Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 50

2x12 - Better Angels » TOP 5 » The Walking Dead • seriale forumtv.pl

Opiekun: Czesiek_PL

<<

Maniac_

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1429

Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra

Ulubiony serial:
Sons of Anarchy

Postdodano 13 mar 2012, o 12:02

2x12 - Better Angels

Premiera: 11.03.2012 r.

Spoiler:
So this is the way it ends...
Regardless of how we got here...
One of the two killers in this cabin has to go away...

Oglądane: Sons of Anarchy, Dexter, Castle, Supernatural, Fringe, Breaking Bad, Burn Notice, Justified, The Mentalist, American Horror Story, True Blood, Homeland, The Walking Dead, Boardwalk Empire.
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 14 mar 2012, o 01:01

Odp: 2x12 - Better Angels


Kurczę. Chciałoby się napisać ile to się nie wydarzyło, ale w zasadzie... Niewiele tego było...
Hershell w końcu zdecydował się wpuścić wszystkich do domu. Fajnie, wszyscy się rozlokowali, nawet T-Dog dostał swoje wie linijki kwestii xD
Scena z Lori i Shanem mnie zmiażdżyła. Przez całą rozmowę miałam w głowie tylko
Spoiler:
wiele pytań i dotyczących celu tej łzawej, mdłej i przyprawiającej o gęsią skórkę 'rozmowy'. Nie wiem o co chodziło i nie chcę wiedzieć.
Shane dalej jest dla mnie zagadką. Raz idzie do Ricka i mówi mu o co chodzi z jego synem a za moment wypuszcza więźnia, wypytuje go o obóz, zabija i wraca. I znów
Spoiler:
więcej pytań. Ale jeśli o niego chodzi to też przestałam już wnikać. Na szczęście Rick zdawał się od początku wiedzieć o co chodzi i chyba tylko to go uratowało.
Spoiler:

Glenn ciągle się szamocze i nie trzyma z dala od Maggie, mógłby już dać spokój.
Czuję, że ostatni odcinek będzie wyzwaniem ale twórców. Mam raczej duże wymagania co do niego, bo będzie to ostatni odcinek, a poza tym cała seria była dość średnia więc może chociaż finałem się wybiją. Tym bardziej, że jest do tego świetna okazja - chorda zombie. Boję się jednak, że skończy się jak zwykle na wyeliminowaniu zbędnych bohaterów poprzez zeżarcie, pół odcinka znów zostanie przegadane i może być tak, że do następnej serii wiele osób już nie powróci... Obym się myliła.
Ostatnio edytowano 25 sie 2012, o 09:50 przez Raven, łącznie edytowano 1 raz
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 15 mar 2012, o 19:33

Odp: 2x12 - Better Angels


"Better Angels" był jednym z lepszych odcinków TWD.
Świetny wstęp z przemową Ricka na pogrzebie Dale'a zmontowaną ze sceną wyrzynania zombie przez Daryla, TDoga, Andreę i Shane'a. :P
Lori zrobiło się głupio z powodu Shane'a i poszła mu podziękować...jak widać wybrała zły moment i Shane zaczął znowu myśleć o powrocie do Lori i Carla.
Carl powiedział o całej sprawie ze Szwendaczem z Bagien, a Rick pogłaskał go po główce i dał mu broń (która należy do Daryla swoją drogą) do obrony. Słabe to było, powinien przynajmniej ochrzanić Carla za szwendanie się po bagnach samemu bez poinformowania nikogo, a ten go zachęcił dając mu pistolet. :/
Hershell dał się w końcu przekonać do udostępnienia domu naszej grupie. Widać, że po całej sprawie ze stodołą zmienił się i bardziej zżył się z ekipą.
I dochodzimy do sprawy Randalla...
Jak Shane wziął go na przechadzkę, przez chwilę myślałem, że będzie próbował dostać się do starej grupy młodego. A tu proszę...skręcony kark. Bardzo podobało mi się to, że nie pokazali samej sceny, tylko patrząc na las usłyszeliśmy charakterystyczny dźwięk i wszystko było wiadomo.
Uderzenie głową w drzewo. Patrzyłem na to i myślałem, że już Shane zwariował do reszty. Ale kilka chwil później już się wszystko wyjaśniło.
Ściema z całym uwolnieniem się Randalla z napaścią na Shane'a nie mogła przejść. Rick od razu nabrał podejrzeń i od samego początku wiedział co się szykuje.
Glenn i Daryl spotkali Randalla, ale już w postaci Szwendacza. Po raz kolejny twórcy pokazują nam, że człowiek zamienia się w zombie nie tylko poprzez ugryzienie...a także poprzez "zwykłą" śmierć. Bardzo podobały mi się te wieczorne sceny w lesie, z latarką w ręku.
Punkt kulminacyjny nastąpił na polu podczas spotkania Ricka i Shane. Czekałem już całe 12 odcinków na śmierć tej postaci i w końcu się doczekałem. :P Rewelacyjne ujęcia i sposób zabicia Shane'a również mnie usatysfakcjonował. Chociaż wolałbym, żeby Carl zabił samego Shane'a, a nie tylko jego przemianę w zombie. Ale i tak się cieszę! :D
Nadchodząca horda na farmę to najlepszy możliwy sposób zakończenia tego epizodu. :P Już nie mogę się doczekał finału 2 serii i ucieczki z farmy. :)

