Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 42

2x05 - Chupacabra » TOP 5 » The Walking Dead • seriale forumtv.pl

Opiekun: Czesiek_PL

<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 13 lis 2011, o 17:50

2x05 - Chupacabra

Spoiler:


Data emisji: 13.11.11
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 14 lis 2011, o 21:22

Odp: 2x05 - Chupacabra


'O w mordę' byłoby całkiem dobrym podsumowaniem tego odcinka.
Daryl stoczył walkę swojego życia. Właśnie o swoje życie. I poszło mu świetnie! Aż na horyzoncie nie pojawiła się głupia Andrea. Serio, mam ochotę uderzyć w coś jej twarzą.
I tak oto od pełnej napięcia chwili oczekiwania aż chłopaki dobiegną do Daryla i tekstu 'chcesz mnie zastrzelić?', po prawie poryczenie się kiedy Andrea nacisnęła na spust, aż po parsknięcie śmiechem po tekście 'tylko żartowałem...' - zdecydowanie druga najlepsza scena odcinka.
Patrząc na zapowiedz tego odcinka i widząc braciszka miałam mieszane uczucia. Za to po obejrzeniu całości ulżyło mi.I na prawdę zaczyna mi brakować słów na opisywanie tego jak świetną postacią jest nasz facet-z-kuszą ;)
Między Rickiem a Shanem coraz więcej spięć. W tej sprawie jestem z Rickiem. Shane zachowuje się irracjonalnie od swojego małego wypadu po wyposażenie. Cieszę się, że Lori mu nie powiedziała. Przynajmniej na razie. Lepiej byłoby gdyby powiedziała najpierw Rickowi. Myślę, że mimo wszystko on potrafił by na to jakoś zdroworozsądkowo spojrzeć i jakoś by całą tą sytuację poukładał.
Hershell się niepokoi coraz bardziej i jak się okazuje, co niektórzy przewidzieli dość celnie, ma powód do niepokoju.
Glenn odkrył to co może naszą grupę wpakować w potężne problemy. Na prawdę jestem ciekawa jak z tego wszystkiego wytłumaczą się, albo i nie, mieszkańcy farmy. Bo zakładam, że wiedzą o tym wszyscy. Sytuacja raczej irracjonalna, nawet w realiach serialu o zombie. Stodoła pełna szwendaczy ukrytych tam przez poczciwych farmerów.
Odcinek bardzo dobry. Jak zwykle więcej pytań niż odpowiedzi, ale to bardzo dobrze bo wreszcie doszliśmy do punktu, z którego nie ma już powrotu. Co teraz będzie z Carlem, czy nasi się zmyją i zostawią sytuację tak jak ją Glenn zastał? Czy może jednak wezmą sprawy w swoje ręce i 'posprzątają'? I co najważniejsze - dlaczego, do diaska, te zombie siedzą w szopie?!
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 14 lis 2011, o 22:13

Odp: 2x05 - Chupacabra


Całkiem niezły odcinek.
Hershella coraz bardziej denerwuje ingerencja obcych ludzi w jego farmę.
Shane miał poważną rozmowę z Rickiem na temat "podejmowania poważnych decyzji". :P
Daryl wybrał się na wycieczkę. :D Świetny motyw z wizjami Merla, fajna motywacja, aby wziąć się w garść. Do tego walka z dwoma szwendaczami. :D
I tak akcją odcinka jest Daryl wychodzący z lasu chodem szwendaczy, umazany krwią i z uszami ofiar na szyi. :D Całe szczęście, że Andrea jeszcze jest słaba w strzelaniu. :) Swoją drogą śmiesznie to wyglądało, jak Shane, Rick i TDog biegli są sprintem na jednego szwendacza przez pole. :D :D :D
Do dziwnego i wkurzającego zachowania Lori się już przyzwyczaiłem.
Tym razem znaleziono lalkę Sophie, ale super! Mogliby już ją znaleźć, martwą lub żywą, bo to się robi już nudne. Za bardzo rozciągają ten wątek...
Glenn ma problemy z kobietami. :D Świetna rozmowa o zsynchronizowaniu cykli przez Andreę, Lori i Maggie. :D
Rewelacyjna końcówka, Maggie umówiła się z Glennem na schadkę, aby zrobić "to" na sianku...a tu niespodzianka! :D Wreszcie, nie mogłem się doczekać kiedy zobaczymy co jest w stodole. :) Podczas czytania komiksu ten motyw mnie po prostu zmiażdżył, totalnie się go nie spodziewałem. :D Dobrze, że twórcom nie przyszło do głowy, żeby zmienić ten wątek w co innego.

Zapomniałem wspomnieć o dość ciekawym wstępie. Podobały mi się helikoptery i zrzucanie napalmu na miasto. :D

I co najważniejsze - dlaczego, do diaska, te zombie siedzą w szopie?!

