Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 29

1x10 - Wrath Of The Gods » Zakończone Seriale » Spartacus • seriale forumtv.pl

Akcja serialu rozpoczyna się tuż po krwawej ucieczce z domu Batiatusa

<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 24 sty 2012, o 21:35

1x10 - Wrath Of The Gods

Spoiler:


Data emisji: 30.03.12
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 31 mar 2012, o 20:33

Odp: 1x10 - Wrath Of The Gods


Co za odcinek! Ile krwi, ile trupów! Coś cudownego. Najgorsze jest że tyle wspaniałych postaci poumierało i będę tęsknił za każdą z nich. Mira, Ashur, Lukrecja, Ilytia, Glaber, Doctore, mały Spartacus - każda z tych smierci była świetnie zrobiona, efektowna i na swój sposób każdej żałuję. No może prócz tej Glabera, komu jak komu ale jemu to się należało zginać. Było krwawo i pięknie :)
Już początek zwiastował że każdy może zginąć. Śmierć Miry mnie zaskoczyła i zasmuciła. Szkoda jej bo ta postać sie fajnie rozwinęła przez ten sezon. Nauczyła się pięknie szyć z łuku i chciała zabić żonkę Glabera. Szkoda że jej więcej nie będzie. I mam nadzieje, że Spartacus nie znajdzie sobie nikogo na jej miejsce i ożeni się z mieczem bo za dużo wątków miłosnych było w tym sezonie :)
Ashura się w końcu doigrał. Również i jego będzie mi brakować, ale tak to jest jak się bierze za intrygi z kimś spoza swojej ligi. Lukrecja ładnie się wymanewrowała ze związku, a Ashur ładnie próbował przekonać Glabera że on nic nie miał wspólnego z atakiem Seppi. Nieskutecznie :) Potem genialna walka z Neavią (chociaż ona dalej mnie śmieszy) i teks o odrąbywaniu głowy. Słodki :)
Spartacus oczywiście musiał wpaść na gegnialny plan który da mu przewagę nad Rzymianami. Zaatakował od dwóch stron, użył katapult i zmasakrował ich jednostki. Cudowne to było :) Szkoda tylko że Argon zamiast Doctore schodził z Spartacusem, Gannicusem i Kriksosem. Wtedy to by była drużyna mistrzów areny :) Ale i tak ta czwórka dała radę ;) Potem finalnie starcie wyszło równie niesamowicie. Szkoda tylko Doctore, ale starcie z Egipcjaninem znowu wyszło przednio. Dawno żaden odcinek nie wyzwolił we mnie tyle emocji co ten i siedział na szpilkach kto teraz zginie w tej potyczce. Do tego jeszcze to wszystko było przeplatane scenami z porodu Illyti. Nie sądziłem że to będzie równie dobre, a było! Oj był! Lukrecja oszalała do reszty, wybiła całą służbę i zrobiła cesarkę sztyletem :) Jakby tego było małe rzuciła się w przepaść wraz z dzieckiem! Będzie mi jej brakowało oj będzie. Tak jak Lukrecji. Nie spodziewałem się że to bedzie aż taka krwawa rzeźnia i połowa obsady zostanie wymieniona w kolejnym sezonie, którego nie mogę się doczekać po tym rewelacyjnym sezonie. Obawiałem się jak serial sobie poradzi z zmianą formy, ale poradził bardzo dobrze. Ciekawe jak teraz wypadnie rozkwit rebelii :)

Zastanawia mnie teraz jedna rzecz - skoro Spartacus zrobił taką rewelacyjną batalię to co pokażę Gra o Tron w drugim sezonie z zwiększonym budżetem. Jak to dobrze, że właśnie teraz się pojawia bo to w gruncie rzeczy seriale o podobnej stylistyce :)
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 1 kwi 2012, o 18:39

