Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 50

2x03 - State of Independence » Seriale dramatyczne » Homeland • seriale forumtv.pl

Opiekun: salmaatache

<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 7 paź 2012, o 20:38

2x03 - State of Independence

Spoiler:


Data emisji: 14.10.12
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 16 paź 2012, o 19:09

Odp: 2x03 - State of Independence


Odcinek trochę spokojniejszy, nastawiony na bohaterów i ich przeżycia. Akcji jako takiej mało, fabuły zbynio do przodu też nie posunął. Nie znaczy to jednak że był zły. Głównych bohaterów dalej ogląda się wspaniale i znowu, jak co tydzień udowadniają czemu zasłużyli na Emmy. Uwielbiam oglądać Clare Danes, równie dobrze mogłaby robić zakupy przez cały odcinek, a i tak pewnie byłbym pod wrażeniem. Tutaj mieliśmy jej kolejne załamanie, zwątpienie, zlekceważenie przez CIA, nieudaną próbę samobójczą i w końcu dowiedzenie się prawdy. Fenomenalnie to pokazano.

U Brodyego działo się więcej. Zamiast wygłosić przemówienie na zbiórce udał się ratować krawca i oczywiście nie poszło jak z płatka. Była scena napięcia podczas zmieniania opony oraz pościg w lesie. Niestety znowu mamy dziwny przypadek i krawiec zostaje ranny. Jednak już skręcenie karku przez Nicka nie było przypadkowe - drastyczny moment. I to wszystko przez żonkę :) która o dziwo nie denerwowała w tym odcinku. Przemówienie całkiem nieźle wyszło, a potem ta kłótnia z Nickem. Ciekawe jak ta dwójka skończy.

Niestety nie powstrzymałem się na końcu i obejrzałem zwiastun następnego odcinka. Będzie się działo! Zapowiada się, że Carrie znowu będzie śledziła Brodyego tym razem z namaszczeniem Davida. I ponownie ta dwójka zbliży się do siebie. Dobrze!
<<

steru

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 360

Ulubiony serial:
Dexter

gadu:
2871628

Postdodano 18 paź 2012, o 13:50

Odp: 2x03 - State of Independence


Strasznie podobał mi się ten odcinek. Był taki "prawdziwy".

Mieliśmy okazję skupić się dokładniej na psychice naszych bohaterów. Carrie najpierw podniecona odprawą, potem rozczarowana pominięciem, załamana i zrezygnowana posuwa się do próby samobójczej, żeby na koniec móc odetchnąć z ulgą i uśmiechnąć się że jednak od początku miała rację. Cudowne sceny z udziałem Claire Danes, kibicuje jej z całego serca.

Brody również się spisał. Scena z żoną kiedy prawie uprawiają seks w kuchni. Widać, że nie chciał ale żona mimo jego brutalności której się dopuszczał w pierwszym sezonie, delikatnie namawia go do tego. Później cała akcja z krawcem i zrezygnowanie po którym skręcił mu kark. No i na koniec podjazd pod dom a tam jego kumpel z żoną. Już widzę co sobie myślał, jego wzrok zdradził wszystko. Pytanie co jest w stanie zrobić żeby ratować rodzinę?

PS. Twórcy powiadają, że zakończenie następnego odcinka mogłoby spokojnie być zakończeniem całego sezonu a być może i całego serialu. Co to może być?
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 22 paź 2012, o 18:33

Odp: 2x03 - State of Independence


Chyba jedyny serial w tym sezonie, który mnie jeszcze w żadnym odcinku nie zawiódł. Trzyma rewelacyjny poziom! Jeden z moich ulubionych seriali aktualnie.

Pierwsza scena i już twórcy zbili mnie z tropu. Już myślałem, że nagranie przepadło, ale nie u Saula. Jest na to za sprytny. ;) Na koniec odcinka pokazał je Carrie i ta ulga na jej twarzy. Ta świadomość, że miała cały czas rację. I po raz kolejny podkreślę niesamowitą grę aktorską Claire Danes! Trzeba o tym cały czas wspominać. Jest genialna!

U Brodiego działo się całkiem sporo - nieudane przewożenie Krawca do kryjówki. Scena, kiedy rozmawia z żona i jednocześnie skręca Krawcowi kark - WOW, to było coś!

Ciekawe, czy Carrie będzie działać jakoś z Saulem na boku, czy może zostanie przywrócona do CIA.

steru napisał(a):PS. Twórcy powiadają, że zakończenie następnego odcinka mogłoby spokojnie być zakończeniem całego sezonu a być może i całego serialu. Co to może być?

Tylko powiększyłeś mój już ogromny apetyt na kolejny odcinek. :D Teraz siedzę jak na szpilkach i czekam na napisy!
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 22 paź 2012, o 20:21

Odp: 2x03 - State of Independence


steru napisał(a):PS. Twórcy powiadają, że zakończenie następnego odcinka mogłoby spokojnie być zakończeniem całego sezonu a być może i całego serialu. Co to może być?


Tylko powiększyłeś mój już ogromny apetyt na kolejny odcinek. :D Teraz siedzę jak na szpilkach i czekam na napisy!


U mnie to samo :) Oby się dzisiaj uwinęli, a nie bawili się w tłumaczenie jakiegoś tam Dextera ;D

 


  • Podobne tematy do 2x03 - State of Independence
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 2



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.