Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne

2x03 - Save the Last One » TOP 5 » The Walking Dead • seriale forumtv.pl

Opiekun: Czesiek_PL

<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 30 paź 2011, o 11:51

2x03 - Save the Last One

Spoiler:


Data emisji: 31.10.11
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE
<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 1 lis 2011, o 12:51

Odp: 2x03 - Save the Last One


Kolejny świetny epizod.

Wielu może mówić , że nic się nie działo, prócz akcji z Shane’m, ale takie dialogi czy przemyślenia też są w serialu potrzebnę. Mi to się bardzo podobało, jak Lori rozmawiała z Rickiem o przyszłym losie ich syna i czy nie lepiej zakończyć jego życia , żeby nie musiał dalej oglądać tej masakry.

Przez chwile byłem pewien, że chłopak nie przeżyje , jednak na końcu zadziwiająco szybko pojawił się Shane z całym sprzętem i lekarstwami.

Co do cliffhangera, bardzo mocny, zachowanie Shane kompletnie mnie zdziwiło. Zombiaki poruszały się dość wolno to mogli spokojnie uciec do samochodu . Też głupie jest to, że zombiaki raz biegną, a raz idą jak stare babcie.
Mi to i tak nie przeszkadzało, bo emocjonująco było i gdy myślałem , że uda im się w końcu uciec, Shane odwala coś takiego. Mógł chociaż zabić Otisa by ten się nie męczył, ale strzelił mu w nogę i ten został zmasakrowany przez Walkerów.
W poszukiwaniu Sophii nadal brak postępów, podczas spaceru Daryla i Andrei , liczyłem na kolejną hordę zombiaków , a dostaliśmy jednego wiszącego. I tak w nocy nic się nie pojawiło nawet na ulicy, dziwne.
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 1 lis 2011, o 14:12

Odp: 2x03 - Save the Last One


Shane coraz mniej mi się podoba. Od początku był jakiś takie nie bardzo - skłamał Lori, że Rick nie żyje, wziął ją w obroty, nie przyznał się Rickowi, teraz jeszcze to. W sumie jak tylko pojawił się w tym samochodzie na podjeździe sam, to wiedziałam, że coś jest nie tak jak być powinno. No a jak się okazało, że Otis nie żyje to dla mnie wszystko było już oczywiste. A teraz jeszcze Lori chce by z nimi został. A już miałam nadzieję, że odejdzie i będzie spokój.
Daryl jak zwykle wymiata - opowieść o zgubieniu i swędzącym tyłku mnie zabiła xD Może przemówi blondi do rozumu.
Zastanawiam się kiedy i czy w ogóle Sophie się znajdzie.
Zgadzam się z nadal77, że rozmowy w tym serialu są bardzo potrzebne. Może i stopują akcję jako taką, ale też poruszają wiele ważnych kwestii - czy watro pozwolić dziecku żyć w takim świecie i pierwsza modlitwa w życiu za przyjaciół. Jak dla mnie to dodaje tylko smaczku całości.
Odcinek bardzo dobry, już nie mogę się doczekać kolejnego.
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 1 lis 2011, o 16:34

Odp: 2x03 - Save the Last One


Odcinek podtrzymał poziom odcinka poprzedniego.

Carl nadal był w słabym stanie, obudził się na chwilę, powiedział o jeleniu i doznał wstrząsu. Scena drgawek wyszła strasznie sztucznie jak dla mnie.
Lori zaczęła zadawać głupie pytania...jak ona może w ogóle powątpiewać w ratowanie syna? Podobała mi się postawa Ricka, widać, że zrobi wszystko dla Carla. Tylko trochę głupie było wytłumaczenie, dlaczego Carl ma jednak żyć w takim świecie. Odpowiedź "jeleń" mnie nie przekonała...
T-Dog i Glenn dotarli na farmę Hershella. T-Dog został ostatecznie pozszywany i wyleczony. Dobre sceny między Maggie i Glennem, może coś się zacznie między nimi dziać. :P

Na autostradzie w sumie wiele się nie działo. Carol ryczy za Sophie, która jeszcze się nie odnalazła. Dale udało się trochę załagodzić relację z Andreą. A Daryl po raz kolejny zaliczył świetne sceny. Jego opowieść o tym, jak się zgubił gdy był mały i podcierał się liściami, była genialna. :D Świetne było spotkanie z wisielcem, zrobiło to na mnie niemałe wrażenie. Tym sposobem może wreszcie ktoś przemówił Andrei do rozumu.

