Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne

3x22 The Day We Died » Zakończone Seriale » Fringe • seriale forumtv.pl

<<

Bartezz

Ekspert

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 30 kwi 2011, o 19:28

3x22 The Day We Died

Spoiler:

Data emisji: 06.05.2011
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

Be Ironic

Znawca

Ulubiony serial:
Black Books, VeronicaMars

Postdodano 7 maja 2011, o 17:19

Odp: 3x22 The Day We Died

WOW!
JAKA ASTRID - czas jej służy :)

Fajnie tak oglądać, co się stało po czasie z ludźmi.

Dlaczego zły Walter ma białe włosy, a dobry Walter normalnie szare?

Podobało mi się mega. Nie pieprzyli się, śmierć Olivii very cool. Cały motyw szalenie zawiły. Peter nie istnieje? Ciekaw jak to rozwiążą. Podróże w czasie i inne szaleństwa, żeby tylko nie skończyło się tak żałośnie jak w przypadku LOSTa np -.- Muszą się bardzo postarać, żeby nie spieprzyć.
Obrazek
<<

Czesiek_PL

Ekspert

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 7 maja 2011, o 23:39

Wymazali Petera?! Że co takiego? Wiedziałem, że cliffhanger będzie ogromny, ale tego to ja się nie spodziewałem. Naprawdę jestem ciekaw jak zostanie przywrócony do serialu. Bo o to się akurat nie martwię :) I jeszcze jakie będą konsekwencję jego zniknięcia - inny powód wojny między światami, brak Henrego ale co jeszcze? Ja juz wiem, że będę miał radochę z odkrywania tego.

Pomysł na współpracę dwóch Walterów i dwóch Olivii intrygujący. Już się nie mogę doczekać żeby to zobaczyć. I czy dobrze zrozumiałem - Peter wyrwał dziurę w dwóch światach w jednym miejscu i ten pokój jest "wspólny"? Intrygujące :)

Klimat końca świata w odcinku świetny! Szkoda tylko, że poświęcono mu tak dużo czasu. Owszem fajnie było odkrywać czym zajmują się bohaterowie, że Peter i Liv są razem, Broyles został senatorem, Elle pracują w Fringe Division, a Walter został osądzony za to co zrobił. Śmierć Olivii wstrząsnęła, a jej pogrzeb genialnie został pokazany. Jednak oglądając niekiedy myślałem no kończcie i pokażcie naszych bohaterów :) Za dużo miejsca temu poświęcono bo i tak było wiadomo, że wszystko zostanie cofnięte. Szkoda, że nie poszli w inną stronę i nie dali nam naszego Petera w zupełnie nowej rzeczywistości.

Podróże w czasie to kolejny ukłon w stronę Lost. Jest dziwnie. I że niby Pierwsi ludzie to Walter i reszta? Do przełknięcie, ale obdarto trochę ten serial z tajemniczości wyjaśniając to jak i historię Sama Weissa. Niektóre rzeczy powinny pozostać tajemnicą :)

Z innych fajnych scen - Olivia zaczęła używać swojej telekinezy, spotkanie Waltera z Peterem w więzieniu i potem Walternate z Peterem (fajny trik z hologramem), rozmowa Waltera o dinozaurach i oczywiście nowe włosy Astrid - pasują jej!

Dlaczego zły Walter ma białe włosy, a dobry Walter normalnie szare?

Żeby ich łatwiej odróżnić? :) bo szybciej zaczął siwieć przez to że jest Sekretarzem Obrony? Kto to wie :)

Teraz czekać do października na nowy sezon ja ja już chcę się zobaczyć co dalej...
<<

eLMaQ

Moderator

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 8 maja 2011, o 00:10

Epicka epickość! :D Jak dla mnie ten finał sezonu swoją epickością i końcówką może się równać z finałem 4 sezonu Dextera i finałem 2 sezonu Lostów. :D

Ja tam się cieszę, że tyle czasu poświęcono przyszłości. Świetnie było patrzeć na nasze postacie - na Olivię, która swobodnie korzysta z telekinezy, na Agentkę Farnsworth z nową fryzurą, na senatora Broylesa, który prawdopodobnie oślepł na jedno oko, na Waltera, który trafił do więzienia i został oskarżony na dążenie wszechświata do zagłady oraz na Ellę, siostrzenicę Olivii, która po śmierci matki została agentką Fringe Division. :D

Ataki "Enddayers" i stojący za tym żądny zemsty Walternate, jego (hologramu :P ) rozmowa z Peterem i na koniec niespodziewane zabicie przez niego Olivii. Wtedy oczywiście wiedziałem, że musi się to wszystko jakoś cofnąć, że to wszystko jest czymś na kształt "wizji" Petera.
Wykorzystanie tunelu czasoprzestrzennego to był pierwszy wybór, wytłumaczenie pojawienia się części Maszyny w naszej rzeczywistości trochę mnie zaskoczyło. :P

