Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 23

3x08 - Second Sons » TOP 5 » Game of Thrones • seriale forumtv.pl

Opiekun: Czesiek_PL

<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 18 kwi 2013, o 21:13

3x08 - Second Sons

Spoiler:


Data emisji: 19.05.2013
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 20 maja 2013, o 18:26

Odp: 3x08 - Second Sons


- i po takim odcinku tygodniowa przerwa?! Chyba jacyś sadyści w HBO układali ramówkę. I do tego jeszcze opowiedziano dzisiaj historię powstania Rains of Castamere, a tak przecież nazywa się tytuł kolejnego epizodu. Szykuje się fenomenalny gamechanger czyli tradycja dla dziewiątych odcinków tego serialu.
- ale po kolei czyli Aryia. U młodej wilczycy dalej mało co się dzieje, standard dla sezonu. Ciesze się że opuściła Bractwo bez sztandarów i teraz podróżuje z Ogarem. Szkoda tylko, że będzie to krótka przygoda skoro już w następnym odcinku wesele. Z chęcią pooglądałbym sobie tą parę dłużej. Podobało mi się szczególnie jak Ogar mówił o Sansie i swoim bracie.
- wyjątkowo dużo działo się na wschód od Westeros. Jakoś nigdy specjalne nie przepadałem za wątkiem Dany, ale w tym sezonie bardzo przyjemnie się go ogląda. No bo smoki itd. Smoki są zawsze dobre. Jednak teraz nie było smoków, ale wciąż jest świetnie. Praktycznie udało się jej zdobyć Yunkai. Bez problemu, wystarczyło że oczarowała jednego z najemników, a ten wytłukł swoich przełożonych. Sam Dario średnio mi się podoba, ale to pewnie dlatego że znam jego przyszłość. Jednak jeśli dostanie więcej scen takich jak rozmowa z towarzyszami to nie będę miał nic przeciwko.
- sceny na Smoczej Skale niezwykle klimatyczne. Tortury nad Gendrym, nauka czytania przez Davosa i jego rozmowa z Królem i w końcu palenie pijawek. Co za nastrój, co za dialogi, co za aktorstwo! Uwielbiam sceny które się tam rozgrywają mimo, że nie przepadam za Stannisem. Głównie za wygląd tego miejsca, które jest wizualnie cudne. Scena z pijawkami uświadomiła mi też jedną rzecz - mało Balona i reszty Greyjoyów. Chyba czas wybrać się znowu na Pyke.
- biedna Sansa strasznie mi jej szkoda. Tylko czy mi się wydaje czy ona nie powinna mieć więcej lat niż 14? Wydawało mi się, że od pierwszego odcinka minęły już ~2 lata, a ona była wtedy starsza. Jednak mogę się mylić... Sama scena zaślubin dosyć upiorna i raczej ta w wykonaniu Joffreya i Margery będzie zupełnie inaczej wyglądać. Tutaj Joffrey pokazał swoją prawdziwą twarz - sadystyczne skłonności i nie liczenie się z nikim. Maltretował psychicznie Sanse, a potem poniżył wuja. Cersei równie bezwzględna co on - pierw grożenie Margery, a potem to zbycie Lorasa. Tywim jak przystało na Lannistera również arogancki i władczy. Jedynie Tyrion się pozytywnie wybija. "God of Tits and Wine" miał kilka niezłych komediowych scen, ale i tak najważniejszy był dramatyzm postaci i udowodnienie, że posiada więcej honoru niż reszta jego rodziny. Tylko, że teraz będzie musiał sobie poradzić z konsekwencjami i rozgniewanym ojcem.
- na końcu pojawili się Sam i Goździk. Też nie jestem wielkim fanem tej historii, rozmowa o nadawaniu dziecku imienia męcząca, ale ładnie to połączono z osobistą historią Sama i jego problemów z ojcem. Jednak wisienką na torcie było starcie z Innym. Sam w końcu zrobił użytek z obsydianu i pokazał na co go stać. Szkoda tylko, że nie miał świadka bo teraz może mu nikt nie uwierzyć. Jednak mniejsza z tym ważne było jak to pokazano. Cudowne roztopienie się Innego i stado wron. Piękny widok.
- 3 dużo wątki i 2 krótsze - tak właśnie powinna wyglądać narracja w tym serialu. Zamiast skakać między postaciami, skupiać się na określonych grupkach. I oby tak też było w 3x09
<<

Zalmaciek

Nowy użytkownik

Posty: 2

Ulubiony serial:
Lost

Postdodano 28 maja 2013, o 23:28

Odp: 3x08 - Second Sons


Bardzo fajny odcinek. Jak dla mnie jeden z ciekawszych w 3 sezonie :) Czesiek_PL napisał już chyba wszystko :D
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 5 cze 2013, o 20:52