Shane i Otis mieli spore kłopoty z wielką hordą szwendaczy. Obaj byli ranni, nie mieli amunicji, od razu wiedziałem, że były dwa wyjścia z tej sytuacji...albo jedna osoba się poświęci, albo ktoś przybędzie z pomocą...jak pokazuje końcówka jednak jest trzecie wyjście z tej sytuacji. :P To był zdecydowanie najlepszy cliffhanger w całym serialu i bardzo możliwe, że również najlepsza scena. Takich scen oczekiwałem po tym serialu! :D W sumie żałuję, że Otis tak szybko zniknął z serialu (w komiksie był trochę dłużej), ale jeśli to prowadzi do poważnej przemiany postaci Shane'a, to jestem jak najbardziej za!
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 2 lis 2011, o 00:30

Odp: 2x03 - Save the Last One


Końcówka spodziewana. Przez cały odcinek tylko czekałem aż Shane zabiję Otisa by zyskać trochę czasu dla siebie. I oczywiście nie myliłem się, ale scena i tak było baaardzo fajnie zrealizowana. Tak samo jak walka o przetrwania, która toczyła się przez cały odcinek. Swoją drogą strasznie wolno tu akcja biegnie - 2 odcinki i minęło niecałe 24h. W takim tempie to oni nigdzie nie dojadą :)

Przemyślenia o Bogu i sensie życia bardzo fajne. Lori mnie denerwuje, ale muszę przyznać że miała niezłe sceny. Podobały mi się też te z Glennem i Maggie. Pasują do siebie :D

Poszukiwania Sophie znowu nieudane. Też mi zaskoczenie :P Jednak za to dostaliśmy niezłe dialogi między Andreą i Darrylem. No i jeszcze zombiak-wisielec :P
<<

marcinj1910

Nowy użytkownik

Posty: 8

Ulubiony serial:
Greek i Supernatural

gadu:
2248163

Postdodano 3 lis 2011, o 22:05

Odp: 2x03 - Save the Last One


Serial trzyma bardzo dobry poziom.
W życiu nie spodziewałbym się , że Shane postąpi w taki sposób i zabije Otisa.
Myślałem, że jest takim typem człowieka ,że prędzej sam się poświęci byle tylko uratować drugiego człowieka a tu proszę...
Jak dla mnie to mogli by uśmiercić Carol,strasznie mnie wkurza jej wieczny płacz.
<<

Pluszu

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 622

Ulubiony serial:
TB, BB, Shameless...

Postdodano 3 lis 2011, o 23:43

Odp: 2x03 - Save the Last One


A jak dla mnie slabizna. Wialo nuda, te rozmowy Ricka z zona nudne. Moze i sa potrzebme, ale te jakos mnie nie zachwycily.
Juz mialem ochote przewijac do przodu co nigdy mi sie nie zdarza.
Obrazek
<<

Dominogal

Avatar użytkownika

Nowy użytkownik

Posty: 4

Ulubiony serial:
Smallville Dexter Greek

Postdodano 4 lis 2011, o 17:17

Odp: 2x03 - Save the Last One


Oglądam serial od niedawna. Bardzo szybko nadrobiłem te 6 odcinków z pierwszej serii, bo miałem w planach delektować się dalszymi. No cóż jak jeszcze premiera sezonu dostarczyła trochę emocji, tak już odcinek drugi i najnowszy trzeci są dużo słabsze.

W zasadzie teraz wszystko kręci się wokół dzieciaków, a sama akcja utknęła w jednym miejscu. Było dość nudno, może z wyjątkiem kilku momentów. Liczę, że w końcu w 4 odcinku coś się ruszy, doczekamy się jakiegoś konkretu. Na plus cały ten moralny problem Lori, która borykała się decyzją czy nie lepiej pozwolić dzieciakowi odejść, niż żyć w takim świecie. Choć i to było trochę naiwne, bo pomimo, że sam problem był z życia wzięty, to jego finał był raczej do przewidzenia.

6/10 Przyzwoicie, ale bez szału.
Oglądam: American Horror Story, Blue Mountain State, Breaking Bad, Castle, Chuck, Dexter, Havaii-Five-O, Haven, Homeland, Misfits, Person Of Interest, Psych, Supernatural, The Mentalist, The Walking Dead ... i jeszcze kilka innych

Oglądałem: Smallville, 24, Battlestar Galactica, Twin Peaks, Greek, ReGenesis, Stargate Altantis, Dark Blue, Firefly i jeszcze sporo innych ;)
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 16 lis 2011, o 22:11

Odp: 2x03 - Save the Last One


Bardzo dobry odcinek.

Początkowa scena z Shanem mega intrygująca. Człowiek tylko cały czas się zastanawiał o co chodziło. No i dostaliśmy odpowiedź. Shane postrzelił w końcu Otisa, żeby zombiaki się nim zajęły, a on tymczasem miał drogę wolną. Dla mnie to było dosyć spore zaskoczenie. Nie spodziewałem się, że będzie do tego zdolny. Jeszcze zamiast go zastrzelić, by nie cierpiał, to ten mu strzelił tylko w nogę. WTF? Wszystkie sceny ucieczki przed szwędaczami bardzo mi się podobały. Tylko jest jeden mankament o którym wspomniał już nadal. Dlaczego zombi poruszają się raz szybko, a raz wolno? :D

Daryl z Lori mieli fajne sceny w lesie. Opowieść o swędzącej pupie wymiatała. :D No i ten zombi wiszący na gałęzi! Strasznie to było dobre!

