Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 23

1x07 - The Gift » Zakończone Seriale » Flash Forward • seriale forumtv.pl

<<

Tristan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2989

Ulubiony serial:
Doctor Who

Postdodano 2 lis 2009, o 21:38

1x07 - The Gift

Spoiler:


Data emisji: 05.11.2009
trust him... he's a doctor!
<<

Be Ironic

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 438

Lokalizacja: Szczecin - Miasto Bogów, Bosiego i Paprykarza

Ulubiony serial:
Black Books, VeronicaMars

Postdodano 6 lis 2009, o 15:23

Odp.: 1x07 - The Gift


O JA PIE... :O
Jaki kosmos O_O
1. Flashforwardy mogą się nie spełnić, chyba, że on zamartwychwstanie, jak..
2... CÓRKA TEGO KOLESIA Z BRODĄ O_O Albo on ma schizofrenię O_O
No, mocny ep.
Obrazek
<<

Lucas Scott

Avatar użytkownika

Uploader

Posty: 439

Lokalizacja: Polska

Postdodano 6 lis 2009, o 20:10

Odp.: 1x07 - The Gift


Nie no bez jaj. Koleś był spoko i po co go uśmiercać :/ ? Nie no on napewno nie zmartwychwstanie, z początku myślałem, że spadając zachczy i jakąś flagę czy coś i uda im się go uratować, ale nie. Jakby tak wpadł do wody to jeszcze rozumiem jakimś cudem( heh drugi John Locke z Losta) :D - bez jaj :)
Ciekawe to będzię jak to wpłynie na przyszłość, bo on żył w wizji, być może będą tego jakieś inne konsekwencje lub ktoś kto miał zginąć, przeżyje...

Co do samej końcówki to dwie opcje. Albo chory na umyśle jest, ale nie po 6 odcinkach wg. mnie całkiem normalny skoro pomaga innym z ich uzależnieniami i ma prace więc chyba ok, a druga opcja, że córka jednak przeżyła tak samo Al popełnił samomójstwo i to ta córka brodatego przeżyła i wróciła, co Wy na to?
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 6 lis 2009, o 21:07

Odp.: 1x07 - The Gift


Odcinek do połowy nudny, tylko czekałem aż się skończy żeby móc go skrytykować, a tutaj niespodziewanie coś się zaczęło dziać. Al popełnił samobójstwo żeby pokazać że da się zmienić przyszłość. Czekałem na to od dłuższego czasu aż ktoś sprzeniewierzy się systemowi :) Wizję były tylko możliwą wersją wydarzeń, która ziściłaby się gdyby każdy podążał swoją ścieżką, radykalna akcja spowodowała reakcję. Teraz część przyszłości, dotycząca Ala, Celi i śledztwa się zmieni, nie wiadomo tylko jak. Zmieni się też życie bohaterów. Dem zacznie w końcu żyć, a Mark uwierzy w Olivię. Oby...

Czemu tak mało Simona?! Tylko jedna nic nie mówiąca scena. Kim jest Anabell?

Fajna była scena w szpitalu jak ta dziewczyna zaczęło nawiać po japońsku i zaczęła przekonywać niedoszłego samobójcę żeby leciał do Japonii.

Znalazła się córką Aarona. Jak można się było spodziewać żyję. Gdyby się nie pojawiła z pewnością spotkała by się z ojcem w tej jaskini, a tak jest razem z nim. Ciekawe co ważnego mu powie. Tylko żeby nie było że została tajną agentką i sfingowała swoją śmierć xD

Niech coś zacznie się dziać związanego z Somalią! Albo chociaż niech ruszą wątek Simcoe/Simon związany z ich małym eksperymentem.
<<

Pluszu

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 622

Ulubiony serial:
TB, BB, Shameless...

Postdodano 7 lis 2009, o 17:10

Odp.: 1x07 - The Gift


Mowcie co chcecie ale mi serial bardzo sie podoba :)
Al popelnia samobojstwo, teraz Mark i Demitri maja dowod ze przyszlosc ze musi byc taka jak w ff.
Mialem glupie mysli ze Al spadnie na Celie albo ze karetka ja potraci a on przezyje :D heh no tak jak mowilem naprawde glupie ;p
Nie moze sie doczekac do nastepnego odcinka :)
Obrazek
<<

moab

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 79

Ulubiony serial:
Breaking Bad

Postdodano 9 lis 2009, o 01:13

Odp.: 1x07 - The Gift


Czesiek_PL napisał(a):Czekałem na to od dłuższego czasu aż ktoś sprzeniewierzy się systemowi :)


Też na to czekałam! Szkoda gościa, ale wprowadził genialny zwrot akcji.