Żeby im nie uciekły. :P
A tak na serio...to się dowiesz. :) To jest jeden z najlepszych motywów w komiksie, mam nadzieję, że w serialu będzie podobnie.
<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 17 lis 2011, o 00:09

Odp: 2x05 - Chupacabra


Z tymi zombiakami w stodole , to pewnie ich rodzina , nie zdołali ich zabić to ich teraz sobie przechowują. :).

Swoją drogą śmiesznie to wyglądało, jak Shane, Rick i TDog biegli są sprintem na jednego szwendacza przez pole.


Śmiałem sie przy tym , ale jednocześnie było napięcie gdyby Andrea jednak trafiła. Głupia strasznie jest, w tym odcinku mnie denerwowała :P.

Daryl miał potyczke nie tylko z dwoma szwędaczami, ale także z braciszkiem. Przy takiej wrednej twarzy to i ja bym sie zmobilizował :P.
Tym razem znaleziono lalkę Sophii , no juz przeciągają ten wątek, ale co tam.

Rick i Shane coraz mniej sie rozumieją, Shane wyrzuca wszystko z siebie, dla niego liczyc sie tylko przetrwanie. Dużo sie zmienił od swojej ostatniej przygody.

Hershell za to robi sie nieprzyjemny dla gości i moze jeszcze coś wywinąć.

Szczerze liczę teraz na jakiś mega zaskakujący odcinek, taką bombe , chociaż jakiś cliffhanger mocny, bo te ostatnie dwa odcinki to z małą ciekawością oglądałem.
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 25 lis 2011, o 21:07

Odp: 2x05 - Chupacabra


Kolejny odcinek który się ciągnął i ciągnął. Dobrze że przynajmniej końcówka zachęca do następnego epizodu. Zombiaki w stodole? To będzie ciekawe spięcie między dwiema grupami.
Sceny między Gelnnem i Maggie wciąż dają radę. Dobra też scena jak poszedł po poradę do Dale'a :)
Najlepsze sceny z Darrylem i pojawienie się Merla. Ciekawe czy kiedyś spotkamy go żywego. Może jest w jakiś innej grupie uchodźców. Walka z dwoma zombiakami emocjonująca, tak samo jak jego powrót. Głupia Andrea :) Mogli by już znaleźć tą dziewczynkę już obojętnie żywą czy martwą.
Rozmowa między Shanem i Rickiem tez dobra ;P
Scena otwierająca odcinek bardzo dobra. Jednak liczę że pokażą więcej scen z początków epidemii. I ja chcę zobaczyć końcu co dzieje się na innych kontynentach.
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 17 sie 2012, o 22:33

Odp: 2x05 - Chupacabra


Niby nic się nie działo, a i tak czas mi szybko minął.

Lori mnie strasznie irytuje, podobnie jak Andrea i Hershell. Hmm, już dawno nie oglądałem serialu, w którym tyle postaci by mnie irytowało. :D

eLMaQ napisał(a):Tym razem znaleziono lalkę Sophie, ale super! Mogliby już ją znaleźć, martwą lub żywą, bo to się robi już nudne. Za bardzo rozciągają ten wątek...

Mam dokładnie takie samo odczucie na ten temat. Niech już z tym skończą, bo robi się to naprawdę nudne.

SZOPA - WOW! Co prawda podejrzewałem, że mogą znajdować się tam zombiaki, ale i tak był lekki szok. Ten wątek zapowiada się naprawdę interesująco...
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 7 gru 2012, o 04:11

Odp: 2x05 - Chupacabra


Andrea to taka głupia ci... No wiadomo co się na usta ciśnie. Podobnie jak Raven, mam ochotę jej głową walić o cokolwiek twardego aż zmądrzeje.
Cały odcinek podobał mi się tylko dlatego że było w nim sporo Daryl'a. Jak wszystkim, podobała mi się scena na polanie. Podobał mi się też dlatego że Glenn był zabawny. Podobał mi się też dlatego że stodoła jest pełna. Tylko, dlaczego ich w ogóle nie słychać w tej stodole? Ale dobra, nie będę się czepiał.

Shane mógł się jednak od nich wynieść, mam dość jego irracjonalnego zachowania w każdej sytuacji. Wariat, inaczej określić go nie mogę.

Sophiaaaa! Niech ona się już znajdzie, może nawet przeżyć. Byle w końcu skończyli ten wątek i poszli dalej, a najlepiej niech się wyniosą z farmy.
Dalej jestem ciekaw co usłyszał Rick od doktora w poprzednim sezonie. Ciekawe też czyje dziecko nosi Lori.

Zawiodłem się trochę, ponieważ oglądając kiedyś jakieś promo widziałem te helikoptery i myślałem że to będzie teraźniejszość, że jakieś wojsko się znajdzie i będzie fajna akcja, a to tylko retrospekcje.
We Are The World haiti

 


  • Podobne tematy do 2x05 - Chupacabra
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 2



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.