Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne

1x05 - Libertus » Zakończone Seriale » Spartacus • seriale forumtv.pl

Akcja serialu rozpoczyna się tuż po krwawej ucieczce z domu Batiatusa

<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 24 sty 2012, o 21:31

1x05 - Libertus

Spoiler:


Data emisji: 24.02.12
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 27 lut 2012, o 02:28

Odp: 1x05 - Libertus


Epickie! Co za rozmach. Odcinek godny finału sezonu a to była dopiero połowa. Ciekawe jaką w takim razie twórcy zaserwują nam rzeźnie na koniec. Na prawdę będzie ciężko przebić tą pożogę na arenie. Chyba tylko jakaś epicka bitwa i rozgromienie rzymskich sił mogłoby się z tym równać.
Po raz kolejny pokazano, że zaburzenie chronologii odcinka zaostrza tylko apetyt. Wkroczenie Gannicusa na arenę rozpoczęcie walki i jej przerwanie spowodowało że chłonąłem ten odcinek z niezwykłym napięciem i niecierpliwością. Odkrywanie powoli planu i w końcu jego realizacja świetne. I jeszcze dostaliśmy najlepsze walki w tym sezonie. Arena, spowolnione tempo, krew i piach czyli to co uwielbiam. Najlepiej wypadło jak Spartacus wkroczył do akcji, ale i tak wszystko to co się działo było piękne :) No może poza tym ćwiartowaniem ciał :) Nie rozumiem też po co Mira ciągle lata za Spartacusem, ale przynajmniej jest sobie na co popatrzeć :P
Teraz tylko pytanie jak Gannicus zostanie przyjęty w rebelii. Jaką rolę obejmie, czy będzie chciał podporządkować się i jak będą wyglądać jego relację z Doctore. Na pewno będzie to się świetnie oglądać.
Knowanie Ilytii spełzły na niczym wraz ze śmiercią jej męża. Również sytuacji Lukrecji może zostać zagrożona i nie wiadomo co się stanie z Ashurem. Ale to się pewnie będzie powoli rozwiązywać.
Teraz czekać tydzień na nowy odcinek... oby równie udany co ten! Jednak słowom Spartacusa nie wieżę bo z tego co pamiętam
Spoiler:
więc będzie się działo :P
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 28 lut 2012, o 23:54

Odp: 1x05 - Libertus


Świetnie się sezon rozwija. Ten odcinek był zdecydowanie najlepszym odcinkiem tego sezonu i jednym z najlepszych całego serialu. :D
Na powrót Gannicusa czekałem od początku serii i się w końcu doczekałem. :P A jaki to był zaskakujący powrót!
Rozpoczęcie odcinka późniejszym wydarzeniem było bardzo dobrym rozwiązaniem. Tak samo jak Czesiek z niecierpliwością czekałem na sceny na arenie i z niesamowitym napięciem łykałem wszystkie poprzednie momenty.
Agron i Tiberiusz...do ich pocałunku musiało dość prędzej czy później, zapowiadało się na to od jakiegoś czasu. Ich związek jest mi całkowicie obojętny. Lubię obie postacie i ich igraszki tego nie zmienią.
Do serialu dołączyła nowa postać Lucjusza, łucznik i Rzymianin - może być ciekawie. :P
Atak na arenę Kapui wypadł cudownie. Walące się trybuny, buchający ogień i otaczająca panika uciekających obywateli. Piękne sceny.
Długa i efektowna walka na arenie wyszła jeszcze lepiej i efektowniej. Genialnie użyte zwolnienia, szybko i krwawo zadawane rany. Wszystko czego oczekiwałem, dostałem ze sporą nadwyżką. :D Rzut włócznią w Glabera był niczym wyjęty z filmu "300". :P
Naszym gladiatorom udało się uratować Kriksosa i Oenomausa oraz Gannicus ruszył razem z nimi. Mam nadzieję, że jakoś dogada się z Doctore i razem z armią Spartacusa będą miażdżyć wojska rzymskie.
Glaber pokazał charakter. Zabójstwo ojca swojej żony było bez wątpienia tylko środkiem do celu. :) Teraz już Ilithyia tak łatwo się od niego nie uwolni. :D
Do tego Ashur również prowadzi jakąś swoją intrygę. :) Powiedzenie o napoju Glaberowi było co najmniej niespodziewane.
Już nie mogę się doczekać kolejnego odcinka. 2 sezon rozkręca się świetnie, w sumie bardzo analogicznie do 1 serii, w której na pograniczu 4-5 odcinka zaczęto rozwijać intrygi Batiatusa, a historia Spartacusa zaczęła coraz bardziej wciągać. Teraz jest bardzo podobnie.
Do nowego aktora, Liama zdołałem się już przyzwyczaić. Emanuje od niego nienawiść do Rzymian i Glabera, w walce jest bardzo imponujący, czego chcieć więcej. :)

 


  • Podobne tematy do 1x05 - Libertus
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Vengeance



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.