Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne

1x20 - There's More Than One of Everything » Zakończone Seriale » Fringe • seriale forumtv.pl

<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 3 maja 2009, o 13:17

1x20 - There's More Than One of Everything

Spoiler:
<<

Chris

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 3429

Lokalizacja: london

gadu:
11098624

Postdodano 13 maja 2009, o 23:04

Re: 1x20 - There's More Than One of Everything


Jestem po finale. Było bardzo dobrze, podobało mi się. Ciekawe zakończenie pierwszego sezonu. Spotkanie z Bell'em fajnie zaaranżowane.

Sprawa z alternatywnymi wszechświatami bardzo ciekawa. Te ciała przecięte na pół. :P Dobrze, że Liv nie przebiegła. :P Współpraca z Niną fajna, lubie ją.

Jones zginął, może dobrze, bo nie będą ciągnąć jego wątku w nieskończoność. Walter na plaży i w domu miał fajnce sceny. Co ciekawe, od samego początku sceny, w której stoi nad grobem wiedziałem, że to grób Peter'a. Po prostu wiedziałem. :P

Podsumowując - druga połowa sezonu zdecydowanie lepsza. W pierwszej było nierówno, raz lepiej raz gorzej. Ogólnie było dobrze, poziom odcinków niezły, pomysły ciekawe. Chyba najlepszy serial tej jesieni. No, na równi z Mentalistą i Merlinem.

Czekam na drugi sezon. :)
Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 15 maja 2009, o 13:10

Re: 1x20 - There's More Than One of Everything


Dla mnie lepszy od Mentalisty i Merlina ale gorszy od True Blood i Sons of Anarchy co nie zmienia faktu że się go świetnie ogląda. Odcinek finałowy bardzo dobry, przemyślany, podsumowujący część niewyjaśnionych rzeczy i otwierający furtkę na coś zupełnie nowego - przemiszczanie się między rzeczywistościami. Jednak nie podobała mi się jedna rzecz - słaby cliffhanger, może i pozwala popuścic wyobraźnię ale nie wgniata w fotel. Jednak grób Petera był niespodziewany. Czyli co, ten co jest teraz to jednak nie uleczony stary tylko nowy sprowadzony z innego świata? Szkoda też że nie miała miejsce żadna rozmowa z Bellem, oczekiwałem tego spotkania a jedyne co to zobaczyliśmy jak wyglada i nic więcej. Duże wrażenie wywarła na mnie ostatnia scena - Olivia w WTC, ciekawe czy jakoś to się odbię bo posunięcie trochę kontrowersyjne. Tak jak Chris czekam na drugi sezon bo warto :D
<<

kinia

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 261

Postdodano 23 sie 2009, o 14:21

Re: 1x20 - There's More Than One of Everything


Podobał mi się finałowy odcinek :) nowy sezon, nowe możliwości, podróżowanie między równoległymi światami. Jednakże mogli zrobić lepszy cliffhanger i tutaj zgadzam się z Cześkiem.
Grób Petera... o tym nie pomyślałam i trochę mnie przytkało.
Dobrze, że pozbyli się Jonesa, nowy sezon będzie miał nowych złoczyńców.
Olivia w WTC, na początku myślałam, że źle widzę, ale potem... przecież to alternatywa :P
Serial dobry, choć jednak wole drugą połowę sezonu, początkowo denerwował mnie brak nawiązania do poszczególnych spraw, niezbyt przyjemnie się to oglądało, jednakże koniec serii trochę odpokutował i w sumie jestem zadowolona. Na pewno obejrzę nowy sezon, ale nie czekam na niego z niecierpliwością, z zaciekawieniem tak, ale to wszystko :)
<<

Tristan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2989

Ulubiony serial:
Doctor Who

Postdodano 16 wrz 2009, o 12:37

Re: 1x20 - There's More Than One of Everything


W tym sezonie dużo odcinków mnie wymęczyło i wynudziło. Z pewnością mogę powiedzieć, że kilka ostatnich było na dobrym poziomie i mnie zainteresowały. Nie jest to może czego się spodziewałem, nie wgniata mnie w fotel i wg mnie było kilka lepszych premier tamtego sezonu.
Co do odcinka... był dobry chociaż myślałem, że scenarzyści bardziej się postarają z cliffhangerem. Ogólnie ciekawa sprawa z tym równoległym światem. Nina w tym odcinku zyskała u mnie i bardziej ją polubiłem. Dobrze, że pozbyli się Jones'a.
I na koniec widok na World Trade Center :) Jednak wszystko jest możliwe.
trust him... he's a doctor!
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 15 gru 2010, o 22:13

Odp: 1x20 - There's More Than One of Everything


Kolejny świetny odcinek zakończony bardzo dobrym cliffhangerem.

Bardzo interesujący wątek z alternatywnymi światami. Zdążyłem już dawno zapomnieć o Jonesie, a tu nam się pojawił. Dobrze, że zakończono jego żywot, bo jakoś nie byłem zwolennikiem tej postaci.

Nina jednak żyje. Myślałem, że jednak ją zabili. Fajnie współpracowała z Dunham. Na koniec spotkanie z Bellem wyszło bardzo dobrze na dodatek odbyło się w WTC - naprawdę świetny pomysł.

