Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne

3x15 - This Sorrowful Life » TOP 5 » The Walking Dead • seriale forumtv.pl

Opiekun: Czesiek_PL

<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 19 mar 2013, o 09:04

3x15 - This Sorrowful Life

Spoiler:


Data emisji: 24.03.2013
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 25 mar 2013, o 17:16

Odp: 3x15 - This Sorrowful Life


Łał. Cóż to był za odcinek.
Rick jak to Rick już prawie podjął decyzję o wydaniu Michonne, ale na szczęście się z tego wycofał. A raczej pomogło mu w tym widmo jego żony.
Podobała mi się scena rozmowy z całą grupą. Jak zwykle przemówienie trochę zbyt wyniosłe i och, ach, ale jest to zdecydowanie krok z dobrym kierunku. Demokracja powraca a Rick nie chce być drugim Gubernatorem. Czekałam na to, bo prawdę powiedziawszy Rick nie jest już w takiej formie jak był 6 miesięcy temu i jego psychika też się trochę rozchwiała, może nie być już w stanie podejmować ważnych decyzji samemu.
Glenn zebrał się w sobie i z błogosławieństwem Hershella oświadcza się Maggie. No byłby już czas. Swoją drogą scena zdobywania pierścionka milutka :D
Merle, ach Merle - dużo go w tym odcinku było i dość poważnie się działo.
Rozmowy z Darylem i Carol, wyznanie, że Daryl chce tylko swoje brata z powrotem i pytanie czy jest z nimi oraz uświadomienie mu, że może wcale nie jest jeszcze dla niego za późno. No i pomogło mu to podjąć decyzję.
Trochę się przy tym chłopak pogubił niestety. To całe porwanie Michonne, akcja z alarmem samochodu i ta rozmowa od serca, teraz to wszystko wydaje mi się trochę bez sensu.
W sumie cała rozmowa z Michonne popchnęła go do wielkiej głupoty...
Zawsze miałam nadzieję, że Merle się jednak wpasuje w grupę, że zostanie z nimi na dłużej. Niestety, wrócił do Woodbury, ściągnął ze sobą Szwędy i Gubernator zgotował mu parszywy los.
Ostatnia scena mi złamała serce... No to może tylko trochę ukruszyła, ale i tak smutno. Już się bałam, że na potyczce z Gubernatorem skończą się losy tej postaci a tu nam twórcy przygotowali mrożącą krew w żyłach scenę spotkania braci. Straszna szkoda stracić taką postać...
Michonne cała i zdrowa powróciła do więzienia i Rickowi pewnie wielki kamień spadł z serca.
Co to się będzie działo w następnym odcinku? Czy Daryl wróci na czas do więzienia, czy w ogóle będzie w stanie się pozbierać do kupy po tym co musiał zrobić? Mam nadzieję, że tak bo bez niego nie wyobrażam sobie tego serialu.
Spoiler:

Ach jak już chce finał tego sezonu.
<<

BiBoj

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 57

Ulubiony serial:
Battlestar Galactica

Postdodano 25 mar 2013, o 22:49

Re: 3x15 - This Sorrowful Life


Niestety, było więcej niż prawdopodobne, że Merle nie zostanie długo w grupie. Innymi słowy - musiał umrzeć. A umarł śmiercią bohaterską - kononiczny przypadek nawrotu negatywnej postaci, po czym usunięcie jej z serialu. W sumie fajnie, że zdążył się trochę opamiętać. Ostatnia scena została zrealizowana bardzo dobrze, Daryl nie miał łatwo. Choć z drugiej strony daleko do poziomu ostatniej sceny w piątkowym odcinku Spartacusa...
Nie było nic o Andrei. Szkoda. Po tym, jak zostawili ją w ostatnim epizodzie liczyłem na kontynuację, ale widocznie sprawa rozwiąże się dopiero w finale.
Na miejscu Michonne nie wracałbym raczej do więzienia - przecież nie wiedziała, czy Rick rzeczywiście porzucił pomysł wydania jej Gubernatorowi.
Przed nami odcinek finałowy. Może scenarzyści zgotują nam niespodziankę i Gubernator dołączy do grupy Ricka? :D

Żartowałem, jakby ktoś się nie domyślił.
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 25 mar 2013, o 23:35

Odp: 3x15 - This Sorrowful Life


- odcinek niby schematem zbliżony do poprzedniego - ktoś goni i ktoś ucieka, ale lepszy bo o naszych postaciach. Szkoda tylko, że nie zobaczyliśmy co w Woodbury bo strasznie jestem ciekaw co z Andreą.
- Rick jednak chciał sprzedać Michonne. Dobrze, że chociaż zmądrzał. Za późno, ale naprawił swój błąd. Strasznie mi się podobał jego monolog o tym że nie chcę być jak Gubernator i oddaje decyzję w ręce grupy. Piękne nawiązania do finału S02. Teraz pytania co postanowią. Chciałbym walkę, ale całkiem możliwa jest ucieczka
- Merle nie żyję... wielka szkoda bo wprowadzał sporo zamieszania do grupy, a to właśnie lubię w tym serialu. Jednak odszedł w całkiem przyzwoitym stylu. Zemsta na Gubernatorze nie udana, ale widowiskowa. I ta końcówka jak okazuje się, że brat musi ukatrupić zombiaka. Smutna scena, ale efekt byłby mocniejszy gdyby nie pierwszy sezon bo to była powtórka z tego co zrobiła Andrea. Ogromnie jestem ciekaw jak śmierć Merla wpłynie na Daryla. Oby się szybko otrząsnął
- bardzo mi się podobało, że Hershel czytał jakiś nowy fragment z Biblii, a nie wiecznie wałkowany 23 Psalm z ciemną doliną, który też by pasował do kontekstu
-zaręczyny Glenna z Meggie - piękne. Bez zbędnych słów, same gesty i czyny do tego świetny kadr. Tylko pochodzenie tego pierścionka niezbyt. Gdyby to był serial Whedona to któreś z tej dwójki zginęłoby w przyszłym odcinku. Trzymam kciuki, że oszczędzą nam tego.

Choć z drugiej strony daleko do poziomu ostatniej sceny w piątkowym odcinku Spartacusa...

Znowu czytam że wydarzyło się tam coś wielkiego i coraz bardziej boję się odpalać odcinek :P Trzymam kciuki za moje postacie, może im się poszczęściło.

Może scenarzyści zgotują nam niespodziankę i Gubernator dołączy do grupy Ricka? :D

Jako niańka dla Asskickera :P

 


  • Podobne tematy do 3x15 - This Sorrowful Life
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 3



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.