Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 23

3.12 Rapture (Part 2) » Battlestar Galactica » Odcinki • seriale forumtv.pl

2006-2007

<<

Nikola

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1096

Postdodano 23 sty 2007, o 22:52

3.12 Rapture (Part 2)

Adama w końcu nie decyduje się wystrzelić atomówek w stronę planety, gdyż cyloni wycofali raptory (oprócz jednego). Na planecie trwa walka z cylonami, aby powstrzymać ich przed dojściem do świątyni. Chief stara się odszyfrować znaczenie Oka Jupitera, ale mimo usilnych starań, nie potrafi rozwiązać zagadki. Jeden z modeli cylonów przeciwstawia się reszcie, co daje pozostałym wiele do myślenia. Sharon zostaje zastrzelona na własne życzenie przez swojego męża i wraca na statek cylonów, aby odebrać swoją córkę, co udaje się jej dzięki szóstce, która skręca kark innej cylonce. Mała Hera jest chora i koniecznie musi znaleźć się pod opieką ludzkiego lekarza. Na planecie Lee rozkazuje swojej żonie ratować Sturbuck, i wystawia ją tym samym na śmiertelne niebezpieczeństwo. Dualla dociera do mocno rannej Kary i udziela jej pomocy, razem udaje im się wyrwać z planety. Chief w dalszym ciągu nie potrafi poradzić sobie z zagadką w świątyni, dlatego też Lee w końcu rozkazuje mu wysadzić ją, w momencie kiedy ma nacisnąć przycisk, aby zdetonować ładunek, coś mu nie pozwala i wtedy jest już za późno, gdyż dwójka cylonów i Baltar są już w środku i opanowali sytuację. Na niebie pojawia się dziwne światło, które zostaje zidentyfikowane jako tworząca się supernova. W świątyni cylonka wchodzi między krąg ostatecznej piątki i widzi ich twarze, kiedy dotyka jednego z nich, upada i popada w szaleństwo, Baltar nie dowiaduje się, czyją twarz zobaczyła. Cylonka zostaje załadowana od nowa na swoim statku, po czym dowiaduje się, że cały jej model zostaje "odłączony" za nieposłuszeństwo. Baltar zostaje pojmany z powrotem na Galacticę. Wszyscy wracają, aby uciec przed Supernovą. Udaje im się. Na statku Helo wypytuje Karę o jej rysunki z Nowej Caprici. Znajduje u niej obrazek przedstawiający identyczny układ jaki zaobserwowali jako "Oko Jupitera". Kara nie ukrywa ogromnego zdziwienia, tłumaczy się, że jest to wzór znany jej z dzieciństwa, a kiedyś ktoś powiedział jej, że ma bardzo konkretne przeznaczenie..

Opis by Nikola ;)

--------------------------------------------------------------------
Świetny odcinek :D

Hmm.. ciekawe kto jest tym cylonem, którego zobaczyła eee.. ta cylonka ;D I powiedziała "ja nie wiedziałam". Brzmiało jakby coś kiedyś temu komuś zrobiła, a teraz dowiedziała się, że ten ktoś jest z pozostałej piątki 8)

Właśnie, właśnie.. Kara i ten jej obrazek, też mi się skojarzyło, że może to ona jest tym cylonem, ale to chyba byłoby teraz za proste, skoro takie stwierdzenie się nasuwa ;)

Baltar biedny się w końcu nie dowiedział :D A tak wierzył, że jest tym wybranym :P

No i Hera na Galactice, w końcu :>

Szkoda że "wyłączyli" ten model cylonów, czyżby nie chcieli się dowiedzieć, kto wchodzi w skład pozostałej piatki? Hmm.. a może mają jakiś inny plan :>
Ostatnio edytowano 28 sty 2007, o 11:43 przez Nikola, łącznie edytowano 2 razy
<<

sufer

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 975

Lokalizacja: Kraków

Postdodano 28 sty 2007, o 18:45


Nikola napisał(a):Hmm.. ciekawe kto jest tym cylonem, którego zobaczyła eee.. ta cylonka ;D I powiedziała "ja nie wiedziałam". Brzmiało jakby coś kiedyś temu komuś zrobiła, a teraz dowiedziała się, że ten ktoś jest z pozostałej piątki 8)
Wiesz co według mie to by była Kara. Pamiętam że miały wspólną przeszłość. Pozatym ten tekst Który na końcu powiedziała Kara Helo. No i o tym że Kara ma jakieś przeznaczenie które zostało zapisane dawno temu powiedział jej Cylon.

Nikola napisał(a):Właśnie, właśnie.. Kara i ten jej obrazek
O właśnie zgadzam się z tobą :)

Nikola napisał(a):Baltar biedny się w końcu nie dowiedział :D A tak wierzył, że jest tym wybranym :P
Tego nie wiadomo może jest, jakby go skazali na karę śmierci to byśmy się przekonali. Ciekawe żę Baltara złapali a w tym samym czasie Caprica pomogła w ucieczce Hery z Battleshipa i sama znalazła się na Galactice.
<<

Nikola

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1096

Postdodano 28 sty 2007, o 22:20


sufer napisał(a):Tego nie wiadomo może jest, jakby go skazali na karę śmierci to byśmy się przekonali.


