Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 18

1x08 - The Pointy End » TOP 5 » Game of Thrones • seriale forumtv.pl

2011

Opiekun: Czesiek_PL

<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 7 maja 2011, o 00:36

1x08 - The Pointy End

Spoiler:


Premiera - 05.06.2011
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 6 cze 2011, o 23:20

Odp: 1x08 - The Pointy End


Ósmy z kolei rewelacyjny odcinek. :P
Było tyle świetnych scen, że aż nie chce mi się wymieniać. :D A może jednak. :P
Początek odcinka był genialny. Świetna walka Syrio z rycerzami, mam nadzieję, że jednak Syrio przeżyje. Arya uciekła, zdążyła jeszcze przedziurawić chłopaka "Igłą". Szkoda, że tak mało scen z nią było.
Ned trafił do lochu, nadal nie jestem pewny intencji Varysa w tym wszystkim.
Królowa i Król Joffrey ładnie sobie poczynają, wymienili całą władzę na Lannisterów...Tywin Namiestnikiem Króla, Jaime dowódcą Straży.
Świetna scena błagania Sansy o zlitowanie się nad jej ojcem, tylko teraz ten będzie musiał przyjąć Joffreya za swojego króla...będzie ciężko.
Po przerwie w poprzednim odcinku, został pokazany Tyrion, który znowu miał kilka świetnych scen. Przekonanie Górskich Klanów do walki było boskie. :P Ciekawe czy wypełni swoją obietnicę do oddania im posiadłości Vale. :P
Siostra Catelyn dostała na szczęście tylko jedną scenę, przynajmniej jej zachowanie było uzasadnione, chce chronić syna, co jest całkowicie zrozumiałe. Domaganie się mleka przez jej syna było przezabawne. :D
Dostaliśmy również pierwszą scenę Tyriona z ojcem. Chcę więcej, Tyrion próbujący sięgnąć po dzban. :P
Robb zbiera wojsko i wyrusza na Południe, obudził się w nim prawdziwy przywódca z planem. Naprawdę spodobała mi się ta postać. Genialna scena przy stole, gdy jego wilkor odgryzł żołnierzowi dwa palce, a później wszyscy zaczęli się śmiać. :D Nie mogę się doczekać bitwy między wojskami lwa i wilka. :D
Bran zostaje jedynym Starkiem w zamku, ciekawy dialog z niewolnicą przy drzewie. Hodor! :D
Na Murze też się działo, do Jona również trafiła wiadomość o zdradzie jego ojca. Do tego znalezione zwłoki okazały się żywe! :P Niezła akcja z umarlakiem i znowu przysłużył się wilkor. Jak ja uwielbiam te białe pieski! :hearth
Jeszcze Dothrakowie, tutaj z kolei otrzymaliśmy rewelacyjną walkę Khala z podwładnym. Khalessi wywarła następny wpływa na swojego męża, który może się przysłużyć jego wojsku i rasie. Swoją drogą uwielbiam jak oni rozmawiają w swoim ojczystym języku - klimat! :D
Nie mogę się doczekać następnych odcinków! Szkoda, że pozostało już tylko dwa do końca sezonu. :(
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 7 cze 2011, o 01:29

Odp: 1x08 - The Pointy End


Bran zostaje jedynym Starkiem w zamku, ciekawy dialog z niewolnicą przy drzewie. Hodor! :D


Jeszcze jest Rikkon, najmłodszy z braci :)

Swoją drogą uwielbiam jak oni rozmawiają w swoim ojczystym języku - klimat! :D


Dokładnie! I jeszcze te płomienne przemówienia khala. Wiele by serial stracił gdyby mówili po angielsku :)

Odcinek oczywiście rewelacyjny! Ned gniję w lochach i dostał tylko dwie sceny. Większość natomiast dotyczyła reperkusji tego wydarzenia. Robb poszedł na wojnę. I radzi sobie. Jednak jeszcze nie wzbudził szacunku swoich ludzi, ale możliwe że do tego dojdzie. jeśli nie zostnaie rozgromiony przez Tywina albo Jamiego xD

Też uwielbiam wilczki i ciesze się że jest ich tak dużo. Nie mogę się doczekać kiedy podrosną. Tak ze dwa razy :) Świetne było jak Szary Wicher odgryzł paluchy Umbera i ten śmiech ludzi później :) Duch też się popisał jak wywąchał Innych. Mur będzię musiał bliżej przyjrzeć się tej sprawie.

Arya świetna jak zawsze! Szczególnie jak trenowała z Syriem. I jeszcze zabiła na końcu tego chłopaka. Szkoda też, że najpewniej po Syriu. Jednak trzeba przzyznać, że jego walka drewnianym mieczem przeciw 4 zbrojnym była niesamowita.

Biedna Sansa robi wszystko co królowa jej mówi. A Joffreya na Żelaznym Tronie nie mogę znieść. Niech się nadzieje na jakiś miecz!

Tyrion i jego rozmowy z Bromem - ta para również jest świetna :) przekonanie żeby plemiona poszły za nim dobre. I to posiedzenie u ojca! Kolejna wielka postać w tym serialu, która wiele wnosi.

