Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 46

1x06 - A Golden Crown » TOP 5 » Game of Thrones • seriale forumtv.pl

2011

Opiekun: Czesiek_PL

<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 8 kwi 2011, o 14:22

1x06 - A Golden Crown

Spoiler:


Premiera - 22 maja 2011
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 23 maja 2011, o 23:11

Odp: 1x06 - A Golden Crown


Kolejny niesamowity odcinek i ta końcówka! Visarys w końcu zdobył swoją upragnioną koronę. Zastanawiałem się jak będzie wyglądała ta scena i jestem usatysfakcjonowany. Jego szaleństwo świetnie zostało ukazane, tak jak spokój Dan i jej stwierdzenie, że nie jest on prawdziwym smokiem. Khalessi przekonała mnie też sceną podczas której zjadała serce konia i była przepowiadana przyszłość jej dziecka. Rewelacyjne.

Kolejne rewelacyjne sceny z karłem w Orlim Gnieździe. Bardzo mi się podobało jak Mord odwiedzał go w celi, a Tyrion go chciał przekupić. Sąd też świetny, szczególnie wyznanie winy przez Tyriona xD walka też niczego sobie. Coraz bardziej lubię Broma :) Szkoda tylko, że Catalyn ani razu się chyba nie odezwała. Liczyłem trochę na jej interwencję.

W Królewskiej przystani głównie echa starcia Neda z Jamiem - Lanistrowie zbierają wojska, Cersei kłóci się z Robiertem, a Ned o dziwo wraca na fotel namiestnika. Epicko wyglądał na Żelaznym tronie :) I to jak skazał Górę na śmierć i wezwał Tywina.

Sceny z Aryą jak zwykle ogromnie pozytywne :) nie podoba mi się tylko zachowanie Sansy. Dziwna jest, a to jej zauroczenie Joffreyem denerwujące. Jednak da się przeżyć bo nie ma tego wiele.

Fajna scena z Branem jak wyjechał na koniu i jak został ocalony przez Robba. I Theona. nie podoba mi się tylko jego stosunek do zbliżającej się wojny.

Ned odkrył w końcu tajemnicę za którą zginął Arryn - Joffrey to najprawdopodobniej syn z kazirodczego związku Jamiego i Cersei.

Król na polowaniu, ciekawe jak to się skończy :D
<<

Tristan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2989

Ulubiony serial:
Doctor Who

Postdodano 24 maja 2011, o 12:15

Odp: 1x06 - A Golden Crown


wreszcie blondasek doczekał się korony ;D

w Orlim Gnieździe ciekawie ;) Lysa irytująca. niezmiernie.
trust him... he's a doctor!
<<

kandziak

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 232

Lokalizacja: Chojnów

Postdodano 24 maja 2011, o 13:28

Odp: 1x06 - A Golden Crown


Scena z koroną genialna :D reszta nudna spodziewałem się czegoś więcej.

Obrazek

<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 24 maja 2011, o 15:22

Odp: 1x06 - A Golden Crown


Rewelacyjny odcinek! :D Nawet nie wiem od czego zacząć. :P

Niesamowita scena zjadania końskiego serca przez Daenerys, te okrzyki i przepowiednie, świetnie to wyglądało. :P
Smocze jaja znowu się pojawiły, Daenerys się nie poparzyła...i na końcu wyszło dlaczego. :D A Viserys doigrał się w końcu i dostał swoją koronę, również świetna scena. :P

Mało Aryi w tym odcinku, fajnie, że Syrio się pojawił chociaż na moment. :P Bardzo podobał mi się jego tekst o jedynym bogu "Śmierci". :P
Sansa strasznie mnie wkurza, Joffrey również. Te jej teksty, jak ona go kocha i będzie mu rodziła blonddzieci. :P

Ned zasiadł na Żelaznym Tronie, wyglądał epicko. :P Wydał wyrok śmierci na "Górę" i rozkaz stawienia się Tywina. :P
Do tego odkrył jeszcze coś na temat Joffreya. :D Prawdopodobnie nie jest on dzieckiem Roberta, a Cersei i Jaimiego. To by się narobiło. :P

W Orlim Gnieździe działo się w najlepsze! :P Tyrion był świetny, gdy cały czas wołał Morda, a ten go bił, bo hałasował. :P Zdołał go przekupić, "Lannister zawsze spłaca swoje długi". :D Przyznanie się do winy było rewelacyjne, później proces oraz walka i nasz karzeł wychodzi wolny. :D :D

Bran dosiadł konia dzięki pomysłowi Tyriona. :P Napad wyszedł przednio, tak samo jak rozmowa Theona z Robbem. :P Ulubiona kurtyzana Theona wyjechała z Winterfell i pokazała mu "coś" na pożegnanie. :D

Z niecierpliwością czekam na dalszy rozwój wydarzeń...
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 25 maja 2011, o 23:04

Odp: 1x06 - A Golden Crown


Genialny odcinek! W końcu się doczekałem. Jestem bardzo zadowolony i nie wiem nawet kiedy te 50 min minęło.

