Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne

3x02 - Dark Wings, Dark Words » TOP 5 » Game of Thrones • seriale forumtv.pl

Opiekun: Czesiek_PL

<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 2 kwi 2013, o 12:30

3x02 - Dark Wings, Dark Words

Spoiler:


Data emisji: 7.04.2013
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 8 kwi 2013, o 23:43

Odp: 3x02 - Dark Wings, Dark Words


- świetny odcinek! Dużo lepszy od tego poprzedniego. Więcej moich ulubionych bohaterów, mało irytujących wątków i mało Tyriona. Coś mi się wydaje, że tak jak w książce przestałem go lubić to tutaj będzie podobnie. Oby tyko nie za szybko
- zanim napisze trochę o bohaterów to koniecznie pochwalę przejścia między scenami. Cat mówi o Jonie to pokazują zaraz Jona, Jon dowiaduje się o Nocnej Straży i pokazanie Sama. I jeszcze tak parę razy. Strasznie mi się podobał ten zabieg, szkoda że zastosowano go za każdym razem, ale o to byłoby ciężko
- dużo czasu dostał Bran i to mnie akurat cieszy. Jego wątek jest intrygujący i fantastyczny. Oczywiście trochę irytuje jego zachowanie, ale może będzie się dużo działo. Reedowie to na razie wielka tajemnica, ale Meere już lubię. Ciekawe tylko czy wszyscy dojdą na Mur. Trochę dużo się ich już zrobiło. Bardzo mi się podobało, że pokazali razem Robba, Jona i Brana, a w tle głos Seana Beana. Oby jeszcze więcej takich smaczków
- wątek Robba dalej nudny. Cały czas podróżuje i pojawiają się nic nie wnoszące rozmowy z żoną. Dobrze, że chociaż rozmowa z Karstarkem ciekawa. Mimo że wygrywają bitwy mają coraz mniejsze szanse na wygranie wojny. Mniej ludzi do walki i problemy z Freyami. Będzie trzeba to drugie naprostować.
- historia Cat o Jonie Snow świetna. Niezwykle klimatyczna, pokazująca jaką jest ona kobietą i jak nie dotrzymała słowa. Tylko bez przesady z tym że to przez to wybuchła wojna. Chyba, że skrywa on jakąś większą tajemnicę. I kto do cholery jest jego matką?! Ciekawe co pierwsze da odpowiedź - książka czy serial, a może nigdy się nie dowiemy. W następnym odcinku może pojawi się Riverrum, ciekawe jak będzie wyglądało. A tam Blackfish i brat Cat. Nie mogę się doczekać
- świetne sceny między Brannie, a Jamiem! Brakowało mi tego w premierze sezonu. Cudowna z nich para. Oni nic nie gada, a tamten papa cały czas. Można się było pośmiać. Szkoda tylko, że nie zdradził nic o sobie. Końcowe starcie wypadło bardzo ładnie. Walka ociężała, mało dynamiki i efektownych wymian. Czyli tak jak powinno być w tym serialu. Wszystko dostojnie. Szkoda tylko, że nie zaczęli walczyć z ludźmi Boltona.
- Joffrey to dupek i dzieciak. Nie zna się na życiu i potwornie irytuję. I dlatego świetnie się go ogląda. Dobrze wypadła jego scena z Margery. Ona nie jest jednak taka głupia jak się wydaję. Strasznie mi się tez podobał motyw kuszy. W poprzednim sezonie Joffrey celował z niej do Sansy, a teraz pokazuje Margery jak ją obsługiwać. To pokazuje jak się różnią te dwie dziewczyny
- właśnie Sansa. Mówcie co chcecie, narzekajcie na nią, ale ja ją lubię. To jedna z ciekawszych postaci i tyle. Jeszcze nie osiągnęła w pełni swojego potencjału, ale do tego jeszcze dojdziemy. Brakuje jej opanowania, wciąż ma głowę w chmurach, ale stawia kolejne kroki w tym mrocznym świecie. Chciałbym żeby Olena ją czegoś nauczyła. Przebiegła intrygantka, jak perfekcyjnie wysyłała szpicla po kolejne posiłki by móc porozmawiać z Sansą na osobności. Królowa Cierni mogłaby się często pokazywać, mogłaby nawet zostać mentorką Sansy, niech nauczy ją życia.
- i o Sansie jeszcze jedno - Shea się o nią rzeczywiście troszczy i mówi o tym Tyrionowi. Czyli ładnie są stawiane fundamenty pod przyszłe wydarzenia. Tylko co zrobi Petera? Oby nie działał zbyt szybko. I by za szybko ie uświadomił biednej Sansy, że wcale nie jest taki stary.
- na Północy działo się niewiele. Załamany Sam i żarty Eda. U Jona Mance opowiada, że idzie na południe i szpiegują wrony. Teraz pewnie przez cały sezon będą szli w stronę Muru i przez ten czas nic się nie wydarzy.
- Aryia się pojawiła i strasznie to cieszy. Cwaniara z niej i bardzo dobrze. Dalej bawi. Bractwo bez sztanarów wypada intrygująco. Szczególnie Thoros z Myr i Anguay. Ich historia będzie intrygująca. I jeszcze to zjawienie się Ogara, który poznał młodą Starkówne. Jak tu się nie cieszyć z tego wątku?
- biedny Theon jest torturowany. Aż boli jak się patrzy na to co się z nim dzieje. Nie wyjaśniono kto to robi, ani czemu. Czego od niego oczekują czy chcą go tylko złamać? Dobrze, że pomoc jest w drodze.
- zero cycków i seksu! Jak nie Gra o Tron, ale już ktoś pisał o tej prawidłowości, że im mniej tego to odcinki lepsze. I w tym przypadku akurat miał 100% rację.
-
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 19 kwi 2013, o 18:48