Drogo został ranny w walce, ale ładnie się rozprawił ze swoim przeciwnikiem :) Szkoda tylko, że nie dostaliśmy zdobycia miasta, a jedynie sceny jego plądrowania. Głupie telewizyjne ograniczenia :)

Podoba mi się bardzo jedna rzecz - przedstawiciele plemion i ta niska kasta społeczna nie mają czystych, białych zębów :) Strasznie mnie to denerwuje jak zobaczę jakiegoś wieśniaka w filmie z nienagannym uzębieniem :)

Nie podoba mi się też, że nie ma pokazane wcale mijającego czasu. W jednej scenie jest rozmowa z Sansy z Cersei, a w drugiej Robb dostaje wiadomość. A taki kruk leci przecież kilka dni. Tak samo jak Cat - w połowie odcinka jest z swoją siostrą, a zaraz z synem mimo, że to odległość kilkuset mil. poza tym nie mam zastrzeżeń. No może muzyka mogłaby być bardziej epicka :P

PS. Jeszcze jedno: nie Vale Arrynów tylko Dolina Arrynów. Niby drobnostka, a razi w oczy :)
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 15 cze 2011, o 20:04

Odp: 1x08 - The Pointy End


Bardzo dobry odcinek! Początek od razu z grubej rury. Świetna postawa Syrio, mam ogromną nadzieję, że jednak jeszcze go zobaczymy. Nie wiem w jaki sposób miałby z tej sytuacji wyjść, ale moooooże jakoś... :)

Sansa mnie denerwuje, jest za bardzo zaślepiona miłością do Joffreya, którego nie cierpię jeszcze bardziej. :) Panuje sobie na tronie wraz z pomocą Mamusi i nie liczy się z nikim. Oczywiście dowódca Straży również wymieniony. No któż inny miał nim zostać, jak nie kochanek i zarazem brat Cersei - Jaime.

Snow za to na murze radzi sobie świetnie. Uratował przed śmiercią swojego Lorda. Ale co to w ogóle było - zombiaki w GoT? :D Trochę przypomina mi to TWD. ;)

Tyrion poraz kolejny udowodnił swoją gadanę i moc przekonywania. :D Znów uniknął śmierci proponując bogactwa... Tywin za to zyskał świetnych wojowników, nie znających pojęcia "litość".

Robb jest świetny! Uwielbiam tę postać. Wyruszył na wojnę ratować ojca. Mam nadzieję, że da popalić Lannisterom.
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 19 cze 2011, o 19:42

Odp: 1x08 - The Pointy End


Świetny odcinek.
Walka Syrio drewnianym mieczykiem kapitalna, mam nadzieje , ze nie wypowiedział ostatnich słów i jeszcze go zobaczymy.
Arya jak zawsze świetne sceny , jak zabiła tego chłopca to było mocne.
Sansa jest strasznie naiwna , nie lubie jej.
Tyrion to ma gadke :D gdyby nie ona nie zaszedłby tak daleko. A tak wraca do siebie z pelną armią , ktorej oczywiście obiecał bogactwa. Świetna postać.
Inni wracają :) , walka Jona z tym zombie, reke mu odciąl , mieczem przebił i nic. Okazuje sie , że tylko ogień może ich pokonać.

Ale mnie drażni ten Joffrey na tronie, a Sansa taka uległa.
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE
<<

Chris

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 3429

Lokalizacja: london

gadu:
11098624

Postdodano 31 lip 2011, o 15:42

Odp: 1x08 - The Pointy End


Bardzo dobry odcinek, pokrył duuuużo stron z książki. :P

Wschód - teraz się dopiero zacznie, już nie moge się doczekac! :D

Mur - Jon pokonał zombie, troche krótka ta scena była jak dla mnie.

King's Landing - Sansa prosi o łaske dla Neda, Joffrey udaje króla.

okolice Riverrun - Tyrion ma swoich dzikusów i przyprowadził ich do ojca. Z drugiej strony Robb staje się coraz poważniejszym przeciwnikiem. Dobrze, że jest tak mało Catelyn, bo nie moge jej zniesc.
Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 18 paź 2011, o 22:41

Odp: 1x08 - The Pointy End


Szkoda mi Syrio, odwalił kawał dobrej roboty szkoląc Arię. A sama Aria w tak młodym wieku na już swoją pierwszą ofiarę na sumieniu. Na szczęście udało jej się uciec.
Lannisterowie już w całości zapanowali nad czym tylko się dało. Ciężko będzie się ich pozbyć.
Biedna Sans zmuszona do błagania o życie jej ojca i łaskę dla niego. Mam nadzieję, że Ned się zgodzi przyjąć warunki swojego ułaskawienia.
Robb zebrał się w sobie i wyruszył na wojnę wraz ze swoim dzielnym wilkorem gotowym odgryźć tyle palców ile trzeba w obronie swego pana - i o to chodzi.
Na Murze dzieją się straszne rzeczy - trup okazały się żywy. Co więcej dotknięty przez Białych Wędrowców. Co to kurczę, zombie są?
Khalessi znów wprowadza zmiany. Nie wiem czy to się spodoba podwładnym, ale myślę, że będą z tego jakieś korzyści. A ktokolwiek wymyślił ich język powinien dostać Nobla. Co najmniej.

 


  • Podobne tematy do 1x08 - The Pointy End
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.