Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 8

2x08 - Nebraska » TOP 5 » The Walking Dead • seriale forumtv.pl

Opiekun: Czesiek_PL

<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 16 lut 2012, o 13:07

2x08 - Nebraska

Spoiler:

13.02. 2012
________________________________________________
Jak dla mnie świetny powrót serialu po przerwie! :D
Hershell jest załamany po stracie rodziny i wraca do nałogu. Zaczęły się pojawiać pytania naszych obozowiczów, czy wiedział wcześniej o obecności Sophie w stodole. :)
Dale odbył kolejną "pogadankę" z Shanem i wytoczył podejrzenia o morderstwie Otisa w stronę Lori. :P
Glenn coraz bardziej zastanawia się nad zostaniem na farmie, zwłaszcza po wyznaniu mu miłości przez Maggie. :)
Głupia Lori pojechała za Rickiem i Glennem do baru nie znając terenu...trafiła na szwendacza i przydarzył się jej wypadek. Totalnie mi na niej nie zależy, ale z powodu, że jest w ciąży (i kozackim wątkiem z tym związanym w komiksie), mam nadzieję, że wyjdzie z tego cało i bez poronienia dziecka. :/
Rick był rewelacyjny w tym odcinku, widać powoli zachodzącą w nim przemianę. Staje się bardziej zimny i realistycznie patrzący na świat. A zabicie dwóch kolesi w barze tylko potwierdza, że jest w stanie dużo poświęcić dla bezpieczeństwa rodziny. Swoją drogą wyśmienita scena.
Rozmowa Hershella z Rickiem również była dobra, nie zauważyłem głupich i naiwnych tekstów, jak to się wcześniej zdarzało.
Carl i jego tekst, że jego ojciec dobrze zrobił strzelając do Sophii i że sam zrobiłby to samo na jego miejscu. :)
To co teraz? Czy nasza grupa wyjedzie z farmy? Szczerze mówiąc mam nadzieję, że tak.
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 16 lut 2012, o 23:48

Odp: 2x08 - Nebraska


Powrót po przerwie jak najbardziej udany.
Mamy kontynuację akcji dokładnie od punktu końca ostatniego odcinka i bardzo dobrze.
Między grupą coraz gorzej się dzieje. Lori obwinia Ricka za to, że ich syn staje się zimny - no cóż, w takim świecie przyszło mu żyć. A mnie to co powiedział o Sophii się podobało - przynajmniej zna realia. Shane kontynuuje swoją wojnę z Dalem... Czekam na moment kiedy ten facet zniknie z serialu. Shane, nie Dale.
Co mnie zaskoczyło i troszku rozczarowało to zachowanie Daryla. Tyle już dla grupy zrobił, poświęcił cały swój czas i siły na poszukiwania dziewczynki, właściwie stał się częścią grupy, a kiedy Lori potrzebowała jedną rzecz on nagle postanowił powrócić do swojej dawnej roli odludka. Mam nadzieję, że jakoś się ta sytuacja poprawi.
Dale doszedł do tego co zrobił Shane i podzielił się tym z Lori - niezbyt mądry ruch. Ze wszystkich ludzi wybrać ciężarną byłą kochankę świra - słabo Dale, słabo...
Glenn rozważa pozostanie na farmie. I w zasadzie - jeśli nasi w końcu z tej farmy odejdą, a mam nadzieję, że tak - to nie miałabym nic przeciwko żeby został. Tęskniłabym za nim, pewnie, ale pasuje do Maggie, a nie wydaje mi się, żeby ona byłą chętna opuścić dom.
Dalej mamy Hershella, który po wydarzeniach w stodole 'znalazł dawnego przyjaciela' i odwiedził bar. Rozmowa w barze zaś bardzo mi się podobała. Wreszcie dostaliśmy coś prawdziwego, brutalnego, niekolorowanego i niemdłego, bez zbytnich uniesień, w sam raz. A później Rick pokazała na co go stać. Podoba mi się to, że coraz bardziej wsiąka w ten świat, że wie że trzeba czasem podjąć paskudne decyzje i zastrzelić kogoś dla dobra grupy.
No i chyba najważniejszy punkt odcinka - Lori i wypadek samochodowy. Mimo iż jej nie lubię okropnie to mam nadzieję, że uda jej się wyjść z tego cało - ma rewolwer - i że ta cała sprawa nie skończy się poronieniem.
Spoiler:

