Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 50

1x10 - Home » Zakończone Seriale » The Pacific • seriale forumtv.pl

2010

<<

Tristan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2989

Ulubiony serial:
Doctor Who

Postdodano 24 mar 2010, o 21:12

1x10 - Home

Spoiler:


Data emisji: 16.05.2010
trust him... he's a doctor!
<<

Tristan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2989

Ulubiony serial:
Doctor Who

Postdodano 23 maja 2010, o 13:12

Odp: 1x10 - Home


Tak jak się spodziewałem, żadnych walk, zamknięcie wątków.

Podsumowując, niestety Pacyfik nie dorównał swoją historią i obrazem rodzimej produkcji jaką jest Kompania Braci. Tę od początku do końca oglądałem z niezwykłą ciekawością. Czynnikiem może być tutaj też to, że bardziej interesowałem się historią Europy w czasie II wojny światowej aniżeli wojną na Pacyfiku.
Oczywiście obrazem i efektami produkcje wydają się być podobne, ale w Pacyfiku do końca historia mnie nie zainteresowała. Było kilka nudniejszych momentów. O moim uwielbieniu do Band Of Brothers mówi też to, że nawet koniec produkcji oglądałem z niezwykłą ciekawością. Tutaj jakby to przeszło bez echa.
trust him... he's a doctor!
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 8 lip 2010, o 21:41

Odp: 1x10 - Home


Moja opinia podobna jak przedmówcy - Pacyfik nie dorównał Kompanii. Serial nie był zły, ale nie budził takich samych emocji i zainteresowania. Brakowało mi też trochę spójności - przeskakiwanie między wyspami i bohaterami strasznie rwało historię. Brakowało też postaci do których można by się przyzwyczaić oraz większych starć - miałem wrażenie że wojna składa się z kilku mniejszych walk. Brakowało troche epickości. Jednak serial i tak spełnił swoje założenie - miał pokazać jak wyglądała wojna na Pacyfiku i pokazał, jak trzeba było to wstrząsał bądź wzruszał. Chciałbym dostać taki serial o powstaniu warszawskim albo kampani wrześniowej :)
Co do 10 odcinka - wynudziłem się strasznie. Myślałem, że powojenna trauma zostanie pokazana bardziej dosadnie, a tutaj o dziwo wszystko skończyło się happy endem. Najfajniejszy moment na końcu jak było opowiadane o bohaterach.
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 29 lip 2010, o 00:49

Odp: 1x10 - Home


Właśnie skończyłem swój maraton z Pacifikiem i nadgoniłem sześć odcinków.
Podsumowując cały miniserial, podobał mi się on bardzo, były świetne efekty specjalne, mnóstwo brutalnych i realistycznych walk, wiele skrajnych emocji towarzyszących wydarzeniom i bohaterom oraz wspaniała muzyka. Wszystko byłoby naprawdę wspaniałe i mógłbym dać "The Pacific" miano najlepszej produkcji wojennym, gdyby nie fakt, że jest on synem genialnej "Band of Brothers". Chyba nie znajdzie się takiej osoby, która po obejrzeniu (lub w czasie) miniserialu nie porównywała go do pokrewnej produkcji tych samych twórców i w tym momencie "Pacific" trochę traci.
Było dużo świetnych scen, wzruszających, poruszających, wręcz powalających; losy Leckiego, Basilone'a i Sledge'a naprawdę mnie przejęły, ale...
Nie wiem co w tym wszystkim zawiodło, brakowało mi jeszcze "czegoś" w bohaterach, "czegoś" w ich historii i "czegoś" w zakończeniu.
Pomimo tego "The Pacific" jest naprawdę warty obejrzenia, nie żałuję ani minuty spędzonej nad nim, ale przy "BoB" jego świetność zdecydowanie maleje.

P.S. Coś naszła mnie ochota na ponowne zobaczenie losów "Kompani Braci". :D
<<

Maniac_

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1429

Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra

Ulubiony serial:
Sons of Anarchy

Postdodano 4 sty 2011, o 14:15

Odp: 1x10 - Home


Co prawda moja przygoda z The Pacific dobiegła końca już przed Świętami Bożego Narodzenia, to dopiero teraz znalazłem czas wyrazić swoją ekspresję odnośnie zakończenia.
Wojna na Pacyfiku dobiegła końca. Żołnierze wracają do swojej ojczyzny, do swoich rodzin. Nie są to jednak ci sami ludzie, którzy wyruszali na podbój Guadalcanal. Wrócili ze wspomnieniami, których nie zapomną już do końca. Po zakończeniu finałowego odcinka zwróciłem szczególną uwagę na przypisy dotyczące bohaterów, o których losach serial opowiadał. Oczywiście oparte są na faktach. Czy jednak rzeczywiście tak to wszystko wyglądało, jak serial nam ukazał? Można mieć pewne wątpliwości, aczkolwiek z całą pewnością widok z tamtej wojny do miłych nie należy.
W serialu tym było wszystko, czego można się było po nim spodziewać. Świetne efekty specjalne, wybuchy, okopy, broń, a przede wszystkim serial pokazał nam namiastkę psychiki żołnierzy uczestniczących w takiej wojnie. Moim zdaniem mega produkcja jak najbardziej udana.

Czekam na kolejne, mega przedsięwzięcie wojenne.
So this is the way it ends...
Regardless of how we got here...
One of the two killers in this cabin has to go away...

Oglądane: Sons of Anarchy, Dexter, Castle, Supernatural, Fringe, Breaking Bad, Burn Notice, Justified, The Mentalist, American Horror Story, True Blood, Homeland, The Walking Dead, Boardwalk Empire.

 


  • Podobne tematy do 1x10 - Home
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.