Maggie i Glenn - miło się ich oglądało. Czyżby szykował nam się jakiś romansik?

Co do rozmów w tym serialu. To normalne, przecież to produkcja AMC. A czy są potrzebne? Na pewno, bo po pierwsze gdyby serial miałby być cały czas napakowany akcją, ucieczkami przed zombi itd. to scenarzystą szybko skończyłyby się pomysły, a po drugie takie dialogi pomagają poznać bohaterów, zrozumieć ich decyzje i zwyczajnie się z nimi zżyć.
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 16 lis 2011, o 22:45

Re: Odp: 2x03 - Save the Last One


Bartezz napisał(a):Daryl z Lori mieli fajne sceny w lesie. Opowieść o swędzącej pupie wymiatała. :D No i ten zombi wiszący na gałęzi! Strasznie to było dobre

Daryl z Andreą. :D
Bartezz napisał(a):Co do rozmów w tym serialu. To normalne, przecież to produkcja AMC. A czy są potrzebne? Na pewno, bo po pierwsze gdyby serial miałby być cały czas napakowany akcją, ucieczkami przed zombi itd. to scenarzystą szybko skończyłyby się pomysły, a po drugie takie dialogi pomagają poznać bohaterów, zrozumieć ich decyzje i zwyczajnie się z nimi zżyć.

Całkowicie się z Tobą zgadzam Bartezz, ale musisz przyznać, że czasami dialogi są po prostu słabe i nudne, niewprowadzające nic ciekawego do serialu.
Jak dla mnie TWD pod względem aktorstwa, ujęć, dialogów, scenariusza jest całe lata świetlne za innymi serialami aMC takimi jak "Mad Men", "Breaking Bad" czy "The Killing" czy choćby "Rubicon". Brakuje mi wysokiej JAKOŚCI w tym serialu.
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 16 lis 2011, o 23:01

Odp: 2x03 - Save the Last One


Oczywiście, że z Andreą. :D Głupia pomyłka, ale tyle jest tych seriali, tyle postaci, że w końcu człowiek się gubi. Chociaż akurat nie wiem jak mogłem pomylić Andreę z Lori. :D Chyba po prostu pośpiech.

A co do dialogów to ja nie mówię, że są one w tym serialu idealne. To prawda, że czasami po prostu nudzą i są o niczym. Z tych seriali co wymieniłeś oglądałem 3 - BB, TK, Rubicon i powiem tak każdy z nich jest inny, a łączy ich AMC. Seriale od tej stacji idzie naprawdę szybko rozpoznać. BB ma przekozackie dialogi i ujęcia - fakt niezaprzeczalny, The Killing poraża klimatem Seattle, a Rubicon wciąga nas w niezwykłą intrygę. I trudno tu się z Tobą nie zgodzić, że czegoś jednak The Walking Dead brakuje. Ale to jest tak naprawdę serial obyczajowy o grupce ludzi próbującej przetrwać w świecie opanowanym przez zombi. Trudno tu szukać niesamowitej intrygii, czy masy akcji. Ktoś powie, że serial powinien w takim razie nadrabiać właśnie dialogami, aktorstwem, czy świetnymi ujęciami. I ma rację, mogłoby być lepiej, ale nie jest najgorzej. Mi się TWD w takim opakowaniu podoba i mimo że daleko brakuje mu do oryginału to zapewnia przyjemną rozrywkę.
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 7 gru 2012, o 01:19

Odp: 2x03 - Save the Last One


Słaby odcinek, Shane mógł Otisowi strzelić w głowę... Ten by się nie męczył i przynajmniej byłaby wymówka że został ugryziony. Strasznie naciągane.
Akcja w lesie ratuje całość. Zombi na drzewie, mogli go zostawić. Niech się gnida męczy.
Carol mnie wnerwia. Dobra, rozumiem że to jej córka i w ogóle, ale mnie wnerwia. Sophie była głupim dzieckiem, które nie potrafi słuchać dorosłych, teraz ją ktoś ukradł i tyle. Pewnie się znajdzie, chociaż wolałbym inaczej.
Daryl jak zawsze świetny. Jest jedną z postaci które najbardziej lubię.
Podsumowując, odcinek dla mnie średni a nawet słaby, ale i tak serial mi się podoba mi mimo dla mnie kiepskich scen w tym odcinku, wciągam się coraz mocniej.
We Are The World haiti

 


  • Podobne tematy do 2x03 - Save the Last One
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 2



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.