Fajne wyjaśnienie znaczenia niebieskiej ręki. Podziemny klub samobójców - dobry pomysł, zwłaszcza że niewiele widzieliśmy dotąd społecznych reakcji na flashforward, raczej indywidualne przypadki. Tylko klimat w tym klubie jakiś słaby, ale może tak to miało wygladać - żałośnie. Nie rozwiązana pozostaje jednak kwestia, kto i dlaczego ich tam pokierował. Dlaczego ludzie, którzy ich zaatakowali mieli na ciałach symbol ręki skoro przywódca kręgu (woo-hoo, Lew Ashby!) raczej nie jest zaanagażowany w żaden spisek. Na przypadkowych samobójców wynajętych do zamachu raczej nie wyglądali, bo walczyli zbyt profesjonalnie.

Serial znów trzyma mocno w napięciu. Być może akcja nie posuwa się zbyt szybko, ale jest na tyle ciekawie, że zupełnie mi to nie przeszkadza.

Obecna teoria - Simon i Simcoe mogli być autorami teorii naukowych, którzy opisali eksperyment, ale nie chcieli lub nie potrafili go zrealizować. Zrobił to za nich ktoś inny. Jakakolwiek była ich rola w zaćmieniu, na pewno za wszystkim stoi jakiś większy mastermind. Chiny, kręgi prezydenckie, D. Gibbons, Suspect Zero? Argh... ta niewiadoma!

Jestem też ciekawa, czy sprawa córki Aarona ma jakiś związek z FF, czy to jest jakaś niezwiązana z tym wszystkim wojenna historia.
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 9 lis 2009, o 01:24

Odp.: 1x07 - The Gift


Obecna teoria - Simon i Simcoe mogli być autorami teorii naukowych, którzy opisali eksperyment, ale nie chcieli lub nie potrafili go zrealizować. Zrobił to za nich ktoś inny. Jakakolwiek była ich rola w zaćmieniu, na pewno za wszystkim stoi jakiś większy mastermind. Chiny, kręgi prezydenckie, D. Gibbons, Suspect Zero? Argh... ta niewiadoma!


Jak dla mnie to Simon i Simcoe chcieli zrealizować eksperyment, są za niego odpowiedzialni, tylko że Simcoe ma wyrzuty sumienia. I faktycznie ktoś na pewno w tym jeszcze siedzi bo 3 ludzi to trochę za mało. Chiny jednak dla mnie odpadają, to by było zbyt głupie :) I ja mam jeszcze ciekawą teorię - Simon albo Simco - któryś z nich może być Gibbonsem. Córka Marka mówiła że to zły człowiek, była wtedy w domu, wiemy że oprócz niej była Olivia, syn Loyda i on sam. Chyba że jeszcze ktoś tajemniczy.
<<

moab

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 79

Ulubiony serial:
Breaking Bad

Postdodano 9 lis 2009, o 01:46

Odp.: 1x07 - The Gift


To jest najdziwniejsze. Skąd córka Marka wzięła ten tekst o D. Gibbonsie? Musiała usłyszeć lub przeczytać jego nazwisko w swojej wizji, która wydaje się na razie dość zwyczajna - wszyscy siedzą w domu. A przecież tuż po zaćmieniu była w strasznym szoku i nie chciała mówić o tym, co zobaczyła. Już o tym wspominałam, ale nie pojmuję, dlaczego Mark nie próbuje wycisnąć z niej nic więcej. Przecież od tego może zależeć nie tylko jego śledztwo, ale życie jego dziecka. Choć w ostatnich odcinkach trochę się działo, więc może zostawił to na później, ale mimo wszystko ciekawość mnie zżera ^^
<<

Maniac_

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1429

Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra

Ulubiony serial:
Sons of Anarchy

Postdodano 9 lis 2009, o 08:50

Odp.: 1x07 - The Gift


Pierwszy odcinek od około 3-4 sztuk, jak coś się działo. Przy ostatnich 2 epizodach prawie zasypiałem.
W dalszym ciągu jednak utrzymuję, że w tym serialu zostało poruszonych zbyt wiele wątków, co spowodowało, że jeden wątek jest popychany dalej co 3 odcinki.


Nie no bez jaj. Koleś był spoko i po co go uśmiercać ? Nie no on napewno nie zmartwychwstanie, z początku myślałem, że spadając zachczy i jakąś flagę czy coś i uda im się go uratować, ale nie.


No właśnie tego sam nie rozumiem. Przecież jest w tym serialu milion osób, które totalnie nic do tego serialu nie wnoszą np. ta panienka Dem'a.

Biorąc pod uwagę oglądalność tego serialu w USA to chyba się pożegnamy z nim na 13 odcinku jednak.
So this is the way it ends...
Regardless of how we got here...
One of the two killers in this cabin has to go away...

Oglądane: Sons of Anarchy, Dexter, Castle, Supernatural, Fringe, Breaking Bad, Burn Notice, Justified, The Mentalist, American Horror Story, True Blood, Homeland, The Walking Dead, Boardwalk Empire.
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 9 lis 2009, o 11:16

Odp.: 1x07 - The Gift


No właśnie tego sam nie rozumiem. Przecież jest w tym serialu milion osób, które totalnie nic do tego serialu nie wnoszą np. ta panienka Dem'a.


