Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne

3.13 Taking a Break From All Your Worries » Battlestar Galactica » Odcinki • seriale forumtv.pl

2006-2007

<<

Nikola

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1096

Postdodano 31 sty 2007, o 20:17

3.13 Taking a Break From All Your Worries

Jak wiadomo z poprzedniego odcinka, Baltar zostaje zatrzymany przez ludzi i przetransportowany z powrotem na pokład Galactiki. Na miejscu zostaje umieszczony w więzieniu. Władze zastanawiają się, jak przekonać go do mówienia. Normalna rozmowa i przesłuchanie nie przynoszą żadnych rezultatów. Baltar usiłuje popełnić samobójstwo i w momencie, kiedy wydaje mu się, że umiera, widzi siebie jako cylona odradzającego się, jak każdy inny cylon. Okazuje się jednak, że to nie było prawdziwe, gdyż Gaeta wraz ze strażnikiem docierają na miejsce, zanim Baltar osiągnął swój cel i ściągają go ze "stryczka", który sobie przygotował. Pani prezydent stara się przekonać Baltara do mówienia, bezskutecznie. Wraz z Tighem pozorują natychmiastowe wyrzucenie go przez śluzę, mimo że on panikuje, nie udaje im się go w ten sposób odpowiednio nastraszyć. Trwa namowa razem z admirałem, co w związku z tym zrobić. Admirał podsuwa pomysł narkotyków, których działanie powoduje wielki niepokój u osoby przyjmującej. Podejmują się wraz z doktorem takiego działania. Baltar zostaje naszprycowany narkotykami i pogrążony w dziwnym stanie. Wydaje mu się, że jest w wodzie, w ciemności i za chwilę utonie. Admirał z nim rozmawia i dzięki lękowi udaje mu się wyciągnąć niektóre szczegóły dotyczące "ostatecznej piątki", tego co robili cyloni w świątyni i tego, że Baltar myślał, że jest cylonem. Podczas tego dziwnego stanu Baltar stanowczo oznajmia, że jest człowiekiem, który został zmuszony do swoich działań. Rezultat tego "przesłuchania" nie jest jednak satysfakcjonujący, Baltar nie dał im odpowiedzi między innymi o tym, co cyloni wiedzą o Ziemi. Chcą go zmusić do mówienia poprzez Gaetę, który ma wzbudzić zaufanie u Baltara. To jednak też się nie udaje - Baltar odkrywa kamerę i zagrywkę z ich strony, po czym Gaeta, sprowokowany przez Baltara, próbuje zamordować Baltara, do akcji wkraczają strażnicy.

W między czasie trwania wszystkich "prac" nad Baltarem na pokładzie rozgrywa się akcja "romansowa" ;) Lee upija się coraz częściej w barze, Dualla zaczyna tracić kontrolę nad ich wspólnym życiem. Mówi Lee, że jeśli chce być z Karą, ona nie będzie mu w tym przeszkadzać. W tym samym czasie Kara spotyka się ze swoim mężem, nie potrafi mu jednak jednoznacznie odpowiedzieć, czy kocha Lee. Dręczą ją również pytania dotyczące jej domniemanego przeznaczenia. Spotyka się z Lee i mówi mu o swoim "pomyśle" zostawienia współmałżonków i zostania razem. Lee nie wydaje się aprobować propozycji Kary, twierdząc, że kolejnego dnia ona i tak zmieni zdanie. Koniec końców Lee ponownie się upija i gubi obrączkę, gdy trzeźwieje przeprasza Duallę i prosi ją o drugą szansę. Jednak jego spojrzenie nieustannie wędruje w stronę Kary, dobrze bawiącej się przy barze ze swoim mężem Samem.


© Nikola

---------------------------------------------------------------------

Zdjęcia promocyjne:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


---------------------------------------------------------------------

Odcinek mi się podobał :) Wcześniej byłam przekonana, że Baltar okaże się cylonem, teraz już sama nie wiem, ale jeszcze nic nie jest przesądzone ;)
Ostatnio edytowano 31 sty 2007, o 20:22 przez Nikola, łącznie edytowano 3 razy
<<

rand

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 66

Lokalizacja: Gdańsk

Postdodano 6 lut 2007, o 23:46


Świetny odcinek :] Dobra muzyka, sceny przesłuchiwania Baltara za pomocą tego narkotyku sa swietne. Tak samo jak połączenie scen rozmowy z Gaetą i Lee z dualą, bardzo fajna scenka. Ciekaw jestem jak pojdzie teraz przesłuchiwanie Caprici :]
1. BSG, Dexter, The Shield
2. 24, Skins,
3. Supernatural, The Black Donnellys, Rescue Me, Veronica Mars, True Blood
4. Californication, Entourage, Chuck, House M.D., Sons of Anarchy, HIMYM, Lost, Moonlight
5. Rome, Weeds, The Tudors, Hung, Castle, Breaking Bad,
6. Grey's Anatomy, Desperate Housewives, Damages,
7. Stargate SG-1, Atlantis, The 4400, Private Practice

