Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 46

1x13 - Resistance » Zakończone Seriale » Terra Nova • seriale forumtv.pl

<<

Rubik

Użytkownik

Posty: 10

Ulubiony serial:
CSI Miami, CSI NY,

gadu:
845400

Postdodano 22 gru 2011, o 15:30

1x13 - Resistance

Spoiler:


Data emisji: 19.12.2011

Obrazek

<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 24 gru 2011, o 13:03

Odp: 1x11b - Resistance


Dobry odcinek. :D
Wycieczka Shannona do Hope Plaza była bardzo udana. Wysadzenie portalu od strony przyszłości było jedynym wyjściem z tej sytuacji. Mira będzie bardzo zła...
Uciekanie Jima przez most przy wybuchającym otoczeniu i goniącym go dinozaurze było całkiem satysfakcjonujące, z chęcią oglądałbym więcej tak scen. Na gryzienie dinozaura również patrzyło mi się przyjemnie. :P
Szkoda mi śmierci Wash, była bardzo fajną postacią. Za to żałuję, że Lucas przeżył wielokrotny postrzał od Skye. Dostał piękne lanie od Taylora, jego śmierć byłaby dla mnie wybawieniem...ale nie powiem, że jestem zaskoczony takim rozwojem sytuacji. To tylko kolejny przykład postaci typu "zginął i uciekł". Już można się spodziewać pojawienia się Lucasa w najbardziej niespodziewanym momencie w 2 sezonie. :D
Nawet Zoe miała w tym odcinku fajną scenę, a to już jest coś. :P Pocieszanie Taylora i oferowanie przytuleń wyszło zabawnie. :)
Również Elisabeth miała dobry udział w tym odcinku. Zagrożenie Weaverowi pasożytami - rewelacja! :D
Pozostała jeszcze sprawa tajemniczej części statku z Badlands. Szczerze byłem zaskoczony, jak to zobaczyłem. Jestem ciekawy, jak to twórcy spróbują wytłumaczyć. Ja stawiam na jakąś drugą szczelinę czasoprzestrzenną.

Podsumowując 1 sezon "Terra Nova" wypadł nieźle. Oczekiwałem trochę więcej po tym serialu, ale tylko dlatego, że spodziewałem się czegoś bliższego Jurassic Parku niż familijnego dramatu. Finałowy, podwójny odcinek oceniam na 8/10, mam nadzieję, że twórcy w drugiej serii postarają się prowadzić produkcję w taki sposób, w jaki zrobili to w końcówce sezonu. Mniej zapychaczy, więcej głównego wątku proszę! Zwłaszcza, że sezon trwa tylko 13 odcinków.
Moja ocena całej serii to jakieś 6,5/10.
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 3 sty 2012, o 00:47

Odp: 1x11b - Resistance


Szkoda mi śmierci Wash, była bardzo fajną postacią. Za to żałuję, że Lucas przeżył wielokrotny postrzał od Skye.


Trochę mi to Krzyk przypominało :) I też ejstem tym rozczarowany. Ostatni odcinek był najlepszy. Owszem miał mnóstwo głupich momentów, które raziły w oczy i niezrozumiałych dla mnie momentów (które zaraz wymienię) ale dobrze się go oglądało jeśli wyłączyło się myślenie. Jednak na S02 nie mam ochoty bo nie wierzę że będzie większa poprawa, a wątki rodzinne zostaną zredukowana. Już lepiej niech to anulują i dadzą Fringe S05.

