Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 23

1x19 - The Road Not Taken » Zakończone Seriale » Fringe • seriale forumtv.pl

<<

Kamil220

Użytkownik

Posty: 25

Postdodano 27 kwi 2009, o 19:51

1x19 - The Road Not Taken

Spoiler:
Spoiler:


Premiera - 05 Maja 2009r.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 12 maja 2009, o 22:57

Re: 1x19 The Road Not Taken


Fajny odcinek, serial nabrał tępa przed finałem.

Samozapłony niezłe, ciekawie rozwiązane, tłumaczenie Waltera zadowalające i jeszcze to nawiązanie do Kinga.

I poznaliśmy kolejną osobę z Jacksonville. Ciekawe ile było w sumie osób.

Minifest jednak nie jest dziełem Weltera tylko Bella, szkoda ale jest jeszcze zaginiony kawałek. Może to jednak nie MD tym wszystkim steruje.

Walter poszedł gdzieś z Obserwatorem, to się zrobiło tajemniczo. Do tego jeszcze Nina została porwana, to się porobiło na finał sezonu.

Wizję Oliv są niepokojące, przez nie trochę mi serial przypomina Heroes, ale nie miał bym nic przeciwko gdyby okazały się prawdziwe. Walki na ulicach Bostonu - to by było klimatyczne. Jednak nie sądze by do tego doszło.

Peter idzie w ślady ojca i konstruję dziwne maszyny - więcej takich wynalazków :D

Abrams promuje Star Treka gdzie się tylko da, nawet w swoim Fringe. Odwoładnia jak najbardziej na plus :D
<<

Chris

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 3429

Lokalizacja: london

gadu:
11098624

Postdodano 13 maja 2009, o 21:57

Re: 1x19 The Road Not Taken


Świetny odcinek, bardzo mi się podobało. Końcówka bardzo dobra, ciekawe co zrobią Ninie...

Motyw z piromanią fajny, początek zabójczy jak ta dziewczyna sie paliła. :D I potem jak sie Harris spalił, dobrze, że się go pozbyli, bo był wkurzający bardzo.

Wizje Olivii bardzo ciekawe, fajna była ta z palącym się miastem. I wyłożyła kawę na ławe Walter'owi... Ten znalazł manifest i sie obserwator pojawił, szok. Gdzie iść?

Koleś mówiący, że jest Spock'iem - Sheldon by sie uśmiał. xD
Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love
<<

kinia

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 261

Postdodano 23 sie 2009, o 14:11

Re: 1x19 The Road Not Taken


Suuuper Nie ma Harrisa, odszedł i to w jakim stylu - giń w płomieniach, dobra przesadziłam :P
Fajne były wizje Liv, nie dziwię się, że pomyślała, że wariuje, a walczący Boston też był niczego sobie.
Uuu Obserwator w końcu przyszedł po Waltera :)
Hi hi Spock, nie mogę, wiem, że to reklama Star Treka, ale i tak się uśmiałam :P
<<

Tristan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2989

Ulubiony serial:
Doctor Who

Postdodano 15 wrz 2009, o 16:52

Re: 1x19 The Road Not Taken


Chris napisał(a): Koleś mówiący, że jest Spock'iem - Sheldon by sie uśmiał. xD


Też mi się skojarzyło z The Big Bang Theory :D
Odcinek spoko. Najbardziej mi się spodobało ostatni 10 min.
Wreszcie zrobili coś z Harissem :diabelek jak ja go nie cierpiałem :P
trust him... he's a doctor!
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 15 gru 2010, o 17:50

Odp: 1x19 The Road Not Taken


Genialny odcinek. Chyba najlepszy ze wszystkich do tej pory... :)

Strasznie się nam wszystko pokomplikowało. Motyw samozapłonu jakoś strasznie do mnie nie trafił, ale już np wizje Liv były bardzo klimatyczne. Te eksperymenty z dzieciństwa się odbijają. Walter i Bell przygotowywali ludzi do wojny? Hmm, tylko jakiej.

Do tego pojawił się Obserwator i zabrał Waltera. Ciekawe gdzie... Nina została zamordowana. Może Massive Dynamic wcale nie jest takie złe jak Olivia myśli. No i co z tym ZFT? Jakie to wszystko ma powiązanie z MD i Bellem.

Haris był członkiem grupy, która prowadziła te całe badania. Wiedziałem, że ten koleś jest lewy... Dobrze, że już go nie zobaczymy. :)

Pojawiło się srasznie dużo pytań. Aż poczułem się, jak w pewnym momencie Lostów - głupi, z mnóstwem pytań i wciągnięty w serial. :D
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

Maniac_

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1429

Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra

Ulubiony serial:
Sons of Anarchy

Postdodano 5 maja 2011, o 19:08

Odp: 1x19 - The Road Not Taken


Samozapłon - tego tematu nie mogło zabraknąć. Co prawda był to samozapłon w innym wydaniu niż ten, o którym dotychczas słyszałem ale liczy się fakt :)
Ale zamieszali z tym postrzeleniem Niny Sharp. Brawo świetny odcinek.
So this is the way it ends...
Regardless of how we got here...
One of the two killers in this cabin has to go away...

Oglądane: Sons of Anarchy, Dexter, Castle, Supernatural, Fringe, Breaking Bad, Burn Notice, Justified, The Mentalist, American Horror Story, True Blood, Homeland, The Walking Dead, Boardwalk Empire.
<<

FlashBack

Użytkownik

Posty: 42

Postdodano 18 cze 2011, o 10:29

Odp: 1x19 - The Road Not Taken


No no. Szczerze powiedziawszy, to opierając się na tym epizodzie, można zrozumieć, może nie wszystkie, ale większość jednowątkowców, które przewijały się przez ten sezon. Ludzie, którzy grali pojedynczy przypadek w odcinku, byli po prostu żołnierzami, którzy mieli być przygotowani na wojnę. Kiedy jednak ich moce (ability) zostały uaktywnione, nie potrafili sobie z nimi poradzić i często stawali się jej ofiarą. Przykładem może być Olivia, która traci rozum, ale walczy z tym i jeżeli wytrenuje swoją zdolność, to będzie mogła przewidywać przyszłe wydarzenia. Naprawdę jak mało co we Fringe ten motyw mi się spodobał. Szkoda tylko, że tak późno i w nadmiarze, dostaliśmy taki natłok niesamowitych scen. Obserwator, płaczący Walter, Nina i zamach na nią (choć nie jestem przekonany, że mieli za zadanie ją zabić), Harris jako pierwsza ofiara wojny. Podwaliny pod finał zostały podłożone. Ten odcinek był jednak tylko i aż dobry. 8/10.

 


  • Podobne tematy do 1x19 - The Road Not Taken
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.