PS Po przeczytaniu niektórych głupich teorii i opinii w necie na temat tego odcinka, nadchodzącej hordy i sposobu przemiany w zombie, stwierdzam, że jednak lepiej przeczytać komiks przed obejrzeniem tego serialu. :D Cieszę się, że to zrobiłem i mogę w spokoju obserwować, co robią twórcy i Kirkman w serialu.
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 19 mar 2012, o 23:13

Odp: 2x12 - Better Angels


Mi się tak średnio podobało. Głównie dlatego że wiedziałem że Shane zginie. Inaczej by przecież nie pojawiły się wywiady z aktorem, a w nagłówkach nie pisali by o długo oczekiwanej śmierci. Jednak mimo wszystko dobrze się to oglądało. Jak zawsze trochę przegadany w środku z słabszymi dialogami niż poprzedni odcinek i jak zwykle irracjonalnym zachowaniem niektórych postaci (Lori! co ona sobie w ogóle myślała rozmawiając z Shanem?).
Jak zwykle podobał mi się wątek Glenna i Maggie. Żadnej parze w tym serialu nie kibicuje tak jak im. I dlatego boje się że zaraz któreś z nich zginie.
Shane ładnie załatwił Randall. Scena ta świetnie pokazana i potem jak władował się na drzewo xD nie podoba mi się że każdy trup zmienia się w zombie, ale nich już im będzie... ładnie Randall II został załatwiony przez Glenna i Daryla. Bardzo lubię jak jest polowanie na zombiaki :)
Jak wypadła finalna scena Shane/Rick? Ładnie. OWszem Rick jak zwykle zachowywał się jakby był świetym który jest gotów zostać męczennikiem. Całe szczęście, że się opamiętał i załatwił Shane nożykiem w serce :) Potem Carl zabijający Shane też trochę naciągany, chciano to zrobić za bardzo emocjonalnie. Owszem podobało mi się, ale wydaje mi się że dało się to zrobić lepiej.
Horda zombie zbliżająca się do farmy! O jak dobrze że ją obwarowali. Oby było dużo akcji i najlepiej jakby jeszcze w cliffhangerze przyszli ludzie z obozu Randalla.
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 24 sie 2012, o 23:42

Odp: 2x12 - Better Angels


Odcinek mi się podobał. Bardzo szybko mija mi czas na tym serialu, a to chyba dobra oznaka.

Hershell się zmienił. Postanowił wpuścić wszystkich do domu, nawet oddał Lori, Rickowi i Carlowi swoja sypialnie.

Rozmowa Lori z Shanem była co najmniej dziwna. Chciała mu pomóc, ulżyć, a tylko wzbudziła w nim niepotrzebnie nadzieje.

Nie wiem po co Glenn się tak zachowuje. Mógłby już odpuścic. Lubię jego, tak samo Maggie, więc fajnie będzie oglądać ich razem.

Shane, Shane, Shane. Postać tragiczna, ale jakże ciekawe i wbrew pozorom naprawdę dająca się lubic. Przynajmniej ja go lubiłem. Wymyślił sobie prawie idealny plan, w którym to Randall podczas ucieczki zabija Ricka, a Shane w odwecie łamie jemu kark. Nie wyszło, Rickowi udało się go powstrzymać, a Carl dobił tylko zombiaka.

Czesiek_PL napisał(a):ie podoba mi się że każdy trup zmienia się w zombie, ale nich już im będzie...

Mi tak samo. Nawet podczas oglądania odcinka zapomniałem, że tak jest. Myślałem, że człowiek staje się zombie dopiero po ugryzieniu. Później sobie przypomniałem, że jest inaczej. Głupie to. Strasznie głupie...

Cliffhanger dobry! Horda zombie podążająca w stronę farmy. Mam nadzieję, że w finale będzie się dużo działo. Zabieram się za ostatni odcinek...
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 10 gru 2012, o 04:21

Odp: 2x12 - Better Angels


Dobra, mi się w końcu bardzo podobało. Obejrzałem bez wytchnienia, nie bawiąc się jednocześnie telefonem. Nie przeszkadzały mi nawet dialogi.
Carl się poprawił. Daryll i Glenn w lesie, fajne sceny, faktycznie. Harshell wpuścił ich do domu, fajnie. Szkoda tylko że horda zombie ich wygoni.

Co tu więcej pisać, odcinek mi się podobał, szczególnie sceny w lesie, zabijanie zombie podczas dnia wokół farmy no i oczywiście to na co czekałem już od dawna, no i nie tylko ja. Śmierć najbardziej irytującej mnie postaci!
We Are The World haiti

 


  • Podobne tematy do 2x12 - Better Angels
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 2



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.