Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 50

4x14 - The End of All Things » Zakończone Seriale » Fringe • seriale forumtv.pl

<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 25 lut 2012, o 22:33

4x14 - The End of All Things

24.02. 2012
Spoiler:

Następny odcinek, 4x15 zostanie wyemitowany dopiero 23 marca 2012.
________________________________________________________________________
Wow! Przecudowna scena rozmowy Petera z Obserwatorem w podświadomości tego drugiego. Wyglądało to niesamowicie!
Ale wróćmy do początku...
Olivia uwięziona z Niną oraz Jones z lampkami...Świetne! Tak myślałem, że Nina uwięziona z Olivia to nie jest jej zastępcza matka, nasza Nina. I okazało się to prawdą. Rodzi się tylko pytanie czy to Nina z alternatywnego świata czy jakiś super-zmiennokształtny Jonesa. :P
Podejrzana Nina zostaje przesłuchiwana przez Broylesa i Lincolna. Jakoś od razu wiedziałem, że mówi prawdę i to nie ona współpracuje z RD Jonesem.
Świetna scena z wbiciem wiertarki w mechaniczną rękę Sharp. :) Lubię jak pokazują jej metalową rączkę. :D
Peter próbuje znaleźć Olivię, a tu nagle pojawia się postrzelony September. Genialna scena! :D
I dochodzimy do kwintesencji tego odcinka i wyjaśnienia kim są Obserwatorzy, a czekaliśmy na to dłuuuugo. :P Wytłumaczenie podane w tym odcinku bardzo mnie satysfakcjonuje, a sposób w jaki to nam przekazali był bardzo przekonywujący. :P "Oni nadchodzą!", ciekawe czy chodzi o innych Obserwatorów, czy może jeszcze kogoś innego. Skierowanie Petera do domu, aby został porwany i trafił w miejsce przetrzymywania Olivii - super!
Punkt kulminacyjny odcinka i zapalenie nie tylko małych lampek przez Olivię wypadło rewelacyjnie. :D Nie przypominam sobie jeszcze takiego pokazu mocy pani Dunham w serialu. Wielki plus epizodu.
Ostatnie sceny i decyzja Petera o oddaleniu się od nieswojej Olivii bardzo mi się podobała. Bishop, wracaj do naszego świata czym prędzej! :P

Jak dla mnie był to jeden z najlepszych odcinków całego serialu.
Teraz miesięczna przerwa w emisji trwająca do 23 marca. A po niej nieprzerwane 8 tygodni z "Fringe" do finału 4 serii.
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 26 lut 2012, o 02:36

Odp: 4x14 - The End of All Things


Kocham ten serial <3 teraz po pożegnaniu Chucka Fringe jest jedynym serialem który na prawdę kocham bez żadnego narzekania i mogę oglądać i oglądać. Dlatego nie wyobrażam sobie przyszłego sezonu bez tego serialu. Niech FOX anuluje Terra Nova i Alcatraz tylko niech zostawi Fringe w spokoju. Nawet jakby to miał być piątek z tylko 12 odcinkami. Ważne żeby ten serial wrócił i epicko się skończył.
Porwana Olivia i Nina razem z nią zmusiły mnie do kombinowania. I skończyło się tak jak podejrzewałem - to właśnie ta Nina była fałszywa. Tylko czy to jest Nina z drugiej strony? Czy może rzeczywiście jakiś zmiennokształtny? Na pewno jest to jedno z ważniejszych pytań bez odpowiedzi. Ładnie Olivia ją wymanewrowała żeby sprowadzić Petera i potem te fajerwerki. Cudowne :)
Ciesze się, że Broyls się pojawił, trochę po przesłuchiwał Ninę, ale za mało dostał akcji. Liczę że niedługo dostanie jakąś znaczącą rolę. Wciąż czekam na to co ma się wydarzyć w Detroit, ale to pewnie finał sezonu... albo później :P
Obserwator się pojawił i dalej krwawi. Pewnie odpowiedź dotyczącą jego losu poznamy też pod koniec serii. Jednak sceny w jego głowie cudne! Pięknie wszystko zostało pokazane, Peter dowiedział się o dziecku, zobaczył początek świata, poznał trochę historii Obserwatorów (trochę jak ta z The 4400) i co najważniejsze dzięki tej wizycie uratował Olivie. Jednak wciąż nie wiadomo czy on musi wrócić do swojej linii czasowej czy teraz jest w właściwej a tamta była tą zepsutą. Na pewno on jest ważny i nasza Olivia jest ważna, a ich dziecko będzie jeszcze ważniejsze ;)
Końcówka smutna. Peter odchodzi w poszukiwaniu swojej Olivii mimo że ją ma, ale uważa że to nie ona. W sumie teraz jest strasznie zamotane bo nie wiadomo czemu ona ma wspomnienia naszej Liv. Czyżby jakieś cząsteczki ze starego uniwersum przenikały i do tego? a może Olivia dzięki cortexaphanowi zbiera świadomości innych Olivii? Teraz trzeba czekać miesiąc żeby przekonać się co dalej... chcę też zobaczyć co będzie jak Peter wejdzie do maszyny. Nie zdziwiłbym się gdyby nic się nie stało :) ale tak prosto to raczej nie będzie.

eLMaQ - świetny avatar. Uwielbiam tą 6 palczastą dłoń :)

Nie przypominam sobie jeszcze takiego pokazu mocy pani Dunham w serialu. Wielki plus epizodu.


Telekineza z przyszłości! Ja czekam czekam aż ona się tego nauczy w teraźniejszości :)
Walter robiący kanapki z wiórkami smakowymi - miły przerywnik xD
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 26 lut 2012, o 03:00

Re: Odp: 4x14 - The End of All Things


Czesiek_PL napisał(a):eLMaQ - świetny avatar. Uwielbiam tą 6 palczastą dłoń :)

LOL, dopiero teraz zauważyłem, że ona ma 6 palców! :D Dzięki Czesiek. :P

Czesiek_PL napisał(a):Telekineza z przyszłości! Ja czekam czekam aż ona się tego nauczy w teraźniejszości :)
Walter robiący kanapki z wiórkami smakowymi - miły przerywnik xD

O telekinezie pamiętałem. Ale piorunków jeszcze nie było do czasu tego odcinka. :P
A kanapki Waltera są genialne! :)

 


  • Podobne tematy do 4x14 - The End of All Things
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 4



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.