Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne

2x20 - The Last Day » Zakończone Seriale » The Vampire Diaries • seriale forumtv.pl

Opiekun: Czesiek_PL

<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 29 kwi 2011, o 21:46

2x20 - The Last Day

Spoiler:


---------------

Właśnie za takie odcinki uwielbiam ten serial! Może i wątek Eleny przynudzał, ale to co się działo w okół niego było mocne. I ta kocówa!
Jenna została przemieniona w wampira i ma być ofiarą podczas rytuału Klausa. Nie podoba mi się to bo jest szansa, że umrze. Nawet duża, niestety... adaptacja nowej wampirzycy była na początku tego sezonu i obawiam się, że znowu by to nie przeszło więc czas żegnać Jenne. Chyba, że Elenę tez przemienią i będą dwie nowe wampirzycę :P
Taylor wrócił do miasta i już wpakował się w kłopoty. Jednak na szczęście. Razem z Caroline. Lubię tą parę :P dla mnie to Matt mógłby zginąć w finale. Ciekawe też co się z nim teraz stanie skoro wie. No i z szeryf Forbes. Bardzo interesujące się to robi :)
Damon ugryziony przez wilka?! Cyzli jednak jest jakieś lekarstwo. Musi być :D
<<

Przemek7_17

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 56

Lokalizacja: Poznań

Ulubiony serial:
Desperate housewives

Postdodano 30 kwi 2011, o 01:23

Odp: 2x20 - The Last Day


TVD to klasa sama w sobie. Za nic w świecie nie domyśliłbym się, że Jenna ma być wampirem. Wątek Eleny i Stefana trochę przynudnawy, ale da się to znieść ;) Damon to gwiazda tego odcinka, a ugryzienie też zaskakujące. Mam trochę inną teorię co się będzie działo z Jenną, ale o tym innym razem xD
Oglądane: Desperate Housewives, Dexter, Grey's Anatomy, One Tree Hill, The Vampire Diaries, Brothers & Sisters, Chuck, Pretty Little Liars, True Blood, Weeds, 90210, Californication, Gossip Girl, Nursea Jackie, Private Practice, Episodes, Supernatural, Hung, Cougar Town, The Good Wife, Fringe, The Walking Dead, QAF

Obejrzane: V, DollHouse, FlashForward, Heroes, Nip/tuck, Six feet under, Kyle XY, Ugly Betty, Persons Unknown, Pushing daisies, Prison break, Samantha Who?, The Gates, Lost.
<<

Be Ironic

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 438

Lokalizacja: Szczecin - Miasto Bogów, Bosiego i Paprykarza

Ulubiony serial:
Black Books, VeronicaMars

Postdodano 30 kwi 2011, o 16:46

Odp: 2x20 - The Last Day


MUSI być lekarstwo na wilkołaka.
Czy mi się wydaje, czy Tyler wyglądał nieco inaczej? To chyba te włosy :)
No a Jenna rzeczywiście - szok. Dawaj tę teorię :)
Podoba mi się, że nie tak łatwo przechytrzyć Klausa - troche realizmu, koleś żyje tyle wieków, że musiało go to życie nauczyć nieco.
Obrazek
<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 1 maja 2011, o 08:19

Odp: 2x20 - The Last Day


Dobre! Duzo sie działo.
Znów walka między braćmi , każdy walczy na swój sposób by ocalić Elenę i mi to nie przeszkadza. Tylko Damonowi już odbilo gdy nakarmił Elene swoją krwią , byłem w niezłym szoku :).
Mattowi sie odwidziało i chce pomóc Caroline (jej matka jest strasznie głupia) , ale i tak dosyć spokojnie z tym wszystkim sie zachowywał , jak np. strzelał do Maddoxa.
Tyler wrócił , oczywiscie w zlym czasie , dał sie złapać w pułapke i omal nie skrzywdził bliskich mu osób, choc nie wiadomo co będzie dalej. Szkoda mi Jules , bo moze zginąć.
Sceny Eleny i Stefana w lesie były troche nudne, ale samo wyrzucenie wszystkiego z siebie przez Elene fajnie wyszło , tak samo jak Stefan mówil , ze nie raz chciał zrobić to samo co Damon.
Co do Jenny , to jest mi troche obojętna, bo jednak widać, że nie radzi sobie z tym wszystkim , no i zrobiło sie trochę tłocznie :). Najlepsze było jak Alaric prosił ją żeby przyniosla krew dla Stefana i ta jej mina :).
Klaus jest strasznie przebiegły , wszystko ma zaplanowane , ale nie odkrył tego ze Kat jest na werbenie, poza tym oni wciąz mają czarownice o ktorej on nie wie. Jednak juz dochodzi do rytuału , mają Elene a Damon został pogryziony przez wilkołaka, nieżle. Szykuje sie coś naprawde mocnego!
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE
<<

