Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 23

4x13 - The Great Leap Forward » The 4400 » Odcinki • seriale forumtv.pl

<<

Nikola

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1096

Postdodano 10 wrz 2007, o 18:20

4x13 - The Great Leap Forward

Diana i Meghan zabierają Toma do motelu, Shawn chce go uleczyć, lecz one każę mu czekać, aż Marco wstrzyknie mu radioaktywną substancję. Shawn stara się go uleczyć, lecz wydaje się, że nic już nie może zrobić, nagle, Tom się budzi. Martwi sie tym, że mógł zabić wielu ludzi.
Danny odwozi matkę do szpitala, nagle wszyscy wokół niego zaczynają krwawić, chłopak ucieka. Idzie do Centrum 4400, gdzie rozmawia z Shawnem, mówi mu, że ich matka nie żyje. Kevin dochodzi do wniosku, że zdolnością Danny'ego jest rozprzestrzenianie promicyny, daje mu inhibitor. Tymczasem cały szptal zostaje objęty kwarantanną, połowa ludzi umiera, nagle okazuje się, że promicyna się rozprzestrzenia, w NTAC ginie połowa agentów. Całe Seattle zostaje objęte kwarantanną, a w mieście szerzy się chaos. Kyle proponuje pomoc ze strony ludzi z Miasta Obiecanego, Meghan dochodzi do wniosku, że muszą ją przyjąć. Agneci NTAC zostają poddani testowi na obecność promicyny, okazuje się, że jedyną negatywną osobą jest Diana. Rozmawia ona z Kevinem, odkrywa on u niej zwiększoną ilość pewnego enzymu, mówi, że są dostępne tabletki zawierające go. Wszystkie organizacje uczestniczą w rozdawaniu go.
Tom przypomina sobie wydarzenia z czasu, gdy był jednym z The Marked. Postanawia udawać, że nic się nie zmieniło, aby móc odbić Colliera. Jordanowi wszczepionio juz nanity, gdy Tom chce go zabrać, zostają złapani. Isabelle zostaje wysłana, aby zabić Kyle'a, jednak nie jest w stanie tego zrobić. Wraca i zabija Rebeccę Parish oraz uwalnia Toma i Jordana, jednak sama umiera. Tom mówi Collierowi jakiej prodedurze musi się podać, daje mu również nazwiska innych The Marked, aby zrobił z nimi to samo.
Danny na ihnibitorze gromadzi w sobie nadmiar promicyny, co będzie prowadziło do jego śmierci. Prosi Shawna, aby skrócił jego męki. Shawn widząc cierpienie brata, zgadza się go uśmiercić.
Osiem dni później odbywa się pogrzeb Farrelów, Tom, Shawn i Kyle wspierają się nawzajem. Tymczasem Collier nie zamierza oddawać Seattle władzom, postanawia przejąć miasto. Agenci NTAC powoli odkrywają swoje zdolności, Kyle przynosi Tomowi zastrzyk, mówi, że już czas, aby go wziął.

by Trish

Data emisji: 16 września 2007
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 02:00 przez Nikola, łącznie edytowano 1 raz
<<

Trish

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1296

Postdodano 18 wrz 2007, o 17:59


So, ogólnie naprawdę mnie zaskoczyli, ostatnie odcinki były takie jakieś nieciekawe i rozwiązania były głupie, za to na season finale się postarali.
Samo uzdrownienie Toma było bardzo pozytywnym zaskoczeniem, jakoś mi nie przyszło do głowy, że go zabiją i będą ożywiać Shawnem. Kinda cool ;) Chociaż dziwne było, gdy Shawn już uznał, że się nie udało, a on ożył. Podejrzewałam, że nie wybili wszystkich nanitów i że to jednak wciąż nie będzie Tom.
Isabelle mi się podobała, świetna scena, gdy ma zabić Kyle'a. No i się poświeciła, zaskoczenie po tym, gdy mieliśmy jej 3-seriowy nawrót.
Zdolność Danny'ego bardzo interesująca. Chociaż strasznie żal mi było Shawna, stracił rodzinę...
No i Collier przejął miasto, no i te wszystkie zdolności na koniec, to było wow :shock:
<<

aja

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1106

Postdodano 18 wrz 2007, o 21:31


Naprawde niezły season finale. Od początku odcinka szybka akcja - ratowanie Toma, szpital... Aż chciałoby się więcej ;) Mam tylko nadzieje, że będzie sezon 5. No ale w końcu odcinek jest opisany jako season finale a nie series finale.
Trish napisał(a):Podejrzewałam, że nie wybili wszystkich nanitów i że to jednak wciąż nie będzie Tom.