A teraz zabawa w narzekanie: :P
- serial pokazuje nam idiotyczną wizję przyszłości. W ogóle jej nie kupuje. Jak się o niej mówiło na początku sezonu było ciekawie, ale ta dystopia którą nam pokazali jest irracjonalna - wyludnione połacie ziemi, i miasta pod kopułami. Z perspektywy ostatnich 200 lat prognozowanie czegoś takiego jest nielogiczne
- o ile rozumiem koncepcje prywatnych armii tak stylizowanie ich na nazistowskie Niemcy jest dla mnie niezrozumiałe. Flagi na siedzibie Taylora i do tego czarno czerwone barwy - dla mnie to już lekka przesada i pokazywanie na siłe kto tu jest tym złym.
- nowy czarny charakter z przyszłości. Arogancki i pewny siebie, nie mający pozytywnych cech, zły i do tego czarne włosy zaczesane na bok - ile razy to już zobaczyliśmy? I do tego zginął w śmieszny sposób zagryziony przez dinozaura (pytanie - czemu dinozaury zabijają, a potem rzucają się na następnego zamiast się pożywić?)
- czemu przybyszą z XI pielgrzymki niebyły potrzebne maski? Shannon mało co się nie udusił bo jak mu powiedzieli organizm nie był przystosowany do takiej ilości stężenia tlenu. Nawet w poprzednim odcinku Eliabeth mówiła o sterylizowaniu masek, a potem o tym jakoś zapomniano.
- wybuch był fajny :) nie powiem że mnie zaskoczył ale był fajny. Gorzej z jego konsekwencjami - palący się ludzie i apokalipsa. Wyszkoleni zołnierze i nawet nie strzelili bronią soniczną żeby wepchać go w portal, a Jimm zdążył się odsunąć. Jednak nie to było najgorsze - przesunięcie akcji o 3 dni. O ile w Game of Thrones jeszcze to jakoś przełknąłem tak drugi raz w sezonie już nie darują :) od razu pokazano zniszczenia osady, a ja miałem ochotę na jakaś akcję. Dobrze przynajmniej że nieźle zrobiono scenę z Shannonem poznającym nową sytuację i to nieznośne brzęczenie :)
- Lucas i Skye - o jakie to głupie było. Nie dość że ten aktor nie zbyt sobie radzi z szaloną postacią to jeszcze dostał mnóstwo czasu antenowego. Chociaż podobało mi się jak przyłożył Joshowi. Szkoda tylko że Skye go nie zabiła
- Shannon wymykający się z obozu - hahaha xD oczywiście też na końcu musiano pokazać jego rękę zwisającą z samochodu bo przeciecz widz nie mógł się domyśleć że on tam jest. Jednak na prawdę idiotyczny był jego powrót - udawał idiotę błąkającego się pod bramą. A czy nikt nie zastanowił się jak on znalazł się za bramą?
- rozbrajanie bomby to kolejna klisza. Po co próbują robić scenę pełną napięcia skoro to wiadome że ona nie wybuchnie? Brakowało tylko licznika i przecięcia kabelka w ostatniej sekundzie. Potem jeszcze dodano ostrzał z moździerza. Niby najbardziej efektowny moment pierwszej części, ale jakoś nie mogłem się tym zachwycać widząc jak do tego doszło - skąd Lucas wytrzasnął takie coś? gdzie się nauczył strzelać z tego? czemu zabrali to na wyprwaę rozpoznwczą?
- bez sensu postąpiono z Mirą - przez większość odcinka nic nie robiła, a jak już się pokazała wysłaną ją na rozpoznanie. Oczywiście przy tej nowoczesnej technice nikt nie znalazł nic przed nią. A mapy oczywiście same się zrobiły. Powiedziałbym że satelita mógł zeskanować obszar ale oczywiście nikt o tym też nie pomyślał żeby go zrobić i wysłać do przeszłosci
- przejęcie Home Plaza przez wrogie siły. Oczywiscie żaden rząd nie zainteresował się że stracił kontakt z placówką która jest przyszłością rodzaju ludzkiego. Bez sensu zrobiono że została ona wysadzona. Oczywiście miało to pokazać że teraz koloniści zdani są tylko na siebie, ale czy tak nie było od początku? Dostawy były przecież sporadyczne. Do tego przecież chodziło o wysyłanie ludzi tam, dawanie im nowej szansy na życie, a nie odbudowanie cywilizacji 85 milionów lat temu. Przynajmniej ja to tak rozumiałem...
- zabicia Washington to debilny pomysł... jedna z nielicznych postaci która mnie nie irytytowała, a w tym odcinku najbardziej jej sceny lubiłem. Ale widać że scenarzyści stwierdzili że Maddy, Zoe i Josh wystarczą. Chociaż może to miała zdemonizowac Lucasa? Zgłębić jego wnętrze, pokazać że nie ma już dla niego ratunku skoro zabił przyjaciółke ojca? Jeśli tak to średnio to wyszło. Tak jak to sztuczne pojednanie pod koniec odcinka. Tylko czekałem na ten nóż w plecy
- zniszczenie Home Plazy przez one man army Jimma było śmieszne. Szczególnie to jak gonił go dinozaur, paliło i waliło się, a żołnierze którzy stali na tym mostu skakali z niego, zamiast też uciekać do portalu. Żenada

