Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 42

3x09 - The Crossing » Zakończone Seriale » Person of Interest • seriale forumtv.pl

Opiekun: Raven

<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 17 lis 2013, o 00:46

3x09 - The Crossing

Spoiler:


Data emisji: 19.11.2013
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 22 lis 2013, o 23:26

Odp: 3x09 - The Crossing


- nienawidzę internetu, psuję tyle niespodzianek. Nie czytałem newsów, ale i tak udało mi się wpaść na spoilery co się stanie. Wystarczyły dwuznaczne nagłówki i wywiady z aktorką grającą Carter. I przez to brakowało elementu zaskoczenie, który sprawiłby że odcinek byłby jeszcze lepszy. Jednak jej śmierć i tak jest szokująca. Rzadko się zdarza, że w proceduralach giną postacie z powodów artystycznych, a tym bardziej w środku sezonu, w zwykłym odcinku i bez wielkich zapowiedzi. Ogromny plus dla serialu, że nie promował odcinka w ten sposób. Będzie mi brakowało Carter bo nieźle wpasowała się w serial, ale jej brak będzie znaczył więcej Root i Shaw. Jakoś trzeba skompensować straty. Wątek HR też jest niemal skończony więc pojawią się te dużo ciekawsze związane z Maszyną i Anonimowymi
- najbardziej mnie ciekawi jak śmierć Carter wpłynie na Johna. To ona uratowała go przed samobójstwem, a teraz jak odeszła zaraz po pocałunku może to załamać Johna. Tylko pierw zemsta na Simmonsie. To musi nastąpić. Zdesperowany John mszczący Joss. Oby tylko jak najszybciej do tego doszło
- podobało mi się w odcinku jak stawiano inne postacie w obliczu śmierci. Numer Johna czy torturowany Lionel. Dobre zmyłki. Zwłaszcza z tym drugim. Świetnie się zachował, ciasteczkowe wróżby genialne tak jak i jego rozmowy z Shaw
- równie dużo działo się w bazie. Wizyty u Root i kuszenie Harolda. Oparł się pokusie, ale na jak długo? I czy rzeczywiście Root nie zmieniła kodu? Ja wciąż obstawiam, że Maszyna się sama nadpisuje i wykształciła w swoim obrębie jakąś autonomiczną samoświadomość. Root zadała też ciekawe pytania - ile pomocników wcześniej miał Finch?
- ostatnie ujęcie genialne. Nie chodzi mi o moment zastrzelenie Joss i postrzelenie Johna czy Harolda, który się temu przygląda. Mówię o dźwięku budki telefonicznej, który przyprawia o dreszcze i uzmysławia całe sedno serialu. Ciekawe też czemu Maszyna nie odezwała się wcześniej. Kolejna usterka czy może jest obrażona na Harolda?
<<

xiq

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 234

Lokalizacja: Gdańsk

Ulubiony serial:
Suits, PoI

Postdodano 23 lis 2013, o 14:41

Odp: 3x09 - The Crossing


Odcinek genialny. Jeden z lepszych w całym serialu. Swoją drogą, PoI to jeden z najlepszych (o ile nie najlepszy) procedurali.
Szkoda Carter. Lubiłem ją. Jednak, po scenie w kostnicy było do przewidzenia, że zginie albo ona, albo John. Padło na nią.
Świetne sceny z nią i Johnem. Tak samo jak Fincha i Root. No i Fusco i Shaw.
HR pokonane. Doszedł wątek byłych współpracowników Harolda. Ciekawe, czy (i jak) to pociągną.
Na końcu, wydaje mi się, że maszyna nie tyle dzwoniła, aby uratować Carter, a żeby uratować Harolda. Gdy zadzwoniła, on nie szedł dalej w kierunku Johna i Joss, tylko się zatrzymał. Jakby podszedł do nich, to wielce prawdopodobne jest, że również dostałby kulkę.
W następnym odcinku pewnie zemsta Johna na Simmonsie.
Oglądam: Person of Interest, Suits, Being Human US, Sherlock, Mentalista, Supernatural, Castle, Grey's Anatomy, Shameless, Criminal Minds, Elementary, Graceland, Rush, Teen Wolf, Under The Dome, The Strain, Forever.
Zakończone: Breaking Bad, Dexter, White Collar(s4), Revenge(s3), Luther, Lost, V, 39ipół, 24, Lie to Me, Prison Break, Friends, Alcatraz, Six Feet Under, Dr. House, Harry's Law, Glee(s4), Boardwalk Empire(s2).
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 24 lis 2013, o 04:02

Odp: 3x09 - The Crossing


Swoją drogą, PoI to jeden z najlepszych (o ile nie najlepszy) procedurali.


Przy całej mojej ogromnej sympatii do PoI to nie uważam serialu za najlepszy procedural. Odpalam kolejne odcinki z nieksrywanym entuzjazmem, ale takie The Good Wife jest lepsze. Albo Nikita. Niby serial The CW, a ma więcej zaskakujących twistów fabularnych od Person of Interest.

 


  • Podobne tematy do 3x09 - The Crossing
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 3



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.