Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 50

1x04 - Cripples, Bastards, and Broken Things » TOP 5 » Game of Thrones • seriale forumtv.pl

2011

Opiekun: Czesiek_PL

<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 8 kwi 2011, o 14:21

1x04 - Cripples, Bastards, and Broken Things

Spoiler:


Premiera - 8 maja 2011
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 9 maja 2011, o 23:56

Odp: 1x04 - Cripples, Bastards, and Broken Things


Genialne! Wprawdzie nie jestem obiektywny, ale co tam :)
Arya mimo, że tylko na chwilę się pojawiła znowu kradnie sceny. Uwielbiam ją! Sensa też jest zadowalająca, ale jej zachowanie mnie denerwuje. Czyli tak jak powinno być :)
Ned coraz bardziej zaznajamia się z rządami Roberta i przeszłością Arryna. Ma księgę czyli niedługo odkryje czemu poprzedni namiestnik zginął.
Rozczarowałem się trochę bo myślałem, że dostaniemy trochę więcej turnieju. Ale na to przyjdzie jeszcze czas.
Na Murze pojawił się Sam i już mi się podoba jego historia. I Jon się coraz bardziej zadomowił. Szkoda tylko, że nie poznajemy lepiej innych braci.
Catalyn porwała impa! :) Teraz czas go postawić przed obliczę sprawiedliwości. Scena w gospodzie dobra, ale myślałem że aktorka będzie bardziej charyzmatyczna.
Zza Morzem kłótnia rodzeństwa, a ich stosunki są coraz bardziej napięte.
Podobało mi się, że w odcinku było dużo opowiesci o historii Westeros - o smokach czy rodzinie Starków. Wciąż marze, że pojawią się jakieś flashbacki.
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 11 maja 2011, o 14:03

Odp: 1x04 - Cripples, Bastards, and Broken Things


Trochę dziwne, że Brann po obudzeniu nie powiedział co widział bo raczej nie wygląda żeby stracił pamięć.
Po prostu mógł komuś zaufanemu powiedzieć co widział i byłaby teraz akcja :)
Chociaż w sumie złapanie krasnala nie jest jakieś super bo jednak Lanisterowie to potężniejszy ród więc troszeczkę to nie było przemyślane.

Trochę żal mi się zrobiło z tego grubaska na murze. Ciekawe czy zrobią z niego jeszcze żołnierza bo póki co przyda się gdy zabraknie jedzenia :p

Na turnieju bestialskie było wbicie drewna w krtań. Bardzo szczegółowo to pokazali.
Obrazek
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 12 maja 2011, o 18:45

Odp: 1x04 - Cripples, Bastards, and Broken Things


Mistrzostwo! :D Po raz czwarty. :P
Bran nadal nic pamięta, przynajmniej na to wychodzi.
Tyrion miał fajną konfrontację z Theonem, dowiedzieliśmy się czegoś o przeszłych bitwach. :P
Viserys zachowuję się jak zwykle. :P Świetna scena, gdy siostra mu się postawiła. Daenerys naprawdę ładnie się wyrabia jako Khaleesi. :P A postać Ser Jorah'a robi się coraz ciekawsza.
Podobały mi się opowieści o smokach. :P Więcej tego proszę! :D
Ned zaczyna grzebać w śmierci Arryn'a, teraz tylko czekamy aż się dowie czegoś konkretnego. :D
W rolę młodego kowala wcielił się aktor, który grał Chrisa w Skinsach. :D Ciekawe, czy jeszcze się pojawi w serialu.
Arya jest niesamowita. :P Szkoda, że Syrio się nie pojawił. :(
Littlefinger, następna moja ulubiona postać z GoT. :D Świetne sceny z Lordem Starkiem, a później z Sansą. Oraz ta jego opowieść o braciach. :P
Turniej rycerski wyszedł świetnie, moment, kiedy jeden rycerz został trafiony kopią i czubek przebił mu gardło był niesamowity.
Jon Snow powoli się zadomawia w Czarnych. Sam śmieszna postać, jestem ciekawy czy jakoś rozwiną tą postać, czy jest tylko wprowadzona, żeby szybko umrzeć. Swoją drogą jego powód, aby wstąpić do Straży mnie zaszokował.
Tyrion, heh. :D Ostatnia scena w gospodzie nie skończyła się dla niego pomyślnie. Również jak Tristan myślę, że Cat się trochę pospieszyła z tymi oskarżeniami przeciwko jednemu z rodu Lannisterów (swoją drogą nie pamiętam filmu/serialu, gdzie rola karła nie polega na robienie z siebie pośmiewiska, a jest on pełnoprawnym bohaterem i to jakim! :D ).
Poza tym jeszcze podobała mi się rozmowa Ned z Cersei oraz dowódcy straży z Jaime'm. :P
<<

Tristan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2989

Ulubiony serial:
Doctor Who

Postdodano 12 maja 2011, o 23:43

Re: Odp: 1x04 - Cripples, Bastards, and Broken Things


eLMaQ napisał(a):Również jak Tristan myślę, że Cat się trochę pospieszyła z tymi oskarżeniami przeciwko jednemu z rodu Lannisterów (swoją drogą nie pamiętam filmu/serialu, gdzie rola karła nie polega na robienie z siebie pośmiewiska, a jest on pełnoprawnym bohaterem i to jakim! :D )


