Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 46

3x01 - Enemies of Rome » Zakończone Seriale » Spartacus • seriale forumtv.pl

<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 28 sty 2013, o 18:04

3x01 - Enemies of Rome

26.01. 2013
Spoiler:

___________________________________________________________________________
Rewelacyjny powrót Spartacusa! :) Strasznie stęskniłem się za tą produkcją, szkoda, że to już ostatni sezon przygód przywódcy niewolników. :/

Jak zwykle odcinek dostarczył nam sporo genialne zrealizowanych walk z elementami slow-motion, rozpryskującej się wszędzie krwi i ucinanych kończyn i głów. :D
Ogromnie ucieszył mnie powrót ukochanych gladiatorów. :) Naevia i Crixus są świetni razem, Gannicus jak zwykle wesoły, wiecznie pijany i rewelacyjnie władający dwoma mieczami. Agron, Saxa, Nasir. :)
Bardzo podobała mi się scena rozmowy Spartacusa z facetem "od mięsa", zwłaszcza jak się okazało, że facet nie wiedział, że rozmawia z samym Spartacusem. :P
Napad w środku nocy na willę został wykonany świetnie. :) Te podwójne odcięcie głów przywódców rzymskich. :D :D

Podczas premiery 3 serii został także wprowadzony nowy wróg Spartacusa - Crassus. A prezentuje się on wyśmienicie!
Sceny z jego udziałem intrygują i ciekawią. Walka na śmierć i życie z własnym niewolnikiem-gladiatorem była niesamowita.
Widać, że podchodzi on do całego buntu Spartacusa w większym szacunkiem, trzeźwością umysłu i inteligencją niż pozostali Rzymianie. A Spartacusa i gladiatorów traktuje jak równych sobie. Do tego postać jego syna nie jest tak irytująca, jak było w przypadku synów innych rzymskich Senatorów pojawiających się w poprzednich seriach.
Już w pierwszym odcinku Crassus wykazał się sprytem, praktycznie dostarczając Spartacusowi lokalizację willi i ukrywających się przywódców rzymskich. W ten sposób pozbył się ludzi, pod których dowództwem miał niby służyć i dzięki temu sam przyjmie dowództwo nad armią, która ma stawić czoło Spartacusowi. :)

Czyżby w następnych odcinku doczekamy się ataku na miasto? :P Już nie mogę się doczekać!
<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 28 sty 2013, o 22:36

Odp: 3x01 - Enemies of Rome


Nic dodać nic ująć!
Świetny powrót, podoba mi się próba zmiany Giannicusa w przywódce:)
A Crassus wypada świetnie, oj będzie się działo :)
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 28 sty 2013, o 22:45

Odp: 3x01 - Enemies of Rome


Co za odcinek! Po znudzeniu Fringe myślałem że to seriale się zrobiły słabsze, ale to nie dotyczy Spartacusa. Dawno, oj dawno nic mnie tak nie wciągnęło, a 50 minut nie wiadomo kiedy zleciało. Już sam początek był elektryzujący z wielką bitwą. WIELKĄ! Wiem, to głównie CGI, to szerokie plany robiły wrażenie i kopiuj, wklej, a samych wojowników było mało, ale ja to kupuję! Tego właśnie w Game of Thrones mi brakowało. I pomyśleć, że malutkie Starz zawstydziło HBO. Jeśli reszta sezonu będzie miała podobny rozmach to czeka nas jeden z najefektowniejszych sezonów w telewizji w historii. Jeśli nawet nie będzie więcej wielkich starć tylko małe potyczki nie będzie mi to wcale przeszkadzało. Początkowa walka z Rzymianinami, zasadzka na posłańców i starcie w wilii - to coś co chcę oglądać. Krew się leje, wojownicy tańczą swój śmiertelny taniec, a zwolnienia podkreślają każdy szczegół, każdą kropelkę krwi. Poezja! Tego klimatu brudu nie brakuje w całym odcinku, choćby scena z rzeźnikiem i tym rozbebeszonym koniem - szokujące i satysfakcjonujące w jednym.