Odp: 1x10 - Wrath Of The Gods


Po ostatnim epickim odcinku liczyłem tylko na to, że finał serii przynajmniej w połowie mu dorówna. Niestety to się nie stało, bo finał sezonu 2...zmiażdżył, poucinał kończyny i rozerwał na strzępy wieloma cięciami miecza wszystkie inne odcinki tej serii. :D :D
Zaczęło od oderwania się części German, którzy mieli już dość siedzenia na Wezuwiuszu. Całe to wydarzenie poskutkowało dość zaskakującą jak dla mnie śmiercią Miry. :/ Nie była to moja ulubiona postać, ale też mi nie przeszkadzała. Miała kilka świetnych scen w serialu, za co będę ją dobrze wspominał. Tak samo jak Czesiek, mam nadzieję, że na niej skończą wątki miłosne Spartiego.
Jak się później okazało, śmierć Miry to był tylko początek. Ashur padł ofiarą współpracy intrygantek Illythii i Lucretii oraz dostał od Glabera propozycję nie do odrzucenia, która wiązała się z podróżą w paszczę lwa. :P Kolejna cudowna śmierć zadana dość ciekawie z rąk Naevii. Ashur, jak zwykle zbyt pewny siebie poległ od cięcia Naevii, którą spisał już na straty. Odrąbywanie głowy było ostrym zakończeniem życia Syryjczyka, który zawsze będzie mi się kojarzył z intrygami, kłamstwami i obrazem Żmii. :D
A później dostaliśmy, to na co ogromnie czekałem, czyli kontratak Spartacusa na armię Glabera. :) Atak z innej strony Góry poprzez zejście po pnączach, ciche wykończenie żołnierzy pilnujących katapult i ostrzelanie armii ognistymi kulami. Znakomity moment, który był sygnałem dla pozostałych, aby ruszyć do walki.
Genialna scena, gdy armia Glabera spotyka się z czterema gladiatorami, a od tyłu atakuje ich grupa Doctore (który swoją drogą wyglądał złowieszczo z tą blizną na oku). :P
Sceny walki zostały oczywiście zrealizowane po mistrzowsku, spowolnienia, cięcia, rozlew krwi, bez wątpienia zawsze będzie to mocna strona produkcji. Do tego jeszcze świetnie wkomponowana muzyka i bardzo dobry montaż, w tym przypadku ze scenami porodu Illythii. :)
Właśnie co do porodu Illythii...twórcy zafundowali nam piękny zwrot akcji związany z Lucretią. Nie pomyślałem o tym, że ona cały czas udaje i chce się nadal zemścić na sceny rzezi z ostatniego odcinka 1 serii. :P Wyrżnięcie służby, przyjęcie porodu i zabranie dziecka nad przepaść...po czym oddanie otchłani z niemowlęciem w rękach. :) Kolejna znakomita scena, którą będę pamiętał na długi czas. Co do Illythii, nadal nie jestem przekonany do jej śmierci, zdaje mi się, że ona tylko zemdlała.
Wracając do wydarzeń w lesie, otrzymaliśmy rewanż Doctore z Egipcjaninem, w którym niestety poległ ten pierwszy. Ale olbrzym również doczekał się takiego samego losu. Gannicus wywijający dwoma mieczami i powalający wielkiego Egipcjanina, po czym zadający mu ostateczny cios - nie mogłem dostać czegoś lepszego. :) Po raz kolejny jestem pełen podziwu dla Gannicusa, który od czasu "Gods of the Arena" stał się moim ulubionym gladiatorem. :P
I nadszedł czas na końcówkę i rozprawienie się z pretorem Glaberem. Spartacus wbijający mu miecz w usta i przebłysk wspomnień jego żony, było najlepszym możliwym zamknięciem serii. Zapowiedź budowania armii i ruszenie na Rzym - już nie mogę się doczekać 3 sezonu! :)

Podsumowując, nowy Spartacus nie zawiódł moich oczekiwań. Inny aktor w roli Spartacusa jak dla mnie sprawdził się świetnie i z niecierpliwością czekam na jego wyczyny w nadchodzącej 3 serii. Duży udział w wysokim poziomie produkcji, miał także Dustin grający Gannicusa, jego postać jest przegenialna i mam nadzieję, że będzie występował w serialu do samego końca.
Wiele śmierci ważnych bohaterów w finale nie musi wcale zwiastować spadku jakości, już nie mogę się doczekać na nowe ciekawe postacie, które dołączą do stałej obsady. :)
<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 20 sie 2012, o 15:39

Odp: 1x10 - Wrath Of The Gods


Co to był za wspaniały finał! Jeszcze nie dochodzę do siebie, dlatego teraz krótko.
Mimo że nadal nie przepadam za 'nowym' spartakusem i już raczej nic tego nie zmieni, to reszta wypadło przednio, wręcz genialnie.
A najbardziej podobał mi się Gannicus - moja ulbiona postać :).
Dość zaskakująca śmierć Lukrecji, kto by się tego spodziewał :) , mam nadzieję, że ta Ilythia wykrwawi sie na śmierć, nie cierpię tej bitch :P.
Sama końcówka, mega z przyjemością patrzyło się na Glabera padającego na kolana i przyjmującego miecz do ust :P
Nie mogę doczekać sie kolejnej serii!
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE
<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 13 wrz 2012, o 02:48

Odp: 1x10 - Wrath Of The Gods


Genialny finał. :)
We Are The World haiti

 


  • Podobne tematy do 1x10 - Wrath Of The Gods
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Vengeance



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.