Odp: 3x02 - Dark Wings, Dark Words


Pokazały się postacie, których brakowało mi w poprzednim odcinku - Theon, Jamie no i wspaniała Arya. Za to brakowało mi niestety Danny...
Robb dalej zanudza. Wybiera się na pogrzeb zamiast zbierać ludzi, matka dalej w kajdanach. Ale przynajmniej znów pojmano Jamiego. Tylko muszą go jeszcze dostarczyć. Jego żona równie nudna, nie wiem w ogóle po co ta postać była wprowadzana, nie wprowadza nic poza konfliktem na linii nie wypełnionej obietnicy małżeńskiej...
Za to Cat dostała wspaniałą scenę historii Jona. Błagała bogów by go zabrali, a kiedy ten zachorował błagała by pozwolili mu żyć, przyrzekła, że będzie jego matką, będzie go kochać i da mu nazwisko. Szkoda tylko, że nie była w stanie dotrzymać słowa.
Arya, wreszcie :) Razem ze swoimi kompanami natknęli się na Bractwo bez sztandarów, które wielu ludziom przysporzyło wiele problemów w trakcie przesłuchać. Thoros wypadł niesamowicie, zaproszenie na obiad, wypytywanie, ale jednocześnie dotrzymał słowa i był gotów ich wypuścić. Również scena z łucznikiem Anguy'm świetna. No i pojawił się też Ogar i wydał jej prawdziwą tożsamość. Ciekawe co teraz Bractwo z nią zrobi... Mam nadzieję, że nie narobią problemów a będą raczej sprzymierzeńcami bo to świetna gromadka i bardzo chciałabym zobaczyć ich więcej razem z Arią, Gendry'm i może Ogarem.
Bran dostał dość dużo czasu i super. Świetna nowa postać z nim powiązana - Jojen Reed i jego siostra. Coraz więcej dowiadujemy się o jego zdolnościach i oby tak dalej. No i oby Jojen i Meera Reedowie pozostali w serialu na dłużej bo zdecydowanie ich polubiłam.
Theo męczony niesamowicie, pytany nie wiadomo o co i dlaczego i o co w tym wszystkim chodzi. Ktoś mu idzie co prawda z pomocą, ale nie jestem z tego powodu jakoś szczególnie szczęśliwa, nie przepadam za szczurem...
Sansa na spotkaniu z Margery i jej babką - przedziwna scena. Wypytują ją o Króla, a ta strasznie się plącze, to coś jej się wypsnie, a to znowu kłamie w żywe oczy. Ale w końcu przyznała, że jest potworem. Co ciekawe Margery i jej babka niewiele sobie z tego zrobiły, a Margery dalej uwodzi głupiego smarkacza. Mam nadzieję, że przyniesie mu ona jakąś krzywdę, może nawet śmierć.
Tyriona było malutko niestety, ale za to dostał scenę z Shae, informacje o Sansie i Littlefingerze. Szkoda, że nie wyjaśnili dalej planów Petyra co do Sansy. No i ten motyw z Tyrionem lubiącym Sansę? Um... Że co?
A na północy Sam się załamał i nie może uwierzyć, że bracia go zostawili. Taki trochę zapychacz, nie wiem po co to, no ale cóż. Mam nadzieję, że Sam w końcu się trochę pozbiera do kupy i zmężnieje. Jon dalej wędruje z Mancem i jego ludźmi w stronę muru, ciekawe jak długo tak pójdą.
Było dobrze, ale nie wiem czy lepiej niż w poprzednim odcinku. Na pewno mam nadzieję, na więcej Jona, Tyriona i Danny, która po poprzedniej serii musi się trochę poprawić xD
<<

Chris

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 3429

Lokalizacja: london

gadu:
11098624

Postdodano 11 cze 2013, o 12:16

Odp: 3x02 - Dark Wings, Dark Words


Dużo lepszy odcinek niż poprzedni, zabrakło tylko Dany.

Wątek Brana nawet, nawet, ale tak jak w książce wydaje mi się prowadzony bez konkretnego celu. Ale to może dlatego, że kończe dopiero Nawałnice Mieczy i cel się dopiero pojawi. :P

Interesujący Theon. Gdzie on jest?

Margery - wielki plus! Świetna aktorka, przepięknie wygląda i ma charakterek. Przynajmniej tak sie wydaje.
Na scene z babką czekałem i była bardzo dobra. To jedna z pamiętnych scen z książki. :D

Pojawiła sie Arya - postac, której nie trawie i zawsze jak mam czytac jej rozdzialy, to mi nie dobrze. NIE WIEM DLACZEGO. W serialu jest troszke lepiej.

Jamie/Brienne - ta walka na miecze troche długa, ale nie powiem, że mi sie nie podobała.

Jedziemy dalej.
Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love

 


  • Podobne tematy do 3x02 - Dark Wings, Dark Words
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 3



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.