Co do grobu Petera Bishopa, to sam nie wiem co myśleć. Co to za kolejny chory eksperyment?

Podsumowując 1 sezon był bardzo dobry, miewał gorsze momenty, ale ogólnie mnie zainteresował. 2 natomiast zapowiada się świetnie i pora się za niego zabrać, tak aby jeszcze kilka odcinków 3 obejrzeć na bieżąco. :P
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

Maniac_

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1429

Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra

Ulubiony serial:
Sons of Anarchy

Postdodano 5 maja 2011, o 19:17

Odp: 1x20 - There's More Than One of Everything


Finał sezonu jak dla mnie bardzo dobrze podsumował cały dotychczasowy poziom serialu. Wiadomo, były chwile lepsze i gorsze ale generalnie serial oceniam na plus. Przede wszystkim wkręciła mnie atmosfera i główni bohaterowi z Broyles'em na czele. Idealnie dobra postać do głównodowodzącego Fringe Division. Ktoś może powiedzieć, że odcinki mogły być lepsze, bardziej rozbudowane, czy też bardziej wymyślne. Pewnie tak, ale moim zdaniem serial mimo wszystko prezentuje bardzo wysoki poziom i z całą pewnością będę go dalej oglądał.

Co do wydarzeń ukazanych w finałowym odcinku, to muszę przyznać, że bardzo urzeka mnie wizja dwóch równoległych światów. Wątek ten z całą pewnością powinien być kontynuowany. Ciekaw jestem również pomysłowości twórców serialu w tym temacie. Mam nadzieję, że nie mają ograniczonej fantazji.
Rozmowa Olivii z Bellem - ciekawe, co z tego wyniknie. Sposób na przekonanie się jest bardzo prosty. Wystarczy odpalić drugi sezon, co też dzisiaj uczynię. :)
So this is the way it ends...
Regardless of how we got here...
One of the two killers in this cabin has to go away...

Oglądane: Sons of Anarchy, Dexter, Castle, Supernatural, Fringe, Breaking Bad, Burn Notice, Justified, The Mentalist, American Horror Story, True Blood, Homeland, The Walking Dead, Boardwalk Empire.
<<

FlashBack

Użytkownik

Posty: 42

Postdodano 18 cze 2011, o 10:29

Odp: 1x20 - There's More Than One of Everything


Odcinek jak na finał wybitny nie był. Nie oznacza to też, że nie był dobry. Wszystko się ładnie zawęziło. Nabrało sensu. Poniekąd dokładnie wytłumaczyli te dziwne zjawiska, które oglądaliśmy przez niemal cały sezon. Wyczyścili tablicę i teraz piszą nowe wątki. William Bell, alternatywna rzeczywistość, przeskok świadomości (bo fizyczny przeskok Olivii między światami mi tu nie pasuje) do alternatywnej rzeczywistości. No naprawdę fajnie to pokazali, jeszcze dodając do tego WTC. Sama Olivia głupia nie była, żeby nie zrozumieć, że wraz z usłyszeniem nazwiska Bell, znalazła się po drugiej stronie. Pytanie tylko brzmi 'Dlaczego?'. Mam nadzieję, że drugi sezon nie będzie tak bardzo jednowątkowy, jak pierwszy. Że skupią się na obu światach. Ich wzajemnym przenikaniu się, roli Obserwatorów w tym wszystkim i bad guyów, którzy będą dążyć do obalenia jednego z nich. Czy wchodzi zatem w grę możliwość egzystowania jednej osoby w dwóch wcieleniach w tym samym świecie? Czy jedna z opcji mnie mogłaby zabić drugiego, żeby zająć jego miejsce? No naprawdę jest to interesujące, zważywszy na fakt, że Peter jest tego przykładem. Do serialu przystąpiłem z jednym wielkim spoilerem. Mianowicie wiedziałem, że istnieją dwa światy. Znaczy się jeden świat, ale dwie jego wersje : ) Drogą dedukcji, po obejrzeniu, bodajże 1x04, doszedłem do tego, że Peter, którego widzimy, pochodzi stamtąd. Mimo tego grób był lekkim szokiem. Nawiązując jeszcze do postaci młodego Bishopa, to muszę stwierdzić, że jest ona słaba. Aktor zachowuje się tak jakby czytał swoje kwestie, nie włączając do tego jakiejś mimiki, postawy, czy brzmienia głosu. Naprawdę wypada słabo, nawet na tle Olivii, która do moich ulubionych bohaterek nie należy. Ogromny plus natomiast za Waltera. Bez niego Fringe byłoby, smutne i szare. Sam aktor jest tym, czym dla V jest Morena Baccarin, czy dla Heroes był Zachary Quinto. Podsumowując pierwszy sezon, stwierdzam, że rewelacyjny nie był. Na pewno nie przyciągnął mnie na tyle, że nie mógłbym oderwać wzroku od monitora. Cieszę się, że odcinki drugiej serii, będą krótsze o 10 minut. Niby nic, ale zapewne obejdzie się bez zbędnych przedłużań. Ocena odcinka 9/10. Ocena sezonu 7/10.

 


  • Podobne tematy do 1x20 - There's More Than One of Everything
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.