tą sławną "siódemką" :(

Moim zdaniem końcówka lipna, mogli co innego wymyslić. W sumie to od połowy sezonu coś sie popsuło i już tylko było gorzej. Mam wrazenie że 10 ostatnich odcinków było zrobionych w oderwaniu od serialu, tak aby był koniec.
<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 9 maja 2009, o 23:52

Re: 4x20 - Daybreak (2)


Kara i jej rola w serialu spełniły moje oczekiwania. Bałem się że wytłumaczą to w jakiś na prawdę głupi sposób. A to może nie jest normalne, ale jeśli chodzi o sf to do tego idealnie pasuje.
Baltar może by nie został wysłuchany, gdyby nie dziecko, przecież to wszystko się w ogół Ateny kręciło.
Hehe, fajnie tak było jak sobie chodzili na luziku po ziemi gdzie byli jeszcze ludzie na miarę freda flinstona. ;pp
Daaaawno nie oglądałem serialu tak dobrego jak BSG. Są seriale które na początku są dobre, potem się pogarszają, są też seriale któe są kiepskie i robią się coraz lepsze, chociaż rzadziej. BSG jest wręcz idealne, od początku do końca, nie było by idealne gdyby nie kilka głupich pomysłów scenarzystów, ale to minimalnie kilka i już nawet nie pamiętam które to były. Teraz tylko zabierać się za Caprice!

Pozdrawiam. :D
We Are The World haiti
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 31 gru 2009, o 14:54

Odp: 4x20 - Daybreak (2)


Karuzel napisał(a):Porzucenie całej technologi zeby zyc w szałasach tez jest dla mnie dziwne i to jak sie wszyscy nagle na to zgodzili. O mniejsze pierdólki były kłótnie. Ogolnie to całe chodzenie sielankowe po ziemi mnie nie przekonuje w ogole.

Wg mnie pozostawienie tej technologii miało zabezpieczyć przed tym aby cykl się nie powtórzył.
Jednak mogli pozostawić jakieś przydatne narzędzia, które nie są oczywiście szkodliwe. Np. Battlestara nie mogli zostawić bo była już tam technologia cylonów. W sumie na wszystkich statkach była jakaś technologia cylonów np. FTL dlatego zdecydowali się zniszczyć flotę.
Jednak zdziwiło mnie rozmieszczenie ludności. Z tego co pokazali to niektórzy byli sami na środku pustkowia i nie wiedzieli gdzie znajduje się reszta.
Byli bardzo rozsiani.

Poza tym informacja ze współczesnej Ziemi, że odkryto mitochondrialną Ewę... Nie za bardzo tego rozumiem bo przecież były też inne kobiety z tego samego gatunku chyba, że w wyniku ewolucji przeżyła tylko rasa pół-cylonów.

Nie wiem co bym wolał obejrzeć. Jak się rozbudowują na Ziemi czy losy na Carpice. Wg mnie to jest to samo bo dalsze losy znamy. Co ciekawsze? :)
Obrazek
<<

Tristan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2989

Ulubiony serial:
Doctor Who

Postdodano 22 sty 2010, o 22:35

Odp: 4x20 - Daybreak (2)


