Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 23

2x01 - 21 » Zakończone Seriale » Boardwalk Empire • seriale forumtv.pl

<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 27 wrz 2011, o 00:28

2x01 - 21

Spoiler:


-------------

BE wróciło w wielkim stylu. Klimat był potężny, intryga jest ciekawa i do tego akcja była! Wprawdzie strzelania nie było dużo, ale masakra w wykonaniu KKK wypadła przekonywując. I jeszcze zapowiada się zemsta za śmierć jednego z napadających. Dziwne lata :)
Jimmy coraz bardziej oddala się od Nuckego jednak myślałem że ten sezon rozpocznie się z przytupem i kompletnym zerwaniem więzi, ale niestety nie jesteśmy tego bliscy. Eli też wciąż robi dla braciszka.
Końcowka intrygująca - Nucky zostaje aresztowany za sfałszowanie wyborów. No ciekawe :)
U Margaret wiele sie nie działa, ale uwielbiam ją oglądać bo Mary gra fenomenalnie. No i fajne było jak oglądała film z Chaplinem :)
Nelson i jego żonka xD ale to jest dziwna para. I potem jeszcze spotkanie z jego kochanką.
Mało Ala, a szkoda. Lucky też mógłby się pokazać.
<<

wesker178

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 129

Lokalizacja: Szczecin

Ulubiony serial:
24/The Wire/Doctor Who

Postdodano 27 wrz 2011, o 13:33

Odp: 2x01 - 21


Od razu doceniłem ten serial, bo wyróżnia się spośród innych nie tylko realiami historycznymi ale i świetnym aktorstwem. I wcale nie muszą być strzelaniny co krok; zamiast tego wolę posłuchać, co postacie mają do powiedzenia. Historia, choć bez fajerwerków, po prostu jest ciekawa.

Podobało mi się rozpoczęcie 2 sezonu, strasznie jestem ciekaw jak rozwinie się relacja Jimmy'ego z Nucky'm. Będzie się działo.
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 27 wrz 2011, o 20:01

Odp: 2x01 - 21


Na pewno się będzie działo. Końcówka odcinka mi się podobała jak Jimmy schował prezent od Nuckyego do szały. Takie symboliczne zerwanie relacji między nimi.

Zapomniałem też napisać o Harrowie który zazdrości Jimmemu rodziny i robi sobie wyklejankę z gazet przedstawiającą szczęśliwe małżeństwa. Trochę to przerażająco było.
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 30 wrz 2011, o 15:15

Odp: 2x01 - 21


Bardzo dobry powrót serialu. :P
Odcinek zaczął się akcją, napad na Chalky'ego w wykonaniu KKK zrobił na mnie wrażenie.
Nucky po raz kolejny pokazał, że jest cholernym, świetnym manipulatorem. Fajny montaż przemówienia z jednej strony do kolorowej społeczności, z drugiej strony do białej.
Jimmy oddala się od Nucky'ego i bardzo dobrze. Ciekawe, co dalej planują z Komandorem i szeryfem. Czyżby aresztowanie Nucky'ego to ich sprawka?
Państwo Van Alden jest strasznie dziwne. :P Wycieczka po Atlantic City się udała, Nelson w swoim żywiole zrobił nalot na restaurację. :P A po odwiezieniu żony, wrócił do kochanki w ciąży. Tylko za co, on jest płaci te pieniądze?
Harrow, uwielbiam tą postać. Widać, że trochę zazdrości Jimmy'emu takiego życia. Ale liczę, że kiedyś spotka kogoś wyjątkowego. :P
Teddy i zapałki, czyżby fascynacja po podpaleniu domu swojego ojca przez Nucky'ego. :)
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 6 paź 2011, o 18:01

Odp: 2x01 - 21


Obok Shameless najlepsza premiera tamtego sezonu powróciła. Bardzo się cieszę. :)

Co do odcinka to nie zawiodłem się. Po raz kolejny trzeba pogratulować twórcom za świetne przedstawienie czasów prohibicji. Ku Klux Klan i napad na Chalky'ego - aż dech zapierało. Nie będę się rozpisywał na temat tej organizacji, bo już kiedyś o tym pisałem, ale cieszę się, że w BE jej nie zabrakło i dzięki serialowi możemy poznać bliżej zasady działania KKK.

Czekam na jakiś prawdziwy boom w stosunkach Jimmy-Nucky. Na razie jest jeszcze spokojnie, ale burza wisi w powietrzu. Nucky do tego został aresztowany za sfałszowanie wyborów, no ciekawe czy Jimmy, Eli i Komandor nie maczali w tym palcy...

Nelson - agrhh, jak ja nie znoszę tej postaci. Do tego jego żonka. Idealnie do siebie pasują. "Państwo Gburowie". :D Nelson można powiedzieć, że teraz prowadzi podwójne życie...

Bardzo mi się podobała scena w kinie. Taka mało znacząca, a jednak...

eLMaQ napisał(a):Harrow, uwielbiam tą postać. Widać, że trochę zazdrości Jimmy'emu takiego życia. Ale liczę, że kiedyś spotka kogoś wyjątkowego.:P

Dokładnie, postać jest po prostu mega. Ale pisałem o nim praktycznie w każdym temacie z tamtego sezonu, więc może już sobie daruję. :D Po prostu oby więcej go było!

Prawie zapomniałbym napisać o scenie, kiedy Nucky przekonuje czarnych, że są bezpieczni, nie mają się czego obawiać, a potem przemawia do białych i rzuca obelgi w stronę czarnej ludności Atlantic City. Tak jak napisał eL - Nucky to genialny manipulator i tyle. Przy okazji Buscemi odwala kawał niesamowitej roboty! Zresztą całe aktorstwo Boardwalk Empire jest świetne. Nie można mieć zarzutów...
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing

 


  • Podobne tematy do 2x01 - 21
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 2



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.