Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 50

2x03 - What Is Dead May Never Die » TOP 5 » Game of Thrones • seriale forumtv.pl

Opiekun: Czesiek_PL

<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 16 kwi 2012, o 17:39

2x03 - What Is Dead May Never Die

16.04. 2012
Spoiler:

_________________________________________________________________________________
Żadna niespodzianka, kolejny znakomity odcinek. :P
Tyrion zapoczątkował świetną intrygę w Małej Radzie. :) W ten sposób przekonał się, który z członków pobiegnie od razu z wieścią do Królowej. :P Kolejna postać zostaje w jakiś sposób odsunięta od władzy przez Namiestnika - wcześniej Slynt, teraz Pycelle. :) Do tego zorganizowanie wysłania córki Cersei do Dorne i zarazem doprowadzenie Królowej do płaczu - cudownie!
Sansa to jest dziwna postać, z jednej strony momentami jej bardzo współczuję, że znalazła się w sidłach wroga i jest nonstop upokarzana, a z drugiej strony czasami zachowuje się jak rozwydrzona księżniczka, co mnie niemiłosiernie denerwuje. Wprowadzenie Oshy jako nowej służącej Sansy jest genialnym pomysłem, może dzięki temu Sansa stanie się mocniejszą postacią. :P
Szkoda mi Yorena, świetna była ta jego opowiastka jak znalazł się na Murze. :) Arya i Gendry w rękach Złotych Płaszczy i w drodze do Harrenhall, jestem niezmiernie ciekawy co się stanie z tą dwójką.
Theon rusza z armią ojca podbijać Północ? Wow, tego się nie spodziewałem. Szczerze to myślałem, że King's Landing zostanie odbite od Lannisterów w tym sezonie, ale chyba nie doceniłem złożoności świata, który stworzył i opisał George R.R. Martin. :P
Bardzo podobała mi się scena, kiedy młody Greyjoy wygarnął ojcu, że do oddał jak psa. Ciekawe jak Robb przyjmie, taki obrót spraw i zbliżający się atak na Północ. :/
Mało Snowa w tym odcinku. :( I brak scena z Daenerys. :(
Król Renly, heh. :D Brienne, co za ogromna kobieta! :) Zaskoczyła mnie wizyta Margaery i zaproponowanie "trójkąta" z jej bratem. :P
Sny Brana, jestem ciekawy co z tego wyjdzie. :)
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 17 kwi 2012, o 00:59