Jak już pisałam powrót całkiem udany i oby było tylko lepiej.
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 23 lut 2012, o 18:24

Odp: 2x08 - Nebraska


A mi dla odmiany średnio się podobało. Za dużo mało istotnych rozmów i powtarzanie tego co już wiemy lub możemy się domyśleć. Rozumiem że trzeba było pokazać co się stało z ludźmi po wydarzeniach przed stodoła i śmierci Sophie ale bez przesady. Z kłótni Dale/Shane dalej nic nie wynika, Lori zachowuje się jak idiotka, C-Note dalej jest najmniej wnoszącą postacią, Carol jest załamana, a w domu Hershella jego córka zapadła na tajemniczą chorobę. Nie zdziwiłbym się jakby stała się zaraz zombiakem.
Z zdarzeń na farmie śmiesznie wyszło jak Andrea wróciła się po rękę która spadła z ciężarówki xD O reszcie nawet nie chcę mi się pisać.
Poza miastem natomiast było ciekawie - wypadek Lori dobrze wróży na przyszłość. Chociaż boję się że wpadnie w łapy tej drugiej grupy ocalałych. Bardzo mi się podoba ten wątek. Ktoś jest jeszcze w pobliżu miasteczka i nie wiadomo jak zareagują na śmierć swoich towarzyszy. Do tego sporo dowidzieliśmy się co dzieje się w USA. Dalej chaos i pożoga, zero ratunku :) Rick za to staje się coraz twardszy. Tak jak jego syn.
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 23 lut 2012, o 18:47

Odp: 2x08 - Nebraska


C-Note dalej jest najmniej wnoszącą postacią

Widać, że za nim nie przepadasz xD C-Note to postać z 'Prison Break'. W 'The Walking Dead' mamy T-Doga ;)
Z zdarzeń na farmie śmiesznie wyszło jak Andrea wróciła się po rękę która spadła z ciężarówki

To zdecydowanie była perełka tego odcinka :D
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 23 lut 2012, o 20:47

Odp: 2x08 - Nebraska


Widać, że za nim nie przepadasz xD C-Note to postać z 'Prison Break'. W 'The Walking Dead' mamy T-Doga ;)


Znowu się pomyliłem xD zawsze mi się myli tych dwóch, a obydwaj byli równie wkurzający. Niech go zabiją i nie będzie kłopotu :)
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 24 sie 2012, o 15:51

Odp: 2x08 - Nebraska


Dobry odcinek. Akcja rozpoczęła się tam gdzie skończyła się w poprzednim epizodzie, czyli po strzale Ricka.

Hershell wrócił do nałogu, a Glenn z Rickiem pojechali go szukać. Bardzo podobał mi się dialog między Rickiem, a Herhem w barze. Do baru przyszło jakiś dwóch typków. W sumie fajnie zobaczyć w The Walking Dead jakieś nowe twarze. ;) Zaczęły się pytania gdzie mieszkają, co robią, czy tu jest bezpiecznie. No i Rick pewnie starając się ochronić Lori, Carla, nienarodzone dziecko i całą resztę postanowił ich zabić. Kto by się tego spodziewał po nim. Kto jak kto, ale Rick?
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 9 gru 2012, o 00:07

Odp: 2x08 - Nebraska


Ale nuuuuuuuudyyyyyyy. Najsłabszy odcinek od początku serialu jak do tej pory.

Palenie trupów tak blisko farmy? Przecież ognisko to idealny sygnał dla walkingów. Drugi z takich absurdów to te ćwiczenia w strzelaniu, a oszczędzanie amunicji? Ale nie będę się czepiał bo i tak będę oglądał dalej.
Lori i jej głupi pomysł wyjazdu za Rickiem. Przepraszam bardzo, ale w jakim celu ona tam jechała? Wydaje mi się że pojechała tylko po to żeby zrobić sobie krzywdę, bo ja wiedziałem od samego początku że coś się wydarzy.
Goście z baru, Rick ich załatwił. To było dobre akurat. Reszta odcinka nudna i słaba.
We Are The World haiti

 


  • Podobne tematy do 2x08 - Nebraska
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 2



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.