Chodziło oto żeby wstrząsnąć nami. Śmierć narzeczonej Demetriego by nas ta nie zszokowała. I scenarzyści tym samym powiedzieli, że nie boją się uśmiercać bohaterów więc Dem nie może czuć się bezpieczny.

Biorąc pod uwagę oglądalność tego serialu w USA to chyba się pożegnamy z nim na 13 odcinku jednak.


Oj, niekoniecznie. Może i ogólna oglądalność nie zachwyca, ale i tak stacja na nim zarabia - sprzedała go już do 40 kilku krajów więc ja bym był spokojny o cały. sezon.
<<

Grom23

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 362

Postdodano 9 lis 2009, o 20:23

Odp.: 1x07 - The Gift


Spodziewałem się lepszego odcinka patrząc na wasze reakcje :P Szkoda mi Ala bo naprawdę jedna z fajniejszych postaci w tym serialu to była.
Tak w ogóle to nie było potrzeby go zabijać, bo moim znaniem samo poznanie przyszłych wydarzeń i wiedza kiedy nastąpią powoduje zmianę przyszłości.
<<

Arrow

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 921

Lokalizacja: Gdańsk

Ulubiony serial:
Battlestar Galactica

Postdodano 10 lis 2009, o 15:02

Odp.: 1x07 - The Gift


Też czekałem aż w końcu ktoś zmieni swoją przyszłość, a w tak krótkim terminie to właśnie tylko śmierć mogła to zrobić, mi pasowało to samobójstwo. Po prostu chciał pokazać, że można zmienić przyszłość, tylko właśnie jak to wpłynie na resztę? Czy na pewno tamta matka z 2 dzieciakami nie zginie? Może jej przeznaczenie znajdzie inny sposób?
Powinno teraz być ciekawiej
My entire goal in life is to outlive my brother, inherit the family fortune, put all my sisters out on the street and live as frivolously as possible, have numerous wives, thousands of illegitimate children and die completely alone and leave every cent to a parrot named Polly
<<

Maniac_

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1429

Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra

Ulubiony serial:
Sons of Anarchy

Postdodano 13 lis 2009, o 15:21

Odp.: 1x07 - The Gift


Czy na pewno tamta matka z 2 dzieciakami nie zginie? Może jej przeznaczenie znajdzie inny sposób?


Jeżeli okaże się, że osoba, która nie miała wizji rzyczywiście umrze to wtedy poznamy regułę. Na dzień dzisiejszy "luka" możwe oznaczać równie dobrze, co innego. To wydaje się być zbyt oczywiste. Przypadek Ala i jego śmierć samobójcza wskazuje, że w tym serialu wizja i przeznaczenie nie idą w parze. Trochę sprzeczna teoria z rzeczywisością prawda? Nawet najstarsze teorie w historii dziejów świata głoszą, że przeznaczenia nie można zmienić, co jednoznacznie wskazuje na fakt, że patrząc na sprawę realistycznie fizje bohaterów FF nie muszą być prawdziwe. Gdyby się okazały prawdziwe w 100%, to co widzieli się stanie, jak ktoś nic nie widział, to umrze - wtedy nawet jak na serial i TV wyszła by bzdura.
So this is the way it ends...
Regardless of how we got here...
One of the two killers in this cabin has to go away...

Oglądane: Sons of Anarchy, Dexter, Castle, Supernatural, Fringe, Breaking Bad, Burn Notice, Justified, The Mentalist, American Horror Story, True Blood, Homeland, The Walking Dead, Boardwalk Empire.
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 13 lis 2009, o 15:40

Odp.: 1x07 - The Gift


Ja powiem tak - przeznaczenie można zmienić tylko wtedy jeśli się je zna. Ja jednak wizji nie nazwałbym przeznaczeniem - prędzej hipotetyczną przyszłością. Prawda jest więc taka że możemy sobie tylko gdybać na razie i czekać co się przydarzy Demowi w marcu.
<<

Grom23

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 362

Postdodano 13 lis 2009, o 19:38

Odp.: 1x07 - The Gift


IMO krótka piłka: znasz przyszłość - możesz ją zmienić. I nie ma co tu gdybać :P
Takie jest moje zdanie, a co sobie scenarzyści wymyślą to już inna bajka :)
<<

Tristan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2989

Ulubiony serial:
Doctor Who

Postdodano 19 lis 2009, o 12:30

Odp.: 1x07 - The Gift


Tylko dwie sceny zapadły mi w pamięć: śmierć Al'a i pojawienie się córki tego z brodą.

Co do samego serialu, to trochę mnie zawiódł chociaż na swój sposób jest ciekawy :)
trust him... he's a doctor!
<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 27 lis 2009, o 18:04

Odp.: 1x07 - The Gift


Omg, ja mam tylko nadzieję że oni będą przyszłość zmieniać w mniej drastyczny sposób. :D A odcinek był świetny, wszystkie wątki bardzo fajnie się rozwijają. Szkoda tylko że nic nie idzie w kierunku Somali.
We Are The World haiti

 


  • Podobne tematy do 1x07 - The Gift
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.