Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 50

2x23 - Over There, Part 2 » Zakończone Seriale » Fringe • seriale forumtv.pl

2009

<<

Tristan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2989

Ulubiony serial:
Doctor Who

Postdodano 5 maja 2010, o 15:14

2x23 - Over There, Part 2

Spoiler:


Data emisji: 20.05.2010
trust him... he's a doctor!
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 21 maja 2010, o 20:39

Odp: 2x23 - Over There, Part 2


Wiedziałem! Po prostu wiedziałem, że ten odcinek tak się skończy. Olivie zamieniły się miejscami i nie zapowiada się to dobrze dla żadnej z nich. Pierwsza nie będzie się mogła odnaleźć w nowym świecie, a druga siedzi w celi zatrzymana przez Walternate. Tylko jak długo to potrwa? Kiedy Peter się zorientuje, że to nie jego Olivia i kiedy nasza Liv wróci do swojego świata. Nie mogę się doczekać nowego sezonu.

Finał mnie trochę rozczarował bo poza cliffhangerem wiele istotnego się nie wydarzyło. Było pewne, że Peter nie zbuduje tego urządzenia. Jednak zostawił nagranie więc zagrożenie nadal istnieje.

Ciekawe też co się stanie z Bellem. Coś mi się wydaje, że już go nie zobaczymy.

Wycieczka po NY Petera z w wykorzystaniem helikoptera świetna. Uwielbiam ten nowy świat.

Olivia zmieniła kolor włosów. Oby na dłużej w nim została :)

Pojedynek dwóch Olivii fajny. Szkoda tylko, ze taki krótki. Czekam aż znowu się spotają.
<<

robpal

Użytkownik

Posty: 39

Ulubiony serial:
The Wire, 24, Fringe

Postdodano 22 maja 2010, o 01:19

Odp: 2x23 - Over There, Part 2


Absolutna rewelacja! Bell zginął przy powrocie reszty do "normalnego" świata, więc na pewno go już nie zobaczymy. To było zresztą jasne, że się poświęci :) Ale odcinek niesamowity... Strasznie mi się podobało to spotkanie "alternatywnych" osobowości :)
Btw. Dość szybko na jaw powinno wyjść, że to nie ta Olivia - jak Peter rozmawiał z Olivią z drugiego świata to po 2 minutach rozmowy nie zrozumiała porównania - nie wiem jak ma przetrwać :)
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 25 maja 2010, o 00:26

Odp: 2x23 - Over There, Part 2


Świetne zakończenie finału! :P
Peter wrócił na swoje miejsce i był pocałunek Olivii i Petera. :D
Olivie zamieniły się światami, genialny motyw, ciekawe ile się taki stan utrzyma.
Ten Walternate wygląda groźnie, ciekawe co zrobi Olivii.
Bell się poświęcił i już go w serialu nie zobaczymy.
Z niecierpliwością czekam na 3 sezon, ten podwójny finał był na pewno jednym z najlepszych odcinków Fringe. :D
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 29 gru 2010, o 01:52

Odp: 2x23 - Over There, Part 2


Z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że się nie zawiodłem. Świetny finał sezonu!

Genialny motyw z zamienionymi Oliviami. Myślę, że długo to nie potrwa i Peter się szybko zoorientuje. Czekałem na konfrontacje dziewczyn i się doczekałem - obie silne bestie. :D Również na pocałunek Liv i Peta musieliśmy czekać długo czekać, bo aż 43 odcinki... Chciałbym, żeby Liv już powróciła, bo ciekawie mnie jak będzie wyglądać ich związek...

Poświęcenie sie Bella godne podziwu. Czyżby Walter odziedziczył po Bellym Massive Dynamic? A może Bell jednak przeżył...

Walternate wydaje się być całkowitym przeciwieństwem Waltera. Zimny i przerażający. Aż się boje o Olivie... :D

Cały czas się zastanawiam o co chodzi z tą maszyną do pisania. Kto wydaje rozkazy? Walternate? I kto w tym sklepie pełni służbę - zmiennokształtni? Bo chyba Ci "sprzedawcy" się zmieniają, jeśli dobrze kojarzę...

Zapomniałem jeszcze wspomnieć o czołówce. Ciekawie przerobiona, aczkolwiek nie wiem czy to było konieczne. Chcieli wyróżnić te finałowe odcinki, czy jak? Jednak mimo wszystko pierwotna czołówka wymiata. :P
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

Maniac_

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1429

Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra

Ulubiony serial:
Sons of Anarchy

Postdodano 26 maja 2011, o 09:12

Odp: 2x23 - Over There, Part 2


Szkoda Bella. Myślałem, że zagości w serialu na dłużej.

Generalnie cały odcinek polegał na szaleńczym pościgu za przybyszami z drugiej strony. Wiadome było, że uda się nakłonić Petera do powrotu. Nie mogło być inaczej, więc w tym zakresie finał nie zaskoczył.

Domyślać się również można było podmiany agentek Dunham, co gwarantowało kapitalny i nerwowy zarazem cliffhanger. Nie był to pomysł, który w jakikolwiek sposób mógł zaszokować ale i tak było bardzo dobrze.