Co do cliffhangera - tutaj nie będę o dziwo narzekał. Ba mam nawet teorię - występowanie szczelin jest czasowe, a kiedyś była w innym miejscu np. w trójkącie bermudzkim. Wyjaśniało by to rzeźbę z XVII wiecznego statku. Oczywiście można by na podstawie tego wysunąć wniosek że gdzieś w tych czasach żyją inne grupki ludzi, które trafiły tam przez przypadek. To akurat mogłoby być interesująca.

I na koniec rzecz która najbardziej mnie poraziła - ostatni widok na Ziemię gdzie wszystkie kontynenty są ze sobą połączone. Serio?! Panom od efektów specjalnych nawet nie chciało się zajrzeć do książek żeby sprwadzić jak wyglądało rozłożenie kontynentów w kredzie? Zresztą można się było tego spodziewać skoro to samo jest w logo serialu...

A co mi się jeszcze podobało - Elisabeth jak oszukała tego złego z pasożytem :)
-
<<

Lynns

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 259

Ulubiony serial:
Dexter, GoT, Castle, BB,

Postdodano 16 lis 2012, o 23:35

Odp: 1x13 - Resistance


Doszłam do ostatniego odcinka i muszę przyznać, że zarówno pierwszy odcinek jak i dwa ostatnie były świetne - najlepsze z całej serii.

Szkoda, że Wash została zabita. Poświęciła życie służbie i służyła do końca. Odważna babka, potrafiąca sobie radzić w każdej sytuacji. Kolejny powód do nie lubienia Lucasa, bo niedość, że jest irytujący, głupio buntowniczy to jeszcze zabija.

Powrót do 2149r. był ciekawy, szczególnie jak dinozaur się pojawił i pożarł szefów Lucasa.

Jim zawsze znajdzie drogę do domu. Najpierw wybuch bomby i uratowanie go, jak to dobrze, że ma żonę lekarkę. Pobyt w celi i pobicie. Najlepsza jednak była akcja przejścia do 2149r. i zniszczenia portalu Hope Plaza. Przyznam było wzruszająco. Tak samo scena kiedy Zoe przytula Taylora.

Scena z statkiem z XVIII w. wykopanego z Pustkowia. Jak wiadomo nie będzie już kolejnych odcinków, więc pozostają domysły. Co by było dalej? Może właśnie do XVIII w.? Nie dowiemy się niestety..

Właściwie szkoda, że to już koniec mojej przygody z Terra Nova. Było warto oglądać, chociaż serial miał swoje wzoty i upadki, ale w całości podobał mi się.
,,Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? - Trzeba tylko umieć je po­pełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień." - George Bernard Shaw

Watch: Dexter, Games of Thrones, Breaking Bad, Desperate Housewives, Arrow, Castle, TVD.

Blog Watch Read Freaks
Kanał YT

 


  • Podobne tematy do 1x13 - Resistance
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.