Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne

4.01 The Beginning of The End » Lost » Odcinki • seriale forumtv.pl

<<

Nikola

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1096

Postdodano 18 sty 2008, o 15:50

4.01 The Beginning of The End

Spoiler:


Data emisji: 31 stycznia 2008 roku
<<

zoey

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 852

Ulubiony serial:
Supernatural

Postdodano 18 sty 2008, o 17:52

Re: 4.01 The Beginning of The End (spoiler)


spoiler fajny... tzn. dobrze napisany, a czy zrealizuje poziom się okaże... 31 stycznia...
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 2 lut 2008, o 02:24

Re: 4.01 The Beginning of The End


Poziom został zrealizowany, cokolowiek miałoby to znaczyć ;)

Odcinek nie był może jakiś ekstra, ale po takiej przerwie spełnił oczekiwania. Chociaż historia Naomi naciągana i to bardzo. Dlaczego miałaby się odczołgiwać? Przecież powinna słyszeć kłótnie. I dlaczego nikt nie sprawdził czy żyje? Jak się jej udało wejść na drzewo po oberwaniu nożem w plecy i co za zbieg okoliczności, że zaraz potem umarła. Nie kupuje tego. I dlaczego to właśnie ona musiała zmienić częsotliwość, a nie mógł tego zrobić Jack.

Na wyspie praktycznie się nic nie działo. Jak Hugo skakał do wody to myślałem, że wpłynie na niego Charlie ;) który zdecydował o przyszłości rozbitków. To właśnie przez niego powstały dwie grupki - jedno pod przywódctwem Jacka, a druga Locka. Ben był dobry: "Mogę iść z nim, jeśli pozwolisz?" xD Dziwne, że Desmond nie poszedł z Johnem, przecież to on odczytał wiadomość Charliego. Na dodatek pojawiła się chatka Jackoba. Czy ona naprawdę zmienia miejsce czy Hugo ma zwidy? ;]

Najlepsze w odcinku były jednak futurospekcje(tak to się nazywa?;). Hugo i jego ucieczka Camaro po ulicach L.A :) Tak się zastanawiałem kto wyjdzie z tego samochodu, a on był ostatnią osobą której się spodziewałem. Drugim zaskoczeniem była szóstka Oceanic. Czy to jest liczba osób, które przeżyły katastrofę. Jak na razie są cztery - Jack, Kate, Hugo i Lock, kto jeszcze? Koreańska parka? Claire? Dasmond? Sayer? W każdym bądź razie ktoś zginie. Drugie zaskoczenie to dlaczego nie powiedział o Anie Luciy. Bał się? Nie chciał wchodzić w rozmowę? czy chodzi o coś zupełnie innego. Kim był ten murzyn i co od niego chciał? O kogo mu chodziło jak się pytał "Czy oni nadal żyją?" i jeszcze w następnej scenie pojawienie się Charliego, który jest duchem. Czy to działa na tej zasadzie co z Davem? I jeszcze o co się pytał jacka. Czego mieli nie mówić? I dlaczego przepraszał go że wybrał Locka. Jak ja bym chciał żeby w każdy odcinku były teraz migawki z przyszłości ;)

Ocena odcinka 8/10
<<

Trish

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1296

Postdodano 2 lut 2008, o 03:40

Re: 4.01 The Beginning of The End


"Futurospekcje" to Flashforwardy, który mnie akurat mocno wynudziły. Że z samochodu wyjdzie Hurley akurat wiedziałam, bo wiedziałam [szczerze mówiąc nie mam pojęcia skąd, skoro nie czytam spoilerów], że to Hurley-centric ep. Co do tej szóstki, to gdzie niby było, że nalezy do niej Locke ?! Ja przynajmniej nic takiego nie kojarzę. No i to, że tylko szóstka to ani trochę nie oznacza, że reszta nie żyje, wiele wydarzeń z tego odcinka każe nam podejrzewać, że oni żyją i zostali na wyspie, lecz ludziom z real świata wmawiają, że przeżyła tylko ich szóstka [nie wiadomo dlaczego].
<<