Joffrey nie jest synem Roberta, tylko pochodzi z kazirodczego związku Cersei i Jaimiego! :D O, masakra, Ned teraz wszystko wie - odkrył powód dla którego został został zabity poprzedni namiastnik. Ale będzie jazda! W ogóle nie spodziewałem się takiego rozwiązania sprawy z Nedem. Król do niego przyszedł wraz z żoną i przywrócił go na stanowisko namiestnika. przy tym trochę "skarcił" królową. Scena pokazywała, że większym szacunkiem daży Neda niż własną żonę. Sceny na tronie też były świetne. W końcu, w końcu zaczyna się coś naprawdę dziać!

Sceny w Orlim Gnieździe równie genialne. Tyrion wyrasta na moją ulubioną postać. :D Hmm, a może już nią był od samego początku? ;) Świetna scena kiedy śpi i przewraca się z boku na bok, otwiera oczy i jest na krawędzi. No i kolejne, kiedy przychodził dozorca, a ten mu tłumaczył, jaki jest bogaty i że da mu dużo złota. Mord inteligencją nie grzeszył - "No gold"! :D Ale na koniec otrzymał swoją gażę. Do tego kapitalne wyznanie win przez Impa. :D Śmiałem się jak głupi podczas tej sceny. :D Walka była dobra, aczkolwiek nie rewelecyjna. Spryt zwyciężył nad honorem i ostatecznie Karzeł wychodzi...

Kolejne niesamowite sceny u rodzeństwa. Najpierw dostajemy Khaleessie zjadającą końskie serce, a tłum skanduje imię syna Khala. Po prostu to było mega, nie do opisania! Na koniec Viserys przychodzi pijany na ucztę i grozi Khaleesie wymachując mieczem. Ostatecznie otrzymał swoją upragnioną koronę, a dodatkowo okazało się, że nie jest prawdziwym smokiem, tylko jest nim Deenerys...
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 3 cze 2011, o 23:16

Odp: 1x06 - A Golden Crown


Bardzo dobry odcinek.
Deanerys co raz bardziej lubie, świetne sceny , gdy trzyma gorące jajo smoka, i nic jej nie jest , a więc jest smokiem :).
Póżniej zjedzenie końskiego serca, i Viserys jest zazdrosny jak jego siostra jest szanowana.
Ale i jemu sie coś należało , więc dostał to czego chciał :). Ta końcowa scena jest najlepszą w tym serialu!

Tyrion jest super, śmieszne było jak dogadywał sie z Mordem xD. Walka całkiem fajna. Irytująca jest ta siostra Catalyn i ten jej syneczek.
Ned troche posiedział na tronie , szkoda , że jednak dał sie namówić na powrót. Podobało mi sie za to jak Robert uderzył swoją żonę Cersei, zdecydowanie za dużo pyskuje :P.

Arya jak zwykle świetnie , no i Syrio i to jak wspomniał o jednym Bogu.
Sansa to z kolei kolejna irytująca postać, gdyby nie ten ślepa miłość do Joffreya , to nawet bym ją polubił :).
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE
<<

Chris

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 3429

Lokalizacja: london

gadu:
11098624

Postdodano 2 lip 2011, o 00:24

Odp: 1x06 - A Golden Crown


Spoko odcinek. Końcówka świetna, Viserus smokiem nie był. Ale korone dostał. Szkoda, bo go lubiłem. :P

Ned wie o Cersei i Jaimeim. Ciekawe jak to się rozwinie.

Tyrion był świetny, wygrał pojedynek. :D

Sansa jest wkurzająca. Królowa się znalazła. Za to Arya kapitalna.
Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 18 paź 2011, o 22:24

Odp: 1x06 - A Golden Crown


Najlepsze sceny odcinka zdecydowanie należały do Daenerys i jej ludzi. Jedzenie końskiego serca, które udało jej się utrzymać w żołądku, trzymanie gorącego jaja, udowadniające, że jest prawdziwym smokiem i oczywiście niezapomniana koronacja jej ukochanego brata. Jestem pewna, że taka korona rzeczywiście przyciąga wzrok każdego i nikt nie ma takiej drugiej. No i w pełni sobie na nią zasłużył.
Cer i Jaimei nieźle sobie poczynają. I wyszło na jaw to co starali się zapewne ukryć królewski syn nie jest wcale królewski.
Tyrion wreszcie wolny, a sposób w jaki tą wolność zdobył wspaniały. Nie ma to jak niehonorowa walka. No i nie zapomniał spłacić swojego długu co najważniejsze.
Ostatnie odcinki zbliżają się zdecydowanie zbyt szybko.

 


  • Podobne tematy do 1x06 - A Golden Crown
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.