Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne

4x13 Face off » Zakończone Seriale » Breaking Bad • seriale forumtv.pl

Opiekun: Czesiek_PL

<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 6 paź 2011, o 11:02

4x13 Face off

Spoiler:

Data emisji: 09.10.2011
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 10 paź 2011, o 20:17

Odp: 4x13 Face off


Łał...
Nie mogłam sobie wymyślić lepszego zakończenia wspaniałej serii.
Aż nie wiem sama od czego by tu zacząć...
Jessie złapany przez gliny i szaleńcza pogoń za kasą Walta, na przekupienie sekretarki - udało się.
Goodman wraca w blasku chwały i glorii i pozbywa się policjantów - znów sukces.
Walt i staruszek nawiązują współpracę w wyniku której obaj dostali to czego na swój sposób potrzebowali - zemstę i wolność.
Scena z dzwoneczkiem i bombą wspaniała, a kiedy Gus wyszedł z pokoju to już myślałam, że się poddam i uznam go za jakiegoś terminatora. Ale nie, okazało się, że to tylko Two-Faces. W końcu zszedł im z głowy - wielka wygrana.
Na końcu następne gorzko-słodkie wiadomości - to nie rycyna, to tylko kwiatek. Czemu gorzkie - bo to oznacza, że Walt maczał w tym palce. I jestem tego niemal pewna, w końcu to była wręcz idealna sytuacja by namówić Jessiego do zmiany stron. Nie wiem jeszcze jak to zrobił, jak podłożył owoce i pozbył się rycyny, ale mam nadzieję, że - o ile powstanie - powiedzą nam to w następnej serii.
Poza tym ciary miałam na scenie w laboratorium - Walter pozbywający się osiłków i oznajmiający 'dobre' wieści. I ich wspólne pozbywanie się wszystkich dowodów.
Nie mam pojęcia co Skylar zrobi w takiej sytuacji, jak sobie poradzi w ogromem sytuacji w jakiej została postawiona, z tym co zrobił jej mąż. Mam nadzieję, że pozbiera się do kupy.
Finał według mnie bardzo dobry. Cieszę się, że wszystkie niemal wątki zostały w jakiś sposób rozwiązane, zostaliśmy bez żadnego cliffhangera, ale za to z delikatnym akcentem na możliwą serię 5, która mam nadzieję powstanie.
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 10 paź 2011, o 20:29

Odp: 4x13 Face off


Raven napisał(a):ale za to z delikatnym akcentem na możliwą serię 5, która mam nadzieję powstanie.

5 seria już jest pewna. Będzie liczyła 16 odcinków i będzie ostatnią, finałową serią Breaking Bad...
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

bartek3112

Nowy użytkownik

Posty: 2

Ulubiony serial:
Breaking Bad, Dexter

Postdodano 10 paź 2011, o 23:25

Re: Odp: 4x13 Face off


Raven napisał(a):...Walt maczał w tym palce. I jestem tego niemal pewna...


niemal pewna?

przeciez to oczywiste...szczegolnie po ostatniej scenie serialu, gdzie kolo plastikowego krzesla przy basenie (na ktorym Walt rozmyslajac czekal na smierc :) byla pokazana donica z roslina, ktorej owocami zatruł sie Broock
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 11 paź 2011, o 15:41

Odp: 4x13 Face off


Idealne zakończenie perfekcyjnej serii.

Raven napisał(a):I jestem tego niemal pewna, w końcu to była wręcz idealna sytuacja by namówić Jessiego do zmiany stron. Nie wiem jeszcze jak to zrobił, jak podłożył owoce i pozbył się rycyny, ale mam nadzieję, że - o ile powstanie - powiedzą nam to w następnej serii.

Tak, jak napisał już bartek, przecież to jest oczywiste. Powróćcie do sceny z rewolwerem. Za trzecim razem rewolwer wypada na donicę z kwiatem konwalii. Wtedy narodził się cały misterny plan Walta. Oglądając 12 odc tego nie połączyłem, ale teraz jest wszystko jasne i klarowne. Mało tego - jak to zrobił? Saul. Od początku współpracował z Walterem, ponieważ też miał interes w śmierci Gusa. Jessi dostał telefon od Saula, by zjawił się u niego po pieniądze, gdyż ten znika. Jessie wchodzi do biura Saula i od razu przeszukanko od grubaska. Wiem, koleś jest głupi, mało rozgarnięty, aczkolwiek tego dokonał. Podmienił paczki papierosów. W sumie myślałem o tym oglądając poprzedni odcinek, ale jakoś nie byłem przekonany. Teraz obejrzałem tę scenę jeszcze raz na spokojnie i idealnie jest pokazane, jak Heull wkłada coś do lewej kieszeni kurtki. Wszystko, jak widać ułożyło się w perfekcyjną całość, za co kocham ten serial. Nie ma żadnych niedociągnięć. Walter świetnie zagrał przed Jessim. We wszystko wplątał Gusa, przez co odwrócił podejrzenia od siebie. Jestem niemal pewny, że to Saul podał w jakiś sposób Brockowi kwiaty konwalii. Przecież w końcu dawał jemu i jego matce pieniądze od Jessiego.

