Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 23

1x10 - Fire and Blood » TOP 5 » Game of Thrones • seriale forumtv.pl

2011

Opiekun: Czesiek_PL

<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 7 maja 2011, o 00:37

1x10 - Fire and Blood

Spoiler:


Premiera - 19.06.2011
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 20 cze 2011, o 23:06

Odp: 1x10 - Fire and Blood


Świetne zakończenie sezonu.
Właściwie każdy wątek tego serialu jest świetny. Same ochy i achy ;p
Denerwuje mnie tylko Sansa i oczywiście młody król.

Już myślałem, że wątek z Khalessi będzie zakończony bo nie miała już nic nawet niewolnicy zaczęli uciekać.
Scena ze smokami rewelacyjna ale można było się domyśleć, że coś z tych smoczych jaj będzie :).
Teraz pytanie do czego będzie używać smoki bo kolejny gracz w walce o tron niezbyt pasuje.
Obrazek
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 20 cze 2011, o 23:41

Odp: 1x10 - Fire and Blood


I po finale. Nie zawiodłem się bo było genialnie czyli tak jak w poprzednich 9 odcinkach. Nie zabrakło fenomenalnych scen i cliffhangera. Nie jest on szokujący na siłę (żaden bohater nie "umiera" by w premierze następnego sezonu wrócić do sił) i zmienia całkiem obliczę serialu i bohaterów oraz wprowadza magię na większą skalę.

Strasznie, ale to strasznie podoba mi się historia Dany. Zdrada Mirri Maz Dur i potem uduszenie Khala było mocne. I ta opowieść o jej nienarodzonym dziecku - przerażające. Jednak to sama końcówka nadała nowy bieg tej postaci - smoki! Obawiałem się jak wyjdą ale na tym się skończyło. Widać, że to CGI ale i tak jestem zadowolony. W końcu to smoki :P Nie mogę się doczekać aż urosną! :P

Na Murze emo Jon postanawia uciec, a Duch znowu wydaje dźwięki - do przeżycia. Fajne natomiast było jak bracia ze straży przekonali Jona do zostania. I jak śmiesznie Samowi drgały policzki xD Rozmowa z Mormontem świetna. Jednak ta końcówka czyli wyprawa za Mur! Ogromnie jestem ciekaw jak to wyjdzie.

Jednak moje ulubione sceny działy się w obozowisku Robba. Lordowie Północy postanowili uczynić go królem. Genialnie to wyszło jak składali mu hołd. Coś pięknego. Teraz zacznie się prawdziwa walka z Lannistrami. Której pewnie nam nie pokażą :P Świetnie też wyszło jak Cat pociesza syna po wieściach o zamordowaniu Neda i to "zabijemy ich wszystkich". Idę o zakład, że użyją tego w zapowiedziach nowego sezonu :P

Scena w Winterfell całkiem fajne szczególnie spotkanie Kudłacza z Oshą i Branem :)

Joffrey jest okrutny. Oj jeszcze nie raz będziemy na niego narzekać w przyszłym sezonie. Ja już nie mogłem znieść tego jego zarozumiałego uśmiechu. Nic mnie tak nie denerwuję jak on. Czyli aktor gra tak jak powinien. Podobaja mi się też jego relację z Sansą. I dodatkowo Ogar się kilka razy pojawił w tym odcinku.

Co do innych postaci:
- Pycell to stary dziwkarz! i jeszcze udaję przed wszystkimi swoje zniedołężnienie. Ciekawe w co on gra.
- Varys i Petyr - kolejna genialna rozmowa między tą dwójką! Już mam ochotę na więcej
- szkoda że nie było Bronna
- Tyrion został Namiestnikiem! Akcja w Królewskiej przystani nabierze teraz rumieńców :)
- zabili Merilliona! ale jak?! dlaczego?! wychodzi na to że serial mnie jeszcze nie raz zaskoczy :)
- historia Jamiego została przyśpieszona względem książki czyli nie będzie sztywnego podziału 1 sezon = 1 książka co mi się bardzo podba

Kolejny sezon zapowiada się obiecująco. Czekam na informację z castingów. Po tym jak pozbyto się Seana Beana nie ma w obsadzie medialnego nazwiska więc czekam na jakąś informację która nas zelektryzuję. Pole do popisu jest bo Stannis, Mellisandre, Brianne czy Devos to barwne postacie.

Teraz pytanie do czego będzie używać smoki bo kolejny gracz w walce o tron niezbyt pasuje.


Kto jak kto, ale ona idealnie pasuję. W końcu to Zrodzona w Burzy Daenerys Targaryen,Niespalona i Matka Smoków córka Aerysa Szalonego Króla i dziedziczka Żelaznego Tronu oraz prawowita władczyni Siedmiu Królestw. Nie mów mi, że nie powinna wrócić do siebie? :)
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 23 cze 2011, o 18:02

Odp: 1x10 - Fire and Blood


Finał był równie rewelacyjny jak każdy poprzedni odcinek! :P Ten serial jest jak dla mnie najlepszą premierową serią tego sezonu. :D
Odcinek pokazuje nam jak śmierć Neda wpłynęła na życie naszych bohaterów.

Robb, Cat - mianowanie go Królem Północy, cudowna scena. Tak samo jak wspieranie się matki i syna, wypowiedziane słowa "We kill them all" miały dla mnie tak ogromną moc. Jaimie Lannister ma naprawdę przegrane.

Tyrion - ojciec mianował go zastępcą Namiestnika Króla, nie mogę się doczekać jego pobytu w King's Landing. Do tego weźmie ze sobą Shae. :P

Jon Snow - tak myślałem, że jednak nie opuści Nocnej Straży. Genialny moment, gdy bracia przekonują go, żeby wrócił z nimi pod Mur. Szykuję się także duża wyprawa za Mur w celu poszukiwania Benjena i nie tylko, nie mogę się już doczekać. :P

Arya - zostaje chłopcem oraz zostaje wysłana pod Mur jako kandydat do Nocnej Straży. :P Podobało mi się grożenie grubasowi Igłą, uwielbiam ją. :D Cieszę się jeszcze, że spotkała bękarta Roberta (Chrisa ze Skinsów). :P

Sansa - teraz to nawet ona dostrzega, że Joffrey jest okrutnym tyranem, już nie jest w nim tak ślepo zakochana jak wcześniej. :D Zastanawia mnie zachowanie Góry.

Daenerys - tak jak przewidywałem wiedźma okazała się powodem choroby Khala i ostatecznie śmierci jego i jego syna. Wielka szkoda mi Drago, bo był świetną postacią. Ale wszystko wynagrodziła mi scena spalenia na stosie zwłok Khala i przywiązanej czarownicy. :D I późniejsze wyłonienie się z popiołu Daenerys z trzema smoczkami wokół niej, epicko! :D

Joffrey - dawno nie było takiej postaci, której bym tak nienawidził. Każde jego pojawienie się na ekranie powoduje u mnie wybuch agresji i wściekłości. :D Niesamowita scena, gdy każe bardowi wybierać, jaką część ciała woli zachować. :P

Do tego dostaliśmy jeszcze kolejny świetny dialog Littlefingera i Varysa przy Żelaznym Tronie oraz ciekawy monolog Pycella (jego niedołężność jest udawana, niezłe zaskoczenie).
Muszę także powiedzieć, że bardzo podobają mi się postacie dwóch Mormontów: jednego przy Jonie Snow, drugiego przy Daenerys. Jestem ogromnie ciekawy, kiedy nastąpi ich spotkanie. :D
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 23 cze 2011, o 20:48

Odp: 1x10 - Fire and Blood


Sansa - teraz to nawet ona dostrzega, że Joffrey jest okrutnym tyranem, już nie jest w nim tak ślepo zakochana jak wcześniej. :D Zastanawia mnie zachowanie Góry.


Góra jest przy Tywimie :P To był piesek Joffreya czyli Ogar.
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 24 cze 2011, o 01:41

Re: Odp: 1x10 - Fire and Blood


Czesiek_PL napisał(a):Góra jest przy Tywimie :P To był piesek Joffreya czyli Ogar.

A to przepraszam. :P Tyle jest tutaj bohaterów, że nadal nie pamiętam wszystkich imion. :D
<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 25 cze 2011, o 16:36

Odp: 1x10 - Fire and Blood


Dobry finał.
Joffrey - jeszcze nie było chyba takiej postaci , co by mnie tak wkurzała! :P.
Sanse tez już przestał traktować jak damę, i w co sie wpakowała dziewczyna sama teraz widzi. Teraz bedzie tylko dla niego służącą.
Robb - zabij ich wszytkich! Świetnie to brzmiało , jak w spartakusie :) , juz sie nie moge doczekać kazi Lannistrów. Jaime tez wkurza tą swoją arogancją, niezle mu Cat przyłożyła.
No prócz Tyriona:P, karzel został namiestnikiem króla , oby chociaz troche przystopował żadze Joffreya. No i zabierze ze sobą Shae , dla mnie bardzo fajna postać.
Snow , chciał uciec i pomóc w walce, liczyłem na to , ale jednak jego miejsce jest w nocnej strazy tu tez zapowiada sie walka o przeżycie i zwycięstwo.
Arya - jako chłopiec :), czekam az w końcu pokaze na co ją stać :).
Deanerys - szkoda mi Khala, liczyłem jednak, że jakimś cudem zostanie wyleczony, jednak wiedżma okazała sie wiedzma.
Swietnie to palenie zwlok , razem z wiedzmą. A na finał pojawiają sie smoki , świetnie to wyszło :).
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE
<<

Chris

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 3429

Lokalizacja: london

gadu:
11098624

Postdodano 31 lip 2011, o 17:53

Odp: 1x10 - Fire and Blood


Dany, uwielbiam Dany, zdecydowanie moja ulubiona książkowa postac. Tu bardzo dobrze zagrane sceny, smoki pojawiły się. Liczę, że uda się do Westeros, w końcu. :P

Jon - w serialu strasznie spłycili tą postac jak dla mnie, ale dobrze, że już wyruszają poza Mur, tam będzie meeeeega ciekawie na pewno.

Tyrion namiestnikiem, to będzie zabawne. Joff jest okropny, Sansa musi przy nim byc, a nawet Cersei nie może nad nim zapanowac.

Arya i ucieczka. Ciekawe jak to będzie wyglądac.

Bran - baaardzo go lubie, cieszę się, że była ta scena. Szkoda tylko, że nie było o Pierwszych Ludziach i dzieciach lasu.

Varys i Littlefinger - zbędne. Tak samo maester - wtf? ale w sumie tylko to mi się nie podobało.

Catelyn i Jamie - nienawidze jej. W książkach zamiast jej POVów powinny byc Robba, który jest zdecydowanie fajniejszą postacią. I jest królem północy!


No, to teraz się biorę za 'Starcie Królów'. :D
Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 19 paź 2011, o 15:54

Odp: 1x10 - Fire and Blood


Absolutnie wspaniałe zakończenie sezonu.
Scena wyruszenie Jona za Mur i końcowe sceny z Daenerys były genialne.
Czy mnie umknęło czy po prostu nie dopatrzyłam - kim jest człowiek, który zabrał Aryę na Mur? Bo pomaga jej a ja nawet nie wiem co to za jeden :D
Robb został królem! Co tam tron, to ludzie są najważniejsi. I bardzo dobrze się stało, potrzebował tego.
Tyrion wreszcie doceniony przez ojca, będzie ciekawie.
Joffrey jest obrzydliwy w każdy możliwy sposób i chyba nawet Sansa wreszcie to pojęła. Tylko co teraz z nią będzie. No i nie pojmuję dlaczego jego matka tak naciska na ten ślub, przecież ani on ani tym bardziej ona nie pałają do siebie miłością, ona jest dzieckiem 'zdrajcy' no i wcale nie najlepszą partią. Chyba, że chcę ją wykorzystać przeciw Robbowi.
Sama końcówka zdecydowanie wywarła na mnie najlepsze wrażenie, zwłaszcza smoki. Jak ja kocham smoki! :D
Nie mogę się już doczekać kontynuacji. Czekając na nią chyba się wreszcie za książki wezmę :)
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 19 paź 2011, o 21:15

Odp: 1x10 - Fire and Blood


Czy mnie umknęło czy po prostu nie dopatrzyłam - kim jest człowiek, który zabrał Aryę na Mur? Bo pomaga jej a ja nawet nie wiem co to za jeden :D


To Yoren. Przyszedł kilka odcinków wcześniej do Neda błagać o ludzi do Nocnej Straży.

Joffrey jest obrzydliwy w każdy możliwy sposób i chyba nawet Sansa wreszcie to pojęła. Tylko co teraz z nią będzie. No i nie pojmuję dlaczego jego matka tak naciska na ten ślub, przecież ani on ani tym bardziej ona nie pałają do siebie miłością, ona jest dzieckiem 'zdrajcy' no i wcale nie najlepszą partią. Chyba, że chcę ją wykorzystać przeciw Robbowi.


Lannistrowie i Starkowie to dwa najpotężniejsze rody Westeros. CI drudzy mają pod swoją władzą ponad połowę królestwa (mniejsza z tym że to głównie ponure tereny). Ten ślub gwarantuje że Sansa zostaje na królewskim dworze nie jako zakładniczka tylko królowa przez co Robb nie będzie mógł zarzucić że porwali mu siostrę. Poza tym gdyby udało się ubić Robba i dzieci które zostały w Winterfall to Sansa byłaby spadkobierczynią Starków i jej majątek przeszedł by na Lannistrów.

Nie mogę się już doczekać kontynuacji. Czekając na nią chyba się wreszcie za książki wezmę :)


Polecam :) Pierwszy tom zbytnio nie odbiega od serialu jednak kilka razy zostałem zaskoczony, ale potem mają być coraz większe rozbieżności. Poza tym bardziej przejrzyście będzie przedstawiona historia świata i dojdzie kilkadziesiąt nowych postaci :)
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 19 paź 2011, o 22:20

Odp: 1x10 - Fire and Blood


Czesiek_PL - dzięki wielkie za objaśnienia. A książki niestety jeszcze przez jakiś czas nie dostanę, ale zapisałam się w kolejce po nią w bibliotece xD
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 19 paź 2011, o 23:52

Odp: 1x10 - Fire and Blood


A ja jej pewnie nie odzyskam :) Juz zaliczyła trzy osoby nie licząc mnie i jeszcze dwie są w kolejce :)
<<

koni

Nowy użytkownik

Posty: 2

Ulubiony serial:
game of thrones

Postdodano 21 paź 2014, o 14:15

Odp: 1x10 - Fire and Blood


ten serial to arcydzieło
Godne polecenia: Nowe mieszkania Ząbki Polecam
<<

Paffcio

Nowy użytkownik

Posty: 1

Ulubiony serial:
Jak poznałem waszą matkę

Postdodano 31 paź 2014, o 01:58

Odp: 1x10 - Fire and Blood


Ja już dwa razy wszystkie odcinki obejrzałem, bo o pewnych rzeczach się zapomina.

 


  • Podobne tematy do 1x10 - Fire and Blood
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.