0lina

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1305

Lokalizacja: J-no

Postdodano 1 maja 2011, o 13:16

Odp: 2x20 - The Last Day


Klaus cwaniaczek :) fajna scena, jak Jenna kazała udowodnić Alarcowi, że jest sobą i ten zaczął opowiadać o ich wspólnej nocy xD podobało mi się, jak Elka wyrzuciła z siebie wszystko, że nie chce być wampirem. Damon pogryziony, pewnie trochę pocierpi ale przeżyje
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 1 maja 2011, o 19:02

Odp: 2x20 - The Last Day


No, no naprawdę dobry odcinek! Wiele się działo i jak zwykle dużo niespodzianek.

Damon już na samym początku wpakował swoją krew w Elenę. I ta teraz ma zostać wampirem. Tylko, zaraz, zaraz - czy Stefan kiedyś też nie nakarmił ją swoją krwią? Wydaje mi się, że tak było, jeszcze bodajże w pierwszym sezonie. Mam racje, czy coś mi się pomieszało?

Stefan jest nudny jak flaki z olejem. Mam już powoli dość tej postaci. Z Eleną mam podobnie, takie ciepłe kluchu. Dobrev o wiele lepiej moim zdaniem gra Katherinę...

Klaus na wszystko przygotowany, ale kto by się spodziewał, że użyje Jenny? Kurcze szkoda, bo pewnie zginie, a ją lubiłem... Ciekawe co w tym wypadku stanie się z Eleną? A może znajdzie się na koniec jedno wielkie antidotum na sprawunki Klausa i wszystko wróci do normy? Śmieję się, ale w TVD to wszystko jest możliwę. :) Notabene uważam, że dużą rolę w finale odegra Elijah...

Damon ugryziony. A to się porobiło. Czekam na rozwiązanie całej sprawy...
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 1 maja 2011, o 20:10

Odp: 2x20 - The Last Day


Damon już na samym początku wpakował swoją krew w Elenę. I ta teraz ma zostać wampirem. Tylko, zaraz, zaraz - czy Stefan kiedyś też nie nakarmił ją swoją krwią? Wydaje mi się, że tak było, jeszcze bodajże w pierwszym sezonie. Mam racje, czy coś mi się pomieszało?


Tak było i chyba nawet nie jednokrotnie. Ale żeby nastąpiła przemiana w wampira krew musi być w organizmie.
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 1 maja 2011, o 20:18

Odp: 2x20 - The Last Day


Czyli sugerujesz, że nastąpił upływ czasu i część tej krwi Elena w sposób naturalny "oddała", część się wymieszała i nie było szans żeby się przemieniła, tak?
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 1 maja 2011, o 20:44

Odp: 2x20 - The Last Day


Tak sugeruje. Oczywistsi chodzi o krew Stefana bo ta Damon wciąż tam jest. Nie znam się na biologii i nie potrafię powiedzieć ile zajęłoby przetrawienie i "oddanie" kilku łyków krwi. W serialu też nie sprecyzowano po jakim czasie od nakarmienia może dojść do przemiany. Nie pamiętam zbytnio jak to było z Caroline ale zanim Kat ją zabiła to minęło trochę czasu od jej ocalenia przez Stefana.
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 1 maja 2011, o 20:50

Odp: 2x20 - The Last Day


To logiczne, może tak rzeczywiście być. Żałuję tylko, że zostawili to w serialu tak bez dopowiedzenia. Tak, jakby Elena nigdy wcześniej nie piła krwi wampira. No, cóż szczegół, a jednak...
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

0lina

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1305

Lokalizacja: J-no

Postdodano 2 maja 2011, o 00:04

Odp: 2x20 - The Last Day


no właśnie, też mi się wydawało, że Elka piła od Stefa i zastanawiałam się po jakim czasie ta krew z organizmu "wyparowuje" bo chyba nie zostaje tam na zawsze..
<<

Be Ironic

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 438

Lokalizacja: Szczecin - Miasto Bogów, Bosiego i Paprykarza

Ulubiony serial:
Black Books, VeronicaMars

Postdodano 2 maja 2011, o 13:39

Odp: 2x20 - The Last Day


Mówili kiedyś, że musi minąć doba, a Klaus miał zabić Elenę tej nocy, więc mają pewność, że zostanie wampirzycą.
Obrazek
<<