Była jedna scena strasznie nie pasująca mi do Breaking Bad, na której wybuchnąłem śmiechem. Ociekała wręcz kiczem. :P Oczywiście scena, kiedy Gus wychodzi z pokoju po wybuchu bomby, nie ma pół twarzy, ale poprawia krawat po czym pada na ziemię. W ogóle nie wiem dlaczego coś takiego zrobili. Fakt było to emocjonujące, kiedy Gus wychodzi z pokoju i widz myśli, że nadal żyje, ale też zwyczajnie ociekało kiczem i tandetą. Takie moje odczucie.

Walter wymyślił sobie wszystko genialnie. Wizyta dziadka w DEA. Swoją drogą bardzo mi się podobała, tak samo jak wcześniejsza scena, kiedy Marie nie pozwala Hankowi wyjść z domu, a sek później pokazane biuro DEA i Hanka w środku. :D Kapitalne.

Sezon piąty czyli szykuje nam się walka Walter vs. Hank. Innej koncepcji jakoś nie widzę, a jestem przekonany, że Hank tak łatwo nie odpuści i będzie badał to śledztwo. Można powiedzieć, że transformacja Walta w Heisenberga dobiegła końca i możemy oglądać go jako człowieka bezwzględnego, nie cofnącego się przed niczym, dążącego po trupach do celu, chciałbym powiedzieć bez żadnych uczuć, ale ostatnia scena na dachu, gdy Walt rozmawia z Jessim może wskazywać inaczej. Walter, gdy dowiaduje się, że Brock z tego wyjdzie ewidentnie oddycha z ulgą i wydaje się, że rozumie co zrobił i do czego to mogło doprowadzić. Z drugiej strony jest on świetnym aktorem, na co mogła wskazywać chociażby scena, kiedy przekonuje Jessiego, że to nie on otruł Brocka. Heisenberg wielkim baronem narkotykowym w piątym sezonie i Hank na jego plecach? Kto wie...

Jeszcze jedną niewiadomą może być Skyler. Ciekawe jak poradzi sobie z wiadomością, że to Walt wszystkiego dokonał. Zabił ludzi, wprawdzie broniąc siebie i rodziny, ale jednak. Chyba to za dużo jak na matkę wychowującą niepełnosprawne dziecko oraz niemowlę...

No zobaczymy, jestem ogromnie ciekawy ostatniego sezonu tego genialnego serialu, relacji Waltera i Jessiego, no i dalszych kroków Hanka.

Breaking Bad: żegnaj na prawie rok i dziękuje za wspaniałe 3 miesiące emocji. :)
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 12 paź 2011, o 14:13

Odp: 4x13 Face off


No i po wspaniałym finale, teraz z rok czekać na część finałową :(.

A więc jednak Walt stał za zatruciem Brocka. Można już śmiało stwierdzić, że przeszedł na tą ciemną stronę, mimo jeszcze w miarę ludzkich zachowań. Tego nie wykluczy, ale już widać, że nic go nie powstrzyma w dążeniu do celu.
Pozbycie sie Gusa, widowisko-fantastyczne. Moment gdy wychodzi z pokoju, poprawia krawat, a potem widzimy jego twarz, będzie należał do moich ulubionych w całym serialu :). I nie widze w tym żadnego kiczu , Gus musiał być zapamiętany , jako ten bezwzględny łotr, (Walt idzie jego drogą) i na końcu pokazali nam tego stwora, który w nim siedział, który zdążył sobie poprawić jeszcze krawat. I może nie pasowała ta scenka do tego serialu, ale ja takie zaskoczenia lubię:). No i w ogóle , ta mina nienawiść Hectora i ten dzwonek, udana zemsta :).
Walt oczuwiście poczuł w tym momencie swoją wyższość, jeszcze przy gadce z Jessim zachował sie jakoś troskliwie, ale potem wiedział , że to on tutaj jest królem. Wątpie by po tym wybuchu, po zabiciu Gusa, Skyler jeszcze trzymała sie Walta. Myśle, że na początku nowego sezonu dostaniemy, jeszcze większą odrębność tej dwójki. Chociaż może nie tak na początku, skoro
piąty, finałowy sezon ma liczyć, aż 16 odcinków.
Teraz to czeka nas tylko walka na lini Hank vs Heisenberg. Jessie też ma wyrazne kłopoty. Ciekawe co będzie z Mikiem, i oby o Saulu Goodmanie nie zapomniano(genialna postać). Zapowiada sie emocjonujące starcie, którego nie moge sie doczekać. :)
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE
<<

