Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne

3x07 - The Bear and the Maiden Fair » TOP 5 » Game of Thrones • seriale forumtv.pl

Opiekun: Czesiek_PL

<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 18 kwi 2013, o 21:12

3x07 - The Bear and the Maiden Fair

Spoiler:


Data emisji: 12.05.2013
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 15 maja 2013, o 20:32

Odp: 3x07 - The Bear and the Maiden Fair


- no rzeczywiście odcinek słabszy, tempo strasznie siadło, ale i tak miał kilka niezłych scen i humoru. Szkoda tylko, że za dużo niepotrzebnych wypełniaczy
- zdecydowanie najlepsze momenty odcinka to te z Jamiem. Uwielbiam tą postać oraz jego relację z Brianne. No i nie jest już tym starym aroganckim Królobójcą, a odrobinę odmienną postacią. Wciąż ironiczny, ale widać że na kimś mu zależy. Scena z niedźwiedziem wyszło przednio, ale trochę zabrakło w niej dramatyzmu. Oglądałem ją bo oglądałem, ale jakoś nie przejąłem się losami postaci. Mogło wyjść lepiej. Plusem jest to, że pokazano więcej Quberna i wyjawiono jego fascynację trupami.
- drugą sceną odcinka była Tywina i Joffreya. Od razu widać kto rządzi w królestwie i ma pragmatyczne podejście do życia. Smoki nie są problemem tylko rebelia. To jest problem dni następnych. Chociaż niedocenienie smoków może się sporo zemścić.
- sceny z Dany na trzecim miejscu. Nie za bardzo za nią przepadam, ale smoczki wyglądają super. Trochę drażni jej kompleks mesjasza, ale przynajmniej coś się u niej dzieje. No i mogła być więcej dowiedzieć się o świecie. Dobrze że przynajmniej złoto zatrzymała.
- Sansa wyjątkowo irytująca w tym odcinku. Margery jak zwykle przenikliwa, a tamta niewinna dziewczynka. Po tym co przeszła przez ostatnie dwa lata powinna się sporo zmienić. Momentami ma przebłyski, ale to nadal mało.
- druga Starkówna za to nauczyła się wiele, ale wciąż nie potrafi trzymać języka za zębami. Uciekła i trafiła na Ogara. To teraz podróż na wschód czy zachód?
- Theon dalej maltretowany - fizycznie i psychicznie tylko, że ta scena była za długa i już nudziła. Sposoby Bękarta są skuteczne, ale ile już na nie można patrzeć? Za miast tego więcej intryg i polityki poproszę
- u Robba zresztą też mało się działo. Jedzie i nie może dojechać do Freyów. W przyszłym odcinku pewnie dalej jego osoba zostanie pominięta i powrócimy do niego w 3x9. Oby bo już nie mogę patrzeć na sceny z Talisą. Okropne są.
- słabo wyszły też te Jona. Ygrette zabawna jak zawsze, szczególnie jak przedrzeźnia Jona, ale te romantyczne sceny i wyznawanie miłości jakoś nie pasuje do tego serialu. Dobrze przynajmniej że pokazano rozdarcie Jona między nowym i starym życiem.
- u Tyriona standard tego sezonu został zachowany czyli dalej nudno. Najlepsza rozmowa z Bronem. Żałuję tylko, że tak rzadko ta para pojawia się razem. Ta z Sheą okropna. Chyba czas aby kolejna kurde zginęła
- na Północy u Brana też nudno. Jojen stwierdził, że muszą iść za Mur bo Jona nie ma w Czarnym Zamku - brak logiki w tym. Nie mogą tam na niego zaczekać? I jak muszą w takim razie iść za Mur to jak chcą to zrobić nie przechodząc przez wrota? No i co oczekują tam znaleźć i jak dać sobie radę? Historia Oshy byłą ciekawa, ale absolutnie nic nie wnosiła.
- Gendry i Mellisandre dostali jedną scenę - świetna muzyka podczas wyznawania prawdy przez Czerwoną Kapłankę! On w końcu wie, że jest bękartem Roberta, ale wciąż nie wiadomo do czego potrzebny jest Melisandre i jak na niego zareaguje Stannis.
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 18 maja 2013, o 11:39