Tristan się jeszcze nie wypowiedział a już przytaczają jego słowa ^^ xD a tak na serio to chyba muszę zmienić nick bo nie jesteś pierwszą osobą, która myli mnie z Taiem.

co do Tyriona... jedna z moich ulubionych postaci. pamiętam, że w pierwszym odcinku przedstawili go bardziej jako dziwkarza i imprezowicza. a tak naprawdę to jedna z inteligentniejszych postaci.

a co do oskarżenia Tyriona. to fakt... trochę za szybko go Cat oskarżyła. nie jest to postać, którą jakoś lubię. nie rozumiem w ogóle jej zachowań.
tak samo jak w książce byłem bardzo zdziwiony jak w jednej chwili Cat przez kilka tygodni rozpacza, że jej syn jest w śpiączce, a tu nagle wsiada na konia i wio do Królewskiej Przystani, zostawiając wszystko i wszystkich.

Viserys = burak i dupek. nie mogę się na gościa w tym serialu patrzeć bo już mnie wkurza. chociaż jego rozmowa w wannie z tą niewolnicą była ciekawa xD
trust him... he's a doctor!
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 16 maja 2011, o 19:51

Odp: 1x04 - Cripples, Bastards, and Broken Things


A mnie znów nie porwało. :P

Czyżby Bran coś sobie przypominał? Mam nadzieję, że tak i niedługo wszystko wyśpiewa matce. :D

Jon Snow poznał nowego przyjaciela - Sama. Od razu polubiłem tego nieudacznika. ;) Spodobała mi się jego historia, a i sceny z nim są ciekawe. Wygląda na to, że osiądzie na Murze na dłużej i to nie jednoepizodowy wątek.

Viserys jest chyba póki co najbardziej drażniącą postacią w serialu. Nie lubię typa, jest odrażający. Bardzo dobrze, że Daenerys pokazała mu kto tu rządzi. Jako Khaleesi ma prawo. Lubię ją w przeciwieństwie do jej brata - dupka.

Ned kopie, kopie i zobaczymy do czego sie w końcu dokopie. :D

Jak zobaczyłem aktora grającego w Skinsach wcielającego się w postać kowala to mi się tak miło zrobiło. :D Uwielbiałem Chrisa w Skinsach, a aktor odwalił swoją rolę w 100%.

Turniej mega! Szkoda, że tak mało, ale te sceny które nam pokazali były naprawdę fajne. Szczególnie ta, kiedy część kopii zostaje w gardle jednego z rycerzy. Do tego opowieść o braciach Littlefingera - mocna! Polubiłem kolesia.

Co do ostatniej scena, to powiem tylko tyle - będą kłopoty! Tak, jak napisali poprzednicy pojmanie Tyriona przez Catalyn nie było zbyt mądrym posunięcie i zapewne zrobi się gorąco! Czekam na rozwinięcie tego wątku...
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 23 maja 2011, o 22:30

Odp: 1x04 - Cripples, Bastards, and Broken Things


Fajnie było zobaczyć Chrisa ze Skinsów :P.
Nowy przyjaciel Jona - Sam , troche ciapowaty, a raczej bardzo, ale lubie go, chyba będa niezłymi kompanami :).
Polubiłem Daenerys za to co zrobiła bratu. Viserys, jest tak drażniący , że najlepiej dla mnie móglby zniknąć :). Mam nadzieję , że jeszcze nie raz dostanie w kość.
Porwali tez karła , niezłe jaja, lubie postac Tyriona i troche mi go szkoda , ze tak nim pomiatają teraz za nic, bo niec nie zrobił. Chyba nie będzie chciał zemsty? :)
Arya pokazała sie na moment , w świetnej scenie, uwielbiam ją :P.
Turniej był super i ten moment z tym przebitym gardłem , mocne.
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE
<<

Chris

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 3429

Lokalizacja: london

gadu:
11098624

Postdodano 1 lip 2011, o 13:26

Odp: 1x04 - Cripples, Bastards, and Broken Things


Coś strasznie długo budują tą akcje, niby cisza przed burzą, ale odcinek przegadany.

Sam jest świetny. Jon Snow nie wiedział gdzie włożyc. xD Lubie go. Ciągle gadają o tej zimie, a ona jakoś nadejsc nie może.

Aresztowanie Tyriona niespodziewane, ciekawe jak sobie poradzi.

Ogólnie - nie jest tragicznie, ale nie moge się wkręcic, może przez to, że nie czytałem książki. :p
Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 18 paź 2011, o 22:35

Odp: 1x04 - Cripples, Bastards, and Broken Things


Aresztowanie Tyriona zaskakujące - i nie jestem pewna czy było takim dobrym pomysłem.
Daenerys wreszcie pokazała bratu kim jest i co jej się należy i ustawiła go tam gdzie jego miejsce. Problematyczny facet.
Ned doszukuje się informacji, które mogą mu zaszkodzić. Mam nadzieję, że dobrze je wykorzysta.

 


  • Podobne tematy do 1x04 - Cripples, Bastards, and Broken Things
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.