Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne

4x06 - Cornered » Zakończone Seriale » Breaking Bad • seriale forumtv.pl

Opiekun: Czesiek_PL

<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 23 sie 2011, o 09:32

4x06 - Cornered

Spoiler:



Dobry odcinek. Ważne, że Jesse znowu jest sobą, świetna była ta jego manipulacja Tuckerem, zna sie na rzeczy :). A Mike nabiera chyba co raz większej sympati do niego , co przy ewentualnym rozkazie usunięcia moze mieć jakiś wpływ :).
Walt to dla mnie dupek , ma niezły tupet mówiąc o sobie 'ten co puka' skoro dobrze wie , że tak nie jest. Nie czuje sie bezpieczny , ale mimo to wmawia sobie , że tak nie jest i robi rózne psikusy pokazując jaki to on ważny. Jak to zatrudnienie sprzątaczek , było niezłym pomysłem , ale co je po tym czeka , chyba nic dobrego. Skyler sie domyśla powoli o co chodzi , ale Walt nie chce być szczery , chce pokazać ze nad wszystkim panuje, o czym swiadczy zakup auta Juniorowi, dobry ruch nie ma co.
Troche brakuje mi w tych odcinkach Saula , lubie go słuchać :).
A jak to jest miedzy Waltem i Jessiem to nie wiem co Gus zamierza, napewno wkrótce sie przekonamy.
Walt jest widocznie zazdrosny o range swojego 'ucznia'.
A w scenie na myjni to serio myślalem , że Walt przywali brewce :) , ale tego nie zrobił.
No i Jesse dowiedział sie dlaczego on? od Gusa, oczywiście nie wiadomo o co chodzi w tej odpowiedzi :).
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 24 sie 2011, o 12:53

Odp: 4x06 - Cornered


Świetny odcinek. :P
Walt za bardzo kozaczy. Najpierw spowodował, że Hank nie porzucił śledztwa, a teraz Skyler jest na niego wkurzona.
Jessie jest rewelacyjny, jego akcja z ćpunami wygrywa. Powie mi ktoś, o co chodziło z tym kopaniem dołu? :P Swoją drogą genialne ujęcie kamery z łopaty! :) Nie widziałem jeszcze czegoś takiego.
Gus ma mały problem. Świetny początek odcinka, gdy dwóch kolesi siedzi i czeka z tyłu cieżarówki (tak samo jak Mike odcinek wcześniej), tylko tym razem wrogowie byli mądrzejsi. :D
Gus walnął tekst z potencjałem Pinkmanowi. Ciekawe o co naprawdę mu chodzi, czy Walt ma rację, że chce ich rozdzielić...
Podróże Mike z Jessie'm są świetne. Widać, że Mike trochę polubił chłopaka. :P
Fajny samochód dostał Junior, ale trzeba przyznać, że nie było to mądre posunięcie Waltera.
O co chodziło z tym rzucaniem monety przez Skyler?
Ostatnio edytowano 24 sie 2011, o 19:22 przez eLMaQ, łącznie edytowano 1 raz
<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 24 sie 2011, o 13:25

Re: 4x06 - Cornered


Jak ktoś jest naćpany to nawet najdurniejsze rzeczy są możliwe :).
Jessie wykorzystał najprostszy mechanizm aby zmanipulować Tuckera. Człowiek na haju wykona każde zadanie i nie zastanawia się czy ma sens czy nie - po prostu robi swoje z wielkim zaangażowaniem. :P

Właśnie ta kamera na łopacie bardzo mi sie spodobała , fajny pomysł :).
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 25 sie 2011, o 22:51

Odp: 4x06 - Cornered


Lubię Breaking Bad, nawet bardzo, ale czasem nie mogę znieść Waltera. Od razu plan Gusa musi dotyczyć jego, laboratorium bez niego nie będzie działać, Skylar nie ma racji, a on za to zawsze, a zatrudnienie sprzątaczek wcale nie było głupie no i przecież nie mogło mieć żadnych konsekwencji. I jak tu się nie zirytować jego zachowaniem? :)
Jesse natomiast się wyrabia. Ładnie załatwił ćpunów. No i ten jego duet z Mike jest świetny. Więcej ich! Gus widzi w nim potencjał - szkoli żołnierza na wojnę czy chcę uśpić jego czujność?
Scena z Bogdanem dobra. I oczywiście Walt musiał zachować się jak dupek wydając jego pierwszego zarobionego dolara.

O co chodziło z tym rzucaniem monety przez Skyler?


Wg. mnie to ona pojechała na granicę tych czterech stanów żeby los zadecydował czy ma zostać w Nowym Meksyku czy jechać gdzieś indziej. Dwa razy wypadło Colorado więc trzeba było pomóc losowi :)

Szkoda, że nie było w odcinku Hanka, Marie czy Saula.

Właśnie ta kamera na łopacie bardzo mi sie spodobała , fajny pomysł :).


Dokładnie! Genialny pomysł. W ogóle żaden inny serial nie operuje tak perfekcyjnie kamerą i montażem jak Breaking Bad. Co raz jestem zaskakiwany czymś nowym.
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 30 sie 2011, o 13:23

Odp: 4x06 - Cornered


Otwierające sceny w Breaking Bad są wprost genialne. Zawsze mnie zachwycają. Spór z meksykańcami powoli się zaognia. Ciekawe co z tego wyniknie.

