Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 46

3x08 - Made to Suffer » TOP 5 » The Walking Dead • seriale forumtv.pl

Opiekun: Czesiek_PL

<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 20 lis 2012, o 12:15

3x08 - Made to Suffer

Spoiler:


Data emisji: 2.12.2012
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 3 gru 2012, o 22:07

Odp: 3x08 - Made to Suffer


Delikatnie się rozczarowałem, oczekiwałem czegoś więcej, że ten odcinek wgniecie mnie w ziemię. Tak nie było, ale mogę się założyć, że to będzie jeden z najlepszych odcinków w tym tygodniu, a poziomem i tak wiele nie odbiegał od poprzednich. Po prostu miałem za wysokie wymagania. W sumie nie podobała mi się tylko przypadkowość z początku odcinka - nowa grupka ocalałych trafia do więzienia jak główna obsada jest w Woodbury. Jednak reszta zrealizowana fachowa. Dramatyczna walka o przeżycie, trudna decyzja, a potem uratowanie przez Carla. I kolejna trudna decyzja jak przywódca jest zmuszony rozwalić łeb. Podoba mi się zachowanie Carla, zmienił się i dostosował. Pilnuje grupy tak jak jego ojciec. Podoba mi się, że Tyreese zgadza się z jego zachowaniem. Te dwie grupki będą do siebie pasowały, a świeża krew się przyda podczas bronienia więzienia. Oczywiście jeśli szybko się zasymiluja bo równie dobrze może dojść do konfliktów między nimi, ale wolałbym to pierwsze. W więzieniu była jeszcze jedna dobra scena z Axelem jak uznał Carol za lesbijkę. Dobry przerywnik!

Najwięcej działo się W Woodbury i ta akcja była efektowna. Odbijanie Glenna i Maggie może i nie było zbyt skuteczne bo z cichej infiltracji były działania na pełną skalę. Podobało mi się znowu zachowanie Glenna, ta jego siła i zdeterminowanie. Mocne było jak wyłamał kości by potem użyć ich jako broni, a potem mówił że da radę mimo że był w krytycznym stanie. To zdecydowanie jedna z moich ulubionych postaci.

Zabili Oskara. Oskar się nazywał, nie? Jego śmierć jest mi obojętna i dobrze, że padło na niego bo to znaczy, że inni ocaleli. Andrea mogła zginąć, ale patrząc na końcówkę dobrze że tak się nie stało. Pytanie tylko czy teraz pomoże w ucieczce Darylowi? To by było prawdopodobne. Chyba, że Rick z grupką postanowią jeszcze drugiego najazdu. To na pewno by nie było łatwe. Pytanie też co się stanie z Merlem? Gubernator się na nim zemścił, w więzieniu też nie ma czego szukać więc najlepiej jakby zginął.

Wspaniałą sceną była walka Michone z Gubernatorem. Nie lubię jej bo nic nie mówi i skrywa wiele tajemnic, ale to jak odkrywała jego tajemnice było mocne. Pierw akwaria, potem przetrzymywaną dziewczynkę, a potem odkrycie, że ona tak na prawdę jest zombie. Świetne było zachowanie Philipa, jego błaganie by nie robić nic dziewczynce, a następnie szał, walka i rozpacz. Świetnie zagrane! Wtargnięcie Andrei i jest oskarżycielski wzrok - świetne! I potem szok po zobaczeniu główek szwendaczu. Naprawdę niesamowita scena. Ciekaw jestem jak teraz zmieni się postać Gubernatora i czy stanie się bardziej bezwzględny.

Miłą niespodzianką było też pojawienie się Shane'a, a raczej przewidzenie Ricka. Czy to znaczy, że ma wyrzuty sumienia? Czy może zabijanie ludzi wciąż mu przychodzi ciężko? A może to oznacza, że walka z ludźmi jest gorsza od tej z zombie? A może to nic nie znaczy, a tylko miło było mieć aktora na planie? W każdym bądź razie miły gest dla widzów.

