Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 50

2x05 - The Ghost Of Harrenhal » TOP 5 » Game of Thrones • seriale forumtv.pl

Opiekun: Czesiek_PL

<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 1 maja 2012, o 00:18

2x05 - The Ghost Of Harrenhal

30.04. 2012
Spoiler:

______________________________________________________________________________
Po prostu WOW! Całe szczęście, że na 2 sezonie się nie skończy. :P Bo ta historia jest tak wielka i wciągająca, że mógłbym to spokojnie oglądać przez co najmniej 10 sezonów bez krzty znudzenia i z poczuciem ciągłego napięcia. :)
Początek odcinka był miażdżący, oglądałem to z otwartą paszczą, nie mogąc oderwać wzroku i nie mrugając, aby nie stracić ani sekundy z obrazu. :P Wniknięcie Cienia do namiotu i przebicie Renly'ego było niesamowicie zaskakujące. :D W momencie gdy zaczynał się ugadywać z Catelyn, zawiązując wspólny sojusz...
Sceny Catelyn i Brienne były znakomite, jej przysięga wierności i pozwolenie na zemstę na Stannisie. Bardzo się cieszę, że nadal będziemy oglądać Brienne w serialu, przy boku Catelyn. :)
Cudowne sceny w Harrenhal, usługiwanie Tywinowi, opowieści o Robbie i przesłuchiwanie Aryi o jej pochodzenie. Oraz kolejna mistrzowska scena odcinka, czyli rozmowa Aryi z Jaqenem. Sposób mówienia tego gościa jest świetny i ta jego obietnica. Już Arya przekonała się, że jest prawdziwa. Ciekawe, kogo imię poda jako drugie i trzecie. :P
Tyrion i jego pogaduszki z kuzynem, ten kop na pożegnanie. :) Rozmowa z piromantą i przygotowywanie dzikiego ognia. Ciekawy jestem, czy w tym sezonie dane nam będzie przeżyć oblężenie King's Landing i wykorzystanie tych dzbanów. :P
Jon Snow dołączył do zwiadowców ruszających po Mance Rydera, czekam na dalsze przygody zza Muru. :) Sam był świetny jak gadał o Pierwszych Ludziach.
Theon szykuje swój statek, zabawne sceny z załogą. Ciekawe, co wyjdzie z jego ataku na jeden z fortów na Północy. Może wyjść na to, że sen Brana z utopionym Ser Rodrikiem się spełni. :/
Daenerys i propozycja Xaro. Tego się nie spodziewałem, ale wygląda na to, że nie przyjmie tej propozycji...Xaro nie będzie zadowolony. Znakomita przemowa Ser Mormonta. Scena ze smoczkiem również bardzo mi się podobała. :)
Ale mi smutno, że to już 5 odcinek, połowa serii. :(
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 1 maja 2012, o 22:06

Odp: 2x05 - The Ghost Of Harrenhal


I po Renlym, jednego króla mniej :P Oczywiście wszystko się komplikuje dla Starków i z sojuszu nici. Dobrze za to, że Lannistrowie będą mieli jeszcze gorzej - armia Stannisa zarówna na morzu jak i lądzie się zwiększa. Tylko, że śmierć Renlego będzie miała też inne konsekwencje. Podoba mi się tutaj ten efekt domina - jedno wydarzenie, a wpłynie na dalszą historię całego serialu ;) Konsekwencje może też mięć odstawienie Mellisandre na dalszy plan przez Stannisa. Chcę zdobyć Królewską Przystań sam, a to na pewno nie będzie łatwo. I jeszcze Davos będzie dowodził flotą. O wiele bardziej go lubię tutaj niż w książce :P
Tyrion jest genialny! Jego rozmowy z Cersei, Lancelem i piromantą to małe mistrzostwo. I jeszcze Bronn dostał znwou trochę czasu antenowego - brakowało mi go :P Ale będzie epicko wyglądała walka o Kingsland przy użyciu dzikiego ognia :P
Harennhall jest zajebiste - mroczne zamczysko, ciemne komnaty, wszyscy chodzą brudni, a do tego grasuje duch ;p Aryia ma 3 życzenia, a raczej już tylko dwa bo jedno zmarnowała na Łaskotka. Ciekawe kto teraz bo już nie pamiętam zbytnio jak to w książce było. Podobała mi się też jej scena z Tywimem jak opowiadała o Robbie. Szkoda, że mu jakoś nie dogadała :D Ale to "wszyscy mogą zginąć" jakie wymowne.
Podobała mi się scena z Theonem. Kolejna postać która mnie irytowała jest jednym z moich ulubieńców - rozmowa z swoimi ludźmi, z siostrą a potem z pierwszym oficerem. I ta chęć udowodnienia, że jest prawowitym synem. Zaatakował fort, ale o czymś innym myślał. Świetna była wizja Brana o której opowiadał Oshy.
Za Murem ziemno! Piękne widoki, szerokie plany i zapierające dech przestrzenie. Widać, że serial był kręcony na świeżym powietrzu, a nie w zatęchłym studiu. Sam genialny z jego opowieściami, Qurin Półręki jak na razie słabo, ale dopiero w przyszłymodnku będzie ciekawiej. Jon jaka zwiadowca da rade, czuje że jego przygoda będzie interesująca ;p
Dany i jej służka zachowują się jak dzieci karmiące zwierzątka tylko zamiast psa mają smoka. Potem zachwycanie się sukniami, ploteczki w ogrodzie i wizja bogactwa i Żelaznego Tronu którą wabi Xaro. Wszystko to udowadnia, że Dany to nadal pionek na szachownicy i wciąż trzeba czekać na jej przemianę. Ciekawe za ta była rozmowa Joraha z tajemniczą kobietą i powiązanie jej smoków z czerwonym bogiem.

 


  • Podobne tematy do 2x05 - The Ghost Of Harrenhal
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 2



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.