Odp: 3x07 - The Bear and the Maiden Fair


Daenerys nie było w poprzednim odcinku z to teraz zaszalała. Świetne spotkanie z przywódcą Yunkai. Jak ja kocham te smoczyska - bronią matki zawzięcie, ale i złota nie odpuszczą :D Ciekawe czy jednak dojdzie do walki między nimi i o jakich przyjaciołach mówił. Dany jak na razie nie potrzeba wrogów...
Jamie i Brienne - jakże się ciesz, że dalej podróżują razem. Jamie pięknie to rozegrał - naraził swoje życie żeby ich oboje ocalić. No i udało mu się. Scena pożegnania bardzo dobra - obietnica oddania córek Lady Stark, ale ratunek prze niedźwiedziem jeszcze lepszy.
Jon i reszta wreszcie po drugiej stronie muru. Jego sceny z Ygrette jakoś nie do końca do mnie przemawiają - ciężko mi uwierzyć, że kobieta taka jak ona tak szybko zakochałaby się. I to jeszcze we wronie. Ich humorystyczne scena są fajne, zafascynowanie Ygrette wiatrakiem i 'omdleania' ale już ta cała miłość - jakoś nie bardzo.
Fajnie wyszło starcie Tywina z Joffrey'em - najpierw król patrzył z góry na dziadka a później się sytuacja odwróciła. No i od razu widać, że Tywin traktuje go jak rozwydrzonego gówniarza - mogę rozkazać by cię zanoszono xD Ma rację, że to nie skokami powinni się martwić, na razie powinni zabrać żeby czasem nikt z ludu Joffrey'a nie zabił - bo najlepszym królem to on raczej nie jest... Czekam na więcej scen między nimi, chcę zobaczyć jak go Tywin będzie prostował.
Sansa nadal słodka i naiwna, nic nie wie o życiu a przecież tyle już przeszła. Mam wrażenie, że ślub z Tyrionem na prawdę może jej wyjść tylko na dobre.
A sam Tyrion zmaga się ze swoimi pokusami i Shea - miała dziewczyna rację, ona jest tylko jego kurwą i nigdy nie zostanie wyniesiona do statusu Lady i nigdy nie będzie szanowana, ani nie będzie mogła tak na prawdę być z Tyrionem, zwłaszcza po jego ślubie. Może być co najwyżej kochanką gdzieś na boku i w sekrecie. Nie dziwię się, że się wreszcie zbuntowała, chociaż sam karzeł niewiele miał do powiedzenia w kwestii swojego ślubu.
Sansa za to wielce obrażona na Bractwo i robi najgłupszą rzecz na świecie - ucieka w środku nocy, na nieznanym terenie, bez broni i wpada w ręce Ogara. Ciekawe co się z nią teraz stanie. Jakoś nie chce mi się wierzyć w to, że on planuje dla niej coś strasznego, nie po tym jak traktował jej siostrę. Ale to wie, w tym serialu niczego nie można się spodziewać.
Co się z Theonem dzieje jest straszne. Bękart na prawdę jest mistrzem tortur. Tylko dalej nie wiadomo w zasadzie po co, na co i dlaczemu. Dowiemy się w końcu?
Pomysł Jojena żeby iść za mur. Say whaaat? Po kiego grzyba będzie tam targał Branna i resztę ekipy? Przecież tam nic nie ma oprócz śniegu, logu i zombie. Jakieś podejrzane mi to trochę. No i nie wiadomo czy Osha z nimi pójdzie, a nie wiem czy sobie bez niej poradzą.
U Robba - jak zwykle - nudy. Jedna ciekawa informacja to dziecko. No nie wiem, nie wiem, raczej przysporzy to tylko dodatkowych kłopotów, niż jakieś rozwiąże. Na co to? I to w takim momencie. Do Freyów dojść nie mogą, a jak już dojdą to mam nadzieję, że Robb nie weźmie ze sobą Talisy bo nic miłego jej u nich nie czeka - w końcu zniszczyła plany małżeństwa. Ale może jakby ją zabili to by się trochę ciekawiej zrobiło.
Nie jest źle, coś się dzieje ale chcę więcej, więcej.
<<

Chris

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 3429

Lokalizacja: london

gadu:
11098624

Postdodano 12 cze 2013, o 12:02

Odp: 3x07 - The Bear and the Maiden Fair


Dobry odcinek, choc spokojny.

Scena Dany jak zwykle fajna, szkoda, że jest jej tak mało.

Niedźwiedź, Jaime i Brienne - dobry wątek. Czekam aż dotrą do King's Landing.

Theon - masakra! WTF?!

Nie wiem o co chodzi w wątku Brana, ale okej...

Margery jest świetna! W książce prawie w ogóle jej nie ma (albo mam zaniki pamięci), więc ciesze sie, że tu twórcy tak świetnie ją wykorzystują.

Scena z Tyrionem jak zawsze udana.
Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love

 


  • Podobne tematy do 3x07 - The Bear and the Maiden Fair
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 3



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.