Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 8

3x09 - The Rains of Castamere » TOP 5 » Game of Thrones • seriale forumtv.pl

Opiekun: Czesiek_PL

<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 12 maja 2013, o 23:11

3x09 - The Rains of Castamere

Spoiler:


Data emisji: 2.06.2013
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 3 cze 2013, o 13:42

Odp: 3x09 - The Rains of Castamere


- fenomenalne! Ile ja się naczekałem na ten odcinek, praktycznie odkąd przeczytałem w książce o Krwawych Godach nie mogłem się ich doczekać. I no cóż nie zawiodłem się bo dziewiąte odcinki Game of Thrones to najlepsze co ma telewizja w ostatnich latach - Baelor, Blackwater i teraz Rains of Castamare. Bałem się, że to spieprzą, ale na szczęście nic z tego. Praktycznie cały odcinek to wyczekiwanie na te ostatnie chwilę - moment kulminacyjny wesela. I wow wyszła to świetnie. Zasztyletowanie Talisy, Robb przebity bełtami, a potem wykończony przez Boltona. Również świetnie wyszedł wątek Catalin - niepokój i odkrycie prawdy, błaganie o darowanie życia synowi i w końcu śmierć. Perfekcyjnie zagrane, szczególnie to zrezygnowanie na końcu i rozpacz. Serial pożegnał się z trzeba ważnymi aktorami i jednym wielkim wątkiem. Reperkusję będą ogromne i odbiją się na całej serii. Co ciekawe ocalał Blackfish, a teraz pewnie będzie próbował się wydostać i będzie się mścił. Podobało mi się też, że na końcu nie było żadnego utworu muzycznego tylko cisza. Idealnie pasowała do tego co się stało.
- nie zabrakło też elementów komediowych w Bliźniakach - Edmure martwiący się o swoją żonę, Walder mówiący o Talisie, Boloton rozmawiający z Catalin (dziwne, że nie był na ślubie Neda) oraz te zalotne spojrzenia Freyownych.
- najbardziej za to szkoda Aryi. Tyle przeszła i wycierpiała, zbliżyła się do rodziny by tak bezwzględnie jej to odebrano. Znowu została sama, ba z Ogarem, ale dla widza to dobrze. Kolejne fantastyczne dialogi się szykują.
- działo się też na północy. Nie tak istotne wydarzenia jak w Dorzeczu, ale nie można ich nie docenić. Jon w końcu odszedł od dzikich, a dzięki temu kilka całkiem niezłych scen pokazano - kradzież koni i nie zabicie handlarza + zwieńczenie tego walką. I koniec romansu Jona z Ygrette. To by było tyle. Teraz wyścig kto pierwszy dotrze do Czarnego Zamku.
- Bran w końcu świadomie używa swoich zdolności. Wciąż średnio obchodzi mnie wątek jego wyprawy na północ, ale trzeba oddać mu że ciekawie się to oglądało. No i sporo Rickona, który więcej wypowiedział w tym odcinku niż przez cały sezon.
- za Wąskim Morzem Dany zdobyła Astapor. I świetnie wyszła walka na ulicach! Szkoda tylko, że taka krótka, z chęcią bym sobie ją dłużej pooglądał. Nie podoba mi się tylko ten jej zbliżający się romans z Dario...
- w odcinku było też kilka innych, świetnych momentów - na początku Robb rozmawiający z matką o swoich planach, Freyowie częstujący gości chlebem i solą, Ogar udający wieśniaka, Walder zapominający imiona wnuczek, Barristan pragnący znowu walczyć, Sam opowiadający o Nocnym Forcie i Goździk nazywająca go czarodziejem, panika Hodora, śmierć Szarego Wichra, cudowne kostiumy (wilcza zapinka u Robba!), bezwzględność Waldera który czerpie przyjemność z krwawego widowiska i pewnie jeszcze kilka innych
- finał sezonu czy może raczej epilog zacznie pewnie kolejne wątki i zgrabnie podsumuje obecne. Ogromna szkoda, że potem długa przerwa...
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 4 cze 2013, o 00:45

Odp: 3x09 - The Rains of Castamere


Ja po prostu nie mam słów na to, co się wydarzyło w tym odcinku.

Większa część epizodu była spokojna. Oczywiście były jakieś walki, akcja, ciekawe dialogi i momenty, ale nie było to tak szokujące, jak zapowiadano (jak na razie w każdym 9 Epie).
Dlatego już się uspokoiłem, rozsiadłem wygodnie w fotelu czekając na końcowe 10 minut.
...a tu rozbrzmiewa "The Rains of Castamere" i dalsza część odcinka wyglądała mniej więcej tak...