Nowe, które oglądam: Stargate: Universe, Flash Forward
<<

semko

Nowy użytkownik

Posty: 3

Postdodano 7 lut 2007, o 11:19


Battlestar nadal trzyma poziom. Mam nadzieje ze nie zdejma go predko z anteny (podobno ogladalnosc mu spada i ma juz gorsza niz Stargate SG1 w czasie gdy zadecydowano o jej zdjeciu). Dobre psychologiczno polityczne sf z elementami mistycyzmu. Szkoda Baltara, wg mnie gosc za bardzo kombinuje i sie miota, a w gruncie rzeczy nie zawinil.
<<

sufer

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 975

Lokalizacja: Kraków

Postdodano 7 lut 2007, o 13:18


semko napisał(a):Szkoda Baltara, wg mnie gosc za bardzo kombinuje i sie miota, a w gruncie rzeczy nie zawinil.
Czy się miota, raczej postępuje bardzo przytomnie, jedynie pod wpływem narkotyku trochę sobie poluzował z informacjami.
rand napisał(a):Tak samo jak połączenie scen rozmowy z Gaetą i Lee z dualą, bardzo fajna scenka
To im dobrze wyszło, i jeszcze Kara patrząca z baru :P
rand napisał(a):Ciekaw jestem jak pojdzie teraz przesłuchiwanie Caprici
Podobał mi się ten urywek na końcu ... Caprica i Prezydent ... i tekst prezydent że nie wyrzuci jej przez śluzę a na to Caprica tak jak Leobena ... powiedział nam :D
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 20 maja 2008, o 23:48

Re: 3.13 Taking a Break From All Your Worries


Tak jak sądziłem przez cały odcinek maltretowali Gaiuse, a prócz tego wątek Kara-Lee stanął w miejscu. Ciekawe czy Geata ukartował to wszystko z admirałem. Dziwi mnie tylko dlaczego tak maglują Baltaira a nie zainteresowali się Six. Może teraz przyjdzie na nią kolej.
<<

Arrow

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 921

Lokalizacja: Gdańsk

Ulubiony serial:
Battlestar Galactica

Postdodano 22 maja 2008, o 22:02

Re: 3.13 Taking a Break From All Your Worries


Baltar powinien się zdecydować, on chce niby umrzeć, ale jak ktoś mu przykłada lufę do głowy to walczy o życie jak się da :P( na NC chciał zumrzeć ale potem Gaeta chciał go zabić i Gaius zmienił zdanie :P w tym odcinku tez najpierw chciał umrzeć, nawet próbował się zabić, ale jak chcieli go zabić to robił wszystko żeby przeżyć :P)
Pierwsza scena dobra, już sobie prawie wkręcił, że jest cylonem :D
Ale sporo przeszedł w tym odcinku, no ale będzie proces, ciekawe czy uczciwy i czy będzie miał szanse
My entire goal in life is to outlive my brother, inherit the family fortune, put all my sisters out on the street and live as frivolously as possible, have numerous wives, thousands of illegitimate children and die completely alone and leave every cent to a parrot named Polly
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 19 gru 2009, o 20:32

Odp: 3.13 Taking a Break From All Your Worries


Niech skończą z aferami miłosnymi bo psują cały serial...
Baltarowi nie można nic zarzucić poza tym, że dzięki jego informacji Cyloni "wyłączyli" statki obronne i spokojnie zniszczyli bez walki. No i jeszcze ten pociąg do kobiet, czasem nadmierny zasłaniający całą rzeczywistość ;)
Obrazek
<<

Tristan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2989

Ulubiony serial:
Doctor Who

Postdodano 14 sty 2010, o 13:35

Odp: 3.13 Taking a Break From All Your Worries


Im się serio chyba wóda nie skończy nigdy :D Cały czas coś piją. I to w nie małych ilościach.

Odcinek Baltarocentryczny - nawet mi się spodobał. Szczególnie jego przesłuchanie.
trust him... he's a doctor!
<<

Maniac_

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1429

Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra

Ulubiony serial:
Sons of Anarchy

Postdodano 7 lut 2010, o 11:57

Odp: 3.13 Taking a Break From All Your Worries


Jak dla mnie jeden z lepszych odcinków tego sezonu. Kapitalna, świetna atmosfera utrzymuje się przez cały odcinek.
Akcja z narkotykami wątpliwa, ale można przyjąć, że szefostwo w swojej desperacji nie miało innego wyjścia.
Po co Geata spojrzał w górę na tą kamerę? W ogóle dziwne zachowanie. Przecież wiedział, że nie rozmawia z idiotą :) Widać jednak, że postać byłego pana prezydenta bardzo go męczy i chętnie by przejął sprawy w swoje ręce.

Zaczynam również pozbywać się złudzeń, że na terenie floty odbywa się jedna wielka libacja :)
So this is the way it ends...
Regardless of how we got here...
One of the two killers in this cabin has to go away...

Oglądane: Sons of Anarchy, Dexter, Castle, Supernatural, Fringe, Breaking Bad, Burn Notice, Justified, The Mentalist, American Horror Story, True Blood, Homeland, The Walking Dead, Boardwalk Empire.

 


  • Podobne tematy do 3.13 Taking a Break From All Your Worries
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 3



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.