Walki to nie wszystko, jest też jakaś fabuła. Gannikus to pijaczyna, a Spartacus chcę żeby został jednym z dowódców, Crixus i Neavia już nie irytują, tylko zmienili się w całkiem interesującą parkę, zmienił się też Spartacus. Dalej jest opętany rządzą zemsty, ale to wielki strateg i teraz musi zapewnić ochore własnym ludziom. By tego dokonać przejmie miasto. To będzie widowiskowe!

Jednak najgorsze starcie jeszcze przed nim. Z Krassusem. Każdy z nas wie jak się kończy bunt i jak będzie wyglądała Via Appia, ale jeśli Krassus będzie się zachowywał dalej jak w pilocie tego sezonu to nie będę miał nic przeciwko takiego końca bo wzbudził u mnie autentyczną sympatię. Ma szacunek do niewolników, jest inteligenty i przebiegły, a przy tym honorowy. Nie mogę się już doczekać starcia tej dwójki.

Jeszcze o jednej rzeczy - flashbacki na początku! Kapitalny pomysł z przedstawieniem historii. Zamiast dać nam kilka odcinków o zbieraniu armii od razu mamy wielką walkę i w kilku krótkich scenach wyjaśniono skąd się wzięło tylu zwoleników.
<<

marcinrumak

Avatar użytkownika

Nowy użytkownik

Posty: 2

Lokalizacja: Poznań

Ulubiony serial:
Big Bang Theory

Postdodano 29 sty 2013, o 14:34

Odp: 3x01 - Enemies of Rome


Na pewno ten odcinek nie zawiódł. Było sporo krwi, ale w tym przypadku nie jest to w żaden sposób źle odbierane, postaci niczego nie straciły ze swojej charyzmy, a sam Spartacus chyba nawet trochę zyskał. W poprzednim sezonie jeszcze trochę do Andy'ego Whitfielda mu brakowało, a teraz naprawdę jest dobrze.
Postać Crassusa jest rzeczywiście bardzo ciekawa, w przeciwieństwie do poprzednich przeciwników Spartacusa, jego postać nie wzbudza niechęci, wydaje się taki w miarę rozsądny. Jestem ciekawy jak to się dalej rozwinie.
Złocenie druku i hot stamping - http://www.impresta.pl
<<

BiBoj

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 57

Ulubiony serial:
Battlestar Galactica

Postdodano 11 lut 2013, o 18:18

Re: 3x01 - Enemies of Rome


Powrót na duży plus, sezon zapowiada się lepiej niż poprzedni, który chyba leczył rany po usunięciu Batiatusa i jego intryg. Nowy przeciwnik rzeczywście zaskoczył bardzo pozytywnie - ma łeb na karku i nie męczy widzów ciągłym lekceważeniem Spartacusa. Bardzo mi się podobał pojedynek z niewolnikiem - interesujący rodzaj relacji i gdyby wszyscy tak traktowali swoich podwładnych cały ten bunt nie miałby miejsca. Postać syna natomiast to kolejny "Rzymianin", znając życie nie jeden raz zniszczy plany ojca.
Cała ta historia jest luźno oparta na faktach, więc istnieje pewna szansa, że serial zakończy się inaczej, niż mogłoby się wydawać. Jednak niezależnie od tego po takim odcinku każde zakończenie wydaje się być dobre. Zobaczymy, trzymam kciuki za ten sezon.
<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 31 mar 2013, o 01:48

Odp: 3x01 - Enemies of Rome


Rewelacja! oglądałem dawno ale dzięki wam wiem co się działo więc:
Crassus to myślący rzymianin, będzie groźny dla naszych wojowników, myślę że ktoś z głównej obsady zginie. ;)

Był jak zwykle seks, przepych, walki i dużo akcji, za to uwielbiam przygody Spartacusa.
We Are The World haiti

 


  • Podobne tematy do 3x01 - Enemies of Rome
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do War of the Damned



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.