Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne

3x05 - Blood Brothers » Zakończone Seriale » Spartacus • seriale forumtv.pl

<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 3 mar 2013, o 15:24

3x05 - Blood Brothers

Spoiler:


---------------

Świetne! Powiedziałbym, że ten sezon się rozkręcił, ale to byłoby niedomówienie bo tempo od samego początku jest zawrotne. W tym odcinku było wszystko to co najlepsze w serialu - zwroty akcji, świetna walka i gęsta intryga + mnóstwo krwi i zwolnień. I pomyśleć, że początek odcinka nic nie wskazywało na to, że będzie się tyle działo. Kolejne niesnaski i kłótnie w obozie i jakiś tam plan Spartacusa, a okazało się że to wszystko było planem Spartacusa! I wydawało się, że się uda, akcja na Sycylii zakończona powodzeniem, Crixus dowiaduje się prawdy, wielka bitwa jest planowana, Crassus prawdopodobnie został oszukany, a na końcu wielki twist i okazuje się, że zasadzka została zastawiona, ale na buntowników. Takich intryg mi właśnie brakowało w tej części serialu. Walka fachowo poprowadzona tzn dwie walki. Bałem się, że zaraz kogoś zabiją, Saksa i Agron wydawali się do odstrzału, ale na szczęście wszystkim się poszczęściło. Trochę tylko przykro, że są w gorszej sytuacji niż byli. Liczę na jakąś potyczkę w następnym odcinku.

W obozie wiele się nie działo, ale to co tyczyło się Tyberiusza było interesujące. Wzbudził, we mnie sympatię, pokazał że ma charakter, a potem zgwałcił niewolnicę ojca by pokazać że nie jest dzieckiem. To było dość szokujące i teraz kibicuje żeby jak najszybciej zginął w męczarniach. Ciesze się też, że wspomniano o Pompejuszu. Może jakieś występ gościnny?
<<

BiBoj

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 57

Ulubiony serial:
Battlestar Galactica

Postdodano 5 mar 2013, o 02:16

Re: 3x05 - Blood Brothers


Coraz bardziej podoba mi się postać Cezara. Ma charakter. Agron mógłby przestać tyle gadać, to zabiłby go (nieścisłość historyczna FTW).
Zdrada piratów niespodziewana - wbrew pozorom. Chyba uśpiły mnie wydarzenia z trzeciego odcinka, kiedy to okazali się godni zaufania (jak widać - niesłusznie).
Podoba mi się, że teraz to Gannicus jest przydupasem Spartacusa. Jakoś lepiej wypada w tej roli, niż robił to Crixus. No i dobrze powiedział Naevii, kiedy ta przepraszała za zabójstwo kowala.
Walka porządna, choć zwolnienia są ostatnio zbyt częste. Chyba najbardziej rozbawiło mnie to, kiedy grupa rzymskich żołnierzy na czele z Cezarem... biegła. Zwolnienie w takim momencie jest wręcz konieczne :D
Znawcy tematu mówią, że ten odcinek mocno odchodzi od historycznego przebiegu wydarzeń, a jeszcze większe odejście zwiastuje na przyszłość. Jak dla mnie nic, tylko się cieszyć.
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 5 mar 2013, o 05:51

Re: 3x05 - Blood Brothers


BiBoj napisał(a):Znawcy tematu mówią, że ten odcinek mocno odchodzi od historycznego przebiegu wydarzeń, a jeszcze większe odejście zwiastuje na przyszłość. Jak dla mnie nic, tylko się cieszyć.


No i bardzo dobrze. W końcu serial jest tylko inspirowany historią Spartacusa, a nie dokumentem historycznym. :)

Jak na razie w 3 sezonie nie było słabego odcinka. A ten epizod tylko potwierdził regułę. :)

Rewelacyjne walki, intrygi, zwroty akcji, tego oczekiwaliśmy od tej produkcji i to dostaliśmy w tym odcinku. :)

Plan Spartacusa był bardziej rozwinięty niż każdy sądził. :) Rozłam pomiędzy nim a Krikssosem też był po części planowany. :) Fajna niespodzianka.
Dobrze widzieć razem walczącym braci, genialna walka z piratami i Rzymianami na końcu, zdecydowanie bardziej wolę patrzeć na Spartacusa walczącego w ramię w ramię z Krikssosem niż tych dwóch skaczących sobie do gardeł. :)

Cezar jeszcze bardziej mi się podoba. :) Równie świetna wymiana ciosów między nim a Agronem.
Saxa jak zwykle mistrzowska, jej siekanie sztyletami jest niesamowite. :)
Przebicie się przez bramę taranu zwiastuje kontynuację walki w Lacjum...już nie mogę się doczekać. :)

W obozie Imperatora też trochę działo.
Tyberiusz rozpacza po śmierci przyjaciela i słusznie wypomina swoim żołnierzom tchórzostwo.
Mocna i szokująca scena w namiocie niewolnicy/kochanki jego ojca, spodziewałem się, że do tego może dojść, ale nie w takich okolicznościach i wbrew jej woli. :/ Ojciec nie będzie zadowolony. :P

Krassus po raz kolejny wykazał się inteligencją i sprytem, czekam na kolejne jego starcia ze Spartacusem. :)
<<

torrent

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 165

Postdodano 5 mar 2013, o 14:43

Odp: 3x05 - Blood Brothers


Agron mógłby przestać tyle gadać, to zabiłby go (nieścisłość historyczna FTW).

Dokładnie o tym samym pomyślałem, jak Cezar był "prawie" zabity przez niego przy bramie wejściowej.
Szkoda, że znam jakieś tam fakty historyczne, które automatycznie spoilerują ;p...

Znawcy tematu mówią, że ten odcinek mocno odchodzi od historycznego przebiegu wydarzeń, a jeszcze większe odejście zwiastuje na przyszłość. Jak dla mnie nic, tylko się cieszyć.

No to dobrze, ale jakoś nie widzę śmierci Cezara. Na resztę mam nadzieję, że się zmieni w stosunku do historii. Poza tym osobiste przeżycia raczej nie były uwzględnione w historii i nawet jakby iść z historią, to i tak wyjdą ciekawe odcinki na które czekam z niecierpliwością!

zdecydowanie bardziej wolę patrzeć na Spartacusa walczącego w ramię w ramię z Krikssosem niż tych dwóch skaczących sobie do gardeł.

No ja też tego trochę nie rozumiem, że są takie rozłamy. Denerwuje mnie to, ale w porównaniu do The Walking Dead, to i tak dobrze się zachowują w obliczu śmierci :).
Spoiler:

 


  • Podobne tematy do 3x05 - Blood Brothers
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do War of the Damned



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.