Odp: 2x03 - What Is Dead May Never Die


Wcięło mi długiego posta więc teraz będzie krótka... a więc odcinek był genialny! Jeden z lepszych tego serialu - poruszono wątek władzy, zdrady, lojalność wobec rodziny i rodu, mniejszego zła, pojawiły się nowe zboczenia seksualne i znowu sporo trupów i walk, a to wszystko okraszone piękną reżyserią, scenografią, muzyką i dialogami.
Ciesze się, że cliffhanger z poprzedniego odcinka został szybko rozwiązany - Craster obezwładnia Jona i każe wynosić się Straży. Jon mówi Niedźwiedziowi o zabijanych niemowlakach, a on o tym wie - wybiera mniejsze zło i toleruje to w zamian za pomoc Crastera Straży. Do tego jeszcze świetny wątek Sama który opowiada Goździk o matce i sobie i obiecuje że wróci.
Bran ma znowu wilcze sny :P Dobrze, ale jak na razie to powtórka z tego co już widzieliśmy. Maester mu opowiada że nie ma czegoś takiego jak magia, ale my swoje wiemy. Do tego pokazano wilkora. Ale one są słodkie :)
Cat trafiłą do obozu Renlego i jak widać armia jest całkiem znaczna chociaż nie widać żeby było tam 100 tyś :) Tak średnio mi się jednak podobało ich spotkanie - przy ludziach mówią otwarcie i się kłócą. No może nie kłócą ale brakowało tego szacunku. Chociaż trzeba przyznać że Cat łądnie mu powiedziała że jej syn walczy, a ci tylko bawią się w wojnę :)
Brienne wyszła pozytywnie - duża krowa, dobrze walczy i ma potencjał. Czekam na jej dalszą historię.
znowu pokazali Lorasa i Renlego - nic nowego, ale ich kłótnia ciekawa. Jednak jeszcze lepsze było spotkanie z żonką. Margeary mnie w książce denerwowała, tutaj jest podobnie, ale tego się po niej nie spodziewałem. Za wszelką cenę chcę potomka, zdaje sobie sprawę że Renlego nie interesują kobiety ale i tak jest przy nim bo dzięki temu cementuje sojusz i zwiększa wpływy swojego rodu.
Wątek Theona był w tym odcinku jednym z najciekawszych czego się absolutnie nie spodziewałem. Rozdarty między miłością do nazwiska i przyrodniego brata wybiera to pierwsze. Chcę udowodnić ojcu że jest prawdziwym Żelaznym Człowiekiem i zapłaci stalą by to udowodnić. Genialna była rozmowa o dywizji, kłótnia z ojcem, spalenie listu (cudowne ujecię!) i w końcu chrzest z rąk stryja - What Is Dead May Never Die. Może dostanie trochę więcej ludzi niz kilka na Morskiej Dziwce :) Chciałbym też żeby pokazali jak Yara i Theon walczą na Północy, a nie tylko o tym mówili.
Shea irytująca, ale taka rola kurw w tym serialu :) Zdziwło mnie że Tyrion odesłał ją Sansie. Dobrze bo to znaczy że będzie miała kilka ciekawych scen. Podoba mi się też co dzieje się z Sansą - posłuszna jak baranek Cersei, klnie na brata bo musi, zdaje sobie sprawę z swojego losu. To nie jest już życie jak z bajki które sobie wymarzyła a twarda rzeczywistość. Teraz będzie to po części odreagowywać na nowej służącej, ale wciąż widać że ma gołębie serce :)
Tyrion genialnie rozwiązał sprawe i od razu dowiedział się kto go zdradza. Znowu muszę (i chcę!) pochwalić reżyserkę - jedna scena i trzy rozmowy 1 na 1 z Littlefingere, Varysem i Pycellem każda na inny temat. I wyjasniło się kto jest zdrajca w Małej Radzie :) Niby to wszystko dla Lannisterów ale jak go schowają do jamy będzie bezpieczniej. Genialne było jak mu Bronn obciął brodę i jak Shagga zabłysnął :P Kłótnia z Cersei i potem Peterem też niczego sobie. Ciekawe czy Peter znowu dostanie Emmy w tym roku :)
Genialna też była rozmowa z Varysem, pełna przenośni i symboliki, rozprawianie o potędze i władzy. Za to lubię ten serial :)
Końcówka odcinka równie wspaniała. Pierw rozmowa Aryi z Yorenem i on mówił o Williamie jak zabił jego brata i co noc modlił się wypowiadając jego imię. Ci co znają książkę wiedzą że to ma też swój głębszy sens :) Potem natomiast pojawiły się siły Lannistrów w poszukiwaniu bękarta. Yoren pokazał siłę Nocnej Straży i sam zabił parę osób mimo że oberwał z kuszy. Jego śmierć świetnie zrealizowana. Potem natomiast genialne było jak zabili Lommego i Arya powiedziała że to był Gendry. Cwaniara z niej jak zwykle;) A propo niej - Cat zmartwionym wzrokiem patrzyła na Brienne i widziała w jej odbiciu swoją córkę. Podobne są do siebie ;)
Liczę że w następnym odcinku pokażą Harennhal.

Wprowadzenie Oshy jako nowej służącej Sansy jest genialnym pomysłem, może dzięki temu Sansa stanie się mocniejszą postacią. :P

Osha to ta dzika na Północy co pomaga od czasu do czasu Branowi, ta dziwka Tyriona to Shea :P

Szczerze to myślałem, że King's Landing zostanie odbite od Lannisterów w tym sezonie, ale chyba nie doceniłem złożoności świata, który stworzył i opisał George R.R. Martin. :P

Jeszcze nie raz się zdziwił :) ja jak czytałem książkę to myślałem że już po 2 tomach jest natłok postaci i wydarzeń a okazało się że to była dopiera cząsstka przedstawionego świata :)
<<

AlbertLem

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 17

Lokalizacja: Polska

tlen:
336383638

gadu:
336383638

Postdodano 2 lut 2015, o 18:21

2x03 What Is Dead May Never Die


Pasjonujący temat, w zasadzie godny polecenia dla każdego. Czytam to forum od dawna, jednak jeszcze nigdy nie widziałem takiego zaangażowania w rozmowę. Obszerne gratulacje - chciałem jedynie napisać ten zwięzły wpis, aby pokazać, że są tu tacy, którzy wyłącznie czytają oraz rzeczywiście mają z tego radość!

polecam też metody zwiazane z biorezonansem, dzięki nim można skutezcznie rzucic palenie. http://www.vitanea.eu/17-Biorezonans.htm

 


  • Podobne tematy do 2x03 - What Is Dead May Never Die
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 2



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.