Jesse był w tym odcinku świetny. Szczególnie sceny z ćpunami, a akcja z kopaniem pobiła wszystko. Pięknie go wkręcił. No i ta konfrontacja z Gusem na końcu. Taa potencjał, bullshit. Ten skurczybyk coś kombinuje...

Bryan Cranston odwala kawał roboty. Genialny aktor, nie wyobrażam sobie, żeby ktoś inny mógł grać Waltera Whita. Scena rozmowy ze Skyler, kiedy mówi że to on jest niebezpieczny to prawdziwy kunszt aktorstwa. Później scena z Bogdanem, zachował się strasznie chamsko, ale taki to już nasz Walter jest. Z pracownicami przegiął. Co on myślał, że z tego nie będzie konsekwencji czy jak? To było pewne, że je zabiją, albo wyślą w "kosmos". Samochód był też nierozsądną zagrywką. Walter zmierza do autodestrukcji imo...
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 30 sie 2011, o 15:25

Odp: 4x06 - Cornered


Walter zmierza do autodestrukcji imo...


Zauważyłeś po prawie 4 sezonach? ;) Dla to m.in. o tym ten serialach, złych decyzjach, które tylko z pozoru są dobre, i niosą dalekosiężne konsekwencję. Walter do autodestrukcji zmierza odkąd postanowił zacząć robić metę, a teraz jest już bliżej niż dalej. Ja liczę, że w finale sezonu zginie bo na to akurat zasługuje. Na odkupienie jest już za późno, teraz będzie się staczał coraz bardziej. Owszem może sobie wmawiać, że robi to dla rodziny, ale prawdą jest, że on to lubi.
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 30 sie 2011, o 15:43

Odp: 4x06 - Cornered


Można to rozpatrywać na dwa przypadki. Mnie chodziło o to, że dopiero teraz, w czwartym sezonie stał się mniej ostrożny, zachowuje się jakby na niczym mu niezależało. Zauważ, że w poprzednich sezonach miał wręcz obsesję na punkcie bezpieczeństwa, nie chciał wpaść. Odnoszę wrażenie, że teraz zachowuje się tak jakby miał to w głębokim poważaniu.

Oczywiście można patrzeć na to również z takiej perspektywy jaką przedstawiłeś w poście, czyli już od pierwszego kroku, kiedy ugotował po raz pierwszy metę dąży do autodestrukcji. A to się tylko pogłębia i pogłębia...

To, że w finale zginie to jest raczej więcej niż pewne. Inne zakończenie trudno sobie wyobrazić. Sam Cranston uważa podobnie...
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 30 sie 2011, o 16:19

Odp: 4x06 - Cornered


Ale w finale tego sezonu? Dla mnie to by było świetne zakończenie całego serialu. Na ten sezon zabicie Gusa i Mike'a (Hank?) powinno wystarczyć. :)

Co do Waltera to ze wszystkim sie zgadzam, a w tym sezonie to szczególnie widać zmiane jaką przeszedł nasz chemik. Dramatyzm tej postaci jest świetnie ukazany i oczywiście na żadne szczęśliwe zakończenie nie ma co liczyć, wszystko idzie w jednym kierunku i za to wielkich plus dla tej produkcji.

A co myślicie o Jess'em? Jak to z nim będzie, bo tutaj tez jest kilka ciekawych rozwiązań.
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 30 sie 2011, o 17:12

Odp: 4x06 - Cornered


Nie no, miałem na myśli, że Walter zginie w finale całego serialu, czyli w finale piątej serii. :) Jessie to ciężki porzypadek. Nie wiem, może Walter zginie, a Jessie po jego śmierci kompletnie się zmieni - przestanie ćpać, założy rodzinę. Chociaż to trochę nie w stylu Breaking Bad. A może po prostu razem z Walterem zginie w jakiejś strzelaninie or something like that. :P
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 30 sie 2011, o 18:33

Odp: 4x06 - Cornered


Jessie to ciężki porzypadek. Nie wiem, może Walter zginie, a Jessie po jego śmierci kompletnie się zmieni - przestanie ćpać, założy rodzinę


Coś w tym jest, ale takiego happy endu raczej sie nie spodziewam :). Jednak może chodzi o samą postać Walta jak oddziaływuje na Jessa? Jeśli wogóle go to coś obchodzi, jak Walt jest w pobliżu. Chodzi oczywiście o zachowanie chemika, ta pewność zabicia kogoś i żadnych wyrzutów z tego powodu. Jess to zupełnie inny typ , wszystko przeżywa , ale zamyka w sobie.

A może po prostu razem z Walterem zginie w jakiejś strzelaninie or something like that.


Jest taka możliwośc, ale przesadziliby wtedy :). Fajnie jakby jednemu z naszych bohaterów sie powiodło i ktoś by wyszedł z tego burdelu cało. Oczywiście najsprawiedliwiej byłoby ocalić Jessa , ale w tym serialu wszystko może sie zdarzyć :).
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE
<<

Chris

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 3429

Lokalizacja: london

gadu:
11098624

Postdodano 17 paź 2011, o 20:10

Odp: 4x06 - Cornered


Jesse jest w tym sezonie przymulony, kozak się z niego robi, Gus nim manipuluje co jest niefajne.

Walt jak zwykle chamski, ale fajnie gadał po hiszpańsku. xD

Skyler i 4 stany. Fajny pomysł. Mega ją lubie, ostatnie zdanie świetne.
Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love

 


  • Podobne tematy do 4x06 - Cornered
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 4



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.