Klatus

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 525

Postdodano 2 lut 2008, o 12:41

Re: 4.01 The Beginning of The End


Czesiek_PL napisał(a):Drugim zaskoczeniem była szóstka Oceanic. Czy to jest liczba osób, które przeżyły katastrofę. Jak na razie są cztery - Jack, Kate, Hugo i Lock, kto jeszcze? Koreańska parka? Claire? Dasmond? Sayer? W każdym bądź razie ktoś zginie. Drugie zaskoczenie to dlaczego nie powiedział o Anie Luciy. Bał się? Nie chciał wchodzić w rozmowę? czy chodzi o coś zupełnie innego. Kim był ten murzyn i co od niego chciał? O kogo mu chodziło jak się pytał "Czy oni nadal żyją?"

Według moich obliczeń, jak na razie wiemy tylko o 3 osobach które się wydostały, a jeśli mam obstawiać czwartą osobę to stawiam na Sawyera, bo to pewnie o nim mówiła Kate w ostatniej scenie trzeciego sezonu. No i piąta osoba jest ktoś, kto już nie żyje. O Locku nie było nigdzie mowy. Murzyn prawdopodobnie pytał o osoby, które zostały na wyspie i tu obstawiam, że jedną z tych osób jest John.
See you in another life, brother...
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 2 lut 2008, o 13:49

Re: 4.01 The Beginning of The End


Skąd można wiedzieć, że Lock wrócił z wyspy? Po rozmowie Jacka z Hurleyem:

Przepraszam.
Przepraszam, że poszedłem|z Lockiem.
Powinienem był zostać z tobą.
Stare dzieje.
Chyba źle postąpiliśmy.
On chyba chce,|żebyśmy tam wrócili.
Zrobi wszystko, żeby...|- Nigdy tam nie wrócimy!
<<

anonim2

Postdodano 2 lut 2008, o 13:57

Re: 4.01 The Beginning of The End


Mi się podobało, nie był to jakiś super odcinek, ale jest ok. Po prostu pewnie jeszcze nie jestem w 'klimacie', bo kazali nam na ten odcinek czekać naprawdę bardzo długo.
Strasznie nie podoba mi się pomysł z flashforwordami, dla mnie kompletnie nie trafiony i gówniany pomysł. I po prostu mnie to denerwuje. Przyzwyczaiłem się do wydarzeń z przeszłości.
Już przez ten głupi pomysł, wiadomo, że Ci co z Lockiem poszli, 'przegrają'.

Tak czy siak, czekam na kolejny odcinek.
Tak czy siak, Kate :oops:
<<

juliee

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 710

Postdodano 2 lut 2008, o 15:28

Re: 4.01 The Beginning of The End


odcinek bardzo dobry. mam nadzieję, że cały sezon będzie przynajmniej na takim poziomie :)

świetna była scena z Charliem w lustrze weneckim na komisariacie. i scena z chatką w lesie.

a co do tego kto przeżyje to mi się wydaje, że to jest tak że z wyspy wydostanie się 6 osób, co nie znaczy że reszta nie żyje. świadczyć o tym może napis na ręce Charliego "They need you" i potem jeszcze Hurley mówi do Jacka "On chyba chce, żebyśmy tam wrócili" chociaż wg mnie nie koniecznie musi się do odnosić do Locke'a.
czyli na wyspie prawdopodobnie zostali jacyś ludzie, którzy potrzebują pomocy.