Muszę przyznać, że druga strona jest całkiem interesująca. Wygląda na to, że stare przysłowie "cudze chwalicie, a swego nie znacie" jest wciąż aktualne. Jednak po tamtej stronie, jest zdecydowanie więcej czarnych charakterów.
So this is the way it ends...
Regardless of how we got here...
One of the two killers in this cabin has to go away...

Oglądane: Sons of Anarchy, Dexter, Castle, Supernatural, Fringe, Breaking Bad, Burn Notice, Justified, The Mentalist, American Horror Story, True Blood, Homeland, The Walking Dead, Boardwalk Empire.
<<

FlashBack

Użytkownik

Posty: 42

Postdodano 18 cze 2011, o 10:41

Odp: 2x23 - Over There, Part 2


Sam finał był dla mnie czymś, czym kiedyś i nadal są finały pierwszych sezonów Lost, Heroes, a także drugiego V. Czysta akcja, zero nudy, końcowy szoker i zastanawianie się co będzie dalej, a także niecierpliwość towarzysząca oczekiwaniu na następną serię. Ilość epickich scen zawartych w tym epizodzie, można byłoby spokojnie rozdzielić na kilka odcinków. Scena walki Olivii z Bolivią, konwersacje Waltera z Williamem, pocałunek Petera i Olivii i ostatecznie wyjaśnienie wielu zagadek. Ta pierwsza została zrealizowana w wybitny wręcz sposób. Widać było dopracowanie, dbałość o szczegóły i fakt, że za trening aktorki odpowiadał odpowiedni człowiek. Pierwsza podmiana bardzo dobra. Farbowanie włosów na rudy, przywdzianie ubrań Bolivii, która mi się bardzo podoba i jest seksowniejsza od naszej blondynki. Wyraźnie było widać w tym epizodzie, że Anna Torv jest znakomitą aktorką. Tak jak wcześniej na nią trochę narzekałem, tak teraz uważam, że jest stworzona do tej roli. Dostrzegłem ogromną różnicę w mimice, gestach i ruchach Olivii i Bolivii. Na pewno jedna nie jest drugą, jak zostało to powiedziane. Co do postaci Walternate'a, to nie zauważyłem w nim żadnych uczuć do Petera. Wszystko było takie sztuczne, co do tego aktora zupełnie nie pasuje. Jestem pewien, że jest to celowe. Po stracie Petera stał się zgorzkniały. Swój smutek przerodził w żal i nienawiść, z pomocą której chce teraz jedynie uruchomić maszynę do zniszczenia naszego świata. FAR wspomniał o przywiązaniu do któregoś ze światów. Mi bardziej podoba się Overe There. Jest niesamowity, choć smutny, ale nie ze swojej winy, to 'nasz' świat odpowiada za wszelkie tragedie, które się tam wydarzyły. Jestem jednak niezmiernie ciekaw co takiego się stało, albo stanie się w Bostonie, że po tamtej stronie byli zmuszeni do wykonania procedury na terenie całego uniwersytetu. Procedura sama w sobie jest czymś nowym, choć widzieliśmy jej cząstkowe działanie w 1x02. Przykre jest to, że ginie przez jej działanie tyle niewinnych osób. Jednak jakieś konsekwencje zgłębiania tajemnic nauki muszą być i to mi się bardzo podoba, że nie wszystko uchodzi płazem naszemu Walterowi, któremu można jedynie współczuć. Gdyby nie wycięto mu części jego mózgu, to niczym by się nie różnił od Walternate'a. Byłby geniuszem zła, doktorem Frankensteinem, bezlitosnym, pozbawionym wyrzutów sumienia naukowcem. Dziwi mnie fakt, że przy takim współpracowniku William zachował swoją ludzką twarz. Był normalny, bardziej przystosowany do życia. Może to dlatego, że nie spędzał czasu wyłącznie nad eksperymentami w laboratorium. Jego wynalazki są epickie! Kiedy jednym strzałem z pistoletu rozwalił samochód, najpierw wykonałem ruch głową do tyłu z miną typu :O, a następnie :-D. W finale nie zabrakło też elementu miłosnego. Pocałunek Petera i Olivii stał na najwyższym poziomie. Druga podmiana bohaterek była fantastyczna. Nie było już czasu na zastanawianie się kto jest kim, musieli jedynie przeskoczyć do drugiego świata. Jestem ciekaw jak będzie wyglądał trzeci sezon. W jaki sposób Bolivia przystosuje się do naszego świata, a jak poradzi sobie Olivia w Overe there. Sądzę, że drugi sezon zakończył się najlepiej jak tylko mógł. Dał nadzieję, że następny pozbędzie się tych jednowątkowych epizodów, które oglądaliśmy niemal przez całe dwa sezony. Był niesamowicie dopracowany, nie tylko pod względem fabuły, ale też pracy kamery, dbałości o detale i grę aktorów. Ocena odcinka 10/10. Ocena sezonu 8/10.

 


  • Podobne tematy do 2x23 - Over There, Part 2
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 2



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.