I tak Battlestar Galactica została moim serialem, którego pewnie długo nic nie pobije. Oczywiście serial miał swoje lepsze i gorsze chwile, ale za całokształt zasiadł u mnie w loży honorowej. Powiem tak: Szkoda, że to już koniec bo wierze, że scenarzyści by dali nam jeszcze kilka dobrych sezonów. Ale z drugiej strony może i lepiej, że zakończyli właśnie w tej chwili. Dla mnie to serial kultowy, choć kiedyś nie byłem za bardzo przekonany do tego gatunku, to dzisiaj z całą odpowiedzialnością mogę polecić go każdemu.
Sam odcinek wywołał u mnie jak najbardziej pozytywne uczucia. Świetne sceny gdy Battlestar próbował odbić Herę. Jestem również zadowolony, że w pewien sposób Cyloni i Ludzie uzyskali pokój i zaczęli egzystować razem. Większość wątków została pozamykana. Jedynie czego byłem ciekawy to chciałem wiedzieć coś więcej o Numerze 7, ale niestety nie było nam dane. Tak samo zniknięcie Kary było dziwne... Ale może lepiej, że zniknęła niż by jej wątek był głupio i bezsensownie wyjaśniony. Szkoda, że w końcowych odcinkach nie uczestniczyła Number 3 (mój ulubiony model Cylona). Sama końcówka jak najbardziej mi się podobała. Kwestia, że Ludzie i Cyloni porzucili swoje technologie i zaczęli od początku było dziwne, lecz później stwierdziłem, że lepszego zakończenia nie mogli mi przedstawić. Ostatnia sprawa: Zdziwiłem się, że Cyloni i Ludzie pozwolili odlecieć Centurionom. Ale może to właśnie jest otwarta furtka na nakręcenie kiedyś (za kilkanaście lat) następnego remaku BSG? - to raczej tak napisałem z sentymentu. Wiem, że to nie było by to samo. Ale prawdę powiedziawszy chętnie bym zobaczył taką produkcję chociażby z ciekawości.

Na koniec, podobnie jak Arrow stwierdzam, że szkoda, że nie mogę zapomnieć całego serialu i znów zacząć od początku. W tej kwestii zazdroszczę Kini, że właśnie dzisiaj zaczyna. Chociaż pewnie i tak kiedyś wrócę do "starego dobrego Battlestar Galactica"

Ciekawostka... skończyłem oglądać w dzień, kiedy startuje prequel BSG - "Caprica" :diabelek I wcale tego nie planowałem :P
trust him... he's a doctor!
<<

Maniac_

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1429

Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra

Ulubiony serial:
Sons of Anarchy

Postdodano 23 mar 2010, o 12:17

Odp: 4x20 - Daybreak (2)


Ahhhh… No i nadszedł ten dzień, w którym moja przygoda z Battlestar Galactica się skończyła. Muszę przyznać, że to były piękne trzy miesiące, w sumie nawet więcej. Teraz żałuję, że to tak szybko poszło. W lutym zdarzało mi się oglądać nawet po 4 odcinki dziennie. Uważam, że to był błąd. Z drugiej strony pod sam koniec starałem się odkładać, to co nieuniknione, czyli finał serialu, jak najdłużej czasie oglądając 1-2 odcinki, co 3-4 dni ale i tak nie pomogło.

Odnośnie samego finału to jestem usatysfakcjonowany chociaż tradycyjnie w takim przypadku lekki niedosyt pozostał. Większość kwestii została wyjaśniona bardzo precyzyjnie i przejrzyście, co nie zmienia faktu, że jedna pozostała praktycznie bez słowa. Do takich zaliczam sprawę Final Five, a konkretnie nie poznałem okoliczności ich stworzenia. Uważam, że można było się pokusić chociaż o liźnięcie tej sprawy.

Motyw z „Aniołami” kapitalny. „To wszystko się już wydarzyło i wydarzy się ponownie”. – „Wydaje mi się, że tym razem nie”. Czy można było wszystkie wydarzenia z tego serialu spuentować inaczej?

Lekki niedosyt pozostał również w stosunku do postaci Starbuck. Odnalazła na Ziemi zwłoki, Gaius stwierdził, że zmartwychwstała, a mimo to nie wyjaśniono tej kwestii do końca.

Nie ma co się jednak skupiać na szczegółach. Cały serial jaki i jego finał uważam za kapitalny. Po prostu piękny serial, a jego finał zasługuje na miano jednego z najlepszych w historii. Szkoda jednak, że to już koniec na zawsze…
So this is the way it ends...
Regardless of how we got here...
One of the two killers in this cabin has to go away...

Oglądane: Sons of Anarchy, Dexter, Castle, Supernatural, Fringe, Breaking Bad, Burn Notice, Justified, The Mentalist, American Horror Story, True Blood, Homeland, The Walking Dead, Boardwalk Empire.

 


  • Podobne tematy do 4x20 - Daybreak (2)
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 4



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.