Odp: 3x08 - Second Sons


Łoooo, fajnie się dzieje. Najlepiej działo się chyba na weselu.
Sansa jest już żoną Tyriona. Sama ceremonia zaślubin była genialna - Joffrey prowadzący Sansę do ołtarza i zabierający schodki, Tyrion i śmiejący się ludzie gdy nie mógł okryć Sansy płaszczem, jego pijaństwo, znów Joffrey grożący Sansie że ją zgwałci aż w końcu scena nowy poślubnej. Cieszę się, że do niczego nie doszło ale mam też nadzieję, że kiedyś jednak dojdzie do czegoś między nimi. Tylko czy utrzyma się w swoim postanowieniu 'I tak zaczyna się moja warta'. Coś mi się nie widzi, żeby on mógł żyć bez seksu.
Cersei jak zwykle pokazała swoje paskudne oblicze - zagrożenie Margery i odprawienie Lorasa. W zasadzie nie dziwię się jej, dziewczynka, która chce jej odebrać władzę i chłopczyk-gej którego musi poślubić. Też nie byłabym w skowronkach na jej miejscu.
Tywin dalej kontroluje, zmusza Tyriona by wypełnił swój obowiązek jako mąż i spłodził dziecko. Ciekawe co będzie jak wyjdzie na jaw, że Sansa jest dalej dziewicą i nic z tego nie będzie.
Równie dobre sceny miała w tym odcinku Danny.
Daario Naharis... Sama nie wiem co o nim myśleć. Zabił swoich dwóch przełożonych bo chcieli pozbyć się kobiety, która mu się podoba? Nie wiem na ile można ufać takiemu mężczyźnie. Ale przyznaję, że scena jego rozmowy z Danny podczas jej kąpieli była świetna - ona opanowana i spokojna, nawet w tak niedogodnej sytuacji, cała wystawiona na widok ale wciąż dumna, a on bez momentu zawahania przysięga jej swoje wojsko i serce. Ciekawe co z tego będzie.
Arya nie ma wcale tak źle w rękach Ogara. Na prawdę lubię jego postać. Pewnie nie powinnam się do tego przyznawać, bo jak wiadomo wszystkie lubiane postacie w Grze o Tron marnie kończą, a że nie czytałam książek to wiem co się z nim stanie xD Cieszę się, że zabiera ją do rodziny. Tylko co tego będzie?
Goździk i Sam dalej podróżują i trafiają na Innego. Łał. Coś może ich zabić. Szkoda tylko, że Sam ten bezcenny sztylet zostawił i uciekł bez niego... No i czy tylko dla mnie nocowanie gdziekolwiek w pobliżu drzewa które posiada TWARZ jest szczytem głupoty? Serio? I te wrony... brrr...
Brakowało mi Tyona i jego wakacji z bękartem.
No i jak ja nie cierpię tej czerwonej wiedźmy. Chce poświęcić Gendry'ego i mam wielką nadzieję, że jej się to nie uda. Ich sceny były świetne, ale już chyba bardziej podobały mi się te Stannisa z Davosem i jego nauka czytania.
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 6 cze 2013, o 01:16

Odp: 3x08 - Second Sons


No i czy tylko dla mnie nocowanie gdziekolwiek w pobliżu drzewa które posiada TWARZ jest szczytem głupoty?

Czemu? :) To święte drzewa, może nie Sama, ale czczone przez ludzi czyli teoretycznie miejsca w których one występują powinny dawać komfort psychiczny. Jak nie Samowi to chociaż Goździk ona jest zza Muru więc pewnie wyznaje Starych Bogów.

Brakowało mi Tyona i jego wakacji z bękartem.

Ładnie to ujęłaś - wakacje z bękartem xD Ekskluzywny kurort z masą atrakcji :)
<<

Chris

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 3429

Lokalizacja: london

gadu:
11098624

Postdodano 12 cze 2013, o 19:52

Odp: 3x08 - Second Sons


Dobry odcinek.

Fajne sceny na Smoczej Skale! Wątek Davosa mnie męczył w książce, a tu jakoś ciekawiej to wygląda. Nie wiem dlaczego.

Nie przepadam za Samem, ale ostatnia scena bardzo ładna i te kruki lecące w naszą strone.

Dany, za to, naturalnie kocham. Świetna scena z Dario, jestem ciekawy kim on jest i jakie ma zamiary (bo zakładam, ze jakieś ma).

Świetny ślub! Genialna rozmowa Cersei z Margery (POWINNY DOSTAC SPINOFF - walka w królewskiej przystani; dołączyłbym też babke Tyrell, której tekst o rodzinie mnie kompletnie rozwalił :D ), psychiczny Joffrey i komiczny Tyrion. Brawa dla Petera za tą scene z nożem!

I Arya z Houndem. Krótko i przyjemnie, tak jak Aryi sceny powinny wyglądac (szczególnie powinny byc krotkie, bo to postac, ktorej chyba najbardziej nie trawie - nie wiem dlaczego).
Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love

 


  • Podobne tematy do 3x08 - Second Sons
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 3



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.