Druga połowa sezonu zapowiada się naprawdę dobrze. Pierw walka braci na arenie, a potem konflikt więzienia z miasteczkiem przez całą serię do tego nowa grupa. Nie zabraknie napięcia i popychania bohaterów do granic swoich możliwości. Szkoda tylko, że powrót Żywych trupów dopiero w lutym.
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 4 gru 2012, o 03:21

Odp: 3x08 - Made to Suffer


Szkoda, że musimy teraz czekać aż do lutego...ale odcinek był rewelacyjny! :D

Strasznie się cieszę z pojawienia się w serialu kolejnej genialnej postaci komiksowej, tzn. Tyreese'a. :D Aktor, którego kojarzę m.in. z "The Wire" moim zdaniem świetnie się wpasował w serial. Do tego już mi się podoba jego nastawienie do Carla i grupy. :)
Carl jest w końcu takim Carlem, jakim powinien być. :P Przeogromnie jestem zadowolony, że ta postać przeszła tak pozytywną zmianę.

Axel i tekst o lesbijce w stosunku do Carol. :P :P

W Woodbury ostro się działo! :D Naszej ekipie udało się uratować Glenna i Maggie, na szczęście żadna z tych postaci nie zginęła. Ale żeby nie było tak różowo, Oscar został zastrzelony. Można się było tego spodziewać. :P
Genialna scena, kiedy Glenn wyrywa kości ze szwendacza i daje Maggie jako broń. :P

Sceny ucieczki, strzelania w obłokach dymu wyszły świetnie.
Shane jako widmo Ricka. Nice! Miły drobiazg. :)

Michonne zrobiła porządek z Gubernator. Kolejne cudowne sceny.
Najpierw odkrycie jego sekretów typu głowy w akwarium, córeczka-zombie...a później konfrontacja z samym Gubernatorem. Zabicie Penny było stuprocentowo pewne. Jednak w porównaniu z tym co zrobiła Michonne w komiksie, to szkło w oku to "mały pikuś". :) Ale i tak się cieszę, patrząc na Gubernatora z przepaską. :P

Daryl i Merle na arenie? Już nie mogę się doczekać 9 epizodu. :) Ciekawy jestem, jak na to zareaguje Andrea, czy w końcu sobie coś wydedukuje z tej "napaści terrorystów". Bardzo dobra scena spotkania Michonne i Andrei.
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 8 gru 2012, o 11:34

