Postdodano 25 maja 2011, o 23:53

1x22 - Arrival

Spoiler:


---------------

Głuuuuuupie! :) jak dobrze, że to koniec :) nawet nie chce mi się wymieniać wszystkich przykładów głupoty więc pierwszy z brzegu - bomba przygotowywana przez Sophię na miejscu eksplozji. Przecież każdy terrorysta wie, że na miejscu wystarczy nacisnąć przycisk, a nie bawić się w składanie rurek :) Dalej to wyszkolony oddział nie potrafi zdjąć na raz dwóch ludzi - było tam ok. 5 osób, padły strzały i tylko jeden z terrorystów padł. JEdnak szczyt głupoty to akcja na lotnisku - już mniejsza z tym, że tak łatwo im szło wchodzenie dla stref dla personelu i wnoszenie broni, ale czemu sprzątacze nie usłyszeli wystrzałów skoro były one za zakrętem?
Okazało się, że Sophia musi zrobić miejsce tylko dla 2,5 mld ludzi. Przecież to jest wykonalne! Na Ziemi przecież obecnie mamy niecałe 7 mld, a za 40 lat ma być nas ponad 9 mld. To co czystkę mamy robić bo się nie pomieścimy? :)
Tylko czemu ta czystka skoro Sophia sprawdziła całą planetę. Całą planetę! Co jest kolejnym idotyzmem bo jeszcze kilka odcinków temu przy pomocy tego samego portalu udało się przenieść ledwie jeden autobus w granicach USA przy wykorzystaniu kilku kg. paliwa (bodajże uranu). To ile teraz zużyli? No chyba że jakąś łatkę napisali albo lekki tuning zrobili :)
Leyla w ciąży - zamiast ją zabić wprowadzają coś takiego. Ciekawe kiedy oni zrobili to dziecko, chyba ostatnio mieli czas podczas pilota...
I na koniec wielkie zaskoczenie - wciąż nie wiemy co jest tytułowym zdarzeniem. Who care? :)