Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne

1x09 - Spooky Little Girl » Seriale dramatyczne » American Horror Story • seriale forumtv.pl

Opiekun: eLMaQ

<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 16 lis 2011, o 18:26

1x09 - Spooky Little Girl

Spoiler:


Data emisji: 30.11.11
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 4 gru 2011, o 19:38

Odp: 1x09 - Spooky Little Girl


Jestem zdziwiony, że serial przez cały czas trzyma taki wysoki poziom. Ale to dobrze, oby tak dalej...

W tym odcinku poprzez retrospekcje oraz sceny dziejące w obecnych czasach poznaliśmy nową osobę zamordowaną w domu, a była nią młoda aktorka pragnąca sławy. Oczywiście ukazała się Benowi, rozmawiała z nim, a nawet go kusiła razem z Moirą. Ben przez cały ten czas się trzymał i nie uległ żadnej z pań no i ma nagrodę. Moira ukazała mu się taką, jaką jest. Ciekawe, czy już cały czas będzie widziała starą wersję Moiry... Ben zdał sobie sprawę, że najprawdopodobniej Vievien nie jest wariatką, a to o czym mówiła było wszystko prawdą. Pewnie będzie chciał się dowiedzieć kto zgwałcił Vivien i będzie próbował wydostać ją z wariatkowa.

Strasznie mało Tate'a w tym odcinku. Chyba miał tylko jedną scenę. To jest na minus, bo postać Tate'a jest chyba najbardziej intrygująca ze wszystkich. Violet też brak, co również jest minusem odcinka.

Dużo natomiast Hayden i jej ciągłych, duchowych podkopów. Zabiła kochanka Contance, ciało poćwiartował pan Montgomery (mega psychiczna postać, ale uwielbiam jak go pokazują), a wyrzucił LArry, który miał dług u Hayden.

Constance dowiedziała się, że ojcem jednego z bliźniąt będzie Tate, a to oznacza, że dziecko będzie dziełem szatana i pierwszym krokiem do apokalipsy. Ach, strasznie mi się to wszystko podoba. :D Teraz jeszcze kiedy doszedł wątek apokaliptyczny... Niesamowity serial!
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

globus

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 228

Lokalizacja: Poznań / Stargard Szczeciński

Ulubiony serial:
MAD MEN

Postdodano 17 gru 2011, o 04:12

Odp: 1x09 - Spooky Little Girl


Serial już prawie finiszuje - zostały 3 odcinki - a przez cały sezon nie zanotował ani jednego słabego epizodu! Oby twórcom udało się tylko umiejętnie zakończyć sezon, bo wiadomo, że zakończenia takich historii są jedną z największych problemów w tego typu filmach/serialach.

W otwierających retrospekcjach dowiadujemy się o kolejnym morderstwie dokonanym w murach Domu.. Tym razem przenosimy się do 1947 roku - twórcy fantastycznie wykorzystali autentyczną, chyba najsłynniejszą, niewyjaśnioną zagadkę morderstwa w LA - Czarnej Dalii.. Wszystkie elementy prawdziwej historii zostały idealnie wplecione w historię naszego Domu - Elizabeth Short, początkująca aktorka, która utrzymywała się z dorywczej prostytucji, oddaje się w serialu w zamian z zabieg dentystyczny, a po latach (jako duch) proponuje Benowi siebie jako zapłatę za terapię. Ciało - tak jak w rzeczywistości - przepołowione, z wyciętym uśmiechem i spuszczoną krwią - o co postarał się dr Montgomery! Świetnie wykorzystana historia Czarnej Dalii.. A przy tym kolejna historia morderstwa (po chociażby postaci Stonestreeta z 1x06 "Piggy Piggy") o niesamowicie ironicznym wydźwięku - dziewczyna żądna sławy za wszelką cenę i zyskuje ją... po tym jak zostaje zamordowana i przez to trafia na pierwsze strony gazet.. ;) Fajnie to wyszło!

Wracając do głównego wątku: tym razem więcej odkrywają sami bohaterowie, niż my widzowie.. Większość była już nam znana (albo ją przewidywaliśmy), a teraz musieli się o niej dowiedzieć bohaterowie, co było jeszcze bardziej emocjonujące.. Ben dowiaduje się, że jedno z bliźniaków nie jest jego dzieckiem i wychodzi z niego niezły sku*wiel! Mocna scena w izolatce Vivien.. Rozumiem, że nie chodzi tu o samą zdradę (o którą posądza ją Ben), bo wtedy nie miałby prawa mieć do niej jakichkolwiek pretensji, ale o to jak ona go traktowała podczas gdy sama miałaby go zdradzać.. Trochę przesadził i mocno mi podniósł ciśnienie :P Trochę mu zajęło dojście do tego, że Viv go nie zdradziła, a została zgwałcona, ale lepiej późno niż wcale. Świetna końcowa scena z Moirą! "W końcu zaczął dostrzegać rzeczy takimi jakim są na prawdę".. Ciekawe co dalej z tego wyniknie.. Jeszcze trzy odcinki, a cała trójka Harmonów zaczyna się łapać, co się dzieje w Domu.. Vivien szczerze mi było szkoda, w scenach z Benem i Constance.. Niech on już ją stamtąd wyciągnie!

Jeszcze ciekawiej jest u sąsiadki Harmonów! Constance dowiaduje się, że Tate zapłodnił Vivien. Zaczyna obmyślać plan przejęcia wnuka :P i wychowania go razem ze swoim kochankiem. Nie spodziewa się jednak, że zostanie BABCIĄ ANTYCHRYSTA! :D Lange po raz kolejny zdominowała cały odcinek - praktycznie każda scena z jej udziałem to perełka (początkowa rozmowa z kochankiem w kuchni przy malowaniu obrazu, scena z Tate'em w piwnicy (!), druga rozmowa z kochankiem i "oświadczyny", wizyta u Viv oraz końcowe poznanie tajemnicy końca świata!).. Dosłownie w każdej Lange rozkłada mnie na łopatki.. Wczoraj dostała nominację do Złotego Globu za rolę drugoplanową, a przedwczoraj do SAG i trzymam za nią z całej siły kciuki, bo zasługuje na wygraną, a i szanse ma niemałe :)

Pojawił się motyw dziecka szatana - Antychrysta i nadchodzącej Apokalipsy.. Jak dla mnie tego typu wątki w filmach to dość grząski grunt, ale tutaj jak na razie wszystko gra i zapowiada się nieźle.. Jak na fabułę fantastyczną, o zjawiskach nadprzyrodzonych wszystko dostajemy póki co logicznie wytłumaczone (na tyle na ile to możliwe), wszystko ładnie się zazębia i tworzy przekonującą całość...
Mad Men, The Sopranos, Downton Abbey, Boardwalk Empire, 6 Feet Under, Desperate Housewives, Breaking Bad, Queer as Folk(US/UK), Weeds, How I Met Your Mother, Shameless(US), Glee, Grey's Anatomy, Modern Family, 30 Rock, In Treatment, The Big C, United States of Tara, Nurse Jackie, Californication, Dexter, Lost, Game of Thrones, True Blood, Dexter, The Borgias, The Walking Dead, The Killing,The Flight of the Conchords, Ekipa(PL)
American Horror Story, Homeland, Revenge, Pan Am, New Girl
<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 27 sie 2012, o 21:14

Odp: 1x09 - Spooky Little Girl


Odcinek dobry.
Ben się nie dał , choć był kuszony na wszystkie sposoby, tu Hayden, tam Moira i zdolna aktoreczka, a on nic :).

Podobała mi się też nowa postać, a zwłaszcza jej zabicie, a raczej to co zrobił z nią ten doktor, przepołowione ciało i ten uśmiech przeraża.

Ben w końcu zobaczył prawdziwą twarz Moiry, możliwe, że teraz zacznie dostrzegać inne rzeczy w domu, mam nadzieję też,że szybko wyciągnie Vivien z wariatkowa.

Coś mało Tate'a czyli głównego winowajcy, no i Violet.
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 7 sty 2013, o 22:40

Odp: 1x09 - Spooky Little Girl


Mamy kolejną retrospekcję - uwielbiam je w tym serialu. Tym razem morderstwo młodej aktorki, która chciała ciałem zapłacić za zabieg u dentysty. Tylko, że nie obudziła się ze znieczulenia...
Ben wreszcie zaczyna widzieć rzeczy jakimi są na prawdę. Przez cały odcinek opiera się staraniom Moiry, Elizabeth i Hayden, które starają się go uwieść. Wreszcie zdaje sobie sprawę z tego, że Vivien na prawdę została zgwałcona i Moira pokazuje mu się w swojej prawdziwej, starej postaci. Czy to znaczy, że wreszcie mu odpuściła i zaufała. Mam nadzieję, bo będzie potrzebował każdej pomocy, którą może dostać.
Vivien odwiedza Constance, która ma bardzo dziwne plany i nie bardzo wiem o co jej chodzi... Planuje ukraść dziecko Tate'a? Bo tylko na jedno z nich ma zamiary. I ten jej kochanek... Niby ją kocha a tu się żrą, kłócą, on wychodzi, pieprzy Hayden (dwa razy), potem znów stwierdza, że ją kocha i jednak będzie tatą... Szkoda słów.
Okazuje się, że dziecko spłodzone z człowieka i ducha będzie Antychrystem. No to Tate pojechał po bandzie. Ten dzieciak jest niesamowity. Ciekawe jak tam Violet po pierwszym razie. Mam nadzieję, że gumka była, bo jeden Antychryst nam wystarczy,
Fajna scena z duchami stojącymi na ciałem kochanka Constance - stoją i zastanawiają się co też z ciałem począć xD
No i dość... interesująca... scena Elizabeth i Moiry ;)

 


  • Podobne tematy do 1x09 - Spooky Little Girl
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.