remoteseries

Użytkownik

Posty: 33

Ulubiony serial:
The Sopranos

gadu:
3224037

Postdodano 12 paź 2011, o 18:03

Odp: 4x13 Face off


Najlepsze w tym zakończeniu jest to, że równie dobrze serial mógłby się już skończyć i aż do sceny z "donicą" nie wiedziałem jakie wątki chcą ciągnąć w 5 sezonie. Myślałem, że "na siłę" wymyślą jakiegoś nowego wroga. Teraz wiem, że szykuje się konflikt Jessi vs Wolt i do tego prawdopodobnie Wolt vs Hank. W każdym razie na pewno będzie ciekawie.
Polecam rozszerzanie do przeglądarki Chrome
z którym nie ominiecie żadnego nowego odcinka swojego ulubionego serialu. Więcej pod linkiem: >> link <<
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 13 paź 2011, o 15:21

Odp: 4x13 Face off


GENIALNY FINAŁ! :D
Cała sprawa z Gusem, została świetnie rozwiązana. Moment z wybuchem i wychodzącym Gusem moim zdaniem bardzo pasował do serialu i samej postaci Gusa. Chyba każdy przez chwilę pomyślał, że może on rzeczywiście przeżył...:P
Walt po dowiedzeniu się od Saula o torturowanie Hectora przez Gusa, ładnie wszystko sobie zaplanował. Przekonanie Hectora do współpracy/zemsty, zainicjowanie podejrzanego wypadu do DEA ("Dea? Co to jest dea?" :D ), podłożenie bomby po sprawdzeniu pomieszczenia przez Tyriusa...Wszystko poprowadziło do dzwonienia dzwonkiem i głośnego wybuchu. :P :P
Było naprawdę dużo świetnych scen w tym odcinku. Rozpoczynając od zabronienia wyjścia z domu przez Marie, przesłuchania Hectora przez Hanka w siedzibie DEA, po cudowne momenty wybuchu bomby w twarz Gusa, "posprzątania" laboratorium w pralni, uściśnięcia ręki na parkingu i genialnego "I WON" do Skyler. :P
Już nie mogę się doczekać 5 sezonu i ostatnich 16 odcinków serialu...nie mogę się doczekać wyczekiwanej przez cały serial konfrontacji na linii Walter - Hank, szykuje się na nią już od dłuższego czasu. Nie wierzę, że Hank przestanie dłubać w tym śledztwie, zwłaszcza po wysadzeniu bomby przez Hectora, który mógł tylko robić miny i naciskać dzwonek. :P Poza tym już czuję, że doczekamy się jeszcze większej kłótni i prawdopodobnie rozłamu dziwnej przyjaźni między Waltem i Jessiem oraz małżeństwa z Skyler...No właśnie co zrobi Skyler po usłyszeniu, że to Walt jest odpowiedzialny za zabicie trzech osób w domu starców?
Transformacja postaci Mr. White'a przebiegała w niesamowity sposób przez całą czwartą serię. Naprawdę nie wierzyłem, że to on otruł Brocka...a tu proszę, ostatnie ujęcie odcinka wyjaśnia wszystko! Mam nadzieję, że w następnej serii pokażą jak dokonał tego, wszystko wskazuje na Saula, ale jestem ciekawy jak to wytłumaczą twórcy. Jak dla mnie jest to największe zaskoczenie tego sezonu. Teraz widać, że Walt zrobi wszystko w dążeniu do celu - otrucie chłopca, zabicie Gusa przez Hectora, później zabicie kilku osób w laboratorium...Walter stał się bardzo podobny do Gusa, bezwzględny...Wielkie brawa dla Bryana Cranstona, w tym momencie jest on jak dla mnie najlepszym aktorem serialowym razem z Jonem Hammem z "Mad Men". :D
No i już wiemy w co celował rewolwer po trzecim zakręceniu go przez Waltera...:D