Nie no, to byłoby już przeciąganie wątku. Głupio jakby miał te nanity i miał :P
Trish napisał(a):strasznie żal mi było Shawna, stracił rodzinę...

Mi też było go żal. Najsmutniejsza scena, to chyba ta, w ktorej Tom mówi, że teraz muszą figure out how to be a family :( Kyle zresztą też szczesliwy nie jest - jego ciocia, kuzyn i jeszcze Isabelle.
Trish napisał(a):No i Collier przejął miasto, no i te wszystkie zdolności na koniec, to było wow :shock:

Dyktator i jego pachołek :hihi: A zdolności rzeczywiscie świetne, szczególnie Marco ma niezłą ability.
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 02:00 przez aja, łącznie edytowano 2 razy
ZQKB
Come on girl, one last time
let me know you're still alive!

icon by mal_contentum
<<

Nikola

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1096

Postdodano 18 wrz 2007, o 22:45


Faktycznie season finale świetny. Cały odcinek na plus, ciągła akcja, ciekawe rozwiązania. Takie The 4400 to lubię, tylko czemu dopiero w ostatnim odcinku? ;) Wcześniej się tak nie postarali :P I te zdolności na koniec też bardzo fajnie wymyślili. Takie małe wprowadzenie do kolejnego sezonu :)
<<

baszak

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 60

Lokalizacja: cela 18

Postdodano 19 wrz 2007, o 12:49


Te zdolności na koniec to bylo super,tylko nie wiadomo jakie bedzie mial Tom ?.
:):):)
<<

Trish

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1296

Postdodano 19 wrz 2007, o 13:04


W ogóle to ja jednego głównie nie załapałam, jakim cudem Tom nie "zaraził się" promicyną. W końcu to było zaraźliwe, a przebywał w jednym pokoju z zainfekowaną Meghan.
<<

KaruzeL

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 524

Postdodano 19 wrz 2007, o 18:27


Z doooooooooopy

Nie chciałem żeby sie szybko i łatwo wykpił no i mamy 10s i już Tom jest Tomem

Cały ten z doopy wątek o tym baranie bracie Shawna taki moralizatorski, chciał się od zawsze kłóć, wkońcu się dzibnął to dostał taki dar że się zabił - syf

Iza nie żyje czemu ? mogła urwać łeb tej babie od razu - syf

To pojednanie to pojednanie Kyle, Shawn, Tom - syf

Colier najpierw mu się nie podoba test, bo wtedy mogli by na 100% ludzie nie brać to taki dar jak łebka jest dla niego czymś pięknym, a jednak ubolewa nad losem ludzkości Seatlle - syf i rozdwojenie jażni

Jesus rssurection :P w sumie dwa w jednym bo zapędy to on hitlerowskie ma.

Tylko to że 9k nowych ze zdolnościami się pojawi jest spoko, co moim zdaniem przy dostepnej promicynie byłoby ułamkiem procenta w porównaniu z tymi co by sobie shoota walneli.

Czyli w sumie tylko końcówka dobra reszta syf, na łatwizne poszli.
Ostatnio edytowano 19 wrz 2007, o 18:28 przez KaruzeL, łącznie edytowano 1 raz
<<

KraX

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1212

Lokalizacja: Koszalin\Gdańsk

Postdodano 20 wrz 2007, o 16:00


Odcinek był genialny, świetne zakończenie sezonu.

baszak napisał(a):Te zdolności na koniec to bylo super,tylko nie wiadomo jakie bedzie mial Tom ?.


Tak do końca to nie wiadomo czy będzie je miał, bo nie widzieliśmy jak bierze zastryk. Chociaż można załozyć, że go wział albo zaraził się od Meghan tylko poprostu jego zdolność się jeszcze nie pojawiła. Nawiązując do pierwszego odcinka to Tom może zyskać telekinezę.