Dimhil napisał(a):Już przez ten głupi pomysł, wiadomo, że Ci co z Lockiem poszli, 'przegrają'.

niekoniecznie. przecież Hurley poszedł z Lockiem, ale wydostał się z wyspy.

po obejrzeniu ostatniej sceny 3 sezonu też uważałam, że flashforwardy tylko psują całą zabawę, bo poznasz zakończenie, ale dzięki temu masz w głowie jeszcze większy mętlik i zastanawiasz się jak to tego doszło, że jest jak jest, tzn. dlaczego np. Jack się stoczył na dno, jak udało się niektórym wydostać z wyspy i czemu tylko niektórym, co wydarzyło się na wyspie?! itp. tak więc myślę, że flashforwardy to jednak nie taki głupi pomysł ;)
W trakcie: The Office (s8), Weeds (s8), 30 Rock (s6), Skins (s6), True Blood (s5), The Middle (s3), Doctor Who (s2), Wilfred (s2), Futurama (s1), Arrested Development (s1)
W poczekalni: The Simpsons (s15), How I Met Your Mother (s2), Dead Like Me (s2), Sherlock (s1)

icon / dwight
<<

Klatus

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 525

Postdodano 2 lut 2008, o 16:28

Re: 4.01 The Beginning of The End


Czesiek_PL napisał(a):Skąd można wiedzieć, że Lock wrócił z wyspy? Po rozmowie Jacka z Hurleyem:

Przepraszam.
Przepraszam, że poszedłem|z Lockiem.
Powinienem był zostać z tobą.
Stare dzieje.
Chyba źle postąpiliśmy.
On chyba chce,|żebyśmy tam wrócili.
Zrobi wszystko, żeby...|- Nigdy tam nie wrócimy!

Lol. No właśnie z tej rozmowy nie można tak wywnioskować. "On chyba chce, żebyśmy tam wrócili." Hugo nie ma pewności wypowiadając te słowa, gdyby Locke wrócił, pewnie powiedziałby Hugo o tym, że chce wrócić, a wtedy to zdanie brzmiałoby "On chce, żebyśmy tam wrócili.".
See you in another life, brother...
<<

KraX

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1212

Lokalizacja: Koszalin\Gdańsk

Postdodano 2 lut 2008, o 16:32

Re: 4.01 The Beginning of The End


Ucieczka Hurleya przed Charilem była fajna. Jednakże stan Jacka w tych flashfowardach nie odpowiadał temu stanowi jaki zapamiętałem z poprzedniego sezonu. Według mnie wydarzenia z tego flashfowardu były wcześniej niż te z trzeciego sezonu. W końcu sam Jack stwierdza, że nie powinni opuszczać wyspy.

Swoją drogą ciekawe co się stało skoro powróciła ich tylko 6. Może była jakaś rzeź na wyspie?
Albo po prostu cała reszta została. Jak na razie znamy 3 z 6 osób Jack, Kate, Hugo. Może jeszcze Sawyer, Jin i Sun?

Cała sytuacja z Naomi naciągana. Dostała shota nożem w plecy i sie odczołgała a później wlazła na dzrewo. Wg mnie oni chcieli z nią porozmawiac by dowiedzieć się jakiś szczegółów by rozpocząć inwazję. A teraz zrzucili 2 osoby by "przygotować" ocalałych do ratunku.

Odcinek zdecydowanie na plus

Przepraszam.
Przepraszam, że poszedłem|z Lockiem.
Powinienem był zostać z tobą.
Stare dzieje.
Chyba źle postąpiliśmy.
On chyba chce,|żebyśmy tam wrócili.
Zrobi wszystko, żeby...|- Nigdy tam nie wrócimy!

Według mnie Locke nie opuścił wyspy i być może Jacob chce by powrócili, żeby nie zdradzili sekretu wyspy
Niewiedza nie hańbi, większość poczytuje ją za szczęście.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
<<

Klatus

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 525

Postdodano 2 lut 2008, o 16:37

Re: 4.01 The Beginning of The End


KraX napisał(a):Cała sytuacja z Naomi naciągana. Dostała shota nożem w plecy i sie odczołgała a później wlazła na dzrewo. Wg mnie oni chcieli z nią porozmawiac by dowiedzieć się jakiś szczegółów by rozpocząć inwazję. A teraz zrzucili 2 osoby by "przygotować" ocalałych do ratunku.

Tak samo można powiedzieć, że naciągana była akcja z Lockiem, który już umierał w tym dole i nagle młody Murzynek powiedział mu, że ma wstać i to zrobił. Tak samo jednooki porażony przez ten system ochronny i ze strzałą w plecach. Myślę, że w końcu to jakoś zostanie wyjaśnione. Tym bardziej, że Ben mówił, że wyspa ma takie i owakie działania, o czym świadczy to, że zaczął chodzić czy kobiety w ciąży umierają.
See you in another life, brother...
<<

Tristan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2989

Ulubiony serial:
Doctor Who

Postdodano 2 lut 2008, o 18:37

Re: 4.01 The Beginning of The End


I wreszcie doczekalem sie premiery :) Odcinek oceniam na 9/10. Nie pasowalo mi to ze epizod byl Hugo-centryczny i ze Jack jak zwykle zgrywa superbohatera nie widzac o wielu rzeczach.
Za to ciekawie sie zapowiada z wykorzystaniem futurospekcji...
trust him... he's a doctor!
<<

markusz

Użytkownik

Posty: 16

Postdodano 2 lut 2008, o 20:25

Re: 4.01 The Beginning of The End


Wiemy po tym odcinku, że z wyspy ocalało 6 osób (na pewno Jack, Kate i Hurley). Co się stało z resztą rozbitków? Podejrzewam, że pozostali oni na wyspie, świadczą o tym słowa Murzyna odwiedzającego Hurleya w szpitalu i rozmowa Jacka z Hurleyem.

Co do tych słów:

Przepraszam.
Przepraszam, że poszedłem|z Lockiem.
Powinienem był zostać z tobą.
Stare dzieje.
Chyba źle postąpiliśmy.
On chyba chce,|żebyśmy tam wrócili.
Zrobi wszystko, żeby...|- Nigdy tam nie wrócimy!

Nie wiem dlaczego mają świadczyć że Locke też przeżył, przecież równie dobrze może być tu mowa o Benie, Jacobie, czy jeszcze o kimś innym.
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 2 lut 2008, o 20:54

Re: 4.01 The Beginning of The End


Myślę, że odcinek był dobry jak na pczątek 4 serii, futurospekcje też dobrze spełniały swoją rolę. Podobało mi się w odcinku:
- schizy Hurleya (pęknięci szyby podczas przesłuchania, pojawiający się domek Jacoba w lesie, później duch Charliego w wariatkowie), były one ciekawe i dawały trochę do myślenia, a zwłaszcza słowa Charliego: "Oni cię potrzebują!"
- rozmowa Hurleya z Jackiem podczas rzucania do kosza
- podział obozu na dwa: Jack'a i Locke'a
Było jeszcze parę fajnych momentów np. rozmowa Hugo z tym murzynem w psychiatryku.
Jak na razie bardzo dobrze się zapowiada 4 sezon, oby dalsze odcinki trzymały a nawet przekraczały poziom wyznaczony przez ten odcinek.
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 3 lut 2008, o 19:54

Re: 4.01 The Beginning of The End


tak będą zlatywać z nieba aż do 15 sezonu. Fajnieeee :)
Obrazek
<<

Pluszu

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 622

Ulubiony serial:
TB, BB, Shameless...

Postdodano 3 lut 2008, o 22:46

Re: 4.01 The Beginning of The End


Kurde jeszcze wiecej pytan niz odpowiedzi... ten serial naprawde wciaga ;]
Obrazek
<<

Nikola

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1096

Postdodano 4 lut 2008, o 19:13

Re: 4.01 The Beginning of The End


Odcinek całkiem fajny, najbardziej interesuje mnie, co się stało z resztą, mogliby więcej scen na wyspie pokazywać. Po jej opuszczeniu tak średnio ciekawie w tym odcinku było.
<<

zoey

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 852

Ulubiony serial:
Supernatural

Postdodano 6 lut 2008, o 18:57

Re: 4.01 The Beginning of The End

słaby odcinek... pojawiło się pytanie kto i w jakim celu przybędzie na wyspę ale poza tym jak na pierwszy odcinek sezonu wypadł w moim mniemaniu bardzoooo słabo...
Następna strona

 


  • Podobne tematy do 4.01 The Beginning of The End
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 4



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.