PS Nadal77, mógłbyś nie umieszczać spoilerów na przyszłość w "Bitwie aktorów serialowych"...bo przez ciebie spodziewałem się śmierci Gusa w 4x13. :(
Twoje "KILL :)" było dość jednoznaczne. :P
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 13 paź 2011, o 18:56

Odp: 4x13 Face off


Majstersztyk bo inaczej tego nazwać nie można. Odcinek mistrzowski pod każdym względem. Nie chcę mi się zbytnio pisać o tym samym co przedmówcy więc skupie się na najważniejszych rzeczach odcinka :) Tak jak pisałem w temacie do poprzedniego odcinka wcale nie zdziwiło mnie że to Walt otruł Brocka. Oczywiście nie zauważyłem wyciągania rycyny i trującego kwiatka ale po tym co działo się przez trzy sezony takie zachowanie Walta było logicznym następstwem. Zrobi wszystko by ocalić rodzinę nawet jakby miał skrzywdzić innych. I to się na pewno na nim zemści. W Breaking Bad podobają mi się przede wszystkim konsekwencję i rozliczanie z dokonanych wyborów. Teraz Walter będzie musiał odpokutować za to co zrobił. Nie zdziwiłbym się tez jakby ucierpiała przez to jego rodzina.

Piszecie o tym że w kolejnym sezonie szykuje się Walter vs. Hank, a wg. mnie do tego nie dojdzie. Owszem będzie śledztwo w sprawie wybuchu i dalsze poszukiwanie Haissenberga, ale za pewno okaże się to daremne. Walt dalej będzie oszukiwał szwagra i popełniał kolejne przestępstwa by chronić rodzinę. I zapewne głównym przeciwnikiem będzie Jesse. Ja liczę że jeden zabiję drugiego. Nie wiem kto kogo, ale chciałbym żeby do tego doszło.

Śmierc Gusa zasługuje na oddzielny akapit :) Genialne! Od spotkania Waltera z Salamanką, poprzez akcję podczas przesłuchania przez DEA i w końcu odwiedziny Tyrusa i Fringa. Też się spodziewałem jego śmierci i w tym przekonaniu utwierdziło mnie prowadzenie kamery jak szedł odwiedzić Hectora. Jednak najlepsza była scena w pokoju i wyczekiwanie na DING i ten pojedynek między Fringem i Salamanką. Genialne! Tak samo jak ten wybuch - szybkie przeniesienie kamery poza pokój i wysadzenie ściany. Mistrzowskie. Szok tez był jak wyszedł Gustav, poprawił krawat i padł. Owzem przerysowane, ale pasowało do charakteru jego postaci - mordercze opanowanie.

Genialna scena to zacieranie śladów w laboratorium i przy tym niemal idealna synchronizacja Waltera i Jessego. Do tego jeszcze wybuch i ta muzyka. Oby tylko ta scena nie mówiła "koniec z gotowaniem" bo to jedne z najlepiej zrobionych serialowych scen.

Tak jak wy żałuję że teraz trzeba czekać niemal rok do nowego sezonu. Jedyne pocieszenie to że będzie finałowy i 16 odcinkowy.
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 13 paź 2011, o 19:45

Re: Odp: 4x13 Face off


Czesiek_PL napisał(a):Tak jak wy żałuję że teraz trzeba czekać niemal rok do nowego sezonu. Jedyne pocieszenie to że będzie finałowy i 16 odcinkowy.

To jest jeszcze niewiadome. Zdaje mi się, że stacja aMC zastanawia się nad podzieleniem 16 odcinków na dwa sezony...ale to się jeszcze okaże.
Osobiście wolałbym, żeby to był 16 odcinkowy sezon...ale co będzie to będzie.
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 14 paź 2011, o 00:44

Odp: 4x13 Face off


Wiem, czytałem o tym. Jednak w przeciwieństwie do ciebie jestem za podzieleniem. Oczywiście jeśli przerwa nie będzie za długo max 4 miesiące. To by wydłużyło trochę żywotność serialu i pozwoliła na cliffhanger w połowie odcinków :) W White Collar i ostatnio w Doctor Who podobało mi się że sezon był w dwóch częściach bo drastycznie zmniejsza to oczekiwanie na kolejną serię. Tutaj w prawdzie będą to finałowe odcinki, ale też przyjme to z otwartymi rekami :)

 


  • Podobne tematy do 4x13 Face off
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 4



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.