B
OOOOOOOOOOOOOOOOO
OOOOOOOOOOOOOOOO
OOOOO
OOOM!
WTF/WOWOWOWOWOW/WTF!?
WWWWWWWOOOWWWW!
WTF!?
BOOOOOOOOOOOOOOOOOOOM!

Jedyne słowa, jakie wychodziły z moich ust w tym momencie to przekleństwa. Po prostu nie wierzyłem, że to się dzieje.
Nadal pomimo zobaczenia "Baelor" i "Blackwater", nie znałem choćby części możliwości Martina. No to myślę, że po zobaczeniu 3x09 mogę się tylko spodziewać "najgorszego" po twórcy sagi Pieśń Lodu i Ognia.

Od godziny po obejrzeniu odcinka nadal nie mogę zebrać myśli.
Ta końcówka zniszczyła mnie totalnie umysłowo, emocjonalnie, wizualnie i psychicznie. Przez cały tydzień do ukazania się finału będę rozmyślał tylko o niej.

Niech cię, G RR Martin! Ty podły skurwysynie, odważny i jebnięty psychopato. :)

PS Biedna Arya, liczyłem na jakiś miły familijny reunion...WRONG! Jeśli tak myślałem, to zdecydowanie pomyliłem seriale. :)

PS2 Cisza w napisach końcowych cudownie obrazuje co działo się w mojej głowie...a dokładnie NIC! Zero myśli, zero słów, zero emocji, po prostu jeden wielki MINDFUCK...
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 4 cze 2013, o 12:36

Odp: 3x09 - The Rains of Castamere


Niech cię, G RR Martin! Ty podły skurwysynie, odważny i jebnięty psychopato. :)

Hehe, idealna charakterystyka Martina :P Nikt nie pozbywa się swoich postaci z taką bezwzględnością jak on. A to go idealnie podsumowuje:
Obrazek

:D

W takich chwilach jak ta żałuję że czytałem książkę, ale przez to miałem niekłamaną satysfakcję oglądając i czytając reakcję ludzi po tym odcinku. Taki szum jak po zabiciu Neda i finale Lost :)

Tutaj filmik z reakcjami :)
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 4 cze 2013, o 14:09

Odp: 3x09 - The Rains of Castamere


Genialny obrazek. ;) :)

A co do filmiku od razu widać, kto czytał książkę, a kto nie. :P
Te cudowne porównanie krzyków i zakrywania ust rękami do wolno pojawiającego się uśmiechu satysfakcji. :) :)
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 4 cze 2013, o 16:07

Odp: 3x09 - The Rains of Castamere


Dokładnie tak jak mówisz :) Najlepsze w tym wszystkim jest to, że nikt nigdzie nie zaspoilerował tego. Fani książki w przeważającej większości siedzieli cicho i czekali co się stanie. Czytając reakcję miałem taką samą satysfakcję jak oglądając odcinek :D

A tu jeszcze reakcja Aryi:
https://vine.co/v/b3XZMHmxzxh

:)

I jeszcze Inside Episode
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 5 cze 2013, o 02:21

Odp: 3x09 - The Rains of Castamere


Ja wiedziałem, że w tym odcinku wydarzy się coś wielkiego. Nie wiedziałem dokładnie co, ale wiedziałem, że to będzie bomba. Kolega, który czytał książki mówił mi cały czas, że nie może się doczekać tej chwili. Na jakieś 20-30 min przed końcem odcinka udało mi się przewidzieć końcówkę. I tak oczywiście zaskoczenie przeogromne, no i smutek, bo kogo, jak kogo ale Robb był jedną z bardziej lubianych przeze mnie postaci. Catelyn akurat jakoś mi nie szkoda. ;)

Co do Martina, to chłop ma rzeczywiście jaja.

Czesiek - dzięki za fajne linki! ;)
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 5 cze 2013, o 22:10

