Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 18

4x16 - A » TOP 5 » The Walking Dead • seriale forumtv.pl

Opiekun: Czesiek_PL

<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 21 mar 2014, o 19:11

4x16 - A

Spoiler:


Data emisji: 30.03.2014
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 31 mar 2014, o 16:09

Odp: 4x16 - A


- odcinek dobry, ale jak na finał sezonu to za mało. Kilka mocnych scen w środku i cliffhanger na koniec to nie wystarczająca ilość emocji by w odpowiedni sposób przetrwać 6 miesięczną przerwę. Nie podobało mi się nastawienie odcinka na Ricka. Takie coś powinno być w przedostatnim. Finał jako zwieńczenie sezonu powinien rozdzielić czas każdej postaci by nikt nie poczuł się poszkodowany. Tutaj nie dość, że tego nie było bo grupka Glenna pojawia się zaledwie w ostatniej scenie to jeszcze pominięto zupełnie wątek Beth oraz Tyreesa. Czuję się zawiedziony.

- rozczarowująco wypadło też przedstawienie Terminusa. Pierw jednak oklaski dla Ricka, który postanowił pierw zbadać miejsce, a dopiero później wejść do środka. Jednak trochę się z tym pośpieszył. Sama osada spokoju nie jest jakaś przerażająca poza tym, że została zamieszkana przez sektę kanibali (?) bo chyba po to trzymają pojmanych w wagonach jak bydło i zasugerowali to ludzkim szczątkami. Nic odkrywczego w tym świecie. Może być brutalnie, ale na razie nie wygląda to jakoś strasznie. Zwłaszcza, że Terminus okazał się strasznie śmiesznym miejscem gdzie nikt nie potrafi strzelać. Serio, ja mam uwierzyć, że kilkunastu strażników na dachach z bronią maszynową nie mogło trafić czterech uciekinierów, nawet jak celowali im w nogi? Już o irracjonalnym zachowaniu Ricka nie chcę mi się wspominać. Raz zachowuje się inteligentnie, jest w stanie schować część uzbrojenia i przeprowadzić zwiad by zaraz w środku obozu rzucać się na jednego z ludzi Garetha.

- jednak co by nie mówić o drugiej połowie odcinka początek był dobry. Kolejny dzień podróży, nauki ojca o polowaniu i narzekanie na braki żywności. Fajny klimat post apo. Potem brutalny napad bandy Joe i pojednanie z Daryla. Fajnie wyszła walka o przeżycie, a do tego cała scena była bardzo brutalna i nieźle zrealizowana. I pokazała Ricka przekraczającego kolejną granicę. Wprawdzie ratował życie swoje jak i syna, ale przegryzienie tętnicy szyjnej było makabryczne. Tak jak zasztyletowanie niedoszłego gwałciciela Carla. Dał się ponieść emocją, przez chwilę stał się człowiekiem jakim zawsze pogardzał przy czym zrobił to na oczach syna, którego chciał chronić przed tym upiornym światem. Michonne go jednak rozumie bo sama dopuszczała się potworności, to ta sytuacja robi z ludźmi coś nieludzkiego, zamienia ich w bestię z którymi walczą.

-flashbacki uważał za niepotrzebne. Fajnie było znowu zobaczyć Hershella oraz sielankę w więzieniu, ale podkreślanie kolejny raz, że Rick jest urodzonym liderem i w tym świecie nie ma miejsca dla ideałów zbędne. Do tego trochę mi to zburzyło wizję Ricka. Myślałem, że od razu po wojnie z Gubernatorem wycofał się i sam szukał ukojenie w zabawie w farmera, a okazało się, że to za namową Hersha się wycofał. W sumie jedna rzecz mi się w tych przebłyskach przeszłości podobała - Carl czyszczący broń gdy chłopach starszy od niego o parę lat, który ginie, bawi się klockami lego. Nie ma miejsca na zabawę w tej rzeczywistości, trzeba się dostosować do brutalnych realiów i szybciej dorosnąć inaczej czeka tylko śmierć.

- nie wyjaśniono co z Tyreesem i Carol, ale można założyć, że jako pierwsi dotarli do Terminusa i również byli przetrzymywani w wagonie A. Inaczej poco by tam leżało opakowanie mleka w proszku dla Judith?

- na kolejny sezon czekam, ale mam nadzieje, że będzie dużo lepszy niż ten, który ostatecznie okazał się być przeciętny. I niech będzie lepiej skonstruowany bo skakanie po poszczególnych bohaterach co parę odcinków lub poświęcaniu dwóch gubernatorowi to pomysły złe. I niech przez przerwę postacie dostaną trochę bonusu do IQ bo momentami już ciężko patrzeć na to co wyczyniają.
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 7 wrz 2014, o 16:46

Odp: 4x16 - A


Finał nawet, nawet przyzwoity. A szkoda, bo mogło być lepiej.
Początek w pełnym napięciu - banda Joe trafiła na Ricka i wywiązała się wspaniała walka. Rick robił wszystko co mógł by ocalić syna i przyjaciół, nawet zagryzł faceta na śmierć. A teraz nagle Carl się go boi? I zwierza się Michonne z jakiś dziwnych myśli i z tego, że też jest potworem? Już jeden dziecięcy psychopata był, dziękuję bardzo.
Rick, Michonne, Daryl i Carl wreszcie trafili do Terminusa. I skończyła się zabawa. Z Ricka znów wychodzi przywódca.
Niby ok, że zakopał broń, ale tym skokiem na faceta na placu pełnym ludzi to się nie popisał.
Przedziwne miejsce ten Terminus. Jakaś sekta? Te świece, okręgi na posadzce, napisy na ścianach.
No i najważniejsze - ludzie zamknięci w kontenerach. Widok tych kości w jednej ze scen też optymizmem nie napawa.
Wreszcie spotkali też lenna, Maggie, Sashę, Boba i reszt i grupy. Tylko co z Tyreesem, Carol, Judith i Beth? Możliwe, że Ty i Carol dotarli tam prędzej, ale nie wydaje mi się, żeby Beth tam była.
- nie wyjaśniono co z Tyreesem i Carol, ale można założyć, że jako pierwsi dotarli do Terminusa i również byli przetrzymywani w wagonie A. Inaczej poco by tam leżało opakowanie mleka w proszku dla Judith?

Teraz jak o tym pomyślę, to faktycznie miało by to sens.
Jest szansa na całkiem dobry 5 sezon. Tylko pytanie - jak długo akcja się będzie działa Terminusie. Żeby się nie okazało, że cały sezon będą wszyscy planować ucieczkę, wolałabym, żeby się to szybko rozwiązało, żeby się nie powtórzyły nudy z drugiego sezonu...

 


  • Podobne tematy do 4x16 - A
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 4



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.