Bardzo możliwe, że jest :> Ale się nie dowiedział i teraz ma dylemat, bo gdyby był pewien bycia cylonem, to sam by się pewnie zabił, żeby wydostać się z Galactici, nie będą go tam przecież witać z otwartymi ramionami ;)

sufer napisał(a):Wiesz co według mie to by była Kara.


Niestety to też jest możliwe, chociaż wolałabym, żeby to jednak nie okazała się Kara :/
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 20 maja 2008, o 23:46

Re: 3.12 Rapture (Part 2)


Tak jak przypuszczałem nadal nie wiadomo kto należy do ostatecznej piątki, ale po tym rysunku Kary przyszło mi do głowy że może być jednym z nich. Athena odzyskała dziecko, a Six pojawiła się na Galactice. Wyrzucą ja przez śluzę czy zatrzymają w celi? Gaius również powrócił na battlestara, to nie wróży nic dobrego :)
<<

Arrow

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 921

Lokalizacja: Gdańsk

Ulubiony serial:
Battlestar Galactica

Postdodano 22 maja 2008, o 21:17

Re: 3.12 Rapture (Part 2)


Byłem pewien, że w tym odcinku poznamy chociaż paru z final five :P Trochę szkoda, że nie zobaczymy Lucy już, chociaż może kiedyś jeszcze wróci. Wkońcu jakoś musimy poznać brakującą piątkę cylonów. Gaius wrócił do domu, jak to powiedział chyba w poprzednim odcinku :P ale raczej nie w roli w jakiej by chciał :D No i Caprica Six jeszcze u ludzi jest. Mnie cały czas zastanawia czy Caprica Six i Baltar wiedzą o swoich wersjach w umysłach tych drugich. No i ciekawe co zrobią z Gaiusem, w końcu pani prezydent bardzo go nie lubi, widać było to w poprzednim odcinku, najchętniej to by go potraktowała jak Leobena. No i jeśli ktoś z folty miał jakieś wątpliwości co to tego, że cała ta podróż jest częścią jakiegoś planu to chyba już nie ma, za dużo zbiegów okoliczności było.
Zastanawia mnie w ogóle z tą final five, jak ktoś z nich zginie, to gdzie się obudzi? bo w końcu gdyby cyloni mieli na RSach ich ciała to by wiedzieli kim są :P
W ogóle ten wykrywacz cylonów w końcu działa czy nie? na Sharon zadziałał, to Baltar powinien siebie już na początku sprawdzić czy on jest cylonem
My entire goal in life is to outlive my brother, inherit the family fortune, put all my sisters out on the street and live as frivolously as possible, have numerous wives, thousands of illegitimate children and die completely alone and leave every cent to a parrot named Polly
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 19 gru 2009, o 20:27

Odp: 3.12 Rapture (Part 2)


Wykrywacz działa bo wykrył przecież Sharon ale inni uważają , że nie bo Gaius skłamał i powiedział, że nie jest Cylonem. Trochę zakręcone ;)
Zastanawia mnie w ogóle z tą final five, jak ktoś z nich zginie, to gdzie się obudzi? bo w końcu gdyby cyloni mieli na RSach ich ciała to by wiedzieli kim są :P

może nie giną albo są poza zasięgiem statku zmartwychwstanie ?
Obrazek
<<

Tristan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2989

Ulubiony serial:
Doctor Who

Postdodano 14 sty 2010, o 11:45

Odp: 3.12 Rapture (Part 2)


Niedługo to zacznę wszystkich podejrzewać o bycie Cylonami :D

Jestem strasznie niezadowolony, że wyłączyli "Trójki". Akurat bardzo lubiłem ten model :P
trust him... he's a doctor!
<<

Maniac_

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1429

Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra

Ulubiony serial:
Sons of Anarchy

Postdodano 7 lut 2010, o 11:53

Odp: 3.12 Rapture (Part 2)


Niedługo to zacznę wszystkich podejrzewać o bycie Cylonami


Takiej właśnie psychozy się obawiam, że z odcinka na odcinek będzie wprowadzana atmosfera podejrzewania każdego o bycie Cylonem.

Jestem strasznie niezadowolony, że wyłączyli "Trójki". Akurat bardzo lubiłem ten model


Nie względu na jakie konkretnie walory? (Uwaga, pytanie podchwytliwe)

:) :) :)
So this is the way it ends...
Regardless of how we got here...
One of the two killers in this cabin has to go away...

Oglądane: Sons of Anarchy, Dexter, Castle, Supernatural, Fringe, Breaking Bad, Burn Notice, Justified, The Mentalist, American Horror Story, True Blood, Homeland, The Walking Dead, Boardwalk Empire.

 


  • Podobne tematy do 3.12 Rapture (Part 2)
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 3



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.