Odp: 3x08 - Made to Suffer


Nowa grupka ocalałych trafia do więzienia. Ja się tylko pytam skąd ta gigantyczna dziura w budynku i płocie. Bo nie chce mi się wierzyć, że ekipa nie sprawdziła każdego skrawka płotu czy jest cały...
No i nareszcie pojawia się Tyreese. I podoba mi się, że szanuje wybór dziecka żeby zostali zamknięci - wie, że są nie u siebie i wie kto tu rządzi nawet, jeśli jest tylko dzieckiem.
Axel mnie troszku zaniepokoił w tym odcinku, jego zachowanie względem Beth. Mam nadzieję, że nic z tego nie będzie. No i jego rozmowa z Carol i krótkich włosach xD
Sam Carl też mi się podoba. U niego chyba najbardziej można zobaczyć przemianę między pierwszymi odcinkami a tym co mamy teraz. Wreszcie stał się młodym dorosłym, trzeźwo myślącym i podejmującym decyzje dla dobra grupy.
W Woodbury nic tylko akcja, akcja i jeszcze raz akcja.
Nasi wreszcie wkroczyli do miasteczka. Dość szybko im poszło odkrycie gdzie są Glenn i Maggie. I dobrze, dość dużo akcji było do ogarnięcia więc bezsensowne poszukiwanie przez 20 minut byłoby stratą czasu.
Super mocna akcja z Glennem, kiedy wyrwał Walkerowi rękę i z kości zrobił broń dla siebie i Maggie - ta postać też niesamowicie dorosła.
Dziwna scena z wizją Shane'a, po jego śmierci miałam nadzieję, że już go więcej nie zobaczę ale można było zobaczyć ja zmienił się też Rick - nie zawahał się zabić przyjaciela. (Dziwną fryzurę zrobili w tej scenie Shane'owi, w pierwszej chwili wyglądał jak Wolverine xD)
Prawie wszyscy, którzy do miasta weszli, z niego wyszli, poza Oscarem i Darylem niestety - chęć spotkania z bratem wygrała i został w tyle.
Michonne oddziela się od grupy i idzie zrobić porządek z Gubernatorem. W scenie odkrycia głów w akwarium brakowało mi tylko tego, żeby one jeszcze się w tej wodzie ruszały. A odkrycie Penny było wspaniałe. Nie tego się Michonne spodziewała widząc wychodzącą dziewczynkę. Zabicie jej bardzo mocne, no i okaleczenie Gubernatora też. Szkoda tylko, że jej działanie na własną rękę jeszcze bardziej rozpaliło nieufność Ricka względem niej.
Gubernator oskarża Merla, chociaż zdaje sobie sprawę z tego, że on z atakiem nie miał nic wspólnego. I pokazuje mu jego schwytanego braciszka. Swoją drogą ciekawe jak go złapali skoro mieli strzelać by zabić. Andrea wreszcie wie kim byli 'terroryści', którzy napadli na miasto. Ciekawe co teraz stanie się z braćmi - nawet jeśli uda im się uciec to Merle raczej nie ma czego szukać w więzieniu. Chociaż lubię tą postać i zawsze chciałam żeby dostał drugą szansę na pozostanie z grupą. No i co będzie z Andreą - po czyjej stronie stanie. Ciężko będzie jej zdradzić Gubernatora, ale z drugiej strony jest jej dawna grupa, jej przyjaciele. Co to się będzie działo...
Przed przerwą dostaliśmy starcie w Woodbury, po przerwie czeka nas odwet Gubernatora w więzieniu. Już się doczekać nie mogę.
<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 12 gru 2012, o 17:53

Odp: 3x08 - Made to Suffer


I że niby do lutego mam czekać?! Nie wiem jak to wytrzymam bo odcinek był genialny!
Szkoda mi Oscara, ale fajnie że jednak Andrea przeżyła chociaż patrzeć na nią nie mogę, jest tak głupia i naiwna! A dobrze dlatego że pomoże Daryllowi. Przynajmniej mam taką nadzieję.
Carl jest coraz lepszą postacią, coraz bardziej go lubię. Rick, Daryll i Glen też są świetni. Carol i Axel, haha!
Nowi w więzieniu. Taaak, to było trochę zabawne. Ale faktycznie przyda się świeża krew. Ciekawe jak powstała ta dziura w więzieniu.
Michone z Gubernatorem, świetne sceny i ta naiwna głupia buźka Andrei. Też nie przepadam za tą pierwszą.

W następnym odcinków może ewentualnie umrzeć Andrea i Merl, reszta ma przeżyć!
We Are The World haiti
<<

BiBoj

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 57

Ulubiony serial:
Battlestar Galactica

Postdodano 11 lut 2013, o 23:20

Re: 3x08 - Made to Suffer


Nowy czarny bohater się pojawia, stary czarny bohater idzie do piachu. Zbilansowane.
Rick widzi Shane'a - jakoś mnie to nie poruszyło. Dość tania sztuczka, chyba, że ten wątek rozwinie się jakoś w przyszłości.
Ciekawe, jak dalej potoczy się konflikt więzienie - Woodbury. Gubernator na pewno nie odpuści, a znając śmiertelność bohaterów tego serialu obawiam się sporej ilości ofiar. Walka między braćmi... ciekawe czy dojdzie do skutku i jak się zakończy, jeśli dojdzie. Merl trochę za późno zorientował się, że nie należy ufać Gubernatorowi, choć bez winy nie był. Jeśli Andrea poprzez sytuacje jakie były jej dane przeżyć ciągle będzie ufała Gubernatorowi to już naprawdę nie będzie o niej najlepiej świadczyć.
Ale co tam, dziś pojawił się następny odcinek, więc część odpowiedzi uzyskam zapewne niedługo.

 


  • Podobne tematy do 3x08 - Made to Suffer
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 3



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.