Kiedy 5 sezonik??
<<

Dusia4400

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 619

Lokalizacja: Seattle

Postdodano 20 wrz 2007, o 16:56


Super odcinek według mnie najlepszy odcinek całego 4 sezonu :D
ObrazekObrazekObrazek
Blair:Do you....like me?
Chuck:Define like.
<<

0lina

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1305

Lokalizacja: J-no

Postdodano 20 wrz 2007, o 22:54


kurcze, przez cały sezon prawie nic sie nie działo i naprawde chcialam by to byl ostatni, ale ten odcinek mi sie podobal i chcę 5 sezon :P tylko błagam, żeby był ciekawy od początku do końca :D
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 21 wrz 2007, o 20:05


Trzeba powiedzieć, że ludzie od 4400 mają łeb do zakończeń sezonów. Zakończenie 3 sezonu było super, a 4 jest jeszcze lepsze. Następny sezon ma ogromne możliwości rozwoju, ojj będzie się działo. :D Tylko jestem ciekawy kiedy będzie 5 sezon? Fajnie byłoby zobaczyć 4400 już w styczniu. :P

P.S. Nie wiem, czy tylko ja mam takie wrażenie, ale 4400 upodabniają się trochę do Heroesów. Dużo ludzi z mocami, jedni dobrzy, drudzy źli.

P.S.2 A z Marco to się zrobił taki inny Hiro Nakamura. :]
<<

Dusia4400

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 619

Lokalizacja: Seattle

Postdodano 22 wrz 2007, o 14:40


To chyba Heroes do 4400!!!
Bo 4400 było pierwsze

Zczajcie sobie fajny filmik xD:
http://pl.youtube.com/watch?v=xPB_KTuRqCw
ObrazekObrazekObrazek
Blair:Do you....like me?
Chuck:Define like.
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 22 wrz 2007, o 16:33


Ale dopiero teraz (już po 1 sezonie Heroesów) sytuacja z ostatniego odcinka 4 sezonu 4400 zaczęła mi przypominać Heroesów. Takie moje wrażenie. :]
<<

Trish

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1296

Postdodano 22 wrz 2007, o 16:55


A moje wrażenie podczas oglądania pierwszych odcinków Heroesów było takie, że ściagnęli większość pomysłów z 4400. Podstawą jest to, że 4400 było pierwsze i każde stwierdzenie, że 4400 bazuje na Heroesach spotyka się z moim oburzeniem.
<<

KraX

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1212

Lokalizacja: Koszalin\Gdańsk

Postdodano 23 wrz 2007, o 13:38


eLMaQ napisał(a):P.S. Nie wiem, czy tylko ja mam takie wrażenie, ale 4400 upodabniają się trochę do Heroesów. Dużo ludzi z mocami, jedni dobrzy, drudzy źli.


Jakby ie było w Heroesach był tylko jeden czarny charakter Sylar a w 2. sezonie ma być ktoś jeszcze. Więc to nie jest chyba analogiczna sytuacja jak w 4400. I tak w 4400 nie ma typowego podziału na dobrych i złych.
<<

Trish

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1296

Postdodano 23 wrz 2007, o 14:05


Tu nikt nie twierdzi, że Heroesi to podróbka 4400, lecz, że wiele pomysłów było podobnych. Zresztą wraz z rozwojem sytuacji tych skojarzeń jest coraz mniej.
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 5 kwi 2008, o 15:35

Re: 4x13 - The Great Leap Forward


Kolejne zakończenie sezonu okazało się genialnym odcinkiem. Teraz zamiast Settle jest Promise City, a większość mieszkańców ma zdolności. Megan może zmieniać rzeczy, a Marko teleportować się. Tom pewnie wziąłby zastrzyk gdyby był 5 sezon, a mam nadzieje że mimo wszystko jednak powstanie i naznaczeni zostaną zlikwidowani.
<<

Bamboo

Użytkownik

Posty: 12

Postdodano 9 kwi 2008, o 15:12

Re: 4x13 - The Great Leap Forward

Ja tylko twierdze, ze Heroesi to podrobka Spider-Mana, Supermana, i tych wszystkich bohaterow razem wzietych.
Następna strona

 


  • Podobne tematy do 4x13 - The Great Leap Forward
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 4



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.