Odp: 3x09 - The Rains of Castamere


Och God...
Ślub zwaliłby mnie z nóg gdybym nie siedziała.
Wspaniale rozegrane i zagrane. Cathelin, która dość wcześnie zauważyła, że coś jest nie tak, zamknięcie drzwi, muzyka i w końcu kolczuga Boltona. Talisa zasztyletowana, Robb postrzelony ale ciągle na nogach w końcu jednak dobity z pozdrowieniami od Lannisterów i Cathelin - groźba zabicia żony i ta całkowita rezygnacja i rozpacz po tym jak jej pierworodny umarł a ona poderżnęła dziewczynie gardło - i skończyła w ten sam sposób. A w tym samym czasie do Bliźniaków przybywa Arya z Oragem i
trafiła na moment rzezi i zabicia wilka Robba. Tyle dobrze, że był z nią Ogar i nie pozwolił jej iść i zostać zamordowaną razem z resztą rodziny. Szkoda mi jej, tyle czasu spędziła poszukując rodziny a teraz ta praktycznie wyślizgnęła jej się z rąk... I co teraz z nią będzie? Zostanie z Ogarem? Raczej nie będzie jej się to podobało. Mam tylko nadzieję, że się nie załamie, pozbiera się i może poszuka swoich braci. Ale raczej ich nie znajdzie...
No i nie mogę tutaj nie wspomnieć o pokładzinach. Jak bardzo różniły się te sceny na weselu w tym odcinku a w poprzednim. Teraz już przynajmniej wiemy co czekało by Sansę, gdyby Tyrion się nie sprzeciwił.
Jon wreszcie porzucił Dzikich i tutaj to samo co na weselu. Po nosem miał Branna i Rickona, rozminęli się o włos a jednak nie spotkali się. Najbardziej mi się Ygritte tutaj podobała. Stanęła u boku Jona kiedy Dzicy chcieli go zabić i cały czas starała się mu pomóc. I wyraz jej twarzy kiedy Jon odjechał nie oglądając się nawet za siebie.
Rickon i Brann roztają się - młodszy idzie z Dziką szukać schronienia a starszy za mur razem z Jojenem i jego siostrą. Tylko co on tak znajdzie? Najważniejsze, że w końcu udało mi się użyć swoich mocy świadomie i to na ogromną skalę, wszedł w umysł Hodora.
Danny zdobyła kolejne miasto, szkoda, że nie pokazano tego trochę dokładniej, więcej walki. Genialny powrót wojowników do Królowej. I to ogromne rozczarowani i zawód Mormonta kiedy Danny spytała o Daario. Nie wiem czy podoba mi się to gdzie ich znajomość zmierza. I gdzie są smoki?!
Brakuje mi Jamie'go i Brienne, mam nadzieję, że pojawią się w ostatnim odcinku.
Ach cóż to się będzie działo w ostatnim odcinku?


Btw. Znalazłam ostatnio idealne podsumowanie tego wesela:
'The night is dark and full of terrors'
'Yeah, no shit lady. So are weddings' xD
<<

Chris

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 3429

Lokalizacja: london

gadu:
11098624

Postdodano 13 cze 2013, o 14:33

Odp: 3x09 - The Rains of Castamere


Końcówka miażdży. Naprawde masakra i pokłony dla twórców. W ksiązce wydawało mi się to mniej brutalne. I brawa dla Michelle, która zagrała fenomenalnie tą ostatnią scene!

Reszta to w tym odcinku tylko reszta - Dany, Bran, Jon - dobre wątki doszły do pewnego etapu. I Sam spotyka Brana - fajne!

Mega!
Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love
<<

jdhsfsh

Nowy użytkownik

Posty: 5

Postdodano 20 wrz 2013, o 20:31

Odp: 3x09 - The Rains of Castamere


Przypomniały mi się słowa jednego z twórców serialu - tak naprawdę wszystkie trzy sezony prowadziły do tego odcinka
By ocenić jakość strony internetowej http://bestnetsolution.pl, na ogół wystarczy krótkie, kilkusekundowe spojrzenie. Dlatego też powierzając projektowanie stron naszej firmy, warto wziąć pod uwagę szereg różnych czynników.
<<

dawidnowacki

Nowy użytkownik

Posty: 5

Ulubiony serial:
Breaking Bad

Postdodano 16 gru 2013, o 15:48

Odp: 3x09 - The Rains of Castamere


Owszem końcówka była wspaniała.
W dzisiejszych czasach Internet jest bardzo ważnym narzędziem wszelkiego biznesu. Aby przyciągnąć do niego klientów trzeba zadbać o pozycjonowanie stron www.eyedesign.com.pl/pozycjonowanie . Zajmuje się tym dział marketingu, przynosi to ogromne korzyści przedsiębiorcom i ich biznesom.
<<

emil26

Nowy użytkownik

Posty: 4

Postdodano 7 sty 2014, o 00:52

Odp: 3x09 - The Rains of Castamere


Po odcinku powiedziałem "Wow" :) To moje podsumowanie
Masz ciekawą stronę internetową, ale nie możesz dzięki niej zaistnieć? Dlaczego? Bo nikt jej nie pozycjonował. Zgłoś się do dobrej agencji reklamowej http://www.ditum.org, a Twoja strona zyska na popularności. Zachęcamy do współpracy.

 


  • Podobne tematy do 3x09 - The Rains of Castamere
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 3



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.