Tristan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2989

Ulubiony serial:
Doctor Who

Postdodano 3 maja 2011, o 23:01

Odp: 2x20 - The Last Day


też uwielbiam ten serial właśnie za takie odcinki... ;) dużo akcji, powrót Tylera, a na samym końcu przemiana Jenny w wampira. tego się kompletnie nie spodziewałem :P
trust him... he's a doctor!
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 5 maja 2011, o 20:46

Odp: 2x20 - The Last Day


No to się porobiło. Damon jak zwykle namieszał, ale tym razem kolosalnie. Jeśli Elena z tego wyjdzie - więcej, jeśli wyjdzie z tego jako wampir, to chyba nie prędko będzie w stanie to Damonowi wybaczyć. No i w sumie mam dylemat - bo z jednej strony ona tak bardzo tego nie chce, ale z drugiej... to by tak wiele ułatwiło.
No i jeszcze akcja z Jenną - tego się NIE spodziewałam.
Dalej - Damon. I choć strasznie mnie wkurzył tą akcją, to chyba się załamię jak padnie po ugryzieniu... Ciągle mam nadzieję na jakiś romans między nim a Eleną xD
Stefan jest nudny jak flaki z olejem. Mam już powoli dość tej postaci. Z Eleną mam podobnie, takie ciepłe kluchu. Dobrev o wiele lepiej moim zdaniem gra Katherinę...

Zgadzam się. W Stefanie nie ma ani trochę chęci ratowania Eleny, najpierw tak zaciekle jej bronił przed poświęceniem a potem po prostu odpuścił? Noł łej...
A co do Eleny i Katheriny - ta druga zdecydowanie więcej energii ma w sobie, gra ostrzej i sama jest ostrzejsza. Boję się tylko, że jeśli Elena zostanie wampirem, te granice między och osobowościami mogą się zatrzeć, a Elena stanie się taka sama jak Katherina. A to już nie takie fajne będzie, mieć dwie takie same wampirzyce...
Z niecierpliwością wypatruję kolejnego odcinka i finału... Będzie się działo.
<<

Be Ironic

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 438

Lokalizacja: Szczecin - Miasto Bogów, Bosiego i Paprykarza

Ulubiony serial:
Black Books, VeronicaMars

Postdodano 6 maja 2011, o 16:03

Odp: 2x20 - The Last Day


Dlaczego mają się zatrzeć? To są zupełnie różne osoby.
Obrazek
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 8 maja 2011, o 17:43

Odp: 2x20 - The Last Day


O yeah, rewelacyjny odcinek! :D
To się porobiło, epizod zaczął się z "grubej rury" od nakarmienia Eleny krwią Damona. :P Niespodzianka nr 1...
Później dynamiczna walka między braćmi. :D Uwielbiam! :P
Sceny Eleny ze Stefanem w pobliżu wodospadu zapewniły nam odpowiednią emocjonalną stronę odcinka. I jak można było się domyślać, Elena nie chce być wampirzycą. Podobało mi się przedstawienie zalet i wad bycia wampirem przez Stefana.
Tyler wrócił do Mystic Falls z Jules na wezwanie Klausa. Razem z Caroline zostali zapasową ofiarą do rytuału. :P Damon idzie ich ratował, a Matt postrzela czarownika! :P Niespodzianka nr 2...
Jak się okazuje Klaus ma w zanadrzu innego wilkołaka (Jules) i nowego wampirka (Jenna - Niespodzianka nr3). :P Tak samo jak poprzednicy, spodziewam się niestety śmierci Jenny, a szkoda, bo lubię tą postać, z Alarikiem tworzą fajną parę.
Greta - zagubiona siostra Luki. :P Fajna ciekawostka. :P
I końcówka, Damon został ugryziony przez wilkołaka. :P Tak myślałem, że w tej szarpaninie z Tylerem coś go szarpnęło w pewnym momencie. :P Na pewno z tego wyjdzie, ale jestem ogromnie ciekawy jak scenarzyści to nam zaserwują. :P
Tak samo pewne jest to, że Elena nie zostanie wampirzycą, ten serial jest oparty na miłości obu wampirzych braci do ludzkiej kobiety i to się nigdy nie zmieni. :P
Liczę na świetne dwa ostatnie odcinki 2 sezonu, dużą rolę odegrają w tym jeszcze Bonnie i Elijah, nasze czarne konie w tej rozgrywce. :P

PS Z tym piciem krwi wampira przez człowieka, to w serialu gdzieś na początku wspomniano, że człowiek z krwią wampira w obiegu nie może zginąć w ciągu doby, inaczej gdy umrze przebudzi się już wampirem.

 


  • Podobne tematy do 2x20 - The Last Day
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 2



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.