No i końcówka, która mnie zmiotła! :P Peter się pojawia, dwa światy łączą się w jedno w pewnym miejscu, tworząc pewien most między wszechświatami i nagle zniknięcie Petera oraz słowa wypowiedziane przez Obserwatorów. Petera nie ma, małego Henry'go nie ma, maszyny nie ma...Co teraz? :P
Naprawdę nie wiem, czego spodziewać się w 4 sezonie. Jak dobrze, że twórcy dostali zamówienie na następny sezon...wyobraźcie sobie, jakby tak się skończył serial. :(
Fringe, wracaj szybko! :D Peace, I'm out...

PS Yupi, pojawiła się czołówka w nowych barwach! :D
<<

Czesiek_PL

Ekspert

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 8 maja 2011, o 00:33

na Ellę, siostrzenicę Olivii, która po śmierci matki została agentką Fringe Division. :D

A to ona tam nie żyła? Nie wychwyciłem tego :)

Petera nie ma, małego Henry'go nie ma, maszyny nie ma...Co teraz? :P

Jak to maszyny nie ma? Maszyna tam cały czas przecież stoi :P a teraz niestety wielkie czekanie. A co jakby S04 nie został zamówiony? Już widzę jak do siedziby FOXa fani wysyłali by ulubione żelki Waltera :D

PS Yupi, pojawiła się czołówka w nowych barwach! :D

Też mi się podobała! Szczególnie te zwroty jak Hope czy Water. Czyli tego czego brakuje w przyszłości. Świetne posunięcie ;)
<<

eLMaQ

Moderator

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 8 maja 2011, o 01:08

Re: Odp: 3x22 The Day We Died

Czesiek_PL napisał(a):
na Ellę, siostrzenicę Olivii, która po śmierci matki została agentką Fringe Division. :D

A to ona tam nie żyła? Nie wychwyciłem tego :)

Walter o tym jakby wspomniał, gdy powiedział do Elli:
"Słowa nie mogą ułatwić złagodzenia twojej straty. Naprawdę, gdybym mógł wrócić w czasie i zmienić stan rzeczy, zrobiłbym to. Dałbym wszystko, aby móc wrócić i dokonać innych wyborów." Chyba że to odnosiło się do Olivii? W takim razie sorry za wprowadzenie w błąd.
Czesiek_PL napisał(a):Jak to maszyny nie ma? Maszyna tam cały czas przecież stoi :P a teraz niestety wielkie czekanie. A co jakby S04 nie został zamówiony? Już widzę jak do siedziby FOXa fani wysyłali by ulubione żelki Waltera :D

Gdy światy się połączyły i Walter sprzeczał się z Walternatem, było takie oto ujęcie:
Obrazek
Zobaczyłem tylko rusztowanie i pomyślałem, że maszyna też znikła. Ale jednak tam jest. :P
<<

Bartezz

Ekspert

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 8 maja 2011, o 20:30

Genialność w każdym calu. Dawno nie oglądałem tak dobrego finału sezonu! Cały sezon trzymał bardzo wysoki poziom, a finał przebił wszystko!

Podobała mi się akcja w 2026. Zobaczyliśmy Ellę, która pracuje w Fringe Division, Petera i Olivię razem, Broylesa jako Sekretarza bez jednego oka, Astrid z nową fryzurką, no i w końcu Waltera, który odsiaduje swój wyrok za to co wyrządził światu. Bardzo się wczułem w ten klimat i myślę, że twórcy w 4 sezonie powrócą jeszcze do tego roku...

Genialna była scena kiedy Peter rozmawia z hologramem Walternata,a myśli, że to rzeczywiście on i chce go aresztować. Po tym Walternate wychodzi z jakiegoś vana i z zimną krwią zabija Olivie. Bajeczne, po prostu bajeczne! Tak jak i sama scena pogrzebu Olivii. Fringe przez te 3 sezony nie dawał nam wiele momentów do smutku, czy zadumy, za to ta scena rekompensowała to w stu procentach. Była moim zdaniem przepełniona smutkiem, żalem i była bardzo wzruszająca.

No i końcówka, która po prostu wbiła mnie w fotel i kazała zbierać szczenę z podłogi. :) Peter nie instnieje? WTF? Walter otworzył przejście przez przypadek? Stworzył się swego rodzaju "most" pomiędzy światami. Maszynę stworzyli "pierwsi ludzie", którymi są nasi bohaterowie serialu. Przenieśli ją także w czasie. Twórcy zrobili mi po prostu wodę z mózgu i jestem strasznie zdezorientowany i skonfundowany. Nie wiem co o tym myśleć, nie wiem jak twórcy zamierzają z tego wybrnąć i wyjaśnić nam całą sytuację z Peterem. Jednego jestem pewien - Peter będzie w kolejnym sezonie, ja sobie przynajmniej nie wyobrażam, żeby go nie było.

Warto jeszcze wspomnieć o czołówce, która była równie genialna, jak i cały finał. Uwielbiam ich bawienie się kolorkami! :)
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

Raven

Wyróżniony

Postdodano 26 maja 2011, o 12:03

Odcinek początkowo budził we mnie raczej mieszane uczucia. Ta cała akcja z przesunięciem się w czasie do przodu...
Mało prawdopodobne wydaje mi się żeby Waltera zamknęli w więzieniu, nawet pomimo tego co narobił. Peter i Olivia wszystko fajnie i zgrabnie. Za to zabicie Olivii przez Walternate'a znów mało prawdopodobne - tyle razy się śmierci wymykała z rąk żeby ją zabiła kulka w głowę z zaskoczenia? i może i cały odcinek nieco zawiódł moje oczekiwania, ale za to końcówka wystrzeliła cały sezon w kosmos xD Same ostatnie sceny - po powrocie Petera do maszyny - to jeden z najlepszych finałów serialów, a najlepszy finał Fringe na pewno.
Co to Ci Obserwatorzy namieszali - Peter nie istnieje? No jak nie jak tak? Poza tym zestaw dwóch Walterów i dwóch Olivii w jednym świecie? To może mieć katastrofalne skutki. I z jakiegoś powodu mam wrażenie, że to co zrobił Peter - połączenie światów - doprowadzi tak czy inaczej do sytuacji z wizji przyszłości. Wolternate będzie miał po prostu zbyt wielki żal do Waltera o 'zniszczenie' jego świata i będzie chciał zemsty.
A co do Petera - ciekawe kiedy i kto sobie o nim przypomni. Bo ktoś sobie przecież przypomni. Prawda? W końcu Folivia ma z nim dziecko, a obaj Walterowie są jego... ojcami? No nie, ktoś musi się zorientować w sytuacji. Chyba, że sami Obserwatorzy mają co do niego jakiś plan, w końcu knuli coś przez cały sezon.
Pozostaje nam tylko czekać i wysnuwać coraz to nowe i bardziej szalone teorie spiskowe dotyczące nowego sezonu :D
<<

Czesiek_PL

Ekspert

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 26 maja 2011, o 12:47

A co do Petera - ciekawe kiedy i kto sobie o nim przypomni. Bo ktoś sobie przecież przypomni. Prawda? W końcu Folivia ma z nim dziecko, a obaj Walterowie są jego... ojcami?

Nie było Petera więc nie ma i dzieciaka :P co innego wpłynęło na wojnę między światami, Liv miała innego partnera, a Walter popadł w obłęd z innego powodu. Cały timeline został zmieniony.

I z jakiegoś powodu mam wrażenie, że to co zrobił Peter - połączenie światów - doprowadzi tak czy inaczej do sytuacji z wizji przyszłości.

Ale to by było zupełnie bez sensu bo byśmy wiedzieli jak się serial skończy. Peter zmienił decyzję i zamiast niszczyć stworzył. I taki mały spoiler odnośnie połączenia przeczytany z wywiadu:
Spoiler:
<<

Raven

Wyróżniony

Postdodano 26 maja 2011, o 13:27

W ostatnie scenie Waltenate obwinia Waltera o zniszczenie jego świata, a sam Peter przyznaje, że rozdarł wszystkie te miejsca występowania anomalii (soft spot?) więc doszła do wniosku, że oba światy zostały połączone w jeden. I wydaje mi się to bardziej prawdopodobne i sensowne. Ale nigdy nic nie wiadomo, nie zostało to dosłownie i dokładnie wyjaśnione, więc pewnie się dowiemy wszystkiego dokładnie w 4. serii.
Nie było Petera więc nie ma i dzieciaka :P co innego wpłynęło na wojnę między światami, Liv miała innego partnera, a Walter popadł w obłęd z innego powodu. Cały timeline został zmieniony.

To też mi się dziwne wydaje. W końcu maszyna działa tylko na DNA Petera, a nie wydaje mi się, żeby Obserwatorzy byli w stanie zmienić sposób jej działania. A skoro nie ma źródła DNA (Petera), a maszyna i tak została 'odpalona' to mamy kolejne pytania. Można by tu się wtrącić z jego dzieckiem, ale znów mamy paradoks trochę, bo skoro Petera nie było, Henry nie jest jego dzieckiem a co za tym idzie nie ma jego DNA.
Strasznie mi to wszystko zamotali tym zniknięciem Petera xD I na prawdę mam wielką nadzieję, że on jeszcze wróci - serial bez niego nie miał by - przynajmniej dla mnie - większego sensu.