Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne

1x09 - Baelor » TOP 5 » Game of Thrones • seriale forumtv.pl

2011

Opiekun: Czesiek_PL

<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 7 maja 2011, o 00:37

1x09 - Baelor

Spoiler:


Premiera - 12.06.2010
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 13 cze 2011, o 23:53

Odp: 1x09 - Baelor


To niemożliwe, nie wierzę! Co za zakończenie! Nie spodziewałem się czegoś takiego. Wiedziałem, że "Król" Joffrey coś odwali na koniec i nie dotrzyma obietnicy, ale byłem pewien, że Ned zostanie jakoś uratowany. A tu...Rzadko się obserwuje takie rzeczy w innych serialach.
Co do reszty odcinka:
- Robb daje sobie radę. Najpierw dzięki matce zdołał się przeprawić przez most, oczywiście za odpowiednią cenę. Później wysłał 2 tysiące swoich ludzi na rzeź, ale w zamian schwytał Jaimiego, na pewno ma dla niego pewne plany. :P
- Tyrion, jak zwykle świetne sceny z nim. Jego gra z Shae i Bronnem była interesująca. I dowiedzieliśmy czegoś ciekawego o jego przeszłości i pierwszej kobiecie.
- Khal i Daenerys, u nich to się dzieje. Ciekawe co się stało Khalowi, przed raną i leczeniem wiedźmy nic mu nie było. Czyżby to sama wiedźma wywołała taki stan u Drogo, aby stała się zaufanym lekarzem naszej Khalessi? Ciekawe, ciekawe. Do tego dostaliśmy jeszcze walkę Ser Mormonta z wojownikiem dothrackim i odgłosy Magii Krwi. :D I jeszcze zaczął się poród Khalessi...
- Mur, Snow dostał miecz od Dowódcy Straży, który jak się okazuje jest ojcem Ser Mormonta, pomocnika Khalessi. :P Jon dostał od Sama wiadomość na temat wyruszenia armii prowadzonej przez jego brata. Jestem ogromnie ciekawy, czy pojedzie czy jednak zostanie na Murze. Żeby tego było mało ślepy starzec ujawnił się jako Aemon Targaryen, brat Aegona. :D
- No i w końcu pokazali Aryę! Szkoda, że w takich okolicznościach. :(
- Ned...ten odcinek zapamiętam ze względu dla niego. Najpierw rozmowa z Varysem o honorze i poświęceniu go dla rodziny. Później genialna scena wyznania zdrady przed ludem i na końcu, to co się stało...
Na prawdę nie wiem, czego się spodziewać w finale sezonu. Współczuję Starkom. Jak ja bym chciał zobaczyć rzeź Lannisterów (oprócz Tyriona oczywiście) i tego głupiego pawiana Joffreya!

PS Dobrze, że drugi sezon jest zapewniony...Uff!
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 15 cze 2011, o 20:18

Odp: 1x09 - Baelor


Jeszcze lepszy odcinek od poprzedniego! Był po prostu rewelacyjny, a końcówka wbiła mnie w fotel. Uśmiercenie Neda tylko jeszcze bardziej zwiększyło mój szacunek do HBO. Przecież praktycznie całą kampanię reklamową oparli na postaci właśnie Neda i aktora wcielającego się w tę postać, czyli Seana Beana. Niesamowite, odważne posunięcie. Myślę, że mimo tego amerykańskiego "sprzeciwu" serial będzie sobie równie dobrze radził, a może nawet lepiej...

Robb potwierdza swoją zdolności strategiczne. Ładnie to wszystko rozegrał - posłał 2 tys. ludzi na rzeź, ale za to zdobył do niewoli Jaimego. Teraz tylko pozostaje z wyrzutami sumienia i z obietnicą poślubienia jednej z córek gościa, którego imienia nie pamiętam. :D

Strasznie podobały mi się w tym odcinku sceny z Khaleasi. Khal po ostatniej walce został ranny i teraz umiera. Khaleasi jednak chwyta się brzytwy i nawet próbuje jakiejś magii, co oczywiście nie cieszy się aprobatą prostego ludu. Z kolei gdyby Khal umarł rozpoczęła by się walka o tron i Khaleasi z pewnością zostałaby zamordowana. Już zresztą rozpoczęły się bunty...

Tyrion, Brom i nowo poznana dziewczyna tworzyli w tym odcinku świetną trójcę. Podobały mi się sceny w namiocie, szczególnie ta gdy próbowali zgadywać swoją przeszłość. Dziwczyna ma charakter. :D Z kolei nie podobało mi się, że z Tyriona zrobili takiego nieudacznika...

CO do końcówki no to już pisałem, że była mega genialna. Joffrey zapłaci za to, ojj nie mogę się tego doczekać. Nawet Cersei bała się zabicia Neda i wiedziała, że będą z tego jeszcze większe kłopoty. No, ale Joffreyowi oczywiście uderzyła jakże wszystkim znana "woda sodowa". :D Ciekaw jestem zachowania teraz Sansy i Aryi.

No nic pozostaje nam czekać jeszcze tydzień na finał... :)
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 19 cze 2011, o 20:06

Odp: 1x09 - Baelor


No końcówka tego odcinka bardzo mnie zaskoczyła.
Ned przebywał dlugo w lochach i mówił , że będzie bronił swojego honoru, ale zaczął myśleć o swoich córkach i wyznał przy wszystkich winy, których nie popełnił. Joffrey to kawał... , mam nadzieje , że jeszcze mu sie dostanie. Nawet Cersei była wystraszona ta decyzja swoje syna, widać , że postawiła potwora na tron :P.
U Dorthaków również niesamowicie. Khal ciężko choruje i powoli umiera , co jest zaskoczeniem , bo przy ostatniej walce był w świetnej formie. Coś nie pasuje mi ta wiedzma, mimo to Khaleasi wzywa ją by użyła magii byleby ocalić Khala. Mam nadzieje , ze Khal przeżyje , juz zaczeły sie bunty i niewidze kto by pomógł Daenerys przetrwać, jedynie Jorah. No i Daenrys zaczyna rodzic.

Ładnie Robb dowodzi armią, poświęcił dużo ludzi , ale za to zyskał Jaimiego, dostanie sie dupkowi :P.
Podobała mi sie rozmowa w namiocie Tyriona i jego dwóch przyjaciół, poznaliśmy troche jego przeszłość. Za to na wojnie by sobie nie poradził , już został solidnie podeptany.
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE
<<

Chris

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 3429

Lokalizacja: london

gadu:
11098624

Postdodano 31 lip 2011, o 16:46

Odp: 1x09 - Baelor


Zastanawiałem się jak będzie wyglądac ta ostatnia scena i się nie zawiodłem. Bardzo ładnie to wszystko wyszło. Biedny, głupi Ned. :P

Sceny na wschodzie mnie troche zawiodły, liczyłem na coś więcej.

Tyrion i Shae - fajne, fajne.
Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 19 paź 2011, o 00:07

Odp: 1x09 - Baelor


Ostatnia scena mnie zabiła. NIE tego się spodziewałam. Mimo wyznania 'win' skazany na śmierć. Cieka jestem co się teraz stanie z obiema jego córkami, które tam były.
Robbowi udało się odnieść zwycięstwo, a przy tym i Tyrion przeżył :D
Drogo już chyba nic nie pomoże... Szkoda, bardzo szkoda, bo to na prawdę wspaniała postać. Khaleesi chwyta się brzytwy, robi wszystko co może a teraz jeszcze i ona sama jest w tarapatach. Co się z nią stanie gdy Drogo umrze?
Bardzo dobry odcinek, świetne przygotowanie do mam nadzieję jeszcze bardziej emocjonującego finału.
<<

Pluszu

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 622

Ulubiony serial:
TB, BB, Shameless...

Postdodano 4 sty 2012, o 18:15

Odp: 1x09 - Baelor


O kurde :o No tego to sie nie spodziewalem. Bylem przekonany, pewny w 200% a nawet bardziej, ze cos sie stanie i kat nie zetnie mu glowy a tu niespodzianka, Ned nie zyje... masakra. :minishock
Za to uwielbiam ten serial, nie ma cackania sie.
Tylko co bedzie sie dzialo w finale skoro ten odcinek byl taki mocny, watpie czy da sie go przebic..chociaz? ;)

'Walka na wojnie' w wykonaniu Tyriona :D haha. Fajnie to wyszlo :p
Obrazek
<<

asaf44

Nowy użytkownik

Posty: 2

Postdodano 1 maja 2013, o 18:43

Odp: 1x09 - Baelor


Z całego serialu to właśnie 1 sezon mi jakoś nie podchodzi...

 